Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, erwin said:

I ja mislim da će uz malo sreće biti među 5, ali ne verujem u pobedu.

 

Takođe mislim da nije izvesno da će Ukrajina pobediti, dosta zavisi od udela onih u žirijima i publici koji žele da pošalju poruku Putinu protežiranjem Ukrajine bez obzira na to što im pesma nije nešto.

Iskreno pesma Ukrajine nije ni za finale a biće u 3 sve i da ne pobedi. 

Link to comment
Share on other sites

Ukrajina je  cak drugi favorit i da pobedi po glasovima zirija. Samo je UK ispred njih. To mi je bas neverovatno. Izgleda da je pesma mnogo bolja nego sto mi mislimo 😄

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Popriličan pad kvote na Konstraktu u odnosu na pred polufinale. Mislim da je ona najveća misterija za kladionice.

 

Šteta što se žiri neće voditi pesmama, nego trenutnom situacijom i tako odrediti pobednika. S druge strane, meni je suludo što je Ukrajina uopšte i poslala nekog. Ja da sam Ukrajinac, mene bi to uvredilo, dok se ja borim za svoju zemlju, ona šalje nekog da peva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Haklberi said:

Iskreno pesma Ukrajine nije ni za finale a biće u 3 sve i da ne pobedi. 

Mnogo gore etno pesme su zavrsavale redovno u top 10. Pre rata ovo je cenjeno na 8-11 mesto, to mi zvuci skroz realno.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Konstrakta and Chanel landslide YouTube views following Eurovision’s second semi

A surprising leader with YouTube views, less than a day after the second Eurovision semi: Serbia’s Konstrakta is storming ahead, followed by Big Five entrant Chanel from Spain. How is the rest performing? We’ve taken a look at the standings at 19:20 CEST.

Serbia leading YouTube figures
Currently, Serbia have 1,904,123 YouTube views for “In Corpore Sano”. Konstrakta therefore destroys the competition behind her. She is even doing better than Ukraine’s Kalush Orchestra did on Wednesday – as they were around 1,5 million views. Looking at last year, Serbia leading the pack is no surprise: Hurricane did the same after their semifinal.

Serbia: 1,904,123
Poland: 745,680
Romania: 621,153
Sweden: 374,158
Finland: 325,152
Czech Republic: 239,771
Australia: 186,424
Azerbaijan: 182,140
Belgium: 181,919
Estonia: 178,578
Going against the results of the show, Cyprus is high up on the list – in fourth place. Andromache failed to qualify with her “Ela”, but is close to 450,000 views at this point. That means she outranks favourites Sweden and has more than double the votes of qualifiers like Australia, Azerbaijan, Belgium or Estonia.

At under 70,000, Montenegro’s live semifinal performance is currently the least-watched. Of the qualified entries, Estonia is currently in last place. Stefan performed “Hope” last night and now has 178,578 views – less than 10% of Serbia’s views.

A minute of Spain is enough for a YouTube search
We now also have the stats for the Big Five pre-qualified entries. Uploaded on Wednesday, Italy and France have had more time to rake in the clicks. Italy’s Mahmood & Blanco are approaching a million views, coming in at 956,347 views. Alvan & Ahez from France aren’t doing bad at all – they now have 435,443 views.

Having had less than a day to get clicks, so normally, you’d expect these to be behind Wednesday’s clicks. This is true for Germany at 113,697 views. Sam Ryder for the United Kingdom would be #6 in views after last night with 315,476 views.

The queen supreme of the Big Five however is Spain. With just a minute being shown on screens all over Europe, it was enough for the crowd to start searching for “SloMo” on YouTube. Chanel comes in at 1,233,031 views in just one day.

In terms of YouTube views, Serbia, Spain and Ukraine may be the three to watch.

https://escxtra.com/2022/05/13/konstrakta-chanel/

  

Quote

The semi-finals of Eurovision 2022 have come and gone. And in their wake we have at least one useful indicator of which songs generated buzz across Europe — and the rest of the world — thanks to the Spotify Global Viral charts. 

On the morning of Friday 13 May — just one day before the grand final — three songs sat in the Top 50: “Stefania” from Ukraine’s Kalush Orchestra; “Give That Wolf a Banana” from Norway’s Subwoolfer; and “De Diepte” from The Netherlands’ S10.

https://wiwibloggs.com/2022/05/13/eurovision-songs-from-ukraine-and-norway-climb-spotify-global-viral-top-50/272423/

 

EpoIiAL.jpg


NWUFDiL.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Popriličan pad kvote na Konstraktu u odnosu na pred polufinale. Mislim da je ona najveća misterija za kladionice.

 

Šteta što se žiri neće voditi pesmama, nego trenutnom situacijom i tako odrediti pobednika. S druge strane, meni je suludo što je Ukrajina uopšte i poslala nekog. Ja da sam Ukrajinac, mene bi to uvredilo, dok se ja borim za svoju zemlju, ona šalje nekog da peva. 

 

Mislim da je 1000 puta vrednije za Ukrajinu da oni pobede na ESC nego da svi odu na front. ESC je ekstra popularan u Ukrajini i to bi bio fin buster za moral ljudi. Pored toga daju intervjue i pozivaju na podršku Ukrajini dakle učestvuju i te kako u ratnim naporima države.

 

Naša je opet 8. no razlike između nje, GRE i POL su minimalne tako da tu mala promena u jednoj kladionici i pomeraju se.

 

UKR pesma je i bez rata za top 5.  Upravo ono što je Šumu nedostajalo ovde ima. Ovo je spoj modernog i etno dakle za svu publiku ima po nešto, neki su oduševljeni repom, neki etno, neki su pod utiskom rata tako da crpe glasove ljudi iz svih pravaca. Kao što nije realna kvota na pobedu kod publike nije ni kod žirija, rat će uticati i na žiri, i oni su ljudi, ali dosta manje nego na široke narodne mase. Mada realno ne znam šta očekivati od rep pesme na ESC mislim da je realnije da UKR bude 4. ili niže kod žirija pa će onda biti trka da nadoknade kod publike. No ma ko da pobedi kod žirija ne verujem da će ostvariti toliku prednost koliko će UKR imati prednost kod publike.

 

Inače u toku su nastupi za žiri za finale, wiwiblogs ima prenos iz hale.

 

Španija ispraćena ovacijama. Nisam znao da i večeras ima publike, nekako mi je bilo preglasno za samo novinare.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

 

Mislim da je 1000 puta vrednije za Ukrajinu da oni pobede na ESC nego da svi odu na front. ESC je ekstra popularan u Ukrajini i to bi bio fin buster za moral ljudi. Pored toga daju intervjue i pozivaju na podršku Ukrajini dakle učestvuju i te kako u ratnim naporima države.

 

Naša je opet 8. no razlike između nje, GRE i POL su minimalne tako da tu mala promena u jednoj kladionici i pomeraju se.

 

UKR pesma je i bez rata za top 5.  Upravo ono što je Šumu nedostajalo ovde ima. Ovo je spoj modernog i etno dakle za svu publiku ima po nešto, neki su oduševljeni repom, neki etno, neki su pod utiskom rata tako da crpe glasove ljudi iz svih pravaca. Kao što nije realna kvota na pobedu kod publike nije ni kod žirija, rat će uticati i na žiri, i oni su ljudi, ali dosta manje nego na široke narodne mase. Mada realno ne znam šta očekivati od rep pesme na ESC mislim da je realnije da UKR bude 4. ili niže kod žirija pa će onda biti trka da nadoknade kod publike. No ma ko da pobedi kod žirija ne verujem da će ostvariti toliku prednost koliko će UKR imati prednost kod publike.

 

Inače u toku su nastupi za žiri za finale, wiwiblogs ima prenos iz hale.

 

Meni nije ni za top10. Nije mi bio ni Shum, budimo realni, Ukrajina dobija masu glasova od ogromne emigracije u teleglasanju plus ex-SSSR glasacki blok i zato su cesto u vrhu, a ne zbog nekih konstantno dobrih pesama.

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Nemoj sa Sumom da poredis, Sum je za ovo remek delo. Ovakve pesme budu u top 5-10 publike, uz 20 i neko kod zirija. Ova pesma je prazna u rep delu, scena je bezveze. Top 10 eventualno i to je max. Sum ima potencijal da uzme publiku svake godine, top 5 opusteno, ovo nikad.

Link to comment
Share on other sites

Naša je dobila odlične ovacije. Nisam čuo dobro prvo strofu jer je Sinan pevao ali drugu je otpevala mnogo bolje nego juče. Aj bože pomozi da sutra od žirija kane pristojan broj bodova. Evo pevaju sa kaubojem, kažu da ih podseća na Avići, i u pravu su, to je taj vibe.

Link to comment
Share on other sites

unpopular opinion..

pesma jeste simbolisticka, satanisticka, kako god..

zato masa stranaca i krece kao zaposednuta da tapse, iako ne znaju srpski, al takav je vajb pesme gde te prosto tera na to, posto demoni imaju samo jedan jezik, a kao sto znamo vecina sveta je demonizovano..

naravno to ne menja cinjenicu, da cu se ja opet uzbuditi(tm) oko nastupa, ako budem gledao, posto ko kae da i ja nisam demonizovan jelte.. :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...