Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Ne mogu da se otmem utisku da će tenis prestati da postoji kada ova tri ludaka reše da odu u penziju.

Neće više postojati interesovanje publike i medija ni do nivoa badgmintona i skvoša. Nestaće sponzori, smanjiće se nagrade, umesto mečeva “novog” tenisa radije ćemo gledati snimke epskih okršaja pravih tenisera.

A Vimbldon, Rolan Garos i ostale objekte mogu da zatvore,ili pretvore u tržne centre ili kovid ambulante, u zavisnosti od epidemiološke situacije.

Edited by Joker
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Ostaje nam samo da se nadamo da Lucija neće ponoviti onaj svetogrdni čin koji je napravila njena prethodnica. 

Naravno. Koga briga za slemove i prvo mesto ako treba da se bira između tenisa i poprsja :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo drago kad je postigla sve što je postigla. Ali lagao bih ako bi rekao da mi nije par puta na pamet palo nešto tipa: "Šteta što je cena uspeja morala biti tako velika za tolike gledaoce" 😁

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marko said:

Meni je bilo drago kad je postigla sve što je postigla. Ali lagao bih ako bi rekao da mi nije par puta na pamet palo nešto tipa: "Šteta što je cena uspeja morala biti tako velika za tolike gledaoce" 😁

 

1 hour ago, alcesta said:

Samo da nije uspela ne bi ni bilo toliko gledalaca :classic_biggrin:

 

 

Postoji za to i medicinski razlog, nije to samo zezanje.

 

Kad se tzv. "meka tkiva" primetno tresu - dakle stezu i rastezu - cesto dolazi do pucanja kapilara i mikrokrvarenja. U ekstremnim slucajevima, moguce su i vidljive masnice. Zato je za zene koje se bave sportom bitno da nose tzv. sport-bra jer je cvrst i smanjuje tresenje na najmanju mogucu meru.

Statisticki, takve mikro-povrede (kad su ucestale) povecavaju i rizik od karcinoma. Zato je Halep donela dobro odluku. Koliko joj je to pomoglo kod kretanja, samo ona zna.

 

U nekim drugim sportovima, muskarci imaju slican problem. Jos pre nekih 30-ak godina je primeceno da oni koji se bave moto-krosom imaju povecanu ucestalost karcinoma testisa. Motocikl nije uzrok, jer to nije primeceno kod drumskih vozaca.

Zato danas za one koji se bave terenskom voznjom postoje gace od istog materijala kakvim i zene podupiru grudi - i krojene su tako da se testisi minimalno tresu.

 

Izvin'te sto sam picajzla, ali zdravstvene sam struke i pratim ovakve stvari...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zoran59 said:

Zato je Halep donela dobro odluku. Koliko joj je to pomoglo kod kretanja, samo ona zna.

Rekla je i sama da su joj grudi baš mnogo smetale u igri.

Nema potrebe da se izvinjavaš, uvek je dobro saznati nešto novo, to je jedna od velikih prednosti foruma :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alcesta said:

Samo da nije uspela ne bi ni bilo toliko gledalaca :classic_biggrin:

 

Mislio sam na razočarenje pravih fanova, koji je prate od samog početka. Lako je postati fan kad je postala No1 i osvojila GS. To su sve bandwagoneri, a pravi fanovi su je znali mnogo ranije i verno je pratili, bez obzira na rezultate  :classic_sleep:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Fugu riba, iako jedna od najotrovnijih vrsta na planeti, u Japanu, Kini i Korejama se smatra izuzetnim delikatesom... Otrovni su samo neki unutrašnji organi, kao i koža.

Žrtve najčešće umiru gušenjem, usled paralize mišića dijafragme. Protivotrov ne postoji, a smrtni slučajevi su zabeleženi usled nestručnog odvajanja otrovnih organa prilikom pripreme ribe za ishranu. Zbog toga je uvedeno da ovu ribu mogu da spremaju isključivo posebno obučeni i licencirani kuvari.

 

223390994_1802824063236285_5717844003137

Link to comment
Share on other sites

Opet ja, sa pizdarijama.

Pisem jer ovde stvarno ima dobrih ljudi (a ja volim dobre ljude), neke sam zavoleo na osnovu postova - mada ih licno ne poznajem, nismo ni razmenili nekakve PM.

