Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Just now, Arsenije Pesic said:

Verujem da ova priče ide po 13452625426. put, ali takovo eurokrem, rađen po licenci Gandola ili tako neka italijanska fabrika je bio majka. Negde devedesetih, kad je fabriku preuzeo Drašković,

Jaffa krem bi trebalo da bude kao original Takovo, oni su uzeli tu licencu, pa sam probala i nije lose, ali meni je beli jednostavno visak :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Jaffa krem bi trebalo da bude kao original Takovo, oni su uzeli tu licencu, pa sam probala i nije lose, ali meni je beli jednostavno visak :classic_biggrin:

 

Nije isto, moguće i da su italijani u međuvremenu nešto menjali, verovatno su i propisi drugačiji, ko zna šta je sve smelo da se trpa tada. :classic_biggrin:

 

Ali nije isti ukus sasvim sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Jaffa krem bi trebalo da bude kao original Takovo, oni su uzeli tu licencu, pa sam probala i nije lose, ali meni je beli jednostavno visak :classic_biggrin:

 

Ko vise voli beli deo, to su dodatne godine robije.

Ja sam stvarno open-minded ali sa ljudima koji vise vole beli deo kremica ili belu cokoladu, komuniciram samo ako bas mora :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja da ponovim po hiljaditi put

 

Kinder Lada >>>>>>bilo koji krem

 

Nažalost, nema je više :classic_sad:

1 minute ago, Darth Steva said:

 

Ko vise voli beli deo, to su dodatne godine robije.

Ja sam stvarno open-minded ali sa ljudima koji vise vole beli deo kremica ili belu cokoladu, komuniciram samo ako bas mora :classic_biggrin:

 

Sreća tvoja da ja nisam moderator

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Steva said:

 

Ko vise voli beli deo, to su dodatne godine robije.

Ja sam stvarno open-minded ali sa ljudima koji vise vole beli deo kremica ili belu cokoladu, komuniciram samo ako bas mora :classic_biggrin:

Linolada ima cisto mlecna i ljudi to vole, ne razumem ali me kopka da probam ali sta cu sa teglom toga :lol_2: 

 

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Nije isto, moguće i da su italijani u međuvremenu nešto menjali, verovatno su i propisi drugačiji, ko zna šta je sve smelo da se trpa tada. :classic_biggrin:

Cenim da je to :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Ne znam za "pravu" Linoladu, ali Frikomov Linolada sladoled nije loš uopšte.

Stapic ili porodicni? Inace to kod nas nije stiglo, Ledo vrlo cesto ima razlicit asortiman za regionalna trzista, iako je Frikom njihov ne prave sve isto :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoe Bg said:

Stapic ili porodicni? Inace to kod nas nije stiglo, Ledo vrlo cesto ima razlicit asortiman za regionalna trzista, iako je Frikom njihov ne prave sve isto :smiley26:

Kakav crni štapić, ništa manje od kutije se kod nas ne uzima u razmatranje, ne znam ni postoji li štapić :classic_laugh:

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

Jaffa krem bi trebalo da bude kao original Takovo, oni su uzeli tu licencu, pa sam probala i nije lose, ali meni je beli jednostavno visak :classic_biggrin:

 

Ja sam probao ovaj Jaffa, nije mi ni blizu kao nekadasnji Takovo. Od sadasnjih sam najcesce jeo Linoladu poslednje 2-3 godine, ali od skora sam sve to izbacio iz ishrane 😞

 

Sto se tice boldovanog, za mene je idealan omer 70% belo 30% crno :whistling: ali nazalost takva kombinacija nema u prodaji 😞

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Koliko joj je istekao rok? :59:

 

Barem 20 dana, možda i mjesec. :classic_ninja:

 

3 minutes ago, alcesta said:

Kako može Nuteli da istekne rok, to se ljudima ne dešava :classic_ohmy:

 

5 mjeseci je to bilo a da slatko pojedem možda triput mjesečno. Nutella mi nikad nije bila pri vrhu slatkog...

 

Spoiler

Eto, ljudi, bilo mi je drago, do neke iduće prilike. I, da, žao mi je :cry:

 

Link to comment
Share on other sites

kakvi su to fazoni nutela nije dobra da se maze na hleb?! 
dobra je i da se jede kasikom i da se maze na skoro sve znaci ukljucujuci i/pogotovo na:
- kolace bez cokolade, stavise "kolac bez cokolade" je oksimoron, krempitu da progutam jedino mogu ako je pojacam nutelom
- khm khm intimne delove khm
- voce, pogotovo na jagode, a bogami i kajsija kad se otvori i izvadi kostica, ostane ona rupa koja je zgodna da se napuni nutelom (ovde stvarno pricam o vocu, nemoj da mi neko insinuir'o da i dalje pricam o prethodnoj crtici :classic_dry:)

Link to comment
Share on other sites

Kad već jedem nutellu, jedem je bez ičega, možda svaki 20-ti put je jedem sa nekim keksom (plazma, standardna ili mlevena i slično). Sve ostale varijante su mi bezveze: Hleb mi razvodnjava i srozava ukus, voće jedem za užinu i ne treba mi mešanje tog ukusa sa nečim slatkim, drugi kolači imaju svoj ukus koji opet ili uguši nutela ili obrnuto. U principu prelako je jesti kremove, jer sa te strane krem je krem, nevezano koji. Dok mi je čokolada 100gr sasvim dovoljna, to često ne bude slučaj sa 150-200gr nutelle. Ono čega sam se dosetio takoreći je da ne kupujem često, ako već očigledno ne mogu da se uzdržavam kad mi je kući. Metod i tajming jedenja slatkog je isto bitan: Najbolje je posle ručka, dok od gorih scenarija, ja bih izdvojio onaj da se konzumira kasno u toku dana, kad ti se jede nešto slatko i to ti dođe najlakše, a posledice najveće. Za ove druge kremove što se pominjali: Jaffa je ok, meni ne više od toga, najbliže nutelli što sam naleteo kod nas su neki da kažem anonimus kremovi iz Italije koje sam nalazio u Aromi, Waltz mi je skroz ok, Takovo što pravi ne uzimam pa ni ne znam, Linolada je dobra, dok je onaj Delhaize Choco iz Maxija odličan. Raznorazne druge sam primetio, ali mi ne ulivaju poverenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marko znae... deluje mi kao neko ko bi isto kaznjavao ove sto krem ne jedu kasikom 😃

 

Meni nije problem da se kontrolisem stavise, trenutno u stanu imam 4 teglice one 30% nutolade sto sam spominjao 😁 i zna se, jedna teglica nedeljno i to obicno u jednom danu.

Sto se ostalih kremova tice, Nutela jeste default i go-to opcija sa kojom ne mozes da pogresis ali bukvalno se ne secam kada sam je poslednji put jeo. Pre nego sto sam otkrio nutoladu to je bio Lindt krem (koji po meni userava nutelu na toliko nivou da to nije ljubazno) i moj licni favorit, Ovomaltine crunchy krem. 👏 Losa strana je sto nigde u Srbiji nisam nasao ovo da kupim ali imam redovne dilere iz Svajcarske i Nemacke... moze biti da sam zbog toga i razvio tu samokontrolu, posto u stanu vecito ima po 5+ tegli krema. 😃

 

Inace, kada pricamo o namazima... za one sto vole spekulas, Lotus namaz sto ima u maxiju 👏 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je bar lako, pravac pijaca i nađeš tu nemačku, koju god veličinu ti srce ište. Ja sam se nakupovao onih od 800gr-1kg. Nađe se često i u prodavnicama deutsche verzija (Maxi&Univer je redovno imaju). Italijanska se već mnogo teže nabavlja, ali i to donose. Francusku verziju sam samo par puta probao kad su mu doneli, i to davno, moram tu da obnovim gradivo. Mada treba biti iskren pa reći da kod nutelle nije toliko velika razlika gde se pravi, ako ti se jede, i ta iz Poljske legne ko budali šamar. Od ostalih, ako ćemo pravo, one što se prave u Turskoj i Rusiji mi najmanje ulivaju poverenje, ali opet, budu li se pojavile kod nas, cenim da bi im dao šansu 😁 Kad budem išao u Usa&Aus naravno da ću probati kakva je kod njih, Bucket List

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...