Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Optuziste me neki dan da sam guglala nesto u vezi feda pa sam zato dobila reklamu njegovog kacketa, a znam da nisam pa sad sam pocela da obracam paznju na njih i stvarno veze nemaju sa mojom pretragom, evo sad mi stigla ova

Spoiler

QDJRxhW.jpg

Volela bih da jesam trazila smestaj u Barseloni ili Madridu... 

Znaci izbacuju ih nasumice. 

A sta mi se danas desilo sa forumom je vise za smesnu stranu :lol_2:

Nisam primetila da sam ukljucila italijanskog prevodioca na forumu i gledam ko je sad squadrato 🤔

Spoiler

OwRVxBY.jpg

Prepoznam sliku i onda skontam sta se desilo :lol_2: znaci boxy na italijanskom bi bilo squadrato

Edited by Milica
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Posle pada mosta kod Djenove u meni sve ove nepotrebne "egzibicije" izazivaju strah i sumnju da li je prilikom proracuna sve uzeto u obzir, ako jeste onda da li su izvodjaci sve uradili kako treba, da li su izabrali odgovarajuce materijale itd itd... Tolika tezina vode, stakla na taj raspon + ljudi koji skacu po tome :smiley5:ne da ne bih usla nego bi i njih isterala :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

za tu zicaru sam shvatila da su oni koji su bili zaduzeni za nju izbacili kocnicu iz upotrebe (nesto su govorili o tome da su to uradili da bi izbegli neke tehnicke kontrole, sta li :ajme: ) . Zato je zicara, kad je kabl pukao, nastavila da pada niz padinu i zveknula u onaj stub, umesto da kocnica spreci taj pad/klizanje. Kako ljudi mogu biti glupi/odvratni/neodgovrni! :twak:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ne znam spada li ovde ili na  "smesnu stranu." Glupe (mozda) price.

 

Navrsili smo 35 godina braka, znamo se oko 40, a bilo je i dosta tenisa. Koliko je zena glupa (bila), vidi se po tome sto je kao tinejdzerka mislila da je najlepsi muskarac Willander, a ipak se udala za mene. :thumbup:

 

Upoznali smo se nevezano za sport, u SFRJ, a cudnim putem zavrsili u USA - totalno nevezano za politiku,

Ona je nesto znala o tenisu (otac je bio neki sekretar ili funkcioner u amaterskom klubu, malo je igrala), ja pojma nisam imao izvan TV i stampe. No nekim putem (posebna i druga prica), uclanim se u klub, platim instruktora/trenera i pocnem i ja da igram tenis.

 

Tamo, ziveci u Texasu, upoznali i sprijateljili smo sa jednim parom u klubu, na istom teniskom nivou. On ekonomista, a zena med. sestra. A i moja zena se bavi ekonomijom, a ja sam MRI/CT inzenjer (vec u penziji). Pa smo se zajebavali i mesali igrajuci dubl. Hocemo li muski protiv zenskih, imigranti protiv Amera ili ekonomija protiv medicine?

Dobro smo se zezali, bez obzira na postavu i rezultate, i uvek zavrsili uz pizzu i pivo.

 

Cerku smo od malena upisivali na svasta i sve - fudbal, plivanje, ples, atletiku itd. Nismo ocekivali cudo, samo smo hteli da izabere sta joj se svidja, Moj rezon je bio da se tamo nadje puno bolje drustvo nego u zbunju pored parka gde se ne znam sta pusi i u kojem uzrastu.

Oko 6-e godine se opredelila za tenis i fino je napredovala. Ima gomilu trofeja sa decijih i juniorskih turnircica.

 

Eh, onda je doslo odrastanje.

Imala je nekoliko ponuda za athletic scholarship od vise univerziteta. To je ovde znacajna stvar posto se obrazovanje nakon srednje skole placa. Poznati primer je Isner, koji se takmicio za fakultet, a tek nakon toga postao profesionalac.

