Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

On 6/7/2021 at 1:14 AM, zoran59 said:

...................................

Njeni roditelji su me prihvatili, iznad ocekivanja. Ispostavilo se da su njen i moj deda bili partizanski ratni drugovi i spasavali jedan drugom glavu, pa su se tako i moj otac i njena majka poznavali kao deca. Dede su umrli pre naseg upoznavanja, ali da su doziveli, sigurno bi radovali zbog nase veze.

 

 

 

Opet cu nastaviti sopstvenu pricu, mozda ce nekoga nasmejati. Deo je pre mojeg rodjenja, deo kasnije.

 

Vratim se u Jugoslaviju, obnovim kontakte, idem nekim redom.

I, naravno, volim devojku (buducu zenu) i bas se dobro "skompam" sa njenim roditejima.

 

Tu ulece onaj deo ranijeg pisanijanja, gde sam pomenuo da su se nasi (vec davno umrli) dede poznavali iz ratnih partizanskih pizdarija.

 

Dakle, uspostavim kontakt sa ocem koji sam ranije prekinuo, zbog zle macehe (majku mu, nije trebalo da se zeni dva puta - a on se zajeb'o i usput zajeb'o i mene. Prica o deci iz prvog braka, koja kasnije najebu, je posebna tema).

 

 

Odem kod caleta na posao, pred kraj radnog vremena. Kaze on, imam auto, da te odvezem kamo si namerio. Odveze me do moje devojke, stane ispred zgrade.

I meni pukne neki qrtz, pa kazem da dodje na kafu. Kaze on, niko me nije zvao. A ja cu, pa zovem te ja, ja sam tu kao kod kuce.

Ajde, moze.

 

Dodjemo i pozvonimo, otvara moja (buduca) tasta, i (jebote) oni se zagrle i izljube. A ja najzbunjeniji.

Ispostavilo se, znali su se u detinjstvu, njihovi ocevi su zajedno ratovali i bili partizani, samo su kasnije izgubili kontakt tokom zivotnih prica.

 

Sedimo i pijemo kafu, a dodje kuci i (buduci) tast. Iznenadi se da ima drustvo, no sedne da i on da popije kafu.

Pocnu oni nesto, prestanu da se persiraju i predju na "ti." Politika, deca, svasta, nadju neke teme.

 

I, jebote, u jednom trenutku moj cale (zajebant je bio) izvali: "tvoja zena je moje prvo seksualno iskustvo!"

 

Jebote, avgust, a sve se smrzlo, poledica, svi ukoceni, mrtve ptice padaju iz vazduha.

Ja se samo brinem ko ce izvuci nozeve ili pistolje, ko ziv a ko mrtav.

 

A moj stari, mrtav-ladan, pocne besedu.

 

Moji su bili partizani, a i "njihovi" ("njeni"). Dobili tako neke "funkcije" nakon rata, mada ih intelektualno nisu zasluzili.

I tako je strika bio direktor prvog jugoslovenskog zatvora "otvorenog tipa" (dakle, za nenasilne kriminalce), u Puli. Pula, bogtenejeb'o, more. A nasi kontinentalci iz pripizdine. Niko more nije video.

Gospodin, a niko nije smeo da bude "gospodin" nego su svi bili "drugovi."

 

Elem, ide se na more. Deda moje zene nije mogao, zbog nekih obaveza, pa posalje cerku sa porodicom svog ratnog druga, prijateljem, da odsednu kod njegovog brata.

 

I, kaze stari moj.

Putovalo se vozom. On je, star 11 godina, sedeo pored devojcice (moje buduce taste) stare 12.

I dodirivali su se laktovima.

 

I, ispali stari: "u toj dobi, meni je to bilo seksualno iskustvo!"

 

Jebote, 30 godina kasnije, cujes mog tasta": "AAAAhhhh..."

Odma' mu bilo lakse.

 

Moji roditelji su vec davno mrtvi. Moja tasta, najlepsa i najbolja i najvoljenija zena na svetu, je umrla pre nekoliko meseci.

 

A ja se, umesto da placem i tugujem, rado se prisecam te nebitne epizode, kad je moj tata na par minurta raspizdio mog tasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nego, i mi podzemne strukture, "vibracije", "frekvencije" za trku imamo :classic_biggrin:

 

Ajfel je "brdo" oko nemacko-belgijske granice, vulkanskog porekla (ima nekoliko uslovno receno ugasenih vulkana u toj oblasti). Jos stari Rimljani su koristili "kamen" nastao posle erupcija (ohladjena magma/lava) za gradnju.

Ima jedno selo, Mendig, gde ima jedna pivnica u cijem podrumu se nalazi prostorija gde su "kopali" vulkanski "kamen", pa se moze posetiti. Imaju veoma interesantne formacije (stubovi nekog 6-ugaonog preseka, nastali hladjenjem magme).

525090_1_largegalleryimage_525090_1_org_

blick-in-durch-basaltabbau-entstandene-h

evo ovde malo i natprirodnih sila :wicked:

 

P6195713-HDR-2000-1024x768.jpg

PA273279-HDR-2000.jpg

Lavakeller-Mendig-Jrgen-Beu018.jpg

 

a evo i vodopada na Islandu s stenama istog porekla:

0039.jpg

 

i jedna slidza iz Severne Irske:

01-36137-basaltsaeulen.jpg

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  

jedan komentar ispod videa Wish&Go podcasta:

 

Quote

ja bih se vratio na onaj blog, bosanske "piramide". .

