Jump to content

Radna kultura po svetu - (ne)humana neminovnost?


vilhelmina

Recommended Posts

15 minutes ago, mrd said:

Ja se secam da smo mi, sad si me ti pokolebala, imali ili 2 pre i 4 posle, ili 4 i 6 posle. 🙂 Znam da nismo imali od firme, ali tada smo bili legalni immigranti. 🙂

Ovo je istina, da sam vidjao zene juce sa stomakom, a danas bez. Medjutim, to je vise stvar njihove odluke, da ili ne mogu da podnesu, manje prihode, ili se plase za poziciju. 

Eh ne secam se vise sta sam hteo da dodam. Dodacu kasnije, omladina me unistava. 🙂

Zavisi od drzave do drzave, velicine firme, i industrije u kojoj si.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Jonnhy Clash said:

U socijalizmu ćeš raditi 6 sati max. Kad pobedimo ovaj nametnuti i ničim izazvani kapitalizam.

Meni ne treba leba bez motike! Hocu teskim radom da zaradjujem za svoje "parce leba"! Jer, sto se teze zaradjuje - vise se ceni novac! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Samo napred. Udarnicki u nove radne pobede. 😅

Ovo smo u SFRJ slusali skoro 50 godina, zar ne mislis da i vrapci na grani znaju da je ovo fake news. Nema leba za radnog coveka od AOC price, to je takav laznjak!

Link to comment
Share on other sites

I? Činjenica je da smo u SFRJ imali fabrike, da je crveni pasoš bio najcenjeniji u svetu (od Severne Koreje do SAD-a), da se radilo i gradilo. Gradovi, pruge, putevi, sve je to izgrađeno radničkim rukama u SFRJ. Bez Maršalovih planova, bez donacija i pomoći sa strane. Gradili radnici uz pomoć Tita i partije. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Gradovi, pruge, putevi, sve je to izgrađeno radničkim rukama u SFRJ, bez donacija i pomoći sa strane. Gradili radnici uz pomoć Tita i partije. 

 

:roflmao::roflmao::roflmao:

 

Grafikon ispod pokazuje kako se kretao jugoslavenski dug od 1961. do 1980. godine. Prema ovom trendu, dug se povećavao otprilike za 17,6 posto svake godine. I tako 20 godina.

 

Da se država nastavila zaduživati istom dinamikom i nakon 1980. godine, dug bi iznosio oko 6 trilijuna dolara.

 

Ako uzmemo u obzir da ukupni BDP svih država koje su nekad činile SFRJ zajedno iznosi oko 200 milijardi dolara, postaje jasno koliko je astronomska visina tog potencijalnog duga. Također, jasno je i da je toliko povećanje duga u 20-godišnjem periodu bilo jednostavno neodrživo.”

 

spacer.png

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Godisnji odmor. 

Kako sam prijavio 3 nedelje godisnjeg odmora, IT mi je ukinuo login na firminu mrezu za taj period, onemogucio moj sluzbeni telefon. Niko ne moze da me zove. Za email imam "Out of office, returning 22. July" i kome da se obrate ako im nesto treba.

 

Dve nedelje je ok, samo daju jos 3 dana odmora ako se iskoristi u julu ili avgustu. Sa dva dana drzavnih praznika, eto 3 nedelje.

 

Americka firma, rame uz rame sa Microsoft, VMWare, Cisco, Amazon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Preletela malo po ovoj temi, pa vidim pišete o godišnjim odmorima. Pogledala moj "koš" odmora i bolovanja, pa kaže 338 sati odmora i 251 sati bolovanja. Odlično!  Da nije virusa, mogla sam i da iskoristim  😭.  Ovako ih lepo skupljam, nek se bar množe....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ControlFreak said:

Preletela malo po ovoj temi, pa vidim pišete o godišnjim odmorima. Pogledala moj "koš" odmora i bolovanja, pa kaže 338 sati odmora i 251 sati bolovanja. Odlično!  Da nije virusa, mogla sam i da iskoristim  😭.  Ovako ih lepo skupljam, nek se bar množe....

