Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Ne znam na kojoj temi da napišem, pa ajde ovde.

 

Klikćem večeras po wikipediji, evociram uspomene sportske i dodjem tako do kvalifikacija za US Open 2016.

 

A tamo šok do šoka: Miljan Zekić u prvom kolu pobedio Andreja Rubljova sa 6-7, 7-6, 6-4 da bi u drugom kolu izgubio od Miše Zvereva glat

 

Ali pazite tek ovo: Peđa Krstin u istom tom prvom kolu u dva taj-brejka izbacio Danila Medvedeva! 😲 

 

Pobeda Marka Tepavca nad Gojovčukom bi se takodje mogla svrstati u red neverovatnih kada se pogleda sa ove vremenske distance. Posebno kada znamo da ni jedan od pomenute trojice naših tenisera nije igrao nikada prvo kolo Slema. A Zekić je koliko me sećanje služi pobedio i Stefanosa Cicipasa i još neka imena iz top 100 poput Andreja Martina. Tepavac ima pobedu nad Lukom Pujem, Krstin nad Stivom Džonsonom...

Link to comment
Share on other sites

Imala sam 5 iz geografije(nekad davno dok je Jugoslavija bila velika i lepa) al sam za ovo prvi put juce cula 

https://www.vecernji.hr/lifestyle/setnja-uz-more-do-rta-koji-dijeli-sjeverni-i-juzni-jadran-1444717

 

https://www.vecernji.hr/lifestyle/pogledajte-spektakularne-fotografije-punta-planke-913636

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 2:21 PM, Darth Steva said:

Prosto, to je pravi junk i nema nista nezdravije. Da se razumemo, ja stvarno uzivam na “Noksinom nacinu zivota” i daleko od toga da mi fali neko mesiste i da gladujem.

A za taj neki cheat day da se najedes pecenja/rebaraca/bifteka ili bilo kakvog mesista ne moze nikad da izazove takav guilty pleasure kao junk iz McD-a 😄 

 

Jedan od kumova me godinama zeza zbog McD i naseg malog dozivljaja. 
Bilo je to vreme kad sam najvise trenirao i najvise vodio racuna o ishrani, sadasnja supruga je jos uvek zivela u Novim Banovcima a kako je kuma svima kupila karte za Balasevicev koncert u Areni plan je bio da odemo do Banovaca, pokupimo suprugu, rucamo u jednoj odlicnoj kafani na Dunavu u Banovcima svezu ribu, odemo na koncert a kad se zavrsi - nocu svi za Nis. I naravno kad su u pitanju takve akcije najteze je odrzati neku normalnu ishranu, posebno uvece/nocu nakon koncerta od skoro 4 sata i putovanju od jos sat ipo - dva. Zato sam isplanirao jos ranije da mi devojka, dok mi stigenmo, napravi obrok koji cu zapakovati i koji ce cekati u kolima, a sta ce oni jesti me nije puno zanimalo. 


Kad smo krenuli za Nis naravno da im je najlaksa i najlepsa opcija bio McD na autoputu. Posle bezuspesnog ubedjivanja i mene da im se pridruzim nakupuju oni to smece koje su jeli, tj pristao sam i da ih castim ali necu da jedem, pocnu da veceraju a ja vadim zapakovan neki pirinac i kuvana jaja :classic_biggrin:

I tako, posto je zima, 30. decembar jedemo u kolima a onaj fini miris McDa se mesa sa "mirisom" kuvanih jaja...

Kadgod sedimo negde da jedemo, ili krene prica o hrani, kaze kum da nece nikad da zaboravi i pocne da me citira: Necu bre da jedem to smece, necu, jedite vi... pa dodaje: I tako plati svima nama a on jede ona njegova jaja :classic_biggrin:


bold: Veceg smeca nema, da je ukusno ukusno je ali da je smece smece je

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

bold: Veceg smeca nema, da je ukusno ukusno je ali da je smece smece je

 

To i jeste poenta kad ti znas da si uneo u sebe ono najgore ali ti nekako toplo oko srca :classic_biggrin:

Inace, i ja sa ekipom imam to pravilo da kada god krenemo na neki visednevni roadtrip obavezno se na autoputu svraca u McD pri polasku a onda i pri dolasku u Bg, cisto da se u stilu otvori i zatvori putovanje. 

