Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

9 minutes ago, Klotzen said:

Ok ljudi nemojte sad i vi kao Ameri kada vide Izrael u evropskim takmičenjima. Inače Australija je već 7 godina na ESC, pozvali su ih jer je tamo ESC ekstremno popularan a nastojanja da se organituje AzijaVizija su propala već nekoliko puta.

 

Inače danas na HRT jedna zanimljiva informacija, ako Australija ikad pobedi neće biti domaćin nego će morati sa nekim u Evropi da se dogovore da tamo organizuju.

 

"Svetska zavera protiv Kengura" 🙂

 

to je drugo..

missim ne pratim eurosongove, vec tako ponekad odslusam samo nase ako se poklopi tajming i to je to..

al australia mal mal pa menja kontinente, verovatno su otkrili wormhole, cas su okeania, cas azija, cas evropa, zavisno od potrebe jelte..:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

Kao što neko već napisa, kako posle ovoga umetnica da bude zdrava? 😄

 

Pročitaše Srbija poslednju, kamera zum na Konstraktu, ona kao sedi i smeši se, a da joj je neko izmerio pritisak tad, razbila bi aparat. 

 

Učinilo mi se da je rekla jebote Bog 😄 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, n4l1m said:

to je drugo..

missim ne pratim eurosongove, vec tako ponekad odslusam samo nase ako se poklopi tajming i to je to..

al australia mal mal pa menja kontinente, verovatno su otkrili wormhole, cas su okeania, cas azija, cas evropa, zavisno od potrebe jelte..:default_coffee:

 

Umiljato jagnje tri doj...majke sisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ama znam da nema šansi ali mislim se nešto da pobedi Ana nekako, pa dogodine, hvala bogu, organizujemo Eurosong u Beogradu.

I onda kreće spektakl, da zatvorimo mučene Australijance pa ih smestimo na 14 dana u karantin, recimo u motel "Predejane" pa im oteramo pevača/pevačicu na sud - a sud oslobodi.
E onda gi do`vati Vulin za uši i protera za neku ozijsku vukojebinu jer korona virus.

Ma idi...

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

sto neko rece, mvp nba lige prima trofej u stali, umetnica pere ruke u lavoru na eurosongu, sta li ostatak sveta misli o srbima...:default_coffee:

Inače su nas do juče obožavali pa će da naglo promene mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Grand Final Running Order:

1. 🇨🇿 Czech Republic: We Are Domi – Lights Off

2. 🇷🇴 Romania: WRS – Llámame

3. 🇵🇹 Portugal: MARO – Saudade, Saudade

4. 🇫🇮 Finland: The Rasmus – Jezebel

5. 🇨🇭 Switzerland: Marius Bear – Boys Do Cry

6. 🇫🇷 France: Alvan & Ahez – Fulenn

7. 🇳🇴 Norway: Subwoolfer – Give That Wolf A Banana

8. 🇦🇲 Armenia: Rosa Linn – Snap

9. 🇮🇹 Italy: Mahmood & Blanco – Brividi

10. 🇪🇸 Spain: Chanel – SloMo

11. 🇳🇱 Netherlands: S10 – De Diepte

12. 🇺🇦 Ukraine: Kalush Orchestra – Stefania

13. 🇩🇪 Germany: Malik Harris – Rockstars

14. 🇱🇹 Lithuania: Monika Liu – Sentimentai

15. 🇦🇿 Azerbaijan: Nadir Rustamli – Fade To Black

16. 🇧🇪 Belgium: Jérémie Makiese – Miss You

17. 🇬🇷 Greece: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together

18. 🇮🇸 Iceland: Systur – Með Hækkandi Sól

19. 🇲🇩 Moldova: Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul

20. 🇸🇪 Sweden: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer

21. 🇦🇺 Australia: Sheldon Riley – Not The Same

22. 🇬🇧 United Kingdom: Sam Ryder – SPACE MAN

23. 🇵🇱 Poland: Ochman – River

24. 🇷🇸 Serbia: Konstrakta – In Corpore Sano

25. 🇪🇪 Estonia: Stefan – Hope

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav finiš finala. Điha điha, Rokeri s Moldovu, Roxette, cringe, blajhana Končita, plači dečko plači, pranje ruku, điha điha. 