Kod mene, u USA, je mrkla noc, cekam Djokovicev mec.

 

Kome dosadjujem, neka preskoci.

 

Dok cekam, da napisem. Pisem knjigu (napisao vec 4, ne racunajuci skripta na fakultetu), pa da se zezam.

 

Pisao sam o cerki, teniserki i studentici.

Eh, nije to tako jednostavno.

 

Zena i ja smo prvih 5 godina braka koristili kontracepciju - selili po svetu, zavrsavali fakultete itd. i dete bi smetalo.

A onda, odlucivsi da je vreme, videli da imamo problem. Neplodnost. Trebalo je jos 5 do deteta.

 

Moja draga je, da postane majka, imala 3 operacije, a i gomilu manje invazivnih zahvata i pregleda. Prvo laparoskopija da se resi endometrioza. Drugo, da spoje sta treba - njoj su jajovodi isli levo a jajnici bili desno. Kao trecu operaciju uzimam carski rez.

 

Seks je lep kad dodje spontano. Ali tih nekoliko godina je meni je na X dana bio zabranjen, cak i masturbacija, da "nabildam" spermice - a zena je merila temperaturu i racunala ovulaciju, pa "bas sad moramo!"

 

Neko vreme bez uspeha, pa smo zakazali i vestacku oplodnju.

Samo mesec dana pre procedure, zena se popisa i gleda neke kucne testove, izleti iz kupatila i kaze "trudna sam!!!"

Ne znam jesam li plakao vise pre ili posle toga - oboje se meri hektolitrima.

 

Ide tako trudnoca. Mi oboje radili u bolnici. Zena sefica smene na prijemu, ja u radiologiji.

Izracuna njoj ginekolog da ce roditi u ponedeljak.

 

Dogovorimo sa direktorima da radimo vikend pre, da ne izgubimo radne sate.

 

E, oces kuratz.

Zenu uhvate trudovi na poslu, u subotu. Poslednji posao joj je bio da sama sebi obavi papirologiju, da se primi u bolnicu.

 

Opet, pizdarija i anegdota.

Nas dobri prijatelj Richard je radio u hitnoj ambulanti iste bolnice. U prizemlju, u lift udju on i moja voljena i dve neke zene. Rich pomazi moju zenu po stomaku, poljubi je u obraz i kaze: "how is my baby?" Na drugom spratu, hirurskom, izadje.

Na trecem, ginekolosko-porodiljskom, ja radio neki hitni ultrazvuk i bas zavrsio. Izlazi iz lifta moja voljena, ja je poljubim i izgrlim, a ove dve se zgrazaju i krste, pitaju se kakva je ovo kurva da ima toliko ljubavnika na jednom mestu.

 

Smeste nas u sobu, njoj spoje i "fetal monitor" (za pracenje detetovog procesa) i ostave nas.

Nije to bez vraga - primetim da kad zenu stisnu trudovi, detetov puls padne sa 200 na 40. Zovem glavnu sestru, ona pogleda i zove ginekologa. Taj dojuri i pogleda, pa kaze sestri - zovi dezurnu hirursku ekipu, hitni carski rez.

Ispostavilo se da je pupkovina isla omotana preko glavice deteta i svaki trud je zaustavio dotok krvi.

 

Bio sam u hirurskoj sali, samo kao tata i gledaoc.

Tu su dva glavna: ginekolog/hirurg i neonatalni pedijatar.

On izvadi dete i samo brine za majku, sije i kauterezira itd. Za dete brinu drugi.

A ja gledam, polusvestan i lud.

 

Dakle, doda ginekolog/hirurg pedijatrici dete, pocne da zasiva zenu i pita: "what do we have?" Ova odgovori: "a beautiful girl!"

Nisam se onesvestio, ali sam bio blizu. Moji direktni preci su imali sinove, pa sam bas zeleo cerku.

 

I video sam je pre nego mama.

Nisam ni pomisljao, ali - jebote - trostruka univerzitetska sampionka drzave u tenisu.

Malo je to olabavilo, sada zelim unuce.

 

Mozda se jednog dana otreznim....

 

  • Like 9
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...