Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

5 hours ago, ciao said:

Ne vidim link a ni ne interesuje me pravo da ti kazem - ako je vama u Srbiji najveci problem to sto Novak Djokovic postoji - svaka vama cast, uzivajte

 

Uz dužno poštovanje, ne lupaj. Ne pitaš ako te ne interesuje, zar ne? Tekst nije velik, osim ako ti baš svaki minut nije dragocen, a takvi koji baš svaki minut svog (slobodnog) vremena paze, da se razumemo, ne obitavaju redovno na forumu. Forum nam jeste svima vid zabave i razonode, međutim ima/zadesi se i neka ozbiljnija tema, a konkretno kod ove, pomenuti link pomaže bolje razumevanju. Ako ne vidiš link zbog regionalnih ograničenja, što ne bi trebao da bude slučaj, kažeš i može se staviti ceo tekst u spoiler. Kako god, imamo mi u Srbiji raznoraznih problema svakako, a za Beograđane je sve veći problem urbanizam koji nema dodirnih tačaka ni sa sredinom ugodnom za život ljudi, ni sa redom, skladom i estetikom, ni sa očuvanjem zelenila, ni sa čuvanjem kulturnog nasleđa itd. Da se (g)radi kako treba i da se iznađu prava i zadovoljavajuća rešenja za grad, gradskoj vlasti i investitorima ne treba velika mudrost ili izmišljanje tople vode - Jer imaju brojne svetske metropole za primer, kad se radi o ovom ili onom problemu, za ovo ili ono poboljšanje funkcionalnosti i estetike/atraktivnosti (Među tim gradovima i metropolama, nalaze se i oni koji su konstantno na vrhu mnogih/svih lista najboljih gradova za život u Evropi i svetu). Za takve projekte koji bi poboljšali i ulepšali BG, nikako da čujemo i vidimo gradsku vlast na delu, nego samo nakaradno, samo skrnavljenje, samo seča i ono malo zelenila što je ostalo, samo budženje kvadrata da bi se investitori što više oparili itd. Sve to u malom imamo i mi ovde u NS, jer je mnogo manji grad. Đokovići i njihov TC ne bi trebalo da budu samo još jedno poglavlje u toj priči, bez obzira na sve što je Beograd doživeo i doživljava u svom urbanističkom haosu, i bez obzira kako benigno možda projekat delovao u odnosu na najskrnavije primere gradnje i uopšte ceo taj anti-urbanizam. 

 

Ovo sve nema veze sa Novakom teniserom, sa pljuvačinom pljuvačine radi, sa bilo kakvim hejtovanjem. Logika i osnovna informisanost. Takav deo gradske obale u centru grada se ne daje nikome, i nigde u uzornim gradovima tako nešto ne postoji. Za teniski centar ima bezbroj lokacija, kako po spoljnim delovima Beograda, tako i širom Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Iscitah na temu sta ima ali necu da se prepirem ovde , to me ne interesuje. Koliko ja vidim - Novak hoce da gradi veliki teniski kompleks ulazuci jako mnogo svojih para, sta ce biti i koliko ce biti unutar tog teniskog kompleksa on ce se sasvim sigurno pridrzavati svih zakona pravila i zabrana a sta mu se dozvoli to nek vidi vlast u Beogradu i Srbiji. To sto Novak hoce svojim sredstvima da napravi sportski kompleks u Beogradu a po svim postojecim propisima, je po meni nesto pozitivno za Beograd. Za vas je negativno i nema sta da diskutujemo i trosimo vreme i da vrtimo u krug. On hoce da ulozi pare i hoce da postuje propise u to ne sumnjam. Za sve ostalo vidite sta vama vise odgovara, ako vam ne odgovara vlast koja donosi propise, menjajte vlast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve ovo ima veze sa tenisom? 

To sto se slikao sa Vesicem i Vulinom mu se ne moze zameriti, oni su predstavnici vlasti koju nije on izabrao. Izabrali ste ih vi, direktno (glasanjem) ili indirektno (bojkotovanjem izbora), pa vam sad Novak kriv. 

