Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

26 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Osim pobednika (Ukrajinaca), ispred nas je po broju glasova publike, osim Moldavije (koji su gomilu glasova publike dobili u zemljama u kojima nemaju pojma o Rokerima s Moravu i Kemišu) i Španija, za koju ja pretpostavljam da bi je Sara Jo (naša drugoplasirana pesma na Beovizji kojoj smo mi rešili da pretpostavimo Konstraktu), znači u toj klasi pesama bi je oduvala (a možda i grešim, jbg, možda većina Evropljana ima drugačiji ukus za zgodnoću i seksipil, priznajem da nisam pametan).

 

 

Ja cenim da je ovo velika zabluda. Sara Jo je svakako lepsa i zgodnija od ove (ne i od njenih igracica). Ova pesma je klasican letnji hitic, a Sarina najgora koju je ikada snimila, potpuni odron. No, na stranu to, sam scenski nastup, Sara nije ni blizu (iako se namontira u spotovima) scenskog nastupa koji je pruzila Spanjolka. Ona je profi igracica najviseg kalibra, dovela je takve igrace, tu nema sta, oni igraju za JLo, Madonu, svetske zvezde najviseg kalibra, Sara iako realno jeste najbolje sto mi imamo u tom zanru i moze na MTV sto bi se reklo, ipak nije ni blizu Chanel.

 

Sara da je dosla umesto Ane, bili bismo klasika kao u prethodnih nekoliko godina, borba za levu stranu, 13-18 mesta verovatno. Ziri bi nam dao jos manje, publika vrv 100-ak poena.

 

Uostalom, nema sta da razmisljas o tome, imali smo Uraganke prosle godine sa isto krs pesmom, otprilike bi tako i prosla.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Završi se još jedna Evrovizija. Iako sam znala da Ukrajina ima najveće šanse, želela sam da verujem da neće pobediti pa sam se "kladila" na Poljsku kao kandidata sa winner vajbom a koji je skočio na kladionicama. Ipak, ogromno razočaranje, i od žirija koji je trebalo da ga prepozna a i od publike.

 

Za Konstraktu sam tvrdila odmah nakon PZE da je top 5 kandidat.

 

Najveće prijatno iznenađenje takmičenja: Francuska, Belgija i Estonija.

Najneprijatnije: Italija. Mahmood i Blanco su "odradili" ovaj nastup, mnogo veću emociju su prikazali na Sanremu. @McLeod se na moju žalost ispostavio u pravu sa tvrdnjom da su peak doživeli odmah u februaru, a samo i isključivo zbog loše promocije pred ESC. I dalje tvrdim da je pesma masterpiece i najkvalitetnija ove godine. Ana je dobila DUPLO VIŠE glasova publike od DVA OD TRI NAJPOPULARNIJA ITALIJANSKA IZVOĐAČA TRENUTNO. Samo osvestite koliko je to veliko, koliki je njen uspeh. 

 

Što se tiče disproporcije glasova žirija i publike, toga ima otkako je 50:50 glasanje i ovako se čita. U "stručnom" žiriju sede likovi poput Marka Kona i Nevene Božović, da prostite smarači koji kao gledaju kvalitet pesme, izvođenja, nastupa a zapravo se proseravaju. O ovome isključivo treba da odlučuje televote ali jbg. Zato se ja nisam stresirala kad smo bili na dnu prve polovine tabele dok je glasao žiri. Znala sam da će publika sve da preokrene. I prošle godine su Švajcarska i Malta bile u vrhu po žiriju pa nisu pobedili i publika ih je "ispalila".

 

Sve u svemu, ja sam zadovoljna našim nastupom, lepo smo se predstavili i Ana je izazvala veliko interesovanje. Ostaje da vidimo kako će Ukrajina ovo organizovati, verovatno i neće jer je bilo bitno samo da se pokaže kako je Evropa uz UKR, vrlo verovatno da će biti u Španiji.

5 minutes ago, McLeod said:

 

Ja cenim da je ovo velika zabluda. Sara Jo je svakako lepsa i zgodnija od ove (ne i od njenih igracica). Ova pesma je klasican letnji hitic, a Sarina najgora koju je ikada snimila, potpuni odron. No, na stranu to, sam scenski nastup, Sara nije ni blizu (iako se namontira u spotovima) scenskog nastupa koji je pruzila Spanjolka. Ona je profi igracica najviseg kalibra, dovela je takve igrace, tu nema sta, oni igraju za JLo, Madonu, svetske zvezde najviseg kalibra, Sara iako realno jeste najbolje sto mi imamo u tom zanru i moze na MTV sto bi se reklo, ipak nije ni blizu Chanel.

