Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Veceras u 21.00 na HRT2 film "Rat polova" o teniskom mecu iz 1973.izmedju najbolje teniserke sveta Billie Jean King i bivseg tenisera i serijskog prevaranta Bobbyja Riggsa. Film snimljen po istinitom dogadjaju,a izdvajaju se odlicne uloge Emme Stone i Steve Carella. Pa,ko nije pogledao,a nema sta pametnije da radi..i ima HRT2 u ponudi - eto nacina da provede vece.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Crni Bombarder said:

Veceras u 21.00 na HRT2 film "Rat polova" o teniskom mecu iz 1973.izmedju najbolje teniserke sveta Billie Jean King i bivseg tenisera i serijskog prevaranta Bobbyja Riggsa. Film snimljen po istinitom dogadjaju,a izdvajaju se odlicne uloge Emme Stone i Steve Carella. Pa,ko nije pogledao,a nema sta pametnije da radi..i ima HRT2 u ponudi - eto nacina da provede vece.

Odlican film ja ga gledala u bionji pre par godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

Vi neki stalno ovde pominjete tu neku Nutelu. Ja nikada probao, a i ne zanima me - nisam ljubitelj slatkog.

 

Primetio sam da su ukusi tu naravno dosta različiti u zavisnosti od generacije. Stariji ljudi često ne mogu da uzmu više od jedne kockice, kašike ili zalogaja od modernih slatkiša, jer su rasli na mnogo lakšem slatkom, tj ceo život jeli prirodnije/laganije slatko. Moja baba npr je izdržala da uzme jednu kašičicu Nutelle, i to sa neprijatnom grimasom prilikom degustacije, kaže da joj je preslatko, da ne može ona to, i da joj više ne donosim. A ja joj kupio onu teglicu od 400g da ima malo da se zasladi, ne kapirajući generation gap. Da ne pominjem kako sam pojeo ostatak toga za dezert-Lakše, daleko lakše nego što je ona tu jednu kašičicu. Verovatno da je njoj npr pekmez od kajsije nešto najslađe od redovnog, a kockica crne čokolade i previše.

 

Za ambalažu: To je čuveno, da se stavlja svašta nešto u ambalažu od ovoga ili onoga, pogotovo tegle. I ne samo staklenu i metalnu ambalažu nego i  naravno plastiku, što baš i nije najzdravije. Od te ambalaže najviše da kažem vredi čuvati one metalne kutije. Keva ima ko zna koliko sačuvanih starih metalnih od keksa: Holandske, Engleske, Danske, Francuske, Belgijske. Razumem je donekle, jer su toliko dobro dizajnirani i sa odabranim motivima na printu, da je prosto teško baciti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pod-05-01-2021_nationalgeographic_924063

 

Photographer Des Bartlett photographs snow and blue geese from the back of a station wagon in the Arizona desert. For the December 1973 issue, Bartlett and his wife Jen studied geese as they flew from the Canadian subarctic to the Gulf of Mexico.

 

edit: mi stariji se sećamo njegovih uradaka i glasa gospodina Đurovića....

Edited by Andrej
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Mi smo igrali malo preko discorda, al realno nije to to.

 

izvinjavam se na spamu svete teme. xD

Stvarno da ne kvarimo tamo temu :classic_biggrin:

Mi smo probali dok je trajao karantin online da igramo u istom sastavu, ali prosto je tehnički bilo neizvodljivo po grupama osim ako se ne igra samo porodično pa svi s iste linije. Ovako, jedna grupa od 4-5 članova dok se poveže online, preko Zooma ili Vibera, onda uvek neko ima problem s konekcijom, ne čuje ili ne vidi dobro pitanja, plus oni daju manje vremena nego uživo da ne bi ljudi guglali... sve u svemu fijasko iako je i to bilo zabavno dok je trajalo.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo igrali preko kahoota.

 

Znaci otvori se kahoot i glavni iz ekipe se nakaci i to se sve vidi na ekranu, ne mora da se cita pitanje, a nasa ekipa je u callu i dogovaramo se kako se inace dogovaramo.

 

Ima problema sa konekcijom i tim stvarima, ali obicno je igrivo ako se ovako odradi.

Link to comment
Share on other sites

Pa predlozi kazi moj jedan drugar iskusni kvizas koristi OVO (FOTO) (VIDEO) i sigurno ce da kliknu 😄

 

Dobro je, mada ima ponudjene odgovore pa je malo bezveze i malo vise lajt verzija, ali je dinamicno i skroz ok za online zabavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...