Ako se Beogradjanima ne svidja da im Novak u centru grada izgradi kompleks terena jer moze time da ugrozi stabilnost gradjevine koja je pod zastitom drzave (nevidjena glupost i izmisljotina), evo poziv od Pancevaca da uz reku Tamis, u centru Panceva, na mestu zapustene ruine (stare Vajfertove pivare) koja je pod zastitom drzave, a koja je ruglo grada, napravi svoj kompleks. 

Ko ne zna o cemu se radi evo linka:

http://www.glassumadije.rs/simboli-panceva-vajfertova-pivara-i-gradsko-streliste/

Link to comment
Share on other sites

Glupost i izmisljotina je to sto je republicki zavod za zastitu spomenika rekao da time moze da se ugrozi Kalemegdan? :ajme:

Neka ide god zeli, ja sam to i rekla, ali on je resio da bude na obali, u samom centru grada  :classic_rolleyes:

 

I samo onaj ko je naivan ili ko se pravi naivan misli da to sto je isao kod Vulina i Vesica nema veze sa ovim...

Link to comment
Share on other sites

Kako možete tako patološki da kontrirate Boxy?

 

Sve na stranu, navijamo za našeg. Ali Novak iako svetski čovek nije good guy ovde. Suočimo se sa tim!

 

 

 

Merguje mi dve poruke iako je nova misao 😟

 

 

Nego htedoh nešto drugo...

 

Proširena i dopunjena verzija:

 

 

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CheshireCat said:

Kako možete tako patološki da kontrirate Boxy?

 

Sve na stranu, navijamo za našeg. Ali Novak iako svetski čovek nije good guy ovde. Suočimo se sa tim!

 

 

A koja je po tebi Novakova motivacija - zasto hoce da izgradi sportski kompleks tamo? da bi se obogatio ? srusio kalemegdansku tvrdjavu (koliko se secam na Kalemegdanu su postojali teniski tereni jos kad sam ja bila dete takoreci unutar tvrdjave) i napravio ekolosku katastrofu u Beogradu? 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milica said:

Ne znam kakve ovo ima veze sa tenisom? 

To sto se slikao sa Vesicem i Vulinom mu se ne moze zameriti, oni su predstavnici vlasti koju nije on izabrao. Izabrali ste ih vi, direktno (glasanjem) ili indirektno (bojkotovanjem izbora), pa vam sad Novak kriv. 

Ako se Beogradjanima ne svidja da im Novak u centru grada izgradi kompleks terena jer moze time da ugrozi stabilnost gradjevine koja je pod zastitom drzave (nevidjena glupost i izmisljotina), evo poziv od Pancevaca da uz reku Tamis, u centru Panceva, na mestu zapustene ruine (stare Vajfertove pivare) koja je pod zastitom drzave, a koja je ruglo grada, napravi svoj kompleks. 

Ko ne zna o cemu se radi evo linka:

http://www.glassumadije.rs/simboli-panceva-vajfertova-pivara-i-gradsko-streliste/

 

Pošto je više za politički deo foruma, staviću u spojler:

 

Spoiler

Pa Beograd ima (zamenika) gradonačelnika koji nije dig'o ruke da toga da pravi gondolu do Kalemegdana. Od naroda izabrana gradska vlast, umesto da desnu obalu Save učini dostupnom ljudima za šetnje i uživanje, napravila 10ak zgrada i tržne centre. Ako ponovo dobiju izbore, nešto ne verujem da će odjedanput da se popišmane i da počnu da se brinu o Beograđanima a ne o svojim džepovima.

 

Ako će već to tako da bude, a videćemo, nekako mi je mnogo bolje da Noksa napravi i proširi svoj sportski teniski centar, nego da esenesovci daju (da se ne lažemo samima sebi) gradsko zemljište, pa da ponovo naprave stanove i tržne centre.

