Jump to content

PDF Automoto sportovi - Predlozi, pitanja, zalbe


Borko

Recommended Posts

Bolje sacekaj. Ja imam gadan osecaj da ce u petak sve stopirati. Dok ne prolepsa vreme i samim tim virus ne postane manje opasan ne verujem da ce bilo sta voziti. Ni prazne tribine nece biti resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzoni_m said:

Dok ne prolepsa vreme i samim tim virus ne postane manje opasan...

 

Otkud ti ideja da ce lepse vreme promeniti stogod na bolje? Da toplo vreme deluje na virus ne bi ga sad bilo po Brazilima, Indonezijama i slicnim mestima. A narocito ne u Australiji gde je trenutno leto.

Ako ne otkazu celu sezonu ovo ce bukvalno biti odlucivanje od dana u dan da li se vozi ili ne.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Radoye said:

 

Otkud ti ideja da ce lepse vreme promeniti stogod na bolje? Da toplo vreme deluje na virus ne bi ga sad bilo po Brazilima, Indonezijama i slicnim mestima. A narocito ne u Australiji gde je trenutno leto.

Ako ne otkazu celu sezonu ovo ce bukvalno biti odlucivanje od dana u dan da li se vozi ili ne.

 

NIje samo temperatura faktor. Lepo vreme/sunce menja navike ljudi. Manje se boravi u zatvorenom prostoru, ljudi su napolju, temperatura + UV zracenje (koje ubija virus) sprecava sirenje virusa dalje. Nisam rekao da ce ga iskoreniti vec da ce se teze prenositi a to vec znaci da kada osoba ozdravi nema daljeg sirenja. Dakle sirenje kapljicnim putem bice otezano. A to je ono sto nas zimi zeza. Ne samo za ovaj virus nego i za influenzu i sl viruse. Prosto znas da je sranje sa virusima u toku jeseni i zime. 

 

USA uvela restrikcije za putnike iz Evrope. Kazem, tesko tesko da se ista odrzati. Da se ne lazemo, nista ovo ne bi bilo problem da su ljudi disciplinovani ali nisu. Kod mene se jos ide u skolu. Sta vredi meni sto radim od kuce kad mi dete ide u skolu? 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

 
NIje samo temperatura faktor. Lepo vreme/sunce menja navike ljudi. Manje se boravi u zatvorenom prostoru, ljudi su napolju, temperatura + UV zracenje (koje ubija virus) sprecava sirenje virusa dalje. Nisam rekao da ce ga iskoreniti vec da ce se teze prenositi a to vec znaci da kada osoba ozdravi nema daljeg sirenja. Dakle sirenje kapljicnim putem bice otezano. A to je ono sto nas zimi zeza. Ne samo za ovaj virus nego i za influenzu i sl viruse. Prosto znas da je sranje sa virusima u toku jeseni i zime. 
 
USA uvela restrikcije za putnike iz Evrope. Kazem, tesko tesko da se ista odrzati. Da se ne lazemo, nista ovo ne bi bilo problem da su ljudi disciplinovani ali nisu. Kod mene se jos ide u skolu. Sta vredi meni sto radim od kuce kad mi dete ide u skolu? 
Pa da.

Vlada zabranila sve akcije na kojima učestvuje više od 100 ljudi. U škole se ne ide, ali u obdaništa se ide. Multiplexi prodaju 99 karata za jednu predstavu. Svi shopping mallovi otvoreni. U vagon praškog metra stane 120 ljudi, u zglobni autobus 140, svi voze veselo. Kurton i oligarh premijer skuplja jeftine političke poene a stručnjaci se hvataju za glavu.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod nas jos nikakve specijalne mere tog tipa, ono zabrane okupljanja i tako to, za sada zivot tece najnormalnije ali su nasi od prvog dana uveli kontrole na aerodromima i prilicno ozbiljno shvatili celu stvar. Svi za koje se sumnja da su dosli u kontakt sa virusom idu u strogi karantin (pakuju ih u jednu vojnu bazu), bolnice su spremne. Nas je SARS onomad dobro opicio pa su svi nadlezni pouceni tim iskustvom i dobro su se spremili. Za sada ovde nije bilo slucajeva neobjasnjenog lokalnog prenosa zaraze (svi identifikovani su ili putovali u inostranstvo u zarazene zemlje - Kina i Iran pre svega - ili bili u bliskom kontaktu s nekim ko je tamo putovao).

 

Nasuprot komsijama juzno od nas koji su problemu pristupili "lako cemo" pa im se sada nekontrolisano siri virus. Sinoc su javili da je NBA sezona otkazana. Za sada IndyCar u St. Pitu na Floridi ovog vikenda treba da ide kao sto je najavljeno ali se vec spekulise o mogucem otkazivanju trke u Long Bicu u drugoj polovini Aprila (Kalifornija sa ostatkom zapadne obale je jedno od zarista virusa).

Videcemo sta ce biti, bukvalno iz dana u dan moze da se promeni situacija.

Link to comment
Share on other sites

Pa da.

