Jump to content

Oriental Spirit


Lobotomija

Recommended Posts

Na ovu naleteh sasvim slučajno, u potrazi za novitetima od Deep Dive Corporation, jedne od omiljenijih mi grupa iz dvehiljaditih. Uradak iz '17.

 

 

Re - upload odmah, razumljivo... Moraću da sređujem sve liste jer sam počeo da gubim stvari, što je za moju suptilnu dušicu ozbiljan udarac. Jedino što je veliki posao...

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pitam se, da li je ovome mjesto ovdje, ali nisam mogao odoliti, koliko god cheesy to izgledalo.

Zapravo, prije nego što sam se i fizički odvažio na putovanja po Orijentu, neku maglovitu i mističnu (naravno pogrešnu) sliku su stvarali BrandX i Led Zeppelin.

Mille pardons.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je pravo mjesto :classic_smile:

Moram da podebljam sa ovom verzijom, po meni jedan od najboljih koncerata ikada. 

Page&Plant- No Quorter za MTV kad su se furali unplugged-i... S tim da je ovaj 'unleaded'. Topla preporuka za sve koji ga nisu gledali/slusali. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ironside said:

Pitam se, da li je ovome mjesto ovdje, ali nisam mogao odoliti, koliko god cheesy to izgledalo.

 

Ma još bolje, ne moramo se striktno cržati arapskog ili indijskog zvuka. ma tu muzike i muzike  koja na ovaj ili onaj način može proći kao orijentalna. Kao npr:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Swetshop Boys. Vrlo politički nekorektan, ali jako duhovit hip hop.

Uopće, trebali bismo malo više pisati o muzici, o arhitekturi i književnosti, umjesto da samo davimo server kačeći clipove.

Uvijek je korisnije saznati nešto iz prve/druge/treće ruke; za ostalo, tu je uvijek YT.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Staiffi et ses Moustafa's: Chérie je t'aime chérie je t'adore

 

Staiffi je Pied noir (francuski kolon u Sj. Africi), još k tome židovskog porijekla; FLN je čak htio 'Ya Moustafa' proglasiti himnom oslobodilačkog antifrancuskog pokreta, čemu se Alberto Staiffi usprotivio. Navukao je bijes, kako francuskog guvernera, tako i brojnih pobunjeničkih skupina.

Ya Moustafa ostaje do danas jedna od najpopularnijih pjesama u Alžiru i Tunisu.

Ostao je prijatelj sa Blond-Blond i Trenetom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jaan Pehchan Ho (hindi: Upoznajmo se, što je neprevodivo, jer sadrži i neke manje suptlne konotacije).

Pjesma je popularizirana u bollywoodskom megahitu iz 1965 Gumnaam (Tajna), a dodatno još u nezavisnoj underground crnoj komediji Ghost World sa (tada) mlađahnim Thorom Birch i Scarlett Johansson. Za kraj, upotrebljena je i u Heinekenovoj reklami.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Oriental Spirit

Happy End: Kaze wo Atsumete

 

Happy End se u Japanu smatrao izuzetno utjecajnim bandom, koji je u zemlju izlazećeg sunca i trešnjevog cvijeta prenio moderne zapadne trendove, izmedju ostalih i psihedeliju. Nisu uspjeli istrijebiti tradiciju japanskog šlagera, ali su krajem šezdesetih širokoj publici pokazali što se još dogadja na svjetskoj recentnoj sceni.

Ovo je jedna melodijski relaxing pjesma u folk stilu, izmedju ostalog korištena kao odjavna špica u Lost in Translation.

 

風をあつめて - požanji vjetar.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja omiljena: Kyu Sakamoto - Sukiyaki Song (Ui o Muite Aruko)

 

1978. na studijskom putovanju po Poljskoj, cimer u Krakówu nam je bio student iz prijateljskog Japana, zaljubljenik u Chopina i japanske šlagere šezdesetih. Kako je ta pjesma više odzvanjala radiostanicama ex-Yu 60-ih nego Frank Sinatra, svi smo ju znali u originalu.

Toliko smo ga tjerali da stalno svira i pjeva tu pjesmu (ponio je gitaru iz Japana :classic_laugh:), valjda mu je došlo da počini seppuku prije povratka u matični Tokyo.

 

Svejedno, Sakamoto - san definitivno pripada ovamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...