Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Imao sam prilike da pričam sa nekoliko Litvanaca na temu ovog finala. Nemaju skroz identično viđenje utakmice sa čisto košarkaške strane, ali svi su u fazonu kako je utakmica bila krađa na njihovu štetu. Otprilike onako kako mi vidimo polufinale sa Turcima 2010, tj baš čvrsto uverenje, bez mogućnosti promene stava. Hvale Saleta naravno, ali podvlače sudije kao ono zbog čega su izgubili. Razume se, bilo je i pominjanja Bore Stankovića.

Link to comment
Share on other sites

ako me sećanje služi, ceo taj pičvajz je nastao zbog dva faula sabonisa, od kojih recimo jedan nije postojao a drugi je dobio jer su sudije u poslednjih 10ak minuta batalile taj superstar kriterijum gde je njemu sve dozvoljeno 

 

u suštini su pravili kompenzaciju kojoj se litvanci nisu nadali. long story short, ko ih jebe

i sledeće godine smo ih dobili u semis olimpijskih igara u slično tesnoj tekmi sa zokijem savićem koji zabada midrange na jednoj nozi i bez ikakvih diskutabilnih odluka

...

istimna je da su litvanci imali strašnu 5orku ali veoma matoru i nikakvu klupu. mi smo ih dobili njihovim oružijem tj šutem a oni su se raspali od umora na kraju

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, đubrivo. said:

ako me sećanje služi, ceo taj pičvajz je nastao zbog dva faula sabonisa, od kojih recimo jedan nije postojao a drugi je dobio jer su sudije u poslednjih 10ak minuta batalile taj superstar kriterijum gde je njemu sve dozvoljeno 

 

u suštini su pravili kompenzaciju kojoj se litvanci nisu nadali. long story short, ko ih jebe

i sledeće godine smo ih dobili u semis olimpijskih igara u slično tesnoj tekmi sa zokijem savićem koji zabada midrange na jednoj nozi i bez ikakvih diskutabilnih odluka

...

istimna je da su litvanci imali strašnu 5orku ali veoma matoru i nikakvu klupu. mi smo ih dobili njihovim oružijem tj šutem a oni su se raspali od umora na kraju

Ok, tako nekako. That being said, taj "ko ih jebe" momenat je kod njih prisutan za naše 2007&2010, sa sve karma is bitch pratećim komentarima, i zaverologiju u vezi sudijskog (i ne samo sudijskog?) tretmana naše repke za vreme mandata Stankovića, i to kakav je bio posle. Valjda ću imati prilike, da popričam i sa nekim verziranim argentincem za finale 2002, da čujem kako i koliko se tamo priča za to. Nije sad to meni od ne znam kakve važnosti, ali je zabavno i interesantno uopšte razgovarati na takve teme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kosta said:

Njiova ekipa je bila slabija i od nase i od hrvatske, ako gledamo svih 12 igraca.

 

opet kažem, imali su dva defacto najbolja igrača na turniru u tom trenutku. marčulionisa i sabonisa. tri sa kukočem ali toni nikada za hrvatsku repku nije odigrao na nivou svoje reputacije, makar po mom krhkom sećanju. ovako kada iz današnje perspektive gledaš po imenima, tako je kako ti tvrdiš. ipak, mi smo na to takmičenje došli bez ikakvih priprema, preko tog turnira u bugarskoj, bez kondicije. 

 

hrvate realno nisam ni gledao na tom prvenstvu, osim možda polufinala. dal se nije davalo ili ja nisam stizao, tek nemam pojma kakvi su bili

 

edit

evo gledam, rađa je bio tu i igrao kako i treba. komazec, kukoč ..dobri su po imenima

 

https://archive.fiba.com/pages/eng/fa/game/p/gid/A/grid/4/rid/1284/sid/2265/tid/2168/_/1995_European_Championship_for_Men/statistic.html

 

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kosta said:

Kukoc je bio najbolji igrac tog prvenstva, ne vidi se to u statistici.

 

 

glupo mi je da pričam napamet jer ih nisam gledao osim možda semis

samo znam da su sabonis, marčulionis, danilović, đorđević a izgleda i rađa, celo prvenstvo odigrali dobro sa akcentom na polufinalu i finalu

 

verujem da je i kukoč igrao super ali nešto nije bilo okej sa poimanjem njegove uloge u reprezentaciji hrvatske. on u polufinalu uzme 9 šuteva a komazec 13, vrankovic bek i marić koga se ni ne sećam po 8. gotivio sam ja komazeca ali budimo realni

 

i kasnije da li 97 ili 99, ne mogu da se setim tačno, igrao je tako neku ulogu kao lamar odom pored kobija i gasola i ne znam koga sve

potpuni disrispekt jedne takve igračke veličine, pa u tom smislu nisu ni zaslužili da uzmu bilo šta 

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, đubrivo. said:

 

glupo mi je da pričam napamet jer ih nisam gledao osim možda semis

samo znam da su sabonis, marčulionis, danilović, đorđević a izgleda i rađa, celo prvenstvo odigrali dobro sa akcentom na polufinalu i finalu

 

verujem da je i kukoč igrao super ali nešto nije bilo okej sa poimanjem njegove uloge u reprezentaciji hrvatske. on u polufinalu uzme 9 šuteva a komazec 13, vrankovic bek i marić koga se ni ne sećam po 8. gotivio sam ja komazeca ali budimo realni

 

i kasnije da li 97 ili 99, ne mogu da se setim tačno, igrao je tako neku ulogu kao lamar odom pored kobija i gasola i ne znam koga sve

potpuni disrispekt jedne takve igračke veličine, pa u tom smislu nisu ni zaslužili da uzmu bilo šta 

Upotreba Kukija van Jugoplastike je jedna vrlo,vrlo opsirna i tuzna tema.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosta said:

Upotreba Kukija van Jugoplastike je jedna vrlo,vrlo opsirna i tuzna tema.

 

u bullsima je druga prica, kada je on neki 3-5 igrac

ali u repki nije smelo biti drugacije osim da on bude sa odresenim rukama. secam se drugih, kasnijih prvenstava na kojima je bio u repki i uvek sam se cudio toj podeli uloga

Link to comment
Share on other sites

U reprezentaciji je bilo vise razloga za drugaciju ulogu, uglavnom zato jer on nije imao pauze izmedju kraja NBA sezone i pocetka priprema. A kad ih je imao, bilo je tesko uigrati se sa ekipom.

Ima i ona prica da ga drzavni vrh nije volio.

U Bullsima, po meni, on nije korishten maksimalno. Ali, valjda Phil Jackson zna zasto.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...