Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Dosta izjednačena trka i dalje po ovoj najmasovnijoj anketi sa skoro 230.000 glasova dosad:

 

S4trqxR.png

 

https://eurovisionworld.com/esc/eurovision-2022-poll

 

U zadnjih 6 Evrovizija ova anketa samo jednom nije pogodila pobedničku pesmu, i to 2016. kad je po njoj bila tesno druga.

 

4iMtXC2.png

 

 

Ovaj rezultat da su 3 pesme izjednačene na 9%, a četvrta (po kladionicama favorizovana Ukrajina) na 8% je nezapamćen, ali je prilično izvesno da će jedna od te 4 biti pobednička.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Treba samo da imas nesto u vidu ovde, Italija pada (ja recimo mislim da su out top 5 i to lagano), Spanija i UK rastu. Poljska i mi mislim da malo padamo, kao i Ukrajina. Steta je sto ne mozemo videti tacne brojke pa bi moglo i da se isprati, ali kontrolisao sam tu anketu od pocetka, smenjivali su se Italija i Svedska na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao nastup Konstrakte, meni je to super. Da li je i na ostalim pesmama bilo ovakve atmosfere, u smislu iščekivanja refrena i sledećeg poteza umetnice :thumbsup:? Ovo je delovalo kao premijera nekog dobrog filma, čini se kao da je publika bila bez daha na momente?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

Steta je sto ne mozemo videti tacne brojke pa bi moglo i da se isprati

 

Može, klikni na procenat i promeniće ti se u broj glasova.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Publika je generalno bila bolja sinoc nego prvo vece i bili su bas ukljuceni u desavanja na mnogim pesmama, ali cini mi se da smo mi sili sve za dva koplja bar.

 

Ovakva reakcija je bila samo kad je Mahmood izvodio Soldi 2019. godine. Inače slažem se da je publika generalno bila super sinoć, bilo je dosta interakcije. 

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da će uz malo sreće biti među 5, ali ne verujem u pobedu.

 

Takođe mislim da nije izvesno da će Ukrajina pobediti, dosta zavisi od udela onih u žirijima i publici koji žele da pošalju poruku Putinu protežiranjem Ukrajine bez obzira na to što im pesma nije nešto.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sitna zamerka, uvek joj pobegne glas na gore, tj. bude previsoka u "koja li je tajna", i to na reči "li". Posebno na samom početku, obavezno me izbaci iz tripa na 10ak sekundi :ss:. Ostali sitni falšići kasnije, kada se zakuva, prolaze u ovakvoj pesmi.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovacije je definitivno naša dobila najglasnije. Možda i jače od UKR u prvom 1/2. Večeras će se kvote iskristalisati pa ćemo videti. Ne bude li makar silaznog trenda za UKR teško da drugi mogu do pobede, vidim da oni i danas rastu.

 

Ne zaboravite da u tim polovima učestvuju ljudi koji prate ESC a da 3/4 glasova dolazi od ljudi koji prvi put čuju presme u 1/2.

 

Španija ima najbolji nastup po meni i to je jedino drži u vrhu. Pesma nije neka ali kada vidite o čemu peva onda je jasno i zašto se razgolitila :

 

 

Spoiler

et’s go

Here’s the mami
The queen, the tough one, a Bugatti
Everyone’s crazy about this party
If I have a problem, it’s not monetary
I make all the daddies go crazy
I’m always first, never secondary
As soon as I make doom, doom
With my boom, boom
And I got him making zoom, zoom
For my yummy

And don’t be confused
Ladies and gentlemen
I’m always ready
To break hips, break hearts
There’s only one
There are no imitations (Na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to show you

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, morе, more, more
I’m going to take it to the floor, lo, lo, lo, lo(Yeah)
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video, watch it slo mo

You like everything I have
I sweeten your face in mango juice
You explode when I turn it on
Until the end, I won’t stop
Take a sip of my cola-la
A little bit savage na-na-na
Make it go like pa-pa-pa-pa
Like pa-pa-pa-pa-pa

And don’t be confused (Don’t be confused)
Ladies and gentlemen
I’m always ready (I’m always ready)
To break hips, break hearts
There’s only one (There’s only one)
There are no imitations (Na, na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to prove it (Listen)

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)

And don’t be confused (Don’t be confused)
Ladies and gentlemen
I’m always ready (I’m always ready)
To break hips, break hearts
There’s only one (There’s only one)
There are no imitations (Na, na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to prove it (Listen)

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video
Watch it slo mo

 

Maltene da se stavi 18+ na tekst pesme 🙂 ne mislite valjda da je trebala da se obuče kao časna sestra 🙂

 

Inače i kod nje su loše odrađeni kadrovi, izgleda da su italijani svima uvalili tu kameru koja ide levo-desno, udaljava se. Njen nastup je pravljen da se snima od napred da bi se uhvatili njeni pokreti (ne mislim na tverkovanje 🙂 ) ali to ova kamera uopšte ne radi. Isti problem je i kod Norvežana, kada im je igra najbolja kamerman odluta u ugao iz koga se to ne vidi. Videćemo da li će to moći da se ispravi.

