Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Ja sam se od malih nogu navikla na tu špicu 7 TV dana i onda mi je Čejenov original u filmu strašno spor bio :classic_biggrin:

A i u Once Upon a Time in the West je genijalno kako je dodelio svakom liku motiv, ponekad kad je na TV samo pustim dok radim nešto drugo i po muzici znam ko je u kadru :61:

 

Edit: ajde da dodam još jedan omiljeni soundtrack iz meni najdražeg Belmondovog filma:

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- seems like we're one horse shy
- no, you brought two too many

top 10 film ako ne i top 5
 

profesionalac mi je bio dosta tanak film koliko se secam, bas davno sam ga gledao
jel bese chi mai islo na onom nekom "reklamnom" telopu za crveni krst ili poziv za doniranje krvi?

 

omiljeni belmondov film mi je covek iz ria, to sam odgledao jedno najmanje 20x pre nego sto sam napunio 10god, mislim da sam bio zaljubljen u fransoaz dorleak pre nego sto sam znao sta znaci biti zaljubljen al da stanem ovde, previse sam odlutao i za standarde svastare :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

I ja volim Čoveka iz Rija, posebno kad sam bila mala sam ga isto dosta puta gledala :classic_biggrin: (mada mi je FD tamo mnogo išla na živce ali takva joj je uloga :classic_biggrin: ).

Profesionalac mi nije toliko dobar film sam po sebi koliko mi je sam Belmondo u njemu savršen, nekako esencija njega, i šarmantan i komičan a opet tragični junak istovremeno, a u tom filmu možda i najviše. Zbog njega volim taj film, i zbog muzike naravno :classic_cool:

 

Link to comment
Share on other sites

Nije li neverovatno kako te neke scene ili muzika ostaju u secanju?

 

Najlepse, svakome u njegovom i totalno individualno.

 

Kad pomenusmo Morriconea, tada kada sam kao dete video film, to mi je bio sok - prvi put sam video film ne kao zabavu da mi prodje vreme nego me je potakao na razmisljanje. Ne bas koherentno, bio sam balav, ali nisam izasao iz bioskopa i zaboravio nego sam bas razmisljao.

 

Kasnije, sasvim nevezano, imao sam neuspeh nekog plana sa devojkom (16 godina star) u klubu, svirao je bend odredjenu pesmu. Jebote, imam 62 godine, sutra mi je 35 godina braka, neizmerno volim svoju zenu - a kad pustim tu pesmu (nasao sam da je neko okacio na YouTube), samo zazmurim i opet imam 16 i cekam nesudjenu dragu i sav zadrthtim.

 

Mozda sam samo lud - ako i jesam, lepse mi je tako nego da nisam.

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aloviti said:

.................

omiljeni belmondov film ...

.................

 

Eh, nije Belmondo, ali volim francusku kinematografiju.

Omiljeni reziser mi je Claude Lelouch.

Najlepsi film (moze se naci na netu) mi je Un homme et une femme - ne znam kako je prevedeno kod nas.

Nije neka posebna prica - on profi auto trkac, ona vec nesto, upoznaju se kao udovci, oboje, u zabavistu gde ostavljaju decu.

 

Fantasticna scena koja mi uvek izmami suze na oci (sta cu, osetljivko sam) je kad on pobedi na nekoj trci u Italiji, a ona salje telegram.

U posti, diktira "cestitam." A onda, zaustavi telegrafa i kaze : "Ne, promenite! Napisite Volim te."

 

Jedna od najlepsih ljubavnih prica koje sam ikada video/procitao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zoran59 said:

 

Eh, nije Belmondo, ali volim francusku kinematografiju.

Omiljeni reziser mi je Claude Lelouch.

Najlepsi film (moze se naci na netu) mi je Un homme et une femme - ne znam kako je prevedeno kod nas.

Nije neka posebna prica - on profi auto trkac, ona vec nesto, upoznaju se kao udovci, oboje, u zabavistu gde ostavljaju decu.

 

Fantasticna scena koja mi uvek izmami suze na oci (sta cu, osetljivko sam) je kad on pobedi na nekoj trci u Italiji, a ona salje telegram.

U posti, diktira "cestitam." A onda, zaustavi telegrafa i kaze : "Ne, promenite! Napisite Volim te."

 

Jedna od najlepsih ljubavnih prica koje sam ikada video/procitao.

 

 

Gledala sam pre dve godine nastavak (drugi nastavak !) tog filma sa istim glumcima Jean-Louis Trintignant i Anouk Aimée i pravio Lelouch - fenomenalno napravljen, on u domu  za stare u kolicima ga voze i poludementan ali ima samo jedno jasno secanje na zivot a to je njegova ljubav sa njom iz davnih dana, a ona starija  zena ali u formi, zivi svoj zivot, udovica, i dolazi jednog dana njegov sin kod nje i objasni joj ko je, ona se naravno seca svega i ubedi je da ode da ga poseti nadajuci se da ce mu to pomoci da nadje secanja i da lepse prozivi ostatak zivota - da skratim pricu poruka je otprilike - vec smo suvise vremena protracili time sto nismo bili zajedno ... - ma, ko je voleo prvi original film kao ti @zoran59 obavezno pogledati :heart:

Edited by ciao
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Koja je podloga?

 

kajmak 

 

42 minutes ago, McLeod said:

Bogme Steva vs Boki u Cevap Slemu u najboljim danima to je preko 4 sata bespostedne borbe.

 

jedno je sigurno... @wrach gleda sa strane i razmislja "da li cu ikada moci da dostignem vas nivo kad porastem"

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Steva said:

 

kajmak 

 

 

jedno je sigurno... @wrach gleda sa strane i razmislja "da li cu ikada moci da dostignem vas nivo kad porastem"

 

Druze, mozda sad kad si se vakcinisao imas sanse da pojedes kao ja. Mozda.

Link to comment
Share on other sites

Malo smo se @alcesta, @ciao i jos par nas, zaneli i skrenuli u muziku i kinematografiju.

Nije to sve, ima lepote svuda (pa i u tenisu i sahu).

Negde smo skrenuli, pa i pomenuli film Grk Zorba, scene i muziku.

 

A ima i (donekle) srodne lepote svuda.

Grcke stvari, a ruski izvodjaci. Zlonamernici ce reci "pravoslavna braca" :classic_biggrin: .

 

Svejedno, lepo je. Za "muskarcine," dame se pojavljuju tek negde oko 5 min. videa.

A vredi pogledati sve:

 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...