Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

On 9/26/2021 at 12:36 AM, Dracarys said:

Vala ne bih nikad imao problema da obučem ovo što je Bron obukao i prošetam se, nego ovo što je MJ. Doduše, skinuo bih kapu samo.

 

MJ je na fotki obučen u stilu koji ja zovem “apa-drapa”, vrećasta garderoba i materijal deluje jeftino, ali opet upario je crveno i crno što je moćna kombinacija. S druge strane Bron na fotki koju sam ja okačila možda deluje moderno i ful na prvi pogled (mada meni ni na prvi ni na deseti), ali ovo je kič na kvadrat.

 

 

 

On 9/26/2021 at 10:15 AM, Marko said:

Velika je tu konkurencija ko je loše/lošije/najgore obučen. Bilo samo na draft veče, bilo inače kad se radi o stajlingu.

 

To da, ali pričali smo konkretno o ovoj dvojici. Mora da se zna i ko je GOAT kad je reč o najGORIM autfitima. 😛 

 

Ja lično volim Dejmov stil, nije što ga gotivim ovako ali stvarno je uvek obučen s merom, kombinacije su uvek na mestu i ne eksperimentiše puno sa bojama (crno, belo, bež, crveno), ne brka modne stilove. Njegov stilista zarađuje svaki cent.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja pamtim priču, došao neki klinac kod Boše u Trst, bolji od Kukoča i Dražena. (nije bio bolji, ali je bio neverovatan vanzemaljac u tada više nego jakoj italijanskoj ligi). Pokušavam Uspeo sam da nađem:

 

 

od 1:41 kreću hajlajtsi utakmice u kojoj je ubacio 51 poen Panasonicu iz Ređo Kalabrije, ali i početak emisije je dobar (emisija je povodom rušenja rekorda od 50 poena izvesnog Richa Laurela) jer mogu da se vide italijanske zurke iz ranih 90tih... Strašan je bio mladi Bodiroga, tako mlad a već tako spor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Premisa 1: MJ je najbolji košarkaš svih vremena, nema nikakve diskusije, dileme, rasprave.

Premisa 2: Basket 90tih je bio osoben, sjajan, intenzivan i drugačiji. Odrastao sam na njemu i obožavam ga.

Premisa 3: Phoenix Sunsi iz 1993 su mi bili omiljena ekipa iz 90tih. KJ je napokon dobio prave saigrače, gazili su po Zapadu i bili su sjajni.

 

Ali koliko su skandalozne odbrane igrane 90tih kada se malo zagrebe površina, to je baš neverovatno.

 

Samo prvih par napada Chicaga, pri tome ovo je fucking plejof i to double fucking finale:

 

1. napad na klipu: Jordan casually izlazi iz bloka, igrač ostaje na dva mekana bloka i pušta mu poluidstancu sa lakta...

2. napad u klipu: mučeni Dumas se kocka i pravi pametan, ide iza bloka, MJ pravi kamiondžijsku fintu i ima potpuno čistu poludistancu sa levog ćoška, i dalje ne dalju od 5m

3. napad MJ preolazi mučenog Dumasa koji osim što stoji ne podiže ni ruke, biva fauliran, dva bacanja

4. napad: geniji stavljaju KJa na MJa, jedno 20kg lakši, 15cm nižu, 300HP slabiji, MJ se okreće i pogađa fejdavej sa 2m udaljenosti

5. MJ postuje Dumasa lagano, ko prilazi da pomogne? Prvi najbliži čovek - Majerle! Koga ostavlja da ušeta u koš? Pipena. Facepalm.

6. Neka nikoga ne zavara poslednji frejm pogotka sa trojicom oko MJa u trenutku dok lopta ulazi bez koske. Postovao je KJa ponovo, ovaj put ga uguravši na jedno 220cm od koša...

7. na 1:06 na snimku napokon prvi koš MJ koji iziskuje povećani nivo truda: Majerle spušta ruke i spušta se u stav, MJ se diže i pogađa jaako dugu dvojku, loš šut tada, kao i sada. Ovo je valjda prvi šut koji bi Sansi želeli da mu daju, ali ne može da ga promaši jer su ga već napalili sa valjda 18 poena do tada, a i dalje smo u prvoj četvrtini...