 

No, to je moguce za neke studije koji se uglavnom uce iz knjige. Nema toga za medicinu, zahtevne studije i bez vremena za treninge, a dete se opredelilo za to.

Studiranje medicine je u USA strahovito skupo, iznad naseg budzeta. Zato dete studira u Hrvatskoj. Ima tri drzavljanstva - americko, srpsko i hrvatsko - pa je izabrala najjeftiniju varijantu.

Trosrtruka je univerzitetska sampionka drzave, ali to nije bog zna sta - nije Hrvatska neka teniska velesila niti postoji je neka ostra studenska konkurencija.

Svejedno, lepo je da se nadje na nekom pedigreu ili papiru.

Za gluposti i pizdarije koje mama i je necemo da placamo, zaradjuje sama - trenira i poducava pocetnike u klubu. Jebote, po casu zaradjuje vise nego ja sa fakultetskom diplomom u zdravstvu!

 

Mama i ja povremeno zlostavljamo loptice i prebacujemo preko mreze. Zabavno je, smejemo se, a zdravije nego da igramo pasijans na kompjuteru.

 

ZIVEO TENIS!!!

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Slikala sam prosli put, sad nisam, ali ovaj je neki drugi, manji je od onog.

Najsmesnije je kad ih ja nosim, posto ih nabacim na lopatu ( ne znam kako drugacije), oni se tada skupe u lopticu, ali relativno brzo izbace glavicu da vide sta im se desava i onda posmatraju okolinu dok ih ja nosim. :lol_2:

Mnogo su slatki :heart:

 

  • Like 1
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2021 at 9:10 PM, zoran59 said:

......................

Navrsili smo 35 godina braka, znamo se oko 40, a bilo je i dosta tenisa.

.......................

 

Eh, da se nadovezem na sopstvenu pricu.

Nije vise nista sramotno ili cudno, prosle su decenije. A ovde ima finih ljudi, oba pola, i mozda ce nekome biti zabavno.

 

Zena i ja smo se upoznali, slucajno, sramota i neverovatno, u kafani.

Letnja terasa, napolju. Sedimo drugar  i ja, mrcvarimo neko pivo, i lajemo.

Dodju dve devojke a terasa puna, jedina dva slobodna mesta za nasim stolom, pa cure pridju i pitaju mogu li da sednu.

Naravno, mogu.

 

Siromasne srednjoskolke, izvade neki zuti sitnis i zbrajaju imaju li da podele jednu koka-kolu. A ja preko leta radio u jednoj radionici, preko student-servisa, i bas primio platu. Pa kazem, izigravajuci gentlemana, nemojte se zajebavate nego narucite sta hocete, ja placam.

Cure prihvate.

 

Sedimo i lajemo bez veze, mi svoje a devojke nesta drugo.

No, drugaru se dopala ova druga devojka. Htejuci da je impresionira, on skrene razgovor u pricu o nasem bendu. Nista posebno, "garazni" i lokalni bend, no imali smo neke javne nastupe. Devojke, tinejdzerke, "popuse" i zainteresuju se.

 Pomenemo i da smo clanovi planinarskog drustva i penjemo se na neka brda.

Nista posebno, obicni incident u redovnom zivotu.

 

I, jebote, mesec dana kasnije se one uclane u nase planinarsko drustvo. Nista posebno, samo jedno ili dvodnevni izleti na obliznja brda, bez nekog vrhunskog alpinizma. I malo pevaju pratnju u nasem bendu.

 

Jebote, ja se zaljubim najgroznije. Ona udje u prostoriju, a meni se podignu sve dlake na telu i pocnem da se tresem.

 

Nekako sam skupio hrabrost (uvek sam bio plasljiv oko devojki) i poceo da se udvaram. Nekim cudom , prihvatila je i stupili smo u vezu.

Trajalo je 3 meseca.

Onda me je ostavila, nasla je drugog decka u drustvu koji je valjda bio pametniji, bolji i lepsi od mene.

 

Usjebalo me to, a imao sam i druge (psihicke) probleme pa sam pobegao iz SFRJ u USA. Moja tetka se kao gastarbajterka u Nemackoj udala za americkog vojnika koji je tamo sluzbovao u vojnoj bazi, a majka nakon razvoda otisla za sestrom, pa sam imao mogucnosti.

Trebao mi je novi pocetak, bio sam skroz sjeban i izgubljen.

 

Bas sam pobegao, nisam rekao ni ocu ni nikome, samo sam nestao. Samo su dva najbolja drugara znali gde sam, a zakleo sam ih da cuvaju tajnu.  Otac je preko nekih politickih veza nakon 6 meseci saznao da sam zatrazio americku vizu pa zakljucio gde sam, ali nismo bili u kontaktu.

 

I, bogtenejeb'o, za manje od godinu dana mi dodje pismo u pismu, tj, koverta u koverti.

Zena (tada buduca) je nasla mog drugara u telefonskom imeniku (nisu se dobro poznavali), pojavila se na vratima njegovog stana i rekla "ako iko zna gde je on, to si ti - pa mu posalji ovo."

Napisala mi je da me voli, da je pogresila kad me je ostavila, da hoce da bude moja ako je ikako moguce.

 

Ja sam se raspametio.

Nastavili smo ljubavnu vezu, samo preko pisama - internet jos nije postojao a interkontinentalni telefonski poziv je bio grozno skup.

 

Mozda se to danas zove "pedofilija" - ona je bila srednjoskolska tinejdzerka a ja 6 godina stariji.

Dogovorili smo da maturira nakon 3. godine i dodje k meni. Imala je izbor, da zavrsi sa manjim zvanjem nakon tri godine ili se skoluje 4.

Poslao sam garantno pismo, za vizu, i kupio avionsku kartu. Nikome nije rekla.

 

Jebote, katastrofa.

Njen otac je bio pukovnik JNA, obavestajac i "savetnik za vojna pitanja" u republickom predsednistvu. Preko svojih spijunskih veza je saznao da dete ima vizu i avionsku kartu za Ameriku. Popizdeo je generalno.

Saznao sam tako sto me je nazvala njena majka (najlepsa i najbolja zena na svetu, umrla je pre mesec dan u 84. godini zivota) i rekla "Zorane, veliko je zlo u kuci." Sve je zaustavljeno, a ljubav se nastavila postom.

 

Onda sam ja popizdeo - i vratio se u Jugoslaviju. Avanturista, putovao sam dva meseca krenuvsi sa Aljaske. Vozio sam motocikl prema jugu sve dok nije postalo toplo, a onda skrenuo levo. Na istocnoj obali, utovario sam sebe i motor na avion do Pariza, pa opet vozio do rodnog grada.

 

Njeni roditelji su me prihvatili, iznad ocekivanja. Ispostavilo se da su njen i moj deda bili partizanski ratni drugovi i spasavali jedan drugom glavu, pa su se tako i moj otac i njena majka poznavali kao deca. Dede su umrli pre naseg upoznavanja, ali da su doziveli, sigurno bi radovali zbog nase veze.

 

Tada se desio jedan veliki zajeb.

Morao sam da odsluzlim vojni rok u JNA. Unistilo mi je to godinu i kusur dana zivota. Mozda sam mogao na neku mutljavinu da izbegnem i oslobodim se, ali nisam znao kako da kazem pukovniku "hocu da zenim tvoju cerku, ali sam zajebao tvoju firmu i zivotno opredeljenje."

 

Vencali smo se mesec dana nakon sto sam skinuo uniformu. Ona stara 20 a ja 26. Nista to ne znaci - ona je vec davno odrasla a ja sam jos uvek dete.

 

Pre par dana se navrsilo tacno 40 godina otkako se poznajemo. Bilo je tu svasta - bracne krize i nesporazumi, ekonomski problemi i neizvesnost, zdravstvene frke itd.

Jedina konstanta je da je neizmerno volim.

I, mozda, da i ovako matori jos uvek u slobodno vreme masemo "kloferima" i maltretiramo lopticu.

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...