Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Prethodni post izgleda kao hvalisanje ili zajebancija, mozda oboje, ali nije.

 

Hteo bih da "solim pamet" roditeljima.

 

Usmeravajte decu u neki zajednicki interes, cak ni ne mora da bude sport.  Ne valja ako se dosadjuju ili ispunjavaju vreme na"socijalnim mrezama." Nije zdravo. Tu su podmetanja i svakakve svinjarije, a za mladju decu mozda i zamke.

Decu treba u klub. Da li se bave folklorom, plivanjem ili slikanjem, nije toliko bitno. Bitno je da se ne dosadjuju i ne bave uzaludnim glupostima.

 

Roditeljima zelim srecu i uspeh!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

nije sto je moj, ali je lep svakako, iz bilo koje perspektive 

Šta beše ono pre par godina, ste se bunili zbog previše turista, invazije takoreći. Znam da je bilo nešto, ne mogu da se setim tačno šta. Ali kao da je bila neka anketa ili peticija, gde su stanovnici Barselone rekli da život stanovnika grada trpi zbog nepodnošljivog prisustva turista gotovo uvek. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Šta beše ono pre par godina, ste se bunili zbog previše turista, invazije takoreći. Znam da je bilo nešto, ne mogu da se setim tačno šta. Ali kao da je bila neka anketa ili peticija, gde su stanovnici Barselone rekli da život stanovnika grada trpi zbog nepodnošljivog prisustva turista gotovo uvek. 

 peticija je bila zbog zagadjenja koje brodovi koji pristaju u luku prave ( ispustaju sumpor/oksid skoro 10x vise nego 260 miliona automobila u evropi, naravno ovo se na odnosi na evropsku obalu ne na spaniju samo ) . inicijativa je da se smanji broj brodova koji pristaju u luka na 1 dnevno.barcelona je prva pa palma a onda venecija po zagadjenosti.to je bilo jos 2017 . a o stapmpedu kad nagrnu turisti , jednostavno je uobicajen zivot u gradu skoro pa nemoguc.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

 peticija je bila zbog zagadjenja koje brodovi koji pristaju u luku prave ( ispustaju sumpor/oksid skoro 10x vise nego 260 miliona automobila u evropi, naravno ovo se na odnosi na evropsku obalu ne na spaniju samo ) . inicijativa je da se smanji broj brodova koji pristaju u luka na 1 dnevno.barcelona je prva pa palma a onda venecija po zagadjenosti.to je bilo jos 2017 . a o stapmpedu kad nagrnu turisti , jednostavno je uobicajen zivot u gradu skoro pa nemoguc.

To isto pricaju Dubrovcani, da je zivot u Dubrovniku nemoguc od maja do oktobra zbog kruzera tj putnika sa kruzera koji prave neverovatnu guzvu a ne donose zaradu u smislu spavaju na brodu i jedu na brodu, po Dubrovniku se samo setaju , valjda grad Dbk zaradjuje poprilicno para od toga ali lokalci ne. Doduse tako je bilo do prosle godine, verovatno im je korona sada bar privremeno vratila stara vremena pre kruzera

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se pre nekoliko godina zatekla u Kotoru u momentu kad je uplovio u zaliv jedan kruzer. To je bilo strasno za videti! U tom malom prostoru tolika grdosija :classic_ohmy: Kad su krenuli da se iskrcavaju ko mravi iz mravinjaka i pune ulice tog malog gradica mi smo se evakuisali.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Ja sam se pre nekoliko godina zatekla u Kotoru u momentu kad je uplovio u zaliv jedan kruzer. To je bilo strasno za videti! U tom malom prostoru tolika grdosija :classic_ohmy: Kad su krenuli da se iskrcavaju ko mravi iz mravinjaka i pune ulice tog malog gradica mi smo se evakuisali.. 

A da ne pominjemo kolika se šteta napravi svemu živom u plitkom podmorju od svakog prolaska kruzera...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Darth Steva , Si probao onaj Choco Creme iz Lidla? Kvalitet nije kao Nutella, pa ni kao onaj iz Univera ili Maxija. Ali klizi lako i ono glavno - 750gr na akciji bilo 200din! (prošle nedelje). Hit, udavio sam se i sa kašikom, i oprobanom kombinacijom sa keksom. 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marko said:

@Darth Steva , Si probao onaj Choco Creme iz Lidla? Kvalitet nije kao Nutella, pa ni kao onaj iz Univera ili Maxija. Ali klizi lako i ono glavno - 750gr na akciji bilo 200din! (prošle nedelje). Hit, udavio sam se i sa kašikom, i oprobanom kombinacijom sa keksom. 

 

Nisam imao takve akcije skoro, vrucina me ubija, tako da sam skroz na nekom Noksinom rezimu ishrane... ujutru crveni smoothie, posle malo chia/acai, neki sveze cedjen sok, malo ribe/sushi/tuna salata a za kraj dana po koji badem/indijski orah ili neku kukuruznu plocicu.