 

@implant

 

Mislim da je imala tremu i pritisak da mora da prođe. Biće sada u finalu mirnija pa će nadam se opevati sve mnogo bolje.

 

Inače zvuk je toliko dobar da se "brutalno" jasno čuje svaka greškica.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Ovacije je definitivno naša dobila najglasnije. Možda i jače od UKR u prvom 1/2. Večeras će se kvote iskristalisati pa ćemo videti. Ne bude li makar silaznog trenda za UKR teško da drugi mogu do pobede, vidim da oni i danas rastu.

 

Ne zaboravite da u tim polovima učestvuju ljudi koji prate ESC a da 3/4 glasova dolazi od ljudi koji prvi put čuju presme u 1/2.

 

Španija ima najbolji nastup po meni i to je jedino drži u vrhu. Pesma nije neka ali kada vidite o čemu peva onda je jasno i zašto se razgolitila :

 

 

  Reveal hidden contents

et’s go

Here’s the mami
The queen, the tough one, a Bugatti
Everyone’s crazy about this party
If I have a problem, it’s not monetary
I make all the daddies go crazy
I’m always first, never secondary
As soon as I make doom, doom
With my boom, boom
And I got him making zoom, zoom
For my yummy

And don’t be confused
Ladies and gentlemen
I’m always ready
To break hips, break hearts
There’s only one
There are no imitations (Na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to show you

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, morе, more, more
I’m going to take it to the floor, lo, lo, lo, lo(Yeah)
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video, watch it slo mo

You like everything I have
I sweeten your face in mango juice
You explode when I turn it on
Until the end, I won’t stop
Take a sip of my cola-la
A little bit savage na-na-na
Make it go like pa-pa-pa-pa
Like pa-pa-pa-pa-pa

And don’t be confused (Don’t be confused)
Ladies and gentlemen
I’m always ready (I’m always ready)
To break hips, break hearts
There’s only one (There’s only one)
There are no imitations (Na, na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to prove it (Listen)

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)

And don’t be confused (Don’t be confused)
Ladies and gentlemen
I’m always ready (I’m always ready)
To break hips, break hearts
There’s only one (There’s only one)
There are no imitations (Na, na, na)
And if you don’t believe me, I’ll have to prove it (Listen)

Take a video
Watch it slo mo, mo, mo, mo, mo
Booty hypnotic
Make you want more, more, more, more, more
I’ll take it down to the floor, lo, lo, lo, lo
If you wish, you could do this dembow (Do this dembow)
Drives you loco (Yeah)
Take a video
Watch it slo mo

 

Maltene da se stavi 18+ na tekst pesme 🙂 ne mislite valjda da je trebala da se obuče kao časna sestra 🙂

 

Inače i kod nje su loše odrađeni kadrovi, izgleda da su italijani svima uvalili tu kameru koja ide levo-desno, udaljava se. Njen nastup je pravljen da se snima od napred da bi se uhvatili njeni pokreti (ne mislim na tverkovanje 🙂 ) ali to ova kamera uopšte ne radi. Isti problem je i kod Norvežana, kada im je igra najbolja kamerman odluta u ugao iz koga se to ne vidi. Videćemo da li će to moći da se ispravi.

 

@implant

 

Mislim da je imala tremu i pritisak da mora da prođe. Biće sada u finalu mirnija pa će nadam se opevati sve mnogo bolje.

 

Inače zvuk je toliko dobar da se "brutalno" jasno čuje svaka greškica.

 

 

Tako je pevala i na izboru ovde, malo se bori sa tih par slogova dok ne uhvati tonalitet kako treba. Ali to su sitnice i nisu presudne, ona prodaje pesmu u paketu sa slikom, tj. nastupom i sve zajedno je odlično.

 

Španjolka je bedni amater u odnosu na Rijanu: "Cake, cake, cake, cake, cake, cake, cake, eat my cake, cake, cake..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Dosta izjednačena trka i dalje po ovoj najmasovnijoj anketi sa skoro 230.000 glasova dosad:

 

S4trqxR.png

 

https://eurovisionworld.com/esc/eurovision-2022-poll

 

U zadnjih 6 Evrovizija ova anketa samo jednom nije pogodila pobedničku pesmu, i to 2016. kad je po njoj bila tesno druga.