8. Ukoliko smo pomislili da je Majerle u stanju da igra odbranu, ovaj napad nam pokazuje da je tokom utakmice, iz nekog razloga ili indisponiran ili ima težak išijas. Spuštene ruke, spore noge, lateralne kretnje kao da nije pokidao acl nego da je izgubio celu nogu od kolena na dole. Užasna scena. He can beat Dan Majerle anytime he wants to, kaže komentator, a MJ ima dodatno bacanje i čak se ni ne kurči, valjda je i njemu bez veze...

9. Sledeći napad je neka ultraspora kontra, MJ vuče od svog koša, ostavljaju jadnog Majerlija da cupka i da ga čeka na liniji penala. MJ daje lagani zicer, ali se bar Dan nije povredio. Za ove mlađe fanove NBA: think JJ Redick guarding Giannis. Taj rad.

10. MJ navlači Tander Dena na blok, ulazi i nailazi na trio: Oliver Miller, Barkli i Den Majerli koji se vraća u kadar. Barkli se pičkasto, kako je imao običaj tokom tog dela karijere, povlači i glumi kako brani ofanzivni skok Horasu Grantu, Oliver Miller je manje više poput nekakve fotelje ili kabastog frižidera, a Den hoće ama ne može ništa, a i zaostaje metar. Lagano kucanje. Neko će reći kroz ceo reket, da, ali potpuno prazan. Vredi pomenuti Toma Čejmbersa koji je stara škola i pripada pokretu košarkaša koji su oduvek verovali da ukoliko intenzivno ispratite pogledom nekog šutera, da će on možda promašiti.

11. MJ dobija od Kera loptu desno, u poziciji triple threatt-a, sa mučenim Majerlijem koji je još i poskočio, zabio noge u zemlju. MJ lagano ulazi u dribling i nailazi na tri komada nameštaja, Miller, Chambers i Barkli. U ovom trenutku i njemu postaje opasno dosadno.

12. MJu opet nude Majerlija za doručak i MJ prihvata. Ovaj napad je zanimljiv jer je mučeni Den provalio tek posle jedne sekunde da je Džordan već otišao. Rispek za pokojnog Milera koji faulira MJa.

13. Vraćamo se na paklenu defanzivnu strategiju: KJ na MJ, ovaj put na 120cm od koša. Bed bojsi iz Finiksa postaju sve zajebaniji i lukaviji. Bar nije koš i faul.

14. Kockanje Dumasa na ulaznom pasu i dva bacanja za MJa. Pošteno.

15. MJa mrzi da postuje Kevina Džonsona i koristi trouglić i Bila faking Kartrajta da mu skine moćnog defanzivca KJa sa grbače. Lagani skok šut sa 4m. Rispek za KJa koji je pošteno pokušao da se probije, probio se i iskreno skočio, ne za publiku nego je stvarno probao da digne ruku. Jednostavno ne ide tako.

16. Mučeni Majerle daje jedno dva metra fore MJu, ostaje na bloku Skotija Vilijamsa (lik koji bi i danas bio među snažnijim telima u ligi), a MJ lagano ide na Čejmbersa - banderu. Dva poena. Tom diže ruke reda radi, to me užasno nervira, skoro kao likovi koji puckaju prstima u noge džampšuterima - ko je igrao treš baskete po Beogradu zna o čemu govorim.

17. Kontra, ostavljaju Majerlija na pola terena, u fazonu you got this bro. Rezultat je još i dobar, lagano kucanje MJa, faul Denija Ejndža koji ima želju, ali telo manje više kao i danas, ali se bar Den nije povredio. Čovek deluje potpuno nepokretno i, u ovom trenutku, i pomalo bolesno.

18. Napokon Den i Deni (hehehe) udvajaju MJa sa loptom. Kapiram da su to samoinicijativno uradili. MJ se oslobađa lopte, dobija je odmah nazad i pogađa relativno lep šut sa poludistance. Ali bilo je potrebno malo truda za ovo, ovo je valjda drugi šut koji je bio mildly difficult.