 

Samim tim što je na kraju Konstrakta će pokupiti 10% glasova publike više. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DameTime said:

Maneskin je prošle godine nastupao 24. u finalu, a svi znamo šta je bilo 🙃

ukrajina ce osvojiti i bez da se pojavi, zbog znamo radi cega..

no svakako da je ovo unikat sto konstrakta radi, posto ni ljudi u srbiji nakon 10-og slusanja nemaju pojma o cemu se radi, a onda odes u inozemstvo i stranci ti tapsu, dobro tu je i internet odigrao svoje, no svakako ne umanjuje "unikat"..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

U Glibovcu Urose, ne Beogradu. Kiks si napravio sad, ali oprosticemo ti.

Važi brate Mc nemam pojma di ti je Glibovac, to malo mondensko mesto poetičnog imena ali mi nekako Predejane taman, mada ne pravim pitanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Ova Spanjolka budzi rang samo na tange. 

 

Šta da se radi, nova vremena... u moje vreme si curi morao da makneš gaćice da bi joj video dupe, sad moraš da joj makneš dupe da bi video gaćice. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Najveca anketa je ovde -

 

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision

 

225 hiljada glasova.

 

Ali Albanija je recimo ispala sa 2% glasova, sto bi je kotiralo negde oko top 15. Tako da to ne mora mnogo da znaci.

 

Sto se tice kvota na Ukrajinu, ja i dalje mislim da nece da pobede. Kvote se odredjuju na osnovu mnogih parametara, ukljucujuci i uplate na iste. Posto je odmah po pocetku rata kvota spustena na besmislenu granicu tako da nema rezona kladiti se na istu, a istovremeno nisam nasao nigde da se kladis da Ukrajina NECE da pobedi, moje misljenje je da su kladionice to odradile kako bi se spasle od nezeljenog ishoda ako ipak bude sympathy vote. Vidimo da dodatno padaju, sto meni recimo nije logicno, jer se ne vidi njihov trend rasta, ako gledamo preglede, buzz u communityju, tako da bih rekao da je po sredi ovo sto mislim. Naravno, to ne znaci da Ukrajina nije apsolutni favorit u ovim okolnostima, samo eto, cini mi se da ipak nece biti i pobednik.

 

Ako pogledamo prethodne godine, uglavnom pogadjaju pobednika, a sada je i dalje najmanja kvota na pobednika u poslednjih 10 godina, ali znali su i da promase. Recimo Portugal su promasili, Bugarska je bila prvi favorit, mada tu treba biti posten i reci da je Sobral krenuo od kvote oko 50 ako se ne varam, a onda se pred finale popeo na 2.60-2.80 (zavisi gde) sto je malo slabije od Bugarina koji je bio na oko 2.50.

 

Oko top 5, pa cak i top 3 ima dosta promasaja, pa cak i skorije, recimo Malta prosle godine se kotirala kao treca, a San Marino u top 10. Kad je Portugal pobedio Belgija se kotirala u top 5, pa nije usla u finale, zbog zaista ocajnog nastupa (a ja mislio pre takmicenja da ce da pobedi 😄 ), a 2016. je mozda i razlog za ovu raspodelu, jer su te godine promasili najvise. Ukrajina je bila tek treci favorit, a kvota je bila preko 10. Prvi je bio Rus, a druga Australija.

 

2015. su stavili Svedsku koja je lagano i pobedila, ali druga je bila Ruskinja koju su izvizdali, jer je i tada bilo sranje oko Krima, a onda je zbog toga i Dzamala pobedila sledece godine.

 

Mislim da imajuci to u vidu sada reaguju snaznije na te impulse da se ne bi opet zajebali, ali cini mi se da je reakcija preterana, a i nekako je ruzno reci, ali rat u Ukrajini mi se cini da vise nije glavna vest svuda. Da je takmicenje bilo pocetkom marta ne bi bilo nikakve dileme, ovako mi se cini da nece pobediti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...