Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

7 minutes ago, n4l1m said:

a jeste, ljudima koji su proterani iz svoje zemlje i koji su jedva izvukli zivu glavu, prioritet je da glasaju na evroviizji.. nemaju pametnija posla..:default_coffee:

 

Ja ne vidim zasto to ne bi uradili i potpuno mi je normalno, pogotovo imajuci u vidu da je medju njima najveci procenat mladih i devojaka koji najvise i gledaju ES.

 

Potpuno je logicno i savrseno ocekivano da ce da glasa bar milion do dva Ukrajinaca koji su trenutno raseljeni.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Brian Setzer said:

 

Sve se slažem, al' je jače od mene pa moram da pitam (naravno, opet kucam, ja sam najverovatnije subjektivan):

  Hide contents

Da li je broj glasova publike koji je dobila Španija proporcionalan kvalitetu pesme, scenskom nastupu i profesionalizmu igre (najvišeg kalibra) pevačice ili količini golih zadnjica koje su sevale kad ih kamere uhvate (ili kad naprave okret)?

Takođe, nek' je Sarina pesma najgora koju je ikad otpevala, bar ima s čim da se poredi (jer je snimila još neke pesme), Španjoka za sada ima jednu jedinu pesmu, znači nema komparativa jer nema s čim.

 

 

Pa pazi, ne znam koliko pratis Evroviziju, ali postoje odredjeni paterni koji evoluiraju doduse donekle, ali postoje tipovi pesama koji se stancuju jer se ocekuje da prodju ok.

 

Spanska spada u neki bum - bum MTV fazon koji je sad "moderna muzika". To ti je recimo bila Eleni Fureira i Kipar (druga iza Nete/Izrael) pa onda i Ruslana pobednik (pesma malo drugacija, ali prilagodi protoku vremena) i takve pesme najcesce prodju dobro, a kod publike se po pravilu kotiraju bolje nego kod zirija. Nekad i flopnu, kao recimo San Marino prosle godine, kojima su iz istih razloga prognozirali top 10, ali iz nekog razloga nisu dobili ocekivani broj glasova.

 

Onda imas radio friendly song, to su ti obicno Svedska, ovde je recimo bila i UK i jedna od takvih pesama obicno i pobedi, ako se potrefi da ima i dobar nastup, kao recimo Dankan Lorens (Holandija; mada se ja sa tim ne slazem i nije mi bio neki nastup ali su rezonovali dobro), Mans iz Svedske, a svake godine mozes da nadjes pesme koje dobro prodju. Problem je sto ih cesto ima previse, pa imas 2-3 koje dobro prodju, a ostale prodju slabije od ocekivanog.

 

Imas trol/cudne/sprdnja pesme, evo ove godine mi, Moldavija i Norveska, a jedna nije prosla u finale, Letonija. I tu je hit or miss, kako ce publika da reaguje, po pravilu te pesme kod zirija losije prodju. I imas ove klasika popic balade koje gotovo nikada nemaju sanse kod publike, jedino ako su bas vanredne, ali ih ziri gura, pa tako imas Gjon's tears Svajcarska koji je osvojio ziri ali kod publike osrednje, imas Azera i Svajcarca od veceras koje je ziri gurao preko svake mere i granice, a publika im nije dala nista.

 

Koju ces taktiku da izaberes zavisi od tebe, onda zavisi naravno i od politike, odnosa tih medijskih gurua posto se isti vrte, ako ti taj svedski "super tim" pise pesmu, kao recimo Azerbejdzancu, cak i ako je genericka, krs i lenja kao sto je bila ova, to su ti sigurni poeni od zirija, a prica se i da podmicuju da se glasa za njih, slicno kao ovde sto narodnjaci kazu ma kad ti Marina Tucakovic napise pesmu, to nema. A sve pesme iste i sve sranje.

 

E sad, da se vratim na tvoje pitanje - ove godine je situacija bila takva da samo takmicenje nije imalo izrazitog MUZICKOG favorita. Italijani su bili lenji, zemlje koje su pobedjivale u poslednje vreme i smatraju se za favorite generalno nisu imale dobru pesmu i da nije bilo rata u Ukrajini ovo bi bilo veoma otvoreno takmicenje sa mogucim neocekivanim ishodom. Kada je takmicenje osrednje, onda i jedna ovakva pesmica koja je objektivno skart koji odbijaju neki poznati izvodjaci (kao sto se prica da je ova pesma pisana za Dzenifer Lopez, a ona odbila) iskoci i dobije dosta glasova publike. Meni uopste nije neocekivano.

