Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Je l ovi jezevi samo kod mene dolaze? :classic_wacko:

nocas je ponovo dosao u 3h, samo dok sam ja sklonila Paka, on je pobegao negde, pa sam morala celo dvoriste da pretrazim, ali nisam ga nasla :classic_mellow:

vec vidim da se sakrio negde i da ce nocas ponovo da svrati :classic_angry:

  • Like 1
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Boxy said:

Je l ovi jezevi samo kod mene dolaze? :classic_wacko:

 

Ima ih ovde i u NS koliko hoćeš. Osim po parkovima i većim zelenim površinama, idu po dvorištima naravno. Juče bio jedan u mom dvorištu, a to je nekih 300 kvadrata trave, žbunja i drveća, nije sad ne znam kakva priroda...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam neki dan diskusiju oko popularnosti tenisa u svijetu, kako bi vi rangirali bijeli sport (i sportove uopće) po popularnosti trenutno? Koji su sve kriteriji? Označit ću forumaše za koje se sjećam da su to spominjali @Marko (očekujem čaršaf od posta, ništa manje :classic_biggrin: :classic_smile:), @McLeod, volio bih pročitati vaša razmišljanja.

Link to comment
Share on other sites

ako je verovati ovima:

 

https://sportsshow.net/top-10-most-popular-sports-in-the-world/

1. fudbal (3 milijarde pratilaca)

2. Kriket - 2,5 milijarde

3. kosarka - 2,2 milijarde

4. hokej na travi - 2 milijarde

5. tenis - 1 milijarda

6. odbojka - 900 miliona

7. stoni tenis - 850 miliona

8. bejzbol - 500 miliona

9. americki fudbal/ragbi - 410 miliona

10. golf - 390 miliona

 

11. F1

12. boks

13. MMA

14. moto GP

15. atletika

16. badminton

17. biciklizam

18. plivanje

19. snuker

20. streljastvo

21. gimnastika

22. rukomet

23. rvanje

24. skijanje

25. trke konja

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa odmah mogu da ti kazem da nije tacno, jer ako stoni tenis prati samo Kina, to je vise od milijarde xD

 

U Kini postoji 300 miliona igraca stonog tenisa, uz 10 miliona koji se time bave profesionalno.

 

Sumnjam da je ima vise od nekih 300 miliona teniske publike.

 

Ne racunam finale Vimbldona recimo gde neka baba u tunguziji pusti tv i pita unuka a sinko koji su bese ovi u publiku.

Link to comment
Share on other sites

ovo ovde daju ovakvu listu:

https://www.worldatlas.com/articles/what-are-the-most-popular-sports-in-the-world.html

 

1. fudbal - 4 milijarde pratilaca

2. Kriket - 2,5 milijarde

3. hokej na travi - 2 milijarde

4. tenis - 1 milijarda

5. odbojka - 900 miliona

6. stoni tenis - 875 miliona

7. kosarka - 825 miliona

8. bejzbol - 500 miliona

9. americki fudbal/ragbi - 475 miliona

10. golf - 450 miliona

 

ovi https://www.ballerstatus.com/2021/01/06/top-10-most-watched-sports-in-the-world-today/

kazu ovako:

1. fudbal - 3,5 milijarde pratilaca

2. Kriket - 2,5 milijarde

3. kosarka - 2,4 milijarde

4. hokej (na travi i na ledu) - 2,2 milijarde

5. tenis - 1 milijarda

6. odbojka - 900 miliona

7. stoni tenis - 850 miliona

8. bejzbol - 500 miliona

9. americki fudbal- 410 miliona

10. ragbi- 400 miliona

 

ovi https://www.realbuzz.com/articles-interests/sports-activities/article/top-10-most-popular-participation-sports-in-the-world/

imaju ovu listu:

1. fudbal

2. badminton

3. hokej na travi

4. odbojka

5. kosarka

6. tenis

7. Kriket

8. stoni tenis

9. bejzbol

10. golf

 

ovi http://www.biggestglobalsports.com/

kazu ovako:

1. fudbal

2. kosarka

3. tenis

4. Kriket

5. F1

6. bejzbol

7. atletika

8. americki fudbal

9. boks

10. golf

11. hokej na ledu

12. odbojka

14. biciklizam

15. ragbi

16. plivanje

17. MMA

18. snuker

19. moto GP

20. hokej na travi

...

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

prema ovom, tenisu je pocela da skace popularnost od neke 2000-te, 2004-te je pretekao golf i ragbi, 2005 i bejzbol, 2007 preskace kosarku, 2008 odbojku i od tad se drzi na 4. mestu, posle fudbala, kriketa i hokeja (pretpostavljam na travi)

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Sto se tih lista tice vrlo ih je lako objasniti. Pisu se zbog gugla. Ti tekstovi niti moraju da budu kvalitetni niti potkrepljeni nekim podacima, ali su nafilovani kljucnim recima i onda se sajtovi takmice jer je neki od takvih tekstova uvek najcitaniji na nekom od takvih sajtova.

 

Podaci se ne razlikuju zato sto prepisuju jedni od drugih.

 

Pitanje je kako se ceni broj publike, jer ce u zavisnosti od toga varirati rezultati drasticno. Svaki sport koji ima jedan dogadjaj koji je dominantan ce biti u prednosti, na primer na konto superboula americki fudbal mora da ima visoku poziciju, iako bukvalno pola tih ljudi koji gledaju superboul nisu odgledali 3 utakmice pre toga u celoj sezoni.

 

Tenis ima finale Vimbldona, mada tu nije toliko drasticna razlika, i dalje se taj dogadjaj prenosi svuda, dok se svima fucka za Monte Karlo ili Majami.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bistru vodu mutim said:

Imao sam neki dan diskusiju oko popularnosti tenisa u svijetu, kako bi vi rangirali bijeli sport (i sportove uopće) po popularnosti trenutno? Koji su sve kriteriji? Označit ću forumaše za koje se sjećam da su to spominjali @Marko (očekujem čaršaf od posta, ništa manje :classic_biggrin: :classic_smile:), @McLeod, volio bih pročitati vaša razmišljanja.

 

 

Tenis je generalno nebitan sport, fazon nivo varerpola, ali je u poslednjih 15-ak godina doziveo bum zbog toga sto ga u isto vreme igraju dva najveca igraca svih vremena. Takodje, kad pored te dvojica dodas jos i Federera koji iza sebe ima medijsku imperiju jasno je zasto je trenutno popularnost na vrhuncu.

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Romantik said:

Meni je fascinantna pozicija hokeja na travi :smiley5:

 

Pretpostavljam da je to uz kriket glavni sport i Indiji i Pakistanu, al baš da ima ovako široku bazu mi je nerealno.

 

I meni ove brojke nisu ciste, jer sve i kad se spoje Indija, Pakistan, sa jos nekim zemljama kao Banglades i Engleska, ne dolazi se do ovih brojki, jer ispada da i bebe gledaju ovo. 

Doduse, ja sam mislio da je rukomet popularniji od odbojke, tako da izgleda da imam veliki bias.

 

Inace, jel ima USA rukomet tim?

Kapiram da uzmu par neuspelih NBA i NFL likova da bi lagano mogli da naprave top 3 repstaciju...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Romantik said:

Meni je fascinantna pozicija hokeja na travi :smiley5:

 

Pretpostavljam da je to uz kriket glavni sport i Indiji i Pakistanu, al baš da ima ovako široku bazu mi je nerealno.

i mene je pozicija hokeja, pa jos na travi, sokirala. Ali kao je popularan u Indiji i Pakistanu... Sta znam, mozda i babe gledaju...

takodje sam mislila da je rukomet popularniji od odbojke. I za odbojku sam iznenadjena da su toliko visoko. Pretpostavljam da dosta vuce Brazil (jos ako su uracunali i odbojku na pesku/plazi).

Ocekivala sam da je biciklizam nesto vise na listi, sigurno ispred golfa

Link to comment
Share on other sites

U odbojku racunaju sve, sigurno. Pozicije sportova na listi su bitne u mnogoljudnim zemljama. Pa tako kriket, hokej na travi, stoni tenis i slicni vuku 95%, ako ne i 99% gledanosti iz Indije, Pakistana i Kine. Odbojka vuce bar 70% iz Brazila.

Link to comment
Share on other sites

Odbojka vuce mnogo iz USA. Mislim da sam negde procitao da je najpopularniji sport za zene upravo odbojka.
Rukomet je u USA na granici amaterizma, imali su sada priliku da preko specijalne pozivnice odu na SP medjutim odustali su na kraju zbog rizika od korone. A i na tom spisku mi se cini da je bilo dosta igraca sa prostora Evrope tako da verovatno imaju samo ono sto su uvezli [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Za mene postaje sve vise nepodnosljivo i nemoguce da gledam fudbal. 
Pazi pljuste golovi u poslednjim minutama, penali frke i ostalo, komentatori i gledaoci u ociglednom delirijumu, ja zaspivam u kompjuterskoj stolici, prebacijem na stoni tenis dublova da se malo rasanim. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2021 at 9:41 AM, Boxy said:

Nocas mi je ponovo svratio jez, oko 3h :classic_wacko:

a ovo moje nenormalno kuce je pokusalo da ga ujede, sreca pa sam ga povukla u poslednjem trenutku :ajme:

 

On 6/23/2021 at 10:35 AM, Boxy said:

Pako obicno spava u kuci, tj u nekom ulazu (posto ne ulazi skroz unutra), ali sad je pretoplo i spava napolju i onda ga je nanjusio. 

A lopov da naidje, mahao bi repom i legao bi da se mazi :ajme:


Klasican Labrador :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ridji said:

 


Klasican Labrador :classic_love:

 

Danas se kupao u nekom velikom koritu, pa je onda otisao u zemlju da se uvalja, pa u vodu, pa u zemlju i tako nekoliko puta :classic_biggrin:

Eno ga sad spava u hladovini, prljav, mokar i srecan :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...