Jump to content

PDF Automoto sportovi - Predlozi, pitanja, zalbe


Borko

Recommended Posts

Hvala puno :classic_smile: Pročitao sam sve, napravio screenhote i prosledio ćeri.

 

Ja sam F1 pratio davno, kada su vozili Sena, Pike, Prost, Mensel, Berger, Barikelo, Alezi.  Pa su se u prvi plan izbacili Hakinen, Šumaher, Kulthard, Hil, Vilnev,... Nekako sam hteo da mi F1 ostane u takvom sećanju i nisam hteo da kvarim sa ovim novinama kad sam već prestao da pratim, ali eto, gledam danas :classic_smile:

 

Eto, nisam ni znao da se više ne doliva gorivo u boksu.

Link to comment
Share on other sites

Svako doba ima svoje cari. Ne treba ni da se trudis da poredis. Karakteristika ljudi je da pate za nekim starim vremenima. 

 

I ja sam gledao tada iako sam bio mali, ali recimo 90ih sam bas s razumevanjem poceo da gledam.

 

BTW, prozvao sam Ferrari u postu kako su "nespretni" sa strategijom - sto se i pokazalo u ovoj trci - nikako da se odluce da li Sainz treba da udje u boks po sveze gume ili mu je bolje da ostane. To je najslabiji deo Ferrari tima godinama, i meni prosto nije jasno sta ti ljudi tamo rade. Najgore od svega je ne donositi odluku, nego doneti makar i pogresnu odluku ali na vreme i ostaviti vozaca da pokusa da se izbori, ne ometati ga svojom neodlucnoscu. A oni to konstantno rade. 

 

 

@Knipex Sta bi cera sledece zelela da zna? 

 

 

@Romantik thnx ;)  izmenicu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/22/2022 at 9:09 PM, Radoye said:

'Oce neko da radi uvod za Spa? Meni je slobodan vikend sto se tice IndyCara ali ako je neko voljan posto je atraktivna staza a i mozda se vozi poslednji put...

@DASUBO?

 

Izvini Radoje što se ne javih, sinoć kasno sam tek stigao sa svoje avanture u Grčkoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog za fantasy bodovanje za sledecu sezonu.

 

Predlazem da se bodovanje vrsi ovako.

 

Kvalifikacije ostaje isto bodovanje.

 

Za trku: Kada se napisee prognoza za prvih deset, ako se pogodi tacno mesto na kojem vozac zavrsi idu 2 boda. Ako se ne pogodi tacno mesto ali je vozac naveden medju prvih 10 i bude medju prvih deset na kraji ide 1 bod.

 

Razlog za to je sto samo jedan mali incident ili greska tima ili vozaca bukvalno rasmesti sve vozace u poretku, pa tako recimo odustajanje nekog od lidera dovodi do toga da se skoro nista ne pogodi. Sam sam imao cesto takav slucaj.

 

Eto predlog, pa razmotrite. Naravno za naredni sampionat, ne sada.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam voljan za promenu bodovanja, ali mi se navedeni predlog ne dopada, jer kao sto sad nije u redu da se dobije nula bodova iako je neko pogodio tacan raspored recimo 4 vozaca u nizu ali zbog navedenih problema oni nisu zavrsili od 5-8 vec od 3-6 isto tako ne bi bilo u redu ni da ljudi dobiju bod za nekog kome su prognozurali podijum ili peto mesto a on zavrsi deveti ili deseti, no ako ostanem komesar iznecu nekoliko opcija pa ce biti glasanje.

Link to comment
Share on other sites

Ok, za sada je dobro da smo se razumeli da ima falinki u ovom bodovanju. A resenje cemo naci zajedno. Svakako bih voleo da se razmotri ozbiljno moj predlog. Koliko puta mi se desilo recimo ispadne Lecler 😄 i sve iza njega mi se izmesa, a dobar deo bih pogodio 🙂

Just now, nlavrnja said:

Taj problem lagano resava 2 boda za tacno pogodjeno mesto, 1 bod ako promasis za 1 poziciju. Samo ne znam koliko ce te namuciti i uzeti vise vremena takvo bodovanje

 

I ovo je nesto slicno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...