 

Sara da je dosla umesto Ane, bili bismo klasika kao u prethodnih nekoliko godina, borba za levu stranu, 13-18 mesta verovatno. Ziri bi nam dao jos manje, publika vrv 100-ak poena.

 

Uostalom, nema sta da razmisljas o tome, imali smo Uraganke prosle godine sa isto krs pesmom, otprilike bi tako i prosla.

 

Tako je, 100%. Pored Slo Mo Sara bi možda ušla u prvih 10 i to bi bilo jedva. Španski nastup je bio svetski i dva nivoa iznad nas, sve ono što bi Sara Jo da bude, a nije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ukrajina bi pobedila i da su poslali sest likova koji bi samo seli na binu, sacekali da prodju tri minuta i rekli - "mi ne mozemo u ovom trenutku da pevamo, ovo cutanje je nasa najbolja pesma i ona je iz srca". Prosto, sve ovo prestrojavanje pre festivala, lobiranje, uticaj masa na pojedince koji se onda prikljucuju trendu dovode do uniformnog glasanja kao kada su pobedjivali Jamala (jedini politicki pobednik u istoriji takmicenja), Sobral, Neta ... svi su oni dobijali ogroman broj poena od publike koja je uniformno glasala za njih kao da su hipnotisani.

 

E sad, da publika zna da prepozna bolje pesme, pa zna - Finska, Estonija, Poljska i mnoge druge pesme ranijih godina, ali zna i da bira tres poput Moldavije koja je pesma za dno polufinala. No zato je ziri u nekom svom svetu i stalno gura neke izvodjace bilo da samo pokazuju glasovne mogucnosti (poput ovog cupavog iz UK) ili iz nekog svog razloga (Svedska i Austrija kada je pobedio Izrael, pa sad Grcka, Portugal, Svajcarska, Australija, Azerbajdzan) - to je stalno tako i taj ziri treba ukinuti. Iz aviona se vidi da tu nije sve cisto i da se stalno neke nepopularne pesme uniformno guraju. Umesto da svako glasa za prvih 12, ali da napise obrazlozenje zasto tako glasa, daju se brojevi od 1 do 25 pa se glasa po principu ko vise plati, koga vise mrzimo ili ko nam je veci prijatelj.

 

Sto se mece tice, od ovih finalista dobre pesme bile su Finska (mocan refren), Norveska (apsolutno nebitne reci, odlicna i pevljiva melodija), Poljska (odlicna pesma), Ukrajina (posebno onaj deo sa frulom) i Estonija (balticki David Guetta je imao bolju pesmu od Mansa).

 

Uzas i strava bili su Moldavija (Ok, shvatili smo, velika Rumunija + narodnjaci), Litvanija (smor), Svajcarska (smor na kvadrat), Belgija (nisam ni zapamtio pesmu), UK (stalno se dere jedno te isto, nesto oko "space"), Azerbejdzan (lezi i dere se kao da mu je cilj da probije bubne opne) - Nemacka mi je od ovih pobrojanih izgledala dosta bolje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ja juce napisah u Kafani da Konstrakta nece (do kraja) biti shvacena na takmicenju. Jer Konstrakta je umetnost,a ostali su zabava.

Medjutim,svaka joj cast!
Najpre je na Beosongu u lavoru oprala Lukasa i ceo turban-folk. Zatim je,u istom lavoru,oprala Eurosong od kica,jednolicosti i bljestavila nicega. Pokazala svima drugaciji, kreativniji i zanimljiviji put.

Tu lezi njen uspeh - ne sledi slepo trendove.

 

Ove dve boldovane rečenice pročitala sam malopre na Tviteru.  Da li si citirao nekoga ili..si tviteraš? 

 

 

1 hour ago, Constantin said:

Meni ova Ukrajinska pesma, onaj uvodni deo što nije REP, liči, podseća me na Djuletovu "Ludo, luda"....:classic_biggrin:

 

Da, i mene podseća na Đuleta. 

 

*

Nisam gledala Evroviziju, ali sam slušala pojedine pesme na YT.

 

Žao mi je što Hrvatska nije ušla u finale. Pesma je odlična.

 

Moldavija- simpatični nastup, i podsetili su me na Flamingose i " Ludi letnji ples"- ne po melodiji već po nastupu, raspevani i nasmejani.

 

Što se tiče naše Ane Đurić...pitam se da li bismo osvojili drugo mesto da smo se pridružili sankcijama Rusiji?

 

Ukrajinska pesma je..manje više ok, ali ništa specijalno. 

 

Tužno je što se, gotovo sve vrste umetnosti, mešaju sa politikom.  

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Ja cenim da je ovo velika zabluda. Sara Jo je svakako lepsa i zgodnija od ove (ne i od njenih igracica). Ova pesma je klasican letnji hitic, a Sarina najgora koju je ikada snimila, potpuni odron. No, na stranu to, sam scenski nastup, Sara nije ni blizu (iako se namontira u spotovima) scenskog nastupa koji je pruzila Spanjolka. Ona je profi igracica najviseg kalibra, dovela je takve igrace, tu nema sta, oni igraju za JLo, Madonu, svetske zvezde najviseg kalibra, Sara iako realno jeste najbolje sto mi imamo u tom zanru i moze na MTV sto bi se reklo, ipak nije ni blizu Chanel.

 

Sve se slažem, al' je jače od mene pa moram da pitam (naravno, opet kucam, ja sam najverovatnije subjektivan):

Spoiler

Da li je broj glasova publike koji je dobila Španija proporcionalan kvalitetu pesme, scenskom nastupu i profesionalizmu igre (najvišeg kalibra) pevačice ili količini golih zadnjica koje su sevale kad ih kamere uhvate (ili kad naprave okret)?

Takođe, nek' je Sarina pesma najgora koju je ikad otpevala, bar ima s čim da se poredi (jer je snimila još neke pesme), Španjoka za sada ima jednu jedinu pesmu, znači nema komparativa jer nema s čim.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Mada kad jedna Mia Dimsic ne prodje polufinale a Konstrukcija prodje, onda znamo da je sve otislo tamo gde ne treba. Antisluhisti vladaju svetom.

 

Ko je Mia Dimšić?

 

Hrvatska godinama bira pogrešne predstavnike a doslovno ima pool odličnih kandidata na Dori, i onda izaberu najgoreg. Ove godine su imali Marka Bošnjaka koji bi ih sigurno uveo u finale, ali morali su da odaberu bezličnu pop pesmu i zato su tako prošli.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Odlična je bila Konstrakta i ceo tim i meni je već tragikomično pominjanje Ace Lukasa kao umetnika i pevača.

 

Meni se dopao ceo koncept, pa i pesma kao deo performansa...

 

Debelo smo prešišali mnoge, a izbegla se i bruka da Britanac pobedi :classic_laugh:

 

Dosta vala i njima uvlačenja...

Niko ne pominje Dušku, a briljirala je i večeras, počevši od toga da će izgovarati ocene 8 10 i 12, a još prošle godine je izgovarala samo dvanaestice, kao i to da je u dnevniku posle rekla da je Konstrakta bila druga u televotingu :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar, glede pobede Ukrajine. Verujem da je čista i da su ljudi zaista glasali za njih u velikom broju, verujući da time pružaju ne znam kakvu podršku.

 

Ono što moram da kažem je da se mora pod hitno prestati sa gledanjem evrovizijske pobede kao uručivanja podrške. To je doslovno zamazivanje očiju svima u Evropi. Ta podrška nije ništa značila Izraelu svojevremeno, ni Ukrajini 2016. godine kada su takođe pobedili, nakon situacije sa Krimom - umesto toga je bolje da dobiju konkretnu pomoć, planove akcija za okončavanje ratova koji se vode na njihovim teritorijama. To što je Ukrajina večeras pobedila ne znači apsolutno ništa onim Ukrajincima kojima bombe padaju na glave svaki dan - iako se sa sentimentalne strane čini da znači.

 

Toliko na temu, da ne idem dalje u off topic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sada sam pogledao rezultate glasanja srpskog zirija i osoba koja je napisana kao sudija C je 100% potkupljena. Ovo je sramotno glasanje. 

 

24. mesto - Ukrajina

23. mesto - Svedska

22. mesto - Spanija

21. mesto - UK

20. mesto - Poljska

19. mesto - Norveska

 

3. mesto - Belgija

2. mesto - Azerbejdzan

1. mesto - Portugalija

 

I sudija D je placenicko glasanje ali malo manje providno. 

 

Edited by Jurgen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedina moja asocijacija na ono malo sto sam mogla da ispratim od nastupa je bila na serijal Igre gladi, onaj estradni deo sa voditeljima i publikom.