 

Da li bi mogla i Sara? Pa iskreno mislim da ne, jer smo prosle godine poslali nesto slicno, a i generalno u evrovizijskoj javnosti smo "procitani" da ili saljemo neki kic i sund ili etno, tako smo i ove sezone imali pre nego sto je Konstrakta porobila neocekivano clash izmedju Zorje (etno) i Sare (sund). Konstrakta je vidjena kao osvezenje i tako i prihvacena u Evropi.

 

I to utice na prijem pesme, moje licno misljenje je da posle Uraganki da smo poslali Saru ona bi prosla gore od njih. Usli bi u finale najverovatnije, ali to bi nam bilo to.

 

Sto se Chanel licno tice, ona je glumica i igracica. Bila je u Sopranovima, na primer. Ono, epizodista, ali pojavljuje se u poznatim serijama. To sto generalno nije pevacica je za ovakve stvari manje vise i nebitno, u tom zanru JLo, pre nje Madona i ko zna koliko jos njih izgradilo ime, a vokalne sposobnosti su im nikakve, mnoge najcesce i koriste druge a one rade samo lip sync kao nase Modelsice nekad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su glasali za Ukrajinu jer je pesma odlična. Uspeli su da uvežu etno i rep, tekst pesme je ljubav prema majci, pesma ima sve što je trebalo da pobedi. Ja sam govorio pre takmičenja da je pesma i bez rata za top 5 i da bi se borila za pobedu. Pesma je pre rata bila 2. na kladionici, i prestizala je Italijane. Rat ju je samo vinuo iz favorita za pobedu u apsolutnog favorita jer im je doneo 10-20% glasova. Ukrajinci su bili maksimalno uzdržani, trebali su da nastupaju u gili uniformama ali su odustali od toga baš da im se ne prebacuje da iskorišćavaju rat, vrlo malo su pričali o ratu tokom ovih nedelju dana otkad traju dešavanja na ESC. U nastupu nema ništa što asocira na rat. A mogli su itekako da to urade. Kao ilustracija svemu tome danas su izbacili spot za pesmu :

 

 

 

 

DA je ovo izašlo pre dve nedelje verovatno bi imali još više bodova ali su bili fer i suzdržalli su se toga.

 

Inače sad kad se setim Aline Paš, ona bi verovatno nešto manje bodova uzela od publike ali bi izdominirala kod žirija i u zbiru uzela još više bodova. A tekst njene pesme je mnogo bliži ratu i sve i da hoće ne bi mogla da se distancira kao što je Kaluš odradio. S tim u vezi smatram netačnom konstataciju da bi bilo koja pesma pobedila. Imali su UKR i 2014. solidnu pesmu ali nije pobedila, tako da tu priču batalite. Bilo je i drugih država u ratu, ni jedna nije pobedila jer nije imala dobru pesmu. Džamala i ovo su odlične pesme i zaslužile su pobede. Inače Džamala je pobedila godinu dana posle kraja rata u Donbasu tako da ni ta priča ne pije vodu.

 

Inače političko glasanje je mnogo lakše odraditi preko glasova žirija a kao što vidimo oni su tu bili tek 4. Pa valjda bi im i tu namestili da je sve režirano, tu je još lakše ?

 

Pesma je drugačija od konkurencije i zato je prošla odlično kod publike, kao i prošlogodišnja Ukrajinska pesma. Vrhunac cinizma je da mi iz Srbije kažemo da nisu zaslužili a naša Konstrakta takođe dobila kišu bodova, kao i Moldavija, samo zato što su drugačiji. Za razliku od Moldavije i Srbije ovu UKR pesmu će mnogi slušati i posle ESC jer je ekstra zarazna pesma.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bila druga na kladionici ona, nego Alina. Koja je pobedila na njihovom takmicenju, ali su je zamenili iz politickih razloga.

