Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

nema primerenijeg soundtracka za sašu od chem bros hey boy hey girl

 

 

Uh, ovo je fantastican video. Bas ono sto nemam u sjecanju i znanju. Njegov period prije NBA. Tada djeluje jos pokretniji i brzi, doduse i nivo takmicenja je nizi, njegova igra u reprezentaciji je bila svedenija, kao uostalom i ostalih tadasnjih reprezentativaca.

 

Mozda se ovim i malo glorifikuju igraci, ali slatko je. Opjevali smo juce njegovu fiziku, koja je top notch za sva vremena ove igre, nego je spojena sa posebnim karakterom. Tu vristi tough, tough, tough na sve strane. A tek onaj pauk kako se slagao, kao slag na tortu. Danas je jedino Kalina u tom spoju igrac slican Sasi, mada jasno tehicki neuporedivo skromniji. Ali na njihovom primjeru pokazuje se koliko je ta kombinacija ubitacna.


Mogu zamisliti da on ode u Italiji danas da bi se negdje prema njemu ophodili kao prema Dzordanu.  Zasluzeno. Ne bih se iznenadio ni da je Trinkijeri danas u Partizanu tadasnjom zaslugom Sase i Sase.

 

@kalistenika u rutini 

Fantasticno, zar ne. Mene tu najvise odusevljava kako svako radi posao. Potencijal da igra mnogo vise ima skoro svaki pojedinac, ali igra samo jedan mali segment svoje igre, jer neko drugi to isto radi bolje.

 

 

Zaboravih da napisem. Da postoje dostupni podaci kladim se da bi neki majstor brojeva kao nas Brogdon izvukao neke frapantne brojke tipa highest release point, broj dodira na broj poena, broj poena na zadrzavanje lopte. To bi bile cudesni podaci o efikasnosti.

 

 

Edited by pepe sancez
Dodatak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pričao je nešto tipa da mu je jednog jutra prosto dokurčilo da se uvija u bandaže i steznike, sprema za trening itd. I onda je bio u fazonu - ja u ovome više ne uživam dovoljno i to je to.

 

Rispekt za takvu odluku, iako verujem da je mogao još nekoliko godina da igra na visokom nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covjek je imao karijeru kakvu ima vrlo malo sportista, osvojio dovoljno trofeja za 3 zivota i u 30toj rekao zbogom... 

Ne znam za cim bi zalio. 

 

Mada kad razmislim, bilo je dovoljno napisati da je imao karijeru

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Walking Dravot said:

Shvatio je, kao i Milicic, da kafana ne sme da trpi zbog kosarke.

 

ne verujem da je saši bio problem da se provodi i da cepa basket.

 

mislim da osnova te njegove odluke leži u činjenici da psd ima ogroman ego, ogroman čak i za vrhunskog profi košarkaša.

čini mi se da on nije mogao da zamisli situaciju u kojoj nije fizički spreman a ni emotivno dovoljno gladan da pobeđuje.

 

pa je prosto u trenutku u kojem više nema poriv da šljaka kano ludak (a saša je jedan od primera radnika, bez obzira na ljubav ka kafanskim aktivnostima) rešio da je to - to.

 

po meni je to odlična odluka za njegov legacy, ako ništa drugo.

meni je svakako drago jer mi je definitivno omiljeni domaći igrač svih vremena, pa mi je super što nisam morao da ga gledam kako mu igra vene :lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Danilović je bio pakao igrač, sve je imao, šut, prodor, fizikalije, mindset pobednika i užasno mnogo sportskog bezobrazluka. Evo jednog glupog i hot take pitanja, kako biste uporedili njega i Bodirogu? Ko je po vašem mišljenju bio bolji i da li je to uopšte iole smisleno pitanje koje zavređuje bilo kakav odgovor?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

saša je jedan od primera radnika, bez obzira na ljubav ka kafanskim aktivnostima

 

Verujem da znas vise o tome, ako ti je on top pleja eva.

Ali moram da kazem da je meni on uvek van terena izgledao kao teska lenstina i blejac.

I dan danas se secam neke reportaze iz Zurnala, sa jedne od priprema repke 90-ih, na kojoj on na svakoj slici izgleda u fazonu skk ja trazim ovde. Znaci total look - polozaj tela, faca, navucena oprema.

Kazem, verovatno znas bolje, a ovo je moj subjektivni utisak.

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Walking Dravot said:

 

Verujem da znas vise o tome, ako ti je on top pleja eva.

Ali moram da kazem da je meni on uvek van terena izgledao kao teska lenstina i blejac.

 

ma nije to nikakva tajna za posvećene. 

saša je baš primer igrača koji je do svog nivoa došao krvavim radom. da li je kića to pričao ili dule, ne sećam se: kada je dule naleteo na njega sa 16 ili koliko godina, bukvalno je bacao cigle i generalno nije imao pojma. nikakav naturale talenat, sve je stekao radom.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Danilović je bio pakao igrač, sve je imao, šut, prodor, fizikalije, mindset pobednika i užasno mnogo sportskog bezobrazluka. Evo jednog glupog i hot take pitanja, kako biste uporedili njega i Bodirogu? Ko je po vašem mišljenju bio bolji i da li je to uopšte iole smisleno pitanje koje zavređuje bilo kakav odgovor?

 

teško mi je da napišem nešto iza čega sam siguran da stojim pošto mi je teško da zamislim dva različitija vrhunska igrača.

(da ne navodim sada razlike, svi ih znamo)

 

međutim, mislim da postoji jedna bitna (mada teško merljiva) razlika (recimo da je to moj utisak):

-> danilović je mogao da ošuri tekmu i u napadu i u odbrani a da ekipa izgubi. on je nekako "ostrvo za sebe", funkcionisao je nezavisno od toga da li ekipa igra dobro ili loše.

valjda i zbog onoga u čemu je dobar - nije mogao da učini saigrače boljim. slično mi je i sa pejom stojakovićem koji je nesumnjivo bolji igrač iako ne meni lično omiljeniji.

 

bodiroga u prajmu je umeo da načini da prosečni igrači izgledaju vhunski ali i da sam završava tekme kada je to neophodno.

prosto, čovek je bio taj point forward ili kako se već zove.

 

daklem, rekao bih da je bodiroga bio značajniji za vrhunski rezultat, iako u odbrani nije mogao da se poredi sa sašom (ne znam koliko dobrih napadača van usa uopšte i može).

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, The Walking Dravot said:

Sa druge strane nema najvredniji prsten, a Milicic ima. :wink2:

Nema veze sa zaljenjem, vec sa povlacenjem iz profi sporta u najboljim danima zarad uzivanja u zivotu.

to  u najboljim danima je vrlo diskutabilno, pogledaj koliko je trajala PSDova karijera ... a posebno je diskutabilno kad poredimo njih dvojicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Majka mu stara, ja sam poprilično siguran da je Danilović više krilo nego bek, nikad ga nisam smatrao bekom. Lepa je ta nostalgija, ali je Marčulionis po meni mnogo bolji i kompletniji igrač od PSD-a, opet kažem neki lični utisak.

 

Zaboravlja se veliki Nikos Galis, čovek je genije

 

 

 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

danilovic je SG, shooting guard, bek, kako god. mogao je i na SF zbog fizike ali se nešto ne sećam da je igrao često 

 

marculionis je vrhunski igrač. nisam ga dovoljno gledao jer je većinu karijere bio u usa ali ono što znam je da je čovek bio plej ili makar combo - teško za porediti sa psd-om 

 

nekako sam ga više poredio sa drazenom. galisa sam cenio ali nikada mