Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

pesma je bas zarazna

 

jedan od komentara ispod neke analize pesme nekog tipa:

Quote

A young woman, in her 40s, mother of two, with an actual University degree (Architecture) gets on the stage, blows everyone's mind, all while fully dressed and just sitting and washing hands. Empress.

 

Link to comment
Share on other sites

  

2 minutes ago, alcesta said:

Godinama sam mrzela tu pesmu koliko je izraubovana, dugo mi je trebalo da se pomirim sa non stop puštanjem iste. Ali to je Queen, pa sam na kraju ipak uspela da je zavolim :classic_biggrin:

jesi gledala film o Frediju?

glumac je bas skinuo pokrete i manerizam. gledala sam posle neki snimak gde su poredili film i stvarne snimke s koncerata, bas interesantno za pogledati.

 

 

1 minute ago, Boxy said:

 

Dijaspora iz Nemacke je podbacila u subotu, je l si glasali ti? :classic_angry::classic_biggrin:

nisam :default_sofa:

evo sad cu da se samobicujem.

nisam gledala evroviziju milion godina.

rekli su mi da ima interesantan nastup Srbije, ali nisam se potrudila ranije da pogledam.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam pogledala sve živo što sam našla, pa i taj snimak o kome govoriš, ali nije to za ovu temu :classic_biggrin: pisali smo negde o filmu kad je izašao, verovatno na odgovarajućoj temi u Filmu :classic_biggrin:

 

Edit: u stvari sad vidim da si prebacila na Svaštaru pa može :classic_biggrin:

Malek je bio sjajan ali meni uopšte fizički toliko ne liči na Fredija kako svi kažu. U stvari u prvoj polovini filma mi je baš smetalo, jer Fredi nije bio ni blizu toliko ružan kako su ga napravili :mad:

Zato ostali neverovatno liče, čak su i Boba Geldofa skinuli :classic_ohmy:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, wwww said:

 

nisam :default_sofa:

evo sad cu da se samobicujem.

nisam gledala evroviziju milion godina.

rekli su mi da ima interesantan nastup Srbije, ali nisam se potrudila ranije da pogledam.

Ako je za utehu, jedan glas ne znači mnogo ako svako može da glasa 20 puta. Kakvo šugavo pravilo.

 

Edit: malopre mi iskočilo ovo na Youtubeu:

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Eee..kad bi vi znale sta sve ljudi kupuju..i sta je trazena roba..

 

Quote

Britanac garantuje diskreciju, ima ministarsku platu i to samo od prodaje smrdljivih čarapa

Britanac zarađuje i do 1.600 funti mesečno prodajom nošenih čarapa na internetu i kaže da što smrdljivije to bolje, kada je u pitanju prodaja.

Da ima ljudi koji su voljni da mu plate čarape saznao je slučajno preko stranice koju vodi sa svojom verenicom, a sada već ima stalne klijente zbog kojih posebnim danima ide u teretanu.

Grej, 25, kaže da prodaje svoje polovne stvari za 10-30 funti po paru i da može da proda između pet i 12 pari nedeljno. Grej, koji redovno mora da objašnjava da je heteroseksualac, kaže da nosi čarape danima pre nego što ih stavi u torbu sa patentnim zatvaračem i pošalje.

Uz dodatnu cenu, oni će čak uključiti i asortiman svojih telesnih tečnosti. Šta tačno, bolje je prepustiti mašti.

"Pokrenuo sam OnlyFans pre nešto više od godinu dana i preko njega dobijate zahteve za odeću, bilo da se radi o čarapama, boksericama ili majicama za teretanu. Mnogi momci su se zainteresovali za to jer imam veliku podršku LGBTK + zajednice. Oni su moja glavna publik"“, rekao je mladić iz Londona.
 

"Oni podržavaju moju stranicu, a ja pravim video snimke i sadržaj za njih tu, preko TikToka i Instagrama. Imam dosta Amerikanaca koji kupuju moj nošeni donji veš i čarape i čuvaju ih za svoje uživanje", kaže on. Ipak, ističe da mu je publika raznolika.

"Imam stalne mušterije koje će stalno kupovati nošene čarape. Ići ću u teretanu određenim danima za njih i nositi ih jedan do tri dana za njih. Onda ćemo razgovarati o ceni i koliko bi platili. Koliko će se čarape prodati zavisi od slučaja“, opisuje on.

Društvene mreže su glavni alat u njegovom poslovanju.

"Društvene mreže su tako velike i široke. Jedan video postaje viralan na TikTok-u i imam hiljade pregleda, a nakon toga imaćete mnogo ljudi koji žele da kupe vaše čarape", kaže on.
 

"Diskretan je"

"Ako mogu da prodam svoje polovne čarape za 10, 20 ili 30 funti, prodaću ih. Što su slađe i smrdljive, to bolje. Idem da trčim, a ostalo, stavim ih u torbu sa patentnim zatvaračem i stavite ih u diskretno pakovanje - u slučaju da kupac živi kod kuće sa roditeljima, mužem ili ženom. Sva moja prodaja dolazi preko Instagrama Amerikanci vole da kupuju bele Najk čarape. Otkrio sam da me češće oni nalaze preko TikToka nego ljudi u UK", zaključuje on.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2022&mm=04&dd=30&nav_id=2146833

Link to comment
Share on other sites

@Helena
Da bi Djere u zvanicnim ispravama bio upisan po madjarskom jeziku i pravopisu,on mora da podnese takav zahtev. Ima pravo na to ukoliko zivi na podrucju na kojem je u sluzbenoj upotrebi jezik nacinalne/ih manjine/a i ukoliko je to od interesa za ostvarivanje zakonom utvrdjenih prava gradjana.
Dakle,nadlezni organ nije duzan da po sluzbenoj duznosti izvrsi ovakav upis. Potreban je zahtev stranke.

Takodje,upisivanje licnih imena u sve javne isprave, sluzbene evidencije i zbirka licnih podataka po jeziku i pravopisu pripadnika nac.manjine, ne iskljucuje paralelan upis imena po srpskom pismu i pravopisu.

Drugim recima - tvoja teza, da je upisivanje njegovog prezimena po srpskom jeziku i pravopisu pogresna, ne stoji. Sve je u skladu sa zakonom,a Djere ima pravo na izmenu podataka vezanih za licno ime i njihov upis u javne isprave,samo sto treba to da zahteva. Ocito je da on ne smatra da to treba da ucini.

Nisam upoznat sa nekim resenjima iz uporednog prava,ali mislim da slicne odredbe/uslove sadrze zakoni u i Hrvatskoj i Madjarskoj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

da, ali je sve jedno izazvalo paniku.

negde sam procitala neki podatak koliko je vec bilo pravih masovnih pucnjava ove godine, ne mogu sad da nadjem, ali bilo je vise od jedne dnevno... totalno ludilo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...