19. Drugo poluvreme, MJ sam u polukontri bira šta će da uradi nesrećnom Dumasu koji je mlad i jak, ali je i bočno do zla boga spor, faulira, pravi 2+1. Barkli pod košem glumi da brani ofanzivni skok. Pičkasto.

20. MJ ponovo obilazi Dumasa kao da nije tu i bira da uđe u pun reket u kojem ga čekaju mrtvi Den (koji se trudi), Chambers koji je već u penziji i Barkli koji užasno iritantno glumi neki swipe, pazeći da ne napraaaavi faaaaaauuuuul. Tužno. Majk Fratelo u studiju kaže Ričard Dumas kennot plej Majkldžordan. Šta hoće Majk Fratelo?

SLedi nekoliko asistencija MJa, jedan pogodak preko Majerlija, jedno dva nepostojeća faula KJa.

 

Do kraja imamo još sklanjanja Čejmbersa, trud KJa i Majerlija, sakrivanje Barklija na sve moguće načine. Ipak, na kraju Barkli odlučuje da se uključi u poslednjem, pokazaće se i presudnom napadu i ulazi u putanju Džordanu (koji je imao ultrapovoljno suđenje) i skače u vis sa podignutim rukama. Koš i faul.

 

Poenta ove moje kratke hajlajt analize je samo da ukaže koliko se košarka promenila u poslednjih 30 godina. Igrači koji su lagano doveli Finiks, ponavljam - meni jednu od najdražih ekipa 90tih - do finala (!) su takvi da bi danas sa ovakvom odbranom bili katovani na trening kampu. Odbrana koju je Pol V postavio za finale je nešto najgrđe što je viđeno 90tih i svakako najžalosnija odbrana koju su Bullsi videli ikada u finalu. Juta Džez je bila bukvalno Detroit Pistons Bad Boys edition za ovu mešavinu cirkusa i horora.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, freethrow said:

 

 

Po samim rezultatima u finalu, od ekipa koje su igrale protiv Bullsa, (kako u seriji  tako i u pojedinačnim tekmama) LAL i Por su bili daleko jadniji od Phoenixa. Ne znam naravno sad da upoređujem defanzivne momente, morao bih da gledam snimke opet. Ali ako su Jazzeri bili najteži test Chicagu od svih 5 finalista, Sunsi bi bi bili negde u sredini, dok su Lakersi, Blazersi i Sonicsi svaki na svoj način bili no contest finala 

Link to comment
Share on other sites

E vidiš to jeste zanimljivo pitanje. Možda su čak Lakersi bili najteži test, Magic je još bio u voznom stanju, iako je ekipa definitivno prešla peak. Sećam se da sam gledao to finale celo i nije mi ostao toliko utiask loše odbrane Lakersa. Zapravo serija sa Finiksom je valjda jedina serija iz tog doba gde smo komentarisali kao klinci da imaju lošu odbranu, a realno ko je to tada gledao, osim batinaši Pistonsi kad lome glave?  Portland je bio ekipa koja je mogla da parira fizički i Pistonsima i Bullsima, ali im je IQ bio prilično tanak. Iz nekog razloga se uopšte ne sećam finala sa SIjetlom, osim što naravno znam da je bilo lagano. Sa Jutom je bilo šibanja, oni su imali sistem, imali su i čvrstu odbranu i dosta zanimljiv jednolični napad koji je nekako mleo 48 minuta, uvek na istu ili sličnu foru, sa minimalnim varijacijama. Svakako najozbiljnija odbrana, ali možda ima dosta i do hronologije, u smislu da je to bila najnovija odbrana koju su Bullsi videli. U svakom slučaju, ostajem pri tome da je kombinacija Dumasa, Majerlija i KJa najgora moguća odbrambena postava za menjanje na Jordanu, naviknutom već tada na kombinacije tipa Rodman, Dumars, Vinnie Johnosn, a umesto da ga dočekuju Čejmbers i pokojni Miller, dole su sa bejzbolkama Laimbeer, Salley, James Edwards...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...