..

on je tamo pronašao svoj mir, energetske čakre, rašlje, šta god.

već godinama idem na jednu plažu u jednom mestu, u jednom zalivu. savršenstvo, vizualno poput maldiva. a na samo 650 km od bgd. tu sam pronašao mikroklimu, spoj savršene toplote mora u zalivu, vazduha, minimum vlage, bez ijednog komarca. mesto, idealno. vazduh, fantazija. gužve nema. sve "čakre" mi se tu otvore, povratim mir, snagu. ove godine nisam odoleo, dva puta zapalio dole. jedan bolid, međutim, nije to razumeo. voli buku, kamen, a ne sjajno beli sitan pesak, hladnu, a ne toplu vodu. voli talase, a ovde je more kao ulje. bez ijednog talasa. meni "čakre", njemu bez "vajba".

nole je u piramidama, tj.brdima zaista piramidalnog oblika pronašao taj neki spoj. i inače više voli brdo od ravnice. tu oseća mir i "energiju". i u pravu je. nole se nesvesno zrači u tom verovatno nekadašnjem rudniku. dobija energiju. možda i zasvetli, sada biste vi rekli.

no, malo nauke: čovek najveće količine (jonizujećeg i nejonizujećeg, odnosno, elektromagnetnog) zračenja prima iz dva izvora, onog iz kosmosa, prevashodno od sunca, i onog dominatnog, iz zemljine kore. kalijum, radon, uranijum, segmenti koji se nalaze, recimo, u rudama uglja (o rudi uranijuma da i ne govorimo), višestruko je štetnije zrače od onog iz kosmosa. naravno, efekti dužeg izlaganja stiču se i dolaze sa godinama... zato i noletu i vama predlažem boravak između "piramida", nikako u. jer, nole ne izmišlja. on zaista oseća te energetske čakre. osetili ste delom i vi. još koji put, i neće vam trebati energetski izvor u stanu. zvaće vas teniski "svici".

 

sto me podseti na epizodu "Only fools and horses" kad Del Boy flasira cesmovacu i prodaje je kao "Pekamsku izvorsku"  (a pre toga su neki "zuti" otpad bacili u neko jezero odakle se voda uzima/preradjuje za cesmovacu), i onda poslednja scena: otisli svi na odmor (jer su zaradili pare), zavrsili u nekom dobrom hotelu, a hotel svojim gostima nudi "Pekamsku izvorsku" , Del Boy i Rakel gase svetlo i idu na spavanje, a ono flasa s vodom svetli (zuto) u mraku. :classic_biggrin::lol_2:

 

nisam nasla tu scenu, ali ima ovo:

i ovo:

https://www.thesun.ie/video/tvandshowbiz/bottling-peckham-springs-water-in-classic-only-fools-and-horses-clip/

DsOmJU6WkAEKrYy.jpg

https://only-fools-horses-tribute.fandom.com/wiki/Peckham_Spring

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ko je dovoljno star da se seca ove pesmicice? :classic_biggrin:

 

Quote

Italian singer Raffaella Carrà has died July 5, 2021 at the age of 78. Carrà became known, especially in the Netherlands, for her song 'A Far L'amore Comincia Tu'. This song was a big hit in Holland, especially because of her performance in TopPop!

 

Nobody in the Netherlandse understood what the song was about because nobody speaks Italian. Perhaps that's why the enigmatic chorus stuck, and Raffaella Carrà's 'A far l'amore comincia tu' became a huge hit. When the Italian singer performed in the studio of Avro's Toppop, the whole country sang along: 'Scoppia scoppia mi sco...', and then that double explosion of the bass drum. And although Carrà would turn out to be a one-hit wonder in the Netherlands with her song, the song became a cult hit here too, which would continue to pop up everywhere, from carnival to hipster parties.

Carrà (1943-2021), who passed away on Monday July 5, 2021, sang about love in her 1976 hit, and especially about the physical pleasures that come with it. And Carrà certainly didn't speak in secret. "When you start making love to me, my heart explodes, explodes, explodes," she sang. And in the unforgettable choreography accompanying the song, she swung her head perilously from front to back, dressed in a glittery dress with a historically low cleavage. When Carrà appeared on television, something happened!

 

The song became a massive hit in many countries selling more than 20 million copies. In the Netherlands it reached #3 in the Top 40 and in Belgium #1 in the BRT Top 30. In The UK it became a hit much later. In april 1978 it charted in the UK Singles Chart with a peak position of 9 and under the title: 'Do it do it again.'

 

pesma se vrtela po yu stanicama, znam da je nama kao deci bila mnogo nesto simpaticna (kao i Holandezima :lol_2: ) iako nismo imali pojma o cemu se peva. :lol_2:

 

inace, obicno ovih mesec-dva pred Bozic u Nemackoj prave neke zabavne tv-programe s svakojakim listama, najcesce listama pesama, pa krenu od 70-tih, preko 80-tih, 90-tih, do ovog milenijuma. Pa ih onda sortiraju po raznim kriterijumima. Izmedju ostalog bude i "epizoda" o pesmama koje nemaju nikakvo znacenje (samo su skup nekih reci), ali imaju zaraznu melodiju, pa su obicno letnji hotovi po plazama/kaficima itd. Svasta tu bude, pa se covek lepo podseti mladosti. :classic_biggrin: A i daju neku propratnu pricu, pa onda skapiras "o cemu je pesnik tacno pevao" :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...