 

Ako Beograđani promene vlast, eto prilike da novoizabrani dokažu da im je interes građana (i očuvanje Kalemegdana) bitniji od privatnih interesa (porodice Đoković), neka raskinu ugovore o zakupu, i neka naprave zelene površine, parkove, šta već, dostupno svima, a NĐu neka ponude neko prigradsko zemljište da tamo premesti svoj teniski centar (recimo u Sremčici, što da ne).

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da budemo jasni, ja nemam nista protiv ovoga sto se trenutno nalazi na 25.maju (jedino bi bilo dobro da placaju zakup, ali to sumnjam da ce se desiti ko god da dodje) i neka na tim terenima bude SO, ali toj akademiji nikako nije mesto tu, nego negde van grada.

Link to comment
Share on other sites

I dok Novak, nevakcinisana srpska seljacina :ss: "potkopava" Kalemegdansku tvrdjavu ovaj Svajcarski andjeo se bavi suptilnijim radnjama 🥰

KhP2arp.jpg

Mozda bi Boxy mogla da nam objasni sta bi sa onim izvorima u Svajcarskoj koje je Fed zatrpao otrovnim šutom i sa uzurpiranim delom jezerske obale. Pusti li narod da seta oko jezera kao sto je pre njegovog dolaska tamo to mogao?

Sta bi sa onim fosilnim gorivom sto ga je Greta prozivala? 

https://www.indiatoday.in/sports/tennis/story/greta-thunberg-climate-change-activist-slams-roger-federer-credit-suisse-fossil-fuel-investments-1635737-2020-01-10

 

18 hours ago, CheshireCat said:

Kako možete tako patološki da kontrirate Boxy?

A kako Boxy moze godinama unazad na ovom forumu da iskazuje svoju patolosku mrznju prema Novaku? 

Cuvajte Boxy kao zenicu oka svoga, napadajte i pljujte po Novaku i celoj mu familiji, a ja odoh kao i mnogi pre mene jer ne zelim da vam budem smetnja u toj raboti. 

 

Link to comment
Share on other sites

A sta mene bas briga sta se desava u Svajcarskoj?

Mozda tebe zanima, mozda je tebi vise stalo do nekog jezera u Svajcarskoj kojeg je Federer uzurpirao, vise saosecas sa tamosnjim narodom koji jadan ne moze da seta, ali mene zaista nije briga, meni je stalo do mog grada i do moje drzave.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Boxy said:

A sta mene bas briga sta se desava u Svajcarskoj?

Mozda tebe zanima, mozda je tebi vise stalo do nekog jezera u Svajcarskoj kojeg je Federer uzurpirao, vise saosecas sa tamosnjim narodom koji jadan ne moze da seta, ali mene zaista nije briga, meni je stalo do mog grada i do moje drzave.

Jel tebi nije jasno ili ti stvarno nije jasno da je izgradnja sportskog centra i teniskih terena mnogo bolje za grad, ekologiju i slicno, to spada i zeleni pojas - i RG je u okviru Bulonjske sume naprimer, a da nije tog centra tamo to je vec vidjeno za dalje sirenje Beograda na vodi i cickanje solitera na dunavskom keju? Znaci ti vise volis jos desetak soltercina nego teniske terene? tolika ti je ljubav prema gradu tj mrznja prema Novaku ? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ciao said:

Jel tebi nije jasno ili ti stvarno nije jasno da je izgradnja sportskog centra i teniskih terena mnogo bolje za grad, ekologiju i slicno, to spada i zeleni pojas - i RG je u okviru Bulonjske sume naprimer, a da nije tog centra tamo to je vec vidjeno za dalje sirenje Beograda na vodi i cickanje solitera na dunavskom keju? Znaci ti vise volis jos desetak soltercina nego teniske terene? tolika ti je ljubav prema gradu tj mrznja prema Novaku ? 

 

A je l' tebi jasno da je on dobio dozvolu da gradi zgrade od 20 metara?

Ili to nije soliter, nego solitercic po tebi? :ajme:

 

I ne, ne zelim tu nikakvu akademiju niti BG na vodi, zelim da tu bude park i setaliste pored reke. A vec sam napisala, nemam nista protiv trenutnog stanja, jer su tu i ranije bili tereni gde smo igrali tenis, ali protiv sam da se to dalje siri.