Imao sam samo dva "izleta" sa sladoledom u poslednja 2-3 meseca... jednom sam sabio dva pakovanja Ben&Jerry's posto nisam mogao u maksiju da se odlucim da li da uzmem cookie dough ili netflix and chilll'd, pa sam uzeo oba :s_d: a drugi put, kad sam dosao kod mojih, keva iznela quattro plazma (ono 1.5kg pakovanje) pa sam se (uspesno) challenge-ovao sa tim.

 

Stavicu taj krem na to-do listu za zimski period.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Darth Steva said:

vrucina me ubija, tako da sam skroz na nekom Noksinom rezimu ishrane... ujutru crveni smoothie, posle malo chia/acai, neki sveze cedjen sok, malo ribe/sushi/tuna salata a za kraj dana po koji badem/indijski orah ili neku kukuruznu plocicu.

Kuda ide ovaj svet...

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Darth Steva said:

 

Nisam imao takve akcije skoro, vrucina me ubija, tako da sam skroz na nekom Noksinom rezimu ishrane... ujutru crveni smoothie, posle malo chia/acai, neki sveze cedjen sok, malo ribe/sushi/tuna salata a za kraj dana po koji badem/indijski orah ili neku kukuruznu plocicu.

Imao sam samo dva "izleta" sa sladoledom u poslednja 2-3 meseca... jednom sam sabio dva pakovanja Ben&Jerry's posto nisam mogao u maksiju da se odlucim da li da uzmem cookie dough ili netflix and chilll'd, pa sam uzeo oba :s_d: a drugi put, kad sam dosao kod mojih, keva iznela quattro plazma (ono 1.5kg pakovanje) pa sam se (uspesno) challenge-ovao sa tim.

 

Stavicu taj krem na to-do listu za zimski period.

 

Ajd' sad Noksin režim ishrane, nećemo preterivati... Ja, za sada, sam samo smanjio i proredio obroke, radi pos'o na vrućini, a jednom nedeljno imam cheat day gde se samouništim za ručak i dezert, čisto želja da me mine 😄 Sladoled izbegavam isto, osim u pomenutom danu, ima ih baš veliki izbor ovog leta. Ovaj krem, nisam mu video standardnu cenu, ali na akciji je stvarno bargain. Moj drugar i ja, kad smo nekad išli u Metro, smo redovno kupovali nešto od onih robnih marki, u fazonu: Nema šanse da je toliko loše koliko je jeftino 😁 Međutim bilo je stvarno loših stvari, da ni ne pomisliš da ih uzmeš opet. U Lidlu, još na tako nešto nisam naleteo. Kad sam video da je tegla od 750g svega 200 dindži, pomislio sam koliko mora biti đubre, ali završava pos'o samo tako :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zoe Bg said:

Kuda ide ovaj svet...

 

Sta hoces, vidis da pijem kaloricniji crveni smoothie a ne zeleni. :innocent:

Inace, pre jedno mesec dana put me naveo da svratimo u neku cacansku kafanu na jagnjetinu, pojeo tri porcije kupus salate i jedva dva parceta mesa... za jagnjetinu dao 500 a za kupus 750 dinara :classic_biggrin: konobar se krstio

 

5 minutes ago, Marko said:

 

Ajd' sad Noksin režim ishrane, nećemo preterivati... Ja, za sada, sam samo smanjio i proredio obroke, radi pos'o na vrućini, a jednom nedeljno imam cheat day gde se samouništim za ručak i dezert, čisto želja da me mine 😄 Sladoled izbegavam isto, osim u pomenutom danu, ima ih baš veliki izbor ovog leta. Ovaj krem, nisam mu video standardnu cenu, ali na akciji je stvarno bargain. Moj drugar i ja, kad smo nekad išli u Metro, smo redovno kupovali nešto od onih robnih marki, u fazonu: Nema šanse da je toliko loše koliko je jeftino 😁 Međutim bilo je stvarno loših stvari, da ni ne pomisliš da ih uzmeš opet. U Lidlu, još na tako nešto nisam naleteo. Kad sam video da je tegla od 750g svega 200 dindži, pomislio sam koliko mora biti đubre, ali završava pos'o samo tako :classic_biggrin: 

 

Ja bas gledam da izbegavam i cheat day na ovo pakleno vreme... iskreno, ni ne trazi mi se nista (osim tog sladoleda ponekad) ali mi i zao da se userem jednom nedeljno kad vec gotovo svako jutro ustajem oko pola 7 i idem da plivam.

Ali cekam da malo padne temperatura, prvi put kad bude ispod/oko 20 ima da odem u McD i bukvalno mi nece biti dobro... kako se iscekivanje produzava tako i ja povecevam listu sta cu da pojedem :classic_biggrin: trenutno sam na 3 triple cheesa, 3 pite i jedan sladoled 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prosto, to je pravi junk i nema nista nezdravije. Da se razumemo, ja stvarno uzivam na “Noksinom nacinu zivota” i daleko od toga da mi fali neko mesiste i da gladujem.

A za taj neki cheat day da se najedes pecenja/rebaraca/bifteka ili bilo kakvog mesista ne moze nikad da izazove takav guilty pleasure kao junk iz McD-a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...