Jedino sto sam izbacio iz McD-a je pomfrit... jeste najbolji ali mnogo te zasiti tako da sam shvatio da me dodatan triple i dodatna pita cine vise srecnim nego da uzmem pomfrit.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zoran59 said:

ej, @ciao, jesi li pogledala?

 

Kakav je utisak?

Jesam pogledala sam :thumbsup:

Gledala sam pre dve godine otprilike kao nastavak tog filma, sa istim glumcima koji sada imaju preko 80 godina, savrsen nastavak takodje :heart: U nastavku dosta ima scena iz ovog ali ovo mi je dobro doslo da se prisetim skroz 

Evo ti nastavak bar da vidis glumce ali nemam  na engleskom, mozda ces ti naci

Ukratko on je dementan i takoreci jedno cega se seca je ta velika ljubav ...

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Jesam pogledala sam :thumbsup:

Gledala sam pre dve godine otprilike kao nastavak tog filma, sa istim glumcima koji sada imaju preko 80 godina, savrsen nastavak takodje :heart: U nastavku dosta ima scena iz ovog ali ovo mi je dobro doslo da se prisetim skroz 

Evo ti nastavak bar da vidis glumce ali nemam  na engleskom, ...............

 

Ma, ne treba mi engleski, je parlais fancais. (nemam francusku tastaturu, pa izgleda nespretno)

 

Meni je film fantastican, sva tri dela, jer ima neke (doduse labave) paralele sa mojim zivotom i zato mislim da ga dobro razumem. Moja voljena i ja smo se vise puta sastali i rastali pa opet sastali, zbog raznih problema, i sada smo relativno matori pa opet hocemo da nam bude lepse.

 

I dok ne ide, zbog svacega, da se malo opustimo uz film gde je lepse. Lepo je lepse, a lose ne boli toliko jer je samo film...

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Jesam pogledala sam :thumbsup:

...................

 

Vidis, ja sam pomalo (lii popuno) lud.

 

Pisem ovde jer volim dobre ljude, a pisem i drugde. Ne na forumima, nego pisem knjige i pesme. Ovde sam se slucajno nasao jer volim tenis, a onda smo mi neki nasli i druge zajednicke interese.

 

Ima tu jedna pizdarija. Vecina forumasa hoce da sacuva tu neku "anonimnost." Mozda se stide, mozda nece da ih neko proganja u RL, mozda misle da anonimno mogu da psuju i seru a ne bi se usudili u komsiluku...

 

Meni je drugacije. Bile su moje fotke u novinama, cerka je bila na naslovnoj strani teniskog magazina, i videli su je hiljade, I u ovo vreme interneta, slabo sta je privatno. Ja se ne razumem, ali moj najbolji prijatelj je profesionalac i moze da nadje i moj kompjuter i moj telefon i tacno mi kaze gde sam bio i kada.

 

Tako ja lajem i ne plasim se. Ko hoce, neka zna, ko me prezre i osudi zbog necega, neka mu.

 

A ja dalje svojim poslom.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Bourke Shire Council, in the state’s north-west, killed the dogs to prevent volunteers at a Cobar-based animal shelter from travelling to pick up the animals last week, according to council’s watchdog, the Office of Local Government.

“OLG has been informed that the council decided to take this course of action to protect its employees and community, including vulnerable Aboriginal populations, from the risk of COVID-19 transmission,” a spokesman from the government agency said.

:twak::twak::twak::furious:

Link to comment
Share on other sites

pre neki dan sam naletela na neki twit gde premijer da li Viktorije ili NSW izjavljuje da ljudi moraju da ostanu u kucama jer ako izadju idu direktno u bolnice! (nesto u tom stilu)

:twak:

oni su totalno poblesavili u Australiji!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...