 

Evo ti jos jednom citat, sa sve linkom, mozda ga sad procitas

 

Umesto “zelenog pojasa”, gradska parcela na kojoj se nalazi Teniski centar Novak, proširena je sa 1,4 na 3,4 hektara, uz mogućnost izgradnje 30 hiljada novih kvadrata, visine do 20 metara, odnosno šest-sedam spratova. 

 

https://birn.rs/teniski-centar-novak-do-novih-kvadrata-uz-ustupke-gradske-vlasti/

Link to comment
Share on other sites

Znaci on ima pravo da podigne nesto u visini od 20 metara sto odgovara petospratnici. Tih dvadesetak metara visine takodje odgovara otprilike visini tribina ako bude hteo sto bi bilo logicno da sagradi stadion, sto da ne. I logicno je da bude neka gradjevina gde ce biti zatvoreni tereni, teretana, administracija i slicno. Inace to je sportski centar i teniska akademija znaci teniski tereni kao sto su i sada u trenutno delu akademije.

A da ce ti Vucic izgraditi tamo park i setaliste pored reke na toj povrsini - to treba da si tezak naivac ili se pravis naivac ako ti u to verujes

Link to comment
Share on other sites

A samo treba kliknuti na link i procitati :default_coffee:

 

Umesto “zelenog pojasa”, gradska parcela na kojoj se nalazi Teniski centar Novak, proširena je sa 1,4 na 3,4 hektara, uz mogućnost izgradnje 30 hiljada novih kvadrata, visine do 20 metara, odnosno šest-sedam spratova. 

Republički zavod za zaštitu spomenika kulture ocenio je da predloženo rešenje predviđa prekomernu gradnju u području Kalemegdanske tvrđave, što je neprihvatljivo zbog mogućeg narušavanja kulturnog nasleđa, ali ovo mišljenje nije prihvatila Komisija za planove grada Beograda. 

O proširenju Teniskog centra bez odobrenja za izgradnju i o tome kako je nastao dug grada prema firmi Family sport odbili su da govore vlasnik firme Srđan Đoković, kao i gradski menadžer Goran Vesić koji je vodio pregovore o vansudskom poravnanju ispred grada Beograda.

Link to comment
Share on other sites

Nista to ne govori, niti je to neki zvanicni tekst niti je to plan i program, to je sve "moguce narusavanje " , moguce - to kao da je neka boxy pisala zamisljajuci sta bi sve tu mogao novak da napravi itd, tekst koji nije ni usvojen - a ako si tu procitala da ce ako Novak tu ne napravi tenisku akademiju ti da dobijes setaliste i park ti se zamisli nad svojim poimanjem realnosti u drzavi u kojoj zivis

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

U BIRNu rade sve hejteri :default_coffee:

 

Usvajanjem Plana detaljne regulacije za linijski park krajem septembra 2021. godine, postojeća parcela proširena je sa sadašnjih 1,4 hektara na 3,4 hektara, zelene površine su promenile namenu u sportski kompleks i omogućena je gradnja 30 hiljada novih kvadrata, maksimalne visine do 20 metara, odnosno šest-sedam spratova. Isti dokument predviđa i preko 200 hiljada kvadrata za stambeno-poslovni kompleks Marina Dorćol.

Dokument propisuje da je “zastupljenost pratećih komercijalnih sadržaja 40 odsto ukupne površine”, što znači da gotovo na polovini izgrađenih kvadrata mogu da budu hoteli, restorani i drugi prateći objekti. 

“Nismo protiv planiranja sportskog centra, smatramo da je namena primerena, ali Planom predviđena namena takmičarskog karaktera uslovljava prekomernu izgradnju u priobalnom području Kalemegdanske tvrđave, što smatramo neprihvatljivim sa stanovišta zaštite kulturnog nasleđa“, objašnjava Đukanović.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...