Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Vrućinu ne mogu da smislim, pa samim tim i leto kao godišnje doba (naravno da volim letovanje, ali leto u gradu mi je uglavnom užas tj za izbegavanje, imajući u vidu kakva su leta nowadays). Ali, jedna jedina dobra i korisna stvar od ovolike vrućinčine, je što se stvarno može maksimalno kontrolisati dijeta i smršati. Ja sam sad otprilike na 30% apetita koji imam u jesen ili zimu, bukvalno jedan sasvim prosečan obrok kuvanog povrća, i posle neke voćke i galoni vode. Možda budem uspeo da postignem novi rekord skidanja kila (još uvek važeći je 14-15kg za 9 nedelja).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko želiš da skineš? Ja sam uspeo za 5 nedelja da skinem 11kg i sada sam u zavidnoj formi, baš sam se zimus zapustio a s obzirom da sam sportski aktivan (doduše sezonski), previše sam sebi dao oduška i nabacio nepotreban višak. 

Preporučujem svakako fizičku aktivnost, nikako samo izgladnjavanje. 

Edited by Oi!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doktorka mi je rekla da je ovih 5 obavezno, za neku onako baš idealnu težinu trebalo bi još 7. Ja bih sasvim bila zadovoljna da se vratim na težinu pre karantina, još nekih 3-4 kg da skinem, i da ponovo uđem u staru garderobu :classic_smile:

 

(Sad će svi da misle da imam stotinak kila :classic_wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Ima onaj vic...

 

Dođe čovek kod doktora. Doktor gleda rezultate analiza i sumnjičavo vrti glavom.

"Šta je bilo doktore, šta ne valja?".

"Bogami ništa ovde ne valja. Moraćete da prestanete da pijete, da prestanete da pušite, da prestanete da jedete masnu, jaku i začinjenu hranu, da jurite žene, da izbegavate stres i nervozu..." 

"Hoću li živeti duže ako tako uradim"

"Ne...samo će vam delovati neuporedivo duže"

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milica said:

Ma nije im Matarela bio ni u malom mozgu, verovatno su odjurili cim je mec bio gotov da bi izbegli guzvu. 

VpuDWd2.jpg

Ima li ovog kod nas?



Ima i odlicno je. 

Nekima je leto majka a nekima maceha za kilazu :classic_dry:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2021 at 7:59 AM, Oi! said:

Koliko želiš da skineš? Ja sam uspeo za 5 nedelja da skinem 11kg i sada sam u zavidnoj formi, baš sam se zimus zapustio a s obzirom da sam sportski aktivan (doduše sezonski), previše sam sebi dao oduška i nabacio nepotreban višak. 

Preporučujem svakako fizičku aktivnost, nikako samo izgladnjavanje. 

 

10-ak kila za početak, pa ću posle videti, možda 15 ukupno. Nisam se prilagodio situaciji u poslednjih 15-ak meseci pa sam se zato ugojio. Uspeo sam doduše tokom prošlog leta da skinem skoro tih 10, ali se na zimu sve vratilo. Kad se setim koliko sam samo bio svestan rizika gojenja, ali džabe kad nisam imao disciplinu, a i na samom početku sam bio jako naivan misleći kako će cela pandemija proći za nekoliko meseci. Frustracija zbog mera kod mene, je bila i zbog toga što ne da nisam bolešljiv, nego sam i zaboravio kako izgledaju domovi zdravlja i bolnice - Za evo već 20 god, nekoliko puta sam bio bolestan, od toga dva puta sam morao kod lekara, a od tih dva puta, poslednji je bio pre 10g kad sam fasovao jer se nisam treznio nedelju dana, i to bez da sam razmišljao pijem li uopšte vodu i šta jedem. Suma sumarum, u XXI veku sportski lekar me je više viđao i mnogo više mi trebao, od lekara opšte prakse (od 2005 sam na rekreaciji na dva koša). Ne kažem da sam sad otporan na metke, ali baš se nisam mogao oteti utisku da su zdravi ljudi na svoj način postradali od covida: Posao, putovanja, rekreacija itd. Ja nikako nisam mogao da izbijem iz glave misli tipa "Kakve ja imam veze sa rizičnim grupama i svim ljudima koji su jednom nogom u grobu", "Šta ja imam zajedničko sa matorima koji piju 10+ lekova da bi uopšte bili živi/kako tako funkcionisali ". Regulisao sam sa svim svojim matorcima (ne)viđanje, pa nisam bio rizik za njih što mi još više povećavalo želju da se vratim u normalu odmah i bez ikakvih ali i šbbkbb, pogotovo sad kad sam vakcinisan. A za trenutnu težinu, nemam ja nikakvih tegoba ako se ne računa pomalo ego zbog izgleda (sva sreća što sam skoro 2m, jer ne želim ni da zamislim sebe da se ovoliko udebljam a da sam prosečne visine ili niži.)

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2021 at 8:43 AM, alcesta said:

Doktorka mi je rekla da je ovih 5 obavezno, za neku onako baš idealnu težinu trebalo bi još 7. Ja bih sasvim bila zadovoljna da se vratim na težinu pre karantina, još nekih 3-4 kg da skinem, i da ponovo uđem u staru garderobu :classic_smile:

 

(Sad će svi da misle da imam stotinak kila :classic_wacko: )

 

Po meni je onaj odnos -100 od visine i -110 za devojke glupost, jer generalno svako ima drugačiji organizam i drugačiju konstituciju, drugo je kod profesionalnog sporta gde imaju 8-12 % masti itd. 

Ja sam visok oko 175cm i mnogo se bolje osećam sada sa 80kg nego ranije sa 72, možda sam imao više kondicije, ali sam bio mnogo kilaviji. Vadim krv na svakih 6 meseci zbog sportskih aktivnosti i sa krvnom slikom i srcem je sve u redu. Zato i kažem da je fizička aktivnost mnogo bitna, kolega ima 54kg a ne može da istrči 400m... 

7 hours ago, Marko said:

 

10-ak kila za početak, pa ću posle videti, možda 15 ukupno. Nisam se prilagodio situaciji u poslednjih 15-ak meseci pa sam se zato ugojio. Uspeo sam doduše tokom prošlog leta da skinem skoro tih 10, ali se na zimu sve vratilo. Kad se setim koliko sam samo bio svestan rizika gojenja, ali džabe kad nisam imao disciplinu, a i na samom početku sam bio jako naivan misleći kako će cela pandemija proći za nekoliko meseci. Frustracija zbog mera kod mene, je bila i zbog toga što ne da nisam bolešljiv, nego sam i zaboravio kako izgledaju domovi zdravlja i bolnice - Za evo već 20 god, nekoliko puta sam bio bolestan, od toga dva puta sam morao kod lekara, a od tih dva puta, poslednji je bio pre 10g kad sam fasovao jer se nisam treznio nedelju dana, i to bez da sam razmišljao pijem li uopšte vodu i šta jedem. Suma sumarum, u XXI veku sportski lekar me je više viđao i mnogo više mi trebao, od lekara opšte prakse (od 2005 sam na rekreaciji na dva koša). Ne kažem da sam sad otporan na metke, ali baš se nisam mogao oteti utisku da su zdravi ljudi na svoj način postradali od covida: Posao, putovanja, rekreacija itd. Ja nikako nisam mogao da izbijem iz glave misli tipa "Kakve ja imam veze sa rizičnim grupama i svim ljudima koji su jednom nogom u grobu", "Šta ja imam zajedničko sa matorima koji piju 10+ lekova da bi uopšte bili živi/kako tako funkcionisali ". Regulisao sam sa svim svojim matorcima (ne)viđanje, pa nisam bio rizik za njih što mi još više povećavalo želju da se vratim u normalu odmah i bez ikakvih ali i šbbkbb, pogotovo sad kad sam vakcinisan. A za trenutnu težinu, nemam ja nikakvih tegoba ako se ne računa pomalo ego zbog izgleda (sva sreća što sam skoro 2m, jer ne želim ni da zamislim sebe da se ovoliko udebljam a da sam prosečne visine ili niži.)

Ne znam kakva je ishrana u pitanju i koliko unosiš masti, šećera itd, isto savet da izvadiš krvnu sliku pa da vidiš šta bi trebalo da se poboljša, svakako ćeš zdravijom ishranom i skidati kg, znaš to i sam. 

Meni je najviše pomoglo što sam izbacio testo (ponekada jedem hleb, ali isključivo za doručak i u manjim količinama). A da li skidaš kombinovano, zdravijom ishranom i fizičkom aktivnošću ili gledaš samo da mnogo manje jedeš, jer je u drugoj opciji siguran jo-jo efekat kada se vratiš u normalu, pitam jer si rekao da si vratio kilažu. Što se alkohola tiče mislim da je pivo najveći problem, podiže apetit a u kombinaciji sa hranom goji duplo... Mislim da je najbolje preskočiti večeru (kada popiješ "koje") ako možeš. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro veče,

svratih samo da pozdravim staro društvo s Tenisa, pa ako me se sete prilikom svakog osvojenog Novakovog slema,

sete me se, ako ne nikom ništa, moja prijateljska "dužnost" je da vas pozdravim i čestitam na uspešnosti s kojom vodite forum 🙂

  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Cao Goco i mozda mi ne verujes, ali iako ne navijam za njega, kad osvoji cesto se setim tebe i drago mi je sto znam da si srecna tada 🙂

 

Zašto ti ne bih verovala, pa toliko se poznajemo, em dugo, em dobro 🙂

Lepo vas je čitati (uđem ponekad, retko, ali ipak uđem), ali više nemam volje da pišem.

Svejedno mi je drago da vidim da Nole ipak ovde ima još uvek jako tvrdu struju navijača.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Goga64 said:

 

Zašto ti ne bih verovala, pa toliko se poznajemo, em dugo, em dobro 🙂

Lepo vas je čitati (uđem ponekad, retko, ali ipak uđem), ali više nemam volje da pišem.

Svejedno mi je drago da vidim da Nole ipak ovde ima još uvek jako tvrdu struju navijača.

 

Znam da razocaram ljude svojim "autosovinizmom", pa zato 😉

 

Necemo o poslednjoj recenici 😛

 

Ok je forum, generalno. Mada uvek moze bolje. U svakom slucaju, drago mi je sto si dobro 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...