Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

42 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

 

Umesto što me prozivaš, bolje bi bilo da se koncentrišeš na kalendar. Po mojoj računici Mate treba da izdrži još samo do sutra.....:classic_biggrin:


Računao sam, treba proći punih 180 dana, dakle tek 181. dan je moguća promjena. Teško mi pada što moram i sutra čekat, znam da me razumiješ.

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, da jos lajem o"osetljivim" stvarima.

 

Znam svasta, ali nisam lekar. Maltene sam seoska baba i pricam gluposti.

U stvari, zavrsio sam neke skole i bavio se radiologijom. Bio sam medju prvim MRI tehnolozima kad je to bila skroz nova tehnologija i sredinom 90-ih dobio nagradu za "best MRI images" na RSNA (Radiologic Society of North America) simpozijumu.

A i inace puno citam i ucim, znam neke stvari neformalno i bez diplome. Restaurirao sam neke stare masine, mada nisam inzenjer - ali jebiga, umeo sam da nadjem knjige i pratim instrukcije.

 

Uglavnom se tome niko ne cudi, pa ni na forumu. Ima puno takvih ljudi. Profesor matematike uzgaja orhideje, najlepse na svetu. Obucar u slobodno vreme gleda u teleskop i nadje novi komet ili planetu.

Divni ljudi, mogu samo da skinem kapu i poklonim se.

 

Moj otac je nastavio fakultet kad sam ja vec bio u skoli. Radoznalo dete, procitao sam svaki njegov udzbenik i upamtio koliko sam mogao. Stari je studirao i zavrsio medicinu.

 

Tako sam postao amaterski ginekolog. Da, smejte se, to je smesno i skakljivo jer se u nasoj kulturi cudimo, krijemo i pravimo se da se grozimo kad nesto ima veze sa polnim organima. Svi imamo bubrege, ali cure imaju i jajnike a mi decki imamo testise.

 

Moj pokojni otac je bio lekar, fizijatar. A njegov prijatelj je imao privatnu ginekolosku ordinaciju.

A moja baka (majka tog oca) je bila dosta sasava. Imala je neke ginekoloske probleme, ali nije htela da je vidi sin. Istovremeno, nije htela da je dira, golu, neki strani muskarac. Luda situacija.

 

Na kraju, kompromis, pregledao sam je ja. Pod nadzorom tatinog prijatelja ginekologa, u njegovoj privatnoj ordinaciji, uvece i nakon zvanicnog radnog vremena. Da niko ne zna i ne vidi. Tako meni covek, specijalista, sa metar udaljenosti prica sta da potegnem i razvucem, a ludoj babi je lakse da joj to radi unuk nego sin - ili neki stranac.

Mislim, niko tu nije normalan.

 

Baki to OK, prica i laje - i tako dodje da sam, opet pod nadzorom, pregledao i njenu sestru i uzeo briseve i uzorke.

Nije mi bilo prijatno, to su stare zene i preci, a ja balavac i ne znam sta radim, no srecom tu je doktor specijalista.

 

Pricaju one, pa se saznalo i u siroj familiji. I spasio sam zivot.

Jedna rodjakinja pita da li bih pregledao nju, nesto je kao smeta. Nju sramota da ide zvanicno i javno kod lekara, debela (oko 120 kila), a i u selu se svasta prica kad neko ima medicinske probleme.

Ajde, u dogovoru sa tim caletovim drugarom, moze. Ja cu raditi, a on nadgledati.

Jebote, na grlicu materice vidim krvavu kvrgu, kazem ginekologu, ovaj odmah uzme uzorak - ispostavi se, karcinom. Zena je ubrzo operisana i jos uvek ziva, oko 60.

A mi bili u 20-ima, ja student a ona debela sramezljiva rodjakinja.

Posle su se javile i neke druge, njih sam referisao na caletovog drugara i profesionalca sa licencom i znanjem.

 

Ja jesam zdravstvene struke, ali nisam lekar ili ginekolog. Svejedno, tako mi se desilo da pregledam mnoga zenska medjunozja i opipam mnoge grudi.

 

Nije to za zezanje, nije ni seksualno uzbudljivo. Odmah da kazem raspaljenim muskarcinama: od 100 pacijentica, samo su 2 lepe cure sa fakulteta. Inace, stisnes dojku pa procuri gnoj. Pa ti skupi i obrisi i salji u labos na patologiju. Ili, jeste gola pisha, ali ne gledas pishu nego pod ultrazvucnom kontrolom iglom ubadas kvrgu i uzimas uzorak.

 

Sve ovo sam napisao zato jer mladi momci slinave i pisu kako neka teniserka ima lepe grudi.

Nisam ni ja imun, lepo je da se vidi, ali vidim pacijentice sa 100 problema i mislim kako da pomognem.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Boxy said:

Je l to ovo?

Nije, na svu srecu. To je kod Parme. Uglavnom po ovoj nasoj Vojvodini (Pianura Padana) nevreme je u zadnjih par dana napravilo ogromnu stetu.

Gledamo zastrasujuce prizore, nikad vidjene do sad. Lombardija koja je od corone onoliko stradala ovaj put je bila "bombardovana" ledenim kuglama velicine teniskih loptica

Prekljuce na autoputu A1 izmedju Parme i Piacenze, bila je kolona demoliranih automobila

 

  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Ona kolona vozila na autoputu sa polupanim staklima  deluje jezivo! 

Ja sam jednom prilikom vozila kad je poceo da pada sitan grad pa sam se oduzela, a ovi ljudi kroz sta su prosli samo oni znaju. Bilo lancanih, bilo svega 😟

Danas citam da je vetar negde srusio kran, a tik uz moju kucu ima jedan ogroman 😱 Dragom Bogu hvala izdrzao je, a ja ga se juce, dok je divljao vetar nisam ni setila. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, svi pjevaju said:

Imao sam bolje opcije na papiru ali sam se ipak odlučio za ovu, s razlogom.

 

Mrsukrtz, kako mislis da cu ja ovako star to zapamtiti i slati ti linkove za meceve kojih nema na TV?

 

Jebi se, neces gledati!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

 

Mrsukrtz, kako mislis da cu ja ovako star to zapamtiti i slati ti linkove za meceve kojih nema na TV?

 

Jebi se, neces gledati!


Sad kad živiš u tuđini

moje srce samo vene

pa mi dođe da te pitam

da li misliš bar na mene

 

Ti ne pamtiš

ja ne čujem

niko nam se ne raduje

samo smrt nas očekuje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...