Jednostavno, ovo sto gledam poslednjih nekoliko godina - nije za gledanje a ni za slusanje. 

Sta sam zapamtila? Pa, da me je od od one voditeljke strah, ne bih volela da je sretnem ni u podne.

Da muskarci nose shjokice i vrckaju guzamama, potpun su preuzeli ulogu "zenskog mesa"na estradi. 

Zakljucak moje generacije: ode mast u propast, ovde se vise ne zna sta ko radi i zasto to radi.

Tako da je Konstrakta lepo opisala stanje duha naseg doba i celoj Evropi u lice rekla da je bolesna. Sto se mene tice, zena je pobedila i sve cestitke idu njoj. 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jurgen said:

Sada sam pogledao rezultate glasanja srpskog zirija i osoba koja je napisana kao sudija C je 100% potkupljena. Ovo je sramotno glasanje. 

 

24. mesto - Ukrajina

23. mesto - Svedska

22. mesto - Spanija

21. mesto - UK

20. mesto - Poljska

19. mesto - Norveska

 

3. mesto - Belgija

2. mesto - Azerbejdzan

1. mesto - Portugalija

 

I sudija D je placenicko glasanje ali malo manje providno. 

 

 

Nije plaćeničko nego kalkulantsko glasanje gde daš najmanje glasova direktnoj konkurenciji. Prema istraživanjima i kladionicama znalo se koje pesme imaju projekciju za visoku poziciju i onda njih kasapiš sa glasanjem žirija. Uostalom to su Konstrakti uradili i druge države pa smo dobili gomilu nula jer je imala nagli skok popularnosti zadnjih dana.

 

Glasanje žirija možda ne treba ukinuti nego bi trebalo smanjiti njegov udeo u glasovima. Npr. da oni daju poene kao do sada, a glasovi publike da se množe sa 2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Draza za Poljsku 😄

 

Quote

Draža Petrović: Ovakve pesme mora da su koristili za mučenja zatvorenika u Gvantanamu.

 

Moldavija

 

Quote

Draža Petrović: Ovo su prvi ljudi u istoriji koji su ukrali pesmu od Bregovića, ne pitajući otkud njemu ta pesma. Očekujem turneju moldavskih predstavnika po srpskim svadbama i ispraćajima u vojsku.

 

Spanija

 

Quote

Draža Petrović: Ovo je izgleda ona naša pesma od prošle godine, Loco Loco. Tužiti ih za plagijat.

 

Italija

 

Quote

Draža Petrović: Italijanska braća Teofilovići. S tim što malo mutiraju zbog puberteta.

 

Norveska

 

Quote

Draža Petrović: Iza jedne od ovih maski mora da se krije odbegli Miša Banana. Kolko sam shvatio pesma se zove „Daj vučiću bananu“!?

 

Ostatak

https://www.danas.rs/kultura/scena/blog-uzivo-pesmu-evrovizije-prate-i-komentarisu-draza-petrovic-branislava-antovic-i-milan-stankovic-sevdah-baby/

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Niko ne pominje Dušku, a briljirala je i večeras, počevši od toga da će izgovarati ocene 8 10 i 12, a još prošle godine je izgovarala samo dvanaestice, kao i to da je u dnevniku posle rekla da je Konstrakta bila druga u televotingu :lol_2:

Počeo sam opasno da je gotivim, izvrnem se na njene spontane reakcije. Sad su mi u glavi dve - kad je videla prezenterku rezultata letonskog žirija Šta si to stavila na glavu, ženo, i reakcija sa osmehom u polufinalu kad je shvatila da se crnogoska predstavnica takođe preziva Vučinić.

 

Ima ubitačnu kombinaciju smorenog glasa, sarkazma i nemogućnosti da kontroliše hejt ili pozitivnu pristrasnost. Shvatio sam da se najviše uključujem u prenos dok ona priča. :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Jbt svuda citam o namestaljkama. Je l' vi kapirate da raselis pola Srbije, a ne Ukrajine koja ima 10 puta vise stanovnika, ti automatski imas dovoljno glasova da uzmes 12 poena u tih pola Evrope. Kad tu dodas i strah i mrznju prema Rusima u ovom trenutku, rezultat je ocekivan.

Link to comment
Share on other sites

MI smo četvrti po glasovima publike, a čudimo se što je Ukrajina prva sa toliko naroda širom evrope... Pa pogledajte ko je dobio najviše glasova, iskreno jedino me iznenadilo što Poljska nije dobila više glasova jer i oni imaju veliku bazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...