 

4iMtXC2.png

 

 

Ovaj rezultat da su 3 pesme izjednačene na 9%, a četvrta (po kladionicama favorizovana Ukrajina) na 8% je nezapamćen, ali je prilično izvesno da će jedna od te 4 biti pobednička.

ako je tako, onda pobedjuju one guzicarke iz spanjolske, a nase uraganke kadar nevera...:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Redstar0356 said:

Zato sto smo pobedili jedini put kad smo poslali nekog ko zapravo zna da peva, a to je Marija. Dobro smo prolazilu i sa Zeljkom. Sad iz godine u godinu saljemo polugole plesacice na sipki, Marka Kona sa nekim cipelama a sad smo poslali kvazi intelektualnu recitatorku sa lavorom.  Umesto da posaljemo zapravo pevaca koji ce pevati nesto sto je nasem ,,folkloru'' blize.  Al dobro, razumem, takmicenke frikova, uz par izuzetaka. Zato Mia Dimsic i ispadne u polufinalu, zna da peva, izgleda normalno i ima pesmu koju ljudi zapravo slusaju

Nismo mi nikog poslali, nije ona nekakav paket-ljudi su glasali za nju, žiri takođe- to što se tebi ne sviđa je druga priča.

Meni je ovo najbolje što od svega što je predstavljalo Srbiju i volim što je prošla u finale...

Što se drugih pesama tiče, najbolja mi je holandska, a i Ukrajina.ako pobjedi, ne mora da znači da je samo zbog politike, pesmica je ono...baš zgodna...

 

A Talijani su majstori da useru-imali su godinu dana da se spreme i pokvari im se bina, a i voditelji, ko spale motike-bilo je dosadno.

Želim da kažem i to da je Beograd bolje režirao Konstraktu.

 

I još nešto-godinama i decenijama se zna da gej ljudi to prate, posjećuju i uživaju- i ti to znaš i gledaš i zoveš ih frikovima...i ko je onda frik?

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da Spanija ima ikakve sanse, verovatno top 5, ali to je max. Anketa je mnogo blizu, bilo ko od ovih top 10 moze da pobedi, minus Portugal i Grcka, pogotovo mi je Portugal zalutao tu. Oni sumnjam da ce biti u 20.

Link to comment
Share on other sites

Konstrakta 7. ako još malo spusti kvotu može do 6. mesta ali je onda prevelika razlika do 5. mesta.

 

Mislim da je Italija pala zbog rasporeda. Švedska i Engleska imaju tu veliku prednost u odnosu na njih. No videćemo ja nisam toliko siguran u engleza dok će Šveđanka biti u vrhu.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Španska pesma nema refren, osim one stajke kada se čuju prateći "sinjoras e sinjores", ili šta već kažu...sve zajedno kao J Lo sa AliEkspresa. Ukrajina šta znam, najbolji su mi rep delovi, tj. strofe.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Ja bas suprotno, i dalje mislim da je Svedska overhajpovana. Englez mi je top 3 favorit. Poljska iz nekog razloga ne rezonuje dobro koliko sam ocekivao, pricaju ljudi kopija Arcade, a nema veze sa njom, pominje se voda, ne gradi se cak ni slicno pesma, Ochman je za Duncana ono sto je za mene Zdravko Colic otprilike koliko je bolji pevac, sve je bolje u toj pesmi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vala bas, i to onako ubedljivo, jedan od najmanje jasnih pobednika. I generalno kad se pogledaju proslih 10-ak pobednika, verovatno najgora pesma. Ne znam da li je se iko seca kako ide, dok za ostale znas bar refren/nesto iz nje.

Link to comment
Share on other sites

Kad se setim tog stresa, jedva sam preživela što je on pobedio a ne Mahmood. :thumbdown: Totalno nejasno čime se izdvojio u odnosu na ostale. Imaš ti balade no koje su i te kako bile moćne - Rise like a phoenix, Amar pelos, Molitva itd.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Vala bas, i to onako ubedljivo, jedan od najmanje jasnih pobednika. I generalno kad se pogledaju proslih 10-ak pobednika, verovatno najgora pesma. Ne znam da li je se iko seca kako ide, dok za ostale znas bar refren/nesto iz nje.

 

Ja se sećam samo onog dela Loving you is a losing game i to je baš upečatljivo, ali generalno je pesma bila baš prosek.

Link to comment
Share on other sites

Da, secam se i ja, ali bas nekako genericka balada, jos muska, a pesma zvuci kao neki filer na emotivnom albumu Majli Sajrus ili tako nekog. Bas je tanka po svim parametrima, ajde da je on neki pevac ili je uneo sebe u pesmu pa da kazes, ali ni to.

 

Mislim da je moguce da je pobedio i zbog spota, jer pliva go u onom jezeru. Realno posle par godina toga se secas vise nego pesme. A dosta je rano izbacio pesmu, retko se desava da takve pesme pobede.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, implant said:

Španska pesma nema refren, osim one stajke kada se čuju prateći "sinjoras e sinjores", ili šta već kažu...sve zajedno kao J Lo sa AliEkspresa. Ukrajina šta znam, najbolji su mi rep delovi, tj. strofe.

 

Pa nije JLo sa Ali Expresa, nego spanska JLo posto joj je ovo prva pesma , a pre ES je bila glumica i igracica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...