 

 

Ja sam ove godine nadrljao. Da nema corona19, bio bih na odmoru od June 6 do August 25. Ovako sve spremamo da budemo on-line, ucimo engleze, istoricare i socijalce kako se koristi computer, da nam se odmor sveo na sedi ispred masine i pravi se da si pametan.

🧘‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Razumem, isto i kod mene. Sada je neobično vreme (sink or swim). Nisu svi na tom nivou, pa se naziru frustracije i strah. Nek smo samo zdravi. Ispalo da sam od neke važnosti veza vrste posla, pa se ne žalim, ali je počelo s pričama o eventualnom umanjivanju (ili se kaže smanjenju) dohotka, pa i otkaza. Sve je u nekoj neizvesnosti, ali meni lično je sasvim dobro jer imam izbora. Žao mi je kolega ili koleginica koji prolaze kroz teška vremena, što zbog zdravlja, starih roditelja ili dece školskog uzrasta. Izdržaće se, ja sam optimista. 

Nego da nastavim s nekim zapažanjima veza posla. Jutros sam se malkice iznervirala sa koleginicom koju obučavam unazad 6 meseci. Ubrljala je nešto prilično jednostavno što sam joj dala da uradi pre nedelju dana, pa sam morala da popravljam. Ali, pošto sam ja fina, na njeno izvinjenje sam rekla: nema problema, preuzimam odgovornost što odmah nisam proverila, na greškama se najbolje uči. I sad se nešto mislim, kako li bi me ona zamenjivala da sam kojim slučajem trenutno u Evropi kao što sam planirala. Pametna je, ali ima problema sa detaljima i fokusom, a to je tako važno za taj posao.

 ....kako sam ponosna na svoje dobre živce, pa to je čudo...

 

Spoiler

A tako mi je bilo lepo u "kancelariji" oko 5,6 ujutru

 

j0EkCER.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ControlFreak said:

Razumem, isto i kod mene. Sada je neobično vreme (sink or swim). Nisu svi na tom nivou, pa se naziru frustracije i strah. Nek smo samo zdravi. Ispalo da sam od neke važnosti veza vrste posla, pa se ne žalim, ali je počelo s pričama o eventualnom umanjivanju (ili se kaže smanjenju) dohotka, pa i otkaza. Sve je u nekoj neizvesnosti, ali meni lično je sasvim dobro jer imam izbora. Žao mi je kolega ili koleginica koji prolaze kroz teška vremena, što zbog zdravlja, starih roditelja ili dece školskog uzrasta. Izdržaće se, ja sam optimista. 

Nego da nastavim s nekim zapažanjima veza posla. Jutros sam se malkice iznervirala sa koleginicom koju obučavam unazad 6 meseci. Ubrljala je nešto prilično jednostavno što sam joj dala da uradi pre nedelju dana, pa sam morala da popravljam. Ali, pošto sam ja fina, na njeno izvinjenje sam rekla: nema problema, preuzimam odgovornost što odmah nisam proverila, na greškama se najbolje uči. I sad se nešto mislim, kako li bi me ona zamenjivala da sam kojim slučajem trenutno u Evropi kao što sam planirala. Pametna je, ali ima problema sa detaljima i fokusom, a to je tako važno za taj posao.

 ....kako sam ponosna na svoje dobre živce, pa to je čudo...

 

  Hide contents

A tako mi je bilo lepo u "kancelariji" oko 5,6 ujutru

 

j0EkCER.jpg

 

I kod nas su pretili smanjenjem plata da ne bude lay-ofs, ali se Newsom zabrinuo za glasacko telo i odobrio fondove s'naredbom da counties at risk moraju da budu remote.

Ludilo. Ako cemo pravo usteda za skole u A/C big deal. Bolje im je da sedimo kucama 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...