 

 

Ona bi pobedila bez rata vrlo verovatno i pesma je jedno 50 puta bolja od Stefanije.

 

Stefanija bi imala sanse za top 10 zbog toga sto etno generalno dobro prolazi na ES, ali ne bi imala nikakve sanse za pobedu, potpuno sigurno.

 

Sto se Dzamale tice, to je politicka pobeda 1/1 kakva crna dobra pesma. Medju fanovima Evrovizije da nema Azerbejdzana bila bi najgori pobednik 21. veka.

 

Sergej Lazarev je trebalo da pobedi, ali upravo zbog politicke situacije se to preokrenulo pre samog takmicenja. Dzamala je bila granicna top 10 pesma, kao i ova, sto je skroz ok. Za pobednika nije.

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je, Sergej je 2016. bio apsolutni favorit a od toga su napravili "okršaj" RUS-UKR i pobedila je Džamala. Alina je imala daleko bolju pesmu od ovih ukrajinskih predstavnika i ne bih imala problem da ona pobedi.

 

Po mom mišljenju su baš jako loše uvezali etno i rep (ako su sad pobedili, šta je trebalo prošle godine?), ali je tačno da to obično dobro prođe. Eto i Moldavija koja je spojila Ramones i kolo... Nastup mi je bio kriminalan, sve je jako random i deluje neuvezano, kao da su skupili šest osoba negde i rekli im izađite na scenu i radite nešto. Jedino mi se sviđaju visoki tonovi glavnog pevača i generalno taj deo refrena pesme, koji je i najviše catchy. Rep deo mi je bio katastrofalan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slaba mi je ta priča o raseljenim Ukrajincima u Portugaliji, Španiji, Islandu, Britaniji, Australiji itd.

 

Hrvatska je teritorijalno dosta bliža i jeftinija za život, a i sigurno je primila više Ukrajinaca, nego ove države, pa je dala maskimalan broj bodova Srbiji.

 

 

Takođe, ne znam zašto se mnogima ne sviđa britanski izbor, meni ono još i dobro s obzirom kakve su ostale pesme, mrdanje guzice, recitacije i onaj cirkus od Ukrajinaca.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Klotzen said:

Ljudi su glasali za Ukrajinu jer je pesma odlična. Uspeli su da uvežu etno i rep, tekst pesme je ljubav prema majci, pesma ima sve što je trebalo da pobedi. 

 

Izvini, ali ovo je generička etno rep pesma, u normalnim uslovima ne bi ušli u top 10.

Prošlogodišnja pesma mnogo bolja, pa peti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Tako je, Sergej je 2016. bio apsolutni favorit a od toga su napravili "okršaj" RUS-UKR i pobedila je Džamala. Alina je imala daleko bolju pesmu od ovih ukrajinskih predstavnika i ne bih imala problem da ona pobedi.

 

Po mom mišljenju su baš jako loše uvezali etno i rep (ako su sad pobedili, šta je trebalo prošle godine?), ali je tačno da to obično dobro prođe. Eto i Moldavija koja je spojila Ramones i kolo... Nastup mi je bio kriminalan, sve je jako random i deluje neuvezano, kao da su skupili šest osoba negde i rekli im izađite na scenu i radite nešto. Jedino mi se sviđaju visoki tonovi glavnog pevača i generalno taj deo refrena pesme, koji je i najviše catchy. Rep deo mi je bio katastrofalan.

 

Prošle godine im je failo baš taj etno deo da pokupe taj deo kolača od publike.

 

Što se tiče Džamale pa ona nije pobedila ni kod publike ni kod Žirija, Rus je potpuno zasluženo pobedio kod publike to je jedan od najboljih nastupa u istoriji. Australija kod žirija. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Ko je Mia Dimšić?

 

Hrvatska godinama bira pogrešne predstavnike a doslovno ima pool odličnih kandidata na Dori, i onda izaberu najgoreg. Ove godine su imali Marka Bošnjaka koji bi ih sigurno uveo u finale, ali morali su da odaberu bezličnu pop pesmu i zato su tako prošli.

Mia Dimsic je prava umetnica sa pravom pesmom!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dracarys said:

Slaba mi je ta priča o raseljenim Ukrajincima u Portugaliji, Španiji, Islandu, Britaniji, Australiji itd.

 

Hrvatska je teritorijalno dosta bliža i jeftinija za život, a i sigurno je primila više Ukrajinaca, nego ove države, pa je dala maskimalan broj bodova Srbiji.

 

 

Takođe, ne znam zašto se mnogima ne sviđa britanski izbor, meni ono još i dobro s obzirom kakve su ostale pesme, mrdanje guzice, recitacije i onaj cirkus od Ukrajinaca.

 

Nama je hrvatski žiri dao maksimalnih 12 poena. Ovde se misli na glasanje publike za Ukrajinu, kao što rekoh ljudi jesu glasali, jer misle da je to vid ne znam kakve podrške ukrajinskom narodu.

 

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Prošle godine im je failo baš taj etno deo da pokupe taj deo kolača od publike.

 

Što se tiče Džamale pa ona nije pobedila ni kod publike ni kod Žirija, Rus je potpuno zasluženo pobedio kod publike to je jedan od najboljih nastupa u istoriji. Australija kod žirija. 

 

Pa da, ali Džamala je pobedila u konačnom zbiru, a to se računa. 😄 Slažem se da je Sergejev nastup jedan od najboljih ikad. 

 

Kako ovaj čovek peva uživo (plus je povređen), oni doslovno uživo zvuče jednako kao na snimku.

 

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Nama je hrvatski žiri dao maksimalnih 12 poena. Ovde se misli na glasanje publike za Ukrajinu, kao što rekoh ljudi jesu glasali, jer misle da je to vid ne znam kakve podrške ukrajinskom narodu.

Koliko sam ispratio i publika je takođe dala 12 poena.  O tome sam i pisao.

Link to comment
Share on other sites

Cela Evropa je uz Ukrajinu u ovom ratu. Ja ne znam o cemu vi raspravljate. Da su dosli i sprdali se kao Rambo Amadeus pobedili bi, pesma je skroz nebitna.

 

Ja nisam ocekivao da dobiju OVOLIKO i zato sam mislio da mozda ima sanse da ne pobede ukupno, ali je svako znao da ce dobiti ubedljivo najvise od publike, samo je pitanje bilo koliko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što je dosta zanimljivo jeste da je po srpskom žiriju u 2. polufinalu Azerbejdžan bio tek treći sa 8 poena, iza Švedske sa 12 i Estonije sa 10, dok je u finalu bio prvi sa 12, Estoniji smo dali 10, a Švedskoj svega 5.

 

Levo je polufinale, desno finale.

 

hkkkyIJ.png

 

https://eurovisionworld.com/eurovision/2022/semi-final-2#serbia
https://eurovisionworld.com/eurovision/2022#serbia

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao rejtinge i šerove Evrosonga (pa bi neko ko to prati mogao da nam napiše kako to izgleda poslednjih godina), ali imam utisak da takmičenje ima baš jaku kičmu što se tiče gledanosti bez obzira na mnoge izražene manjkavosti.

 

Pa tako ljudima širom sveta koji to gledaju ne smeta toliko da bi batalili gledanje ni strahovita disproporcija glasova žirija i glasova publike, do te mere da neko koga žiriji plasiraju oko desetog mesta od publike dobije neverovatnih nula bodova, ni frendli regionalno glasanje za koje se zna da susedima iznova donosi poene bez obzira na kvalitet pesme, ni konstantni problemi zbog kojih se, kako vidimo, i ove godine proveravaju glasovi pojedinih zemalja, pa čak ni to da je nekada, kao u slučaju Ukrajine, pobednik maltene poznat odmah nakon nacionalnih takmičenja, ni upliv politike, ni upliv rata u nešto što bi po izvornom tumačenju trebalo da bude zabava i rasterećena razonoda...

 

I uprkos svemu tome, Evrosong opstaje i još jača kao najizraženija worldwide medijska LGBT platforma, što je sociološki uspeh seksualnih manjina neviđenih razmera, na čemu jednostavno treba skinuti kapu kao i svakom drugom snažnom projektu tog inteziteta.

 

Jednostavno i jednom rečju, Evrosong je neuništiv u doba kad mnogo toga izgleda veoma uništivo.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...