Vlada zabranila sve akcije na kojima učestvuje više od 100 ljudi. U škole se ne ide, ali u obdaništa se ide. Multiplexi prodaju 99 karata za jednu predstavu. Svi shopping mallovi otvoreni. U vagon praškog metra stane 120 ljudi, u zglobni autobus 140, svi voze veselo. Kurton i oligarh premijer skuplja jeftine političke poene a stručnjaci se hvataju za glavu.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Nouzový stav, jbmmumtr, ne znam kako da prevedem, stanje nužde valjda...

Zabrana okupljanja preko 30 ljudi, sav sport i kultura otkazani, restorani se zatvaraju u 8 uveče, valjda virus preko dana ne radi... Ovom kurcu od premijera je virus pao sa neba u krilo. Vlada ima pravo da preduzme i druge mere u slučaju potrebe. Zabrana putovanja u 13 država, izmedju ostalih, osim Kine i Italije, A, F, D, UK, DK, E...

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sve vise i vise sportskih dogadjaja se otkazuje ovde, MLS suspendovao sezonu, sto se tice trkanja WEC otkazao Sebring (trebali su da imaju dabl-heder sa IMSA), NHRA odlaze prvu trku sezone (Florida, isto kao Indikar), cekamo za koji minut hitnu konferenciju za stampu u vezi Indikar trke u St. Pitu - ne mirise na dobro, taman sam se naostrio za prvi "pravi" trkacki vikend sa F1 i Indikarom kad ono medjutim.

No najvaznije je da svako bude ziv i zdrav, lako cemo za trkanje kad ovo sranje prodje.

Link to comment
Share on other sites

I IMSA otkazala svoj deo Sebring dabl-hedersa sa WEC, tj. odlozili za novembar, Naskar naredne dve trke bez publike.

 

Otkazana Indikar trka u Long Bicu (19. April), zabranile lokalne vlasti.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Borko said:

To za 19. april je bas preterivanje.

 

Na zapadnoj obali je haos trenutno, totalno nekontrolisano sirenje virusa. Najgore je na severu (Sijetl i okolina) ali ni Kalifornija nije postedjena. Ameri su se do pre neki dan zajebavali, pricali kako je virus izmisljen i da je to sve zavera da se Tramp obori s vlasti, "branili" se od njega molitvenim grupama i sad su u problemu. Oni prakticno tek sada pocinju da se spremaju da reaguju na sve ovo, jos nema organizovanog testiranja (otprilike su spremni k'o Srbija, sto govori puno toga) i zato ovakve reakcije lokalnih vlasti kada je reakcija na federalnom i na nivou saveznih drzava potpuno zakazala. U Long Bicu su zabranjena sva masovna okupljanja, manifestacije i sportski dogadjaji do kraja aprila, odlukom lokalnih vlasti.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Radoye said:

I IMSA otkazala svoj deo Sebring dabl-hedersa sa WEC, tj. odlozili za novembar, Naskar naredne dve trke bez publike.

 

Otkazana Indikar trka u Long Bicu (19. April), zabranile lokalne vlasti.

 

16 hours ago, Borko said:

To za 19. april je bas preterivanje.

 

15 hours ago, Radoye said:

 

Na zapadnoj obali je haos trenutno, totalno nekontrolisano sirenje virusa. Najgore je na severu (Sijetl i okolina) ali ni Kalifornija nije postedjena. Ameri su se do pre neki dan zajebavali, pricali kako je virus izmisljen i da je to sve zavera da se Tramp obori s vlasti, "branili" se od njega molitvenim grupama i sad su u problemu. Oni prakticno tek sada pocinju da se spremaju da reaguju na sve ovo, jos nema organizovanog testiranja (otprilike su spremni k'o Srbija, sto govori puno toga) i zato ovakve reakcije lokalnih vlasti kada je reakcija na federalnom i na nivou saveznih drzava potpuno zakazala. U Long Bicu su zabranjena sva masovna okupljanja, manifestacije i sportski dogadjaji do kraja aprila, odlukom lokalnih vlasti.

 

 

U LB su proglasili emerdzensi jos pre 2 nedelje iako nije bio ni 1 slucaj..
Nakon toga su vec postavljali tribine i zastitne ograde. Tek sada odlozili Indy

Sto se tice haosa u LA county, ja ga nisam primetio jos.
Od pre dan 2 hijene su navalile na prodavnice. Do tada jedino cega nije bilo je tariguza. Danas DT ima konferenc gde ce da objavi federal emergency, sto vec ima za posledicu da su svi veci marketi prepuni panicara koji kupuju. Manje lokalne radnje pa i CVS i Wallgreens prekjuce imali i clorax i alkohol i maramice. DownTown Long Beach-a

Tek u naredne 2 nedelje cenim da ce da krene rasprostranjivanje virusa.

Tako da ovog haosa sto pominje Rad-Oh-Yeah :lol_2: (jos uvek najjaci nick na svim forumima) jos nema nista. Tek ce biti. 

Nemojte siriti dezinfo. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Uradio sam, sad samo tekst i voila. Prvo da objasnim ideologiuju iza grafika, dakle sve kao i inače kopiram FOM grafiku kao i uvek. I naravno FOM pristup uvodu trka. Ove godine je jubilej, 70 godina, pa umesto tamno plave/crvene/bele grafike pravim svečano zlatno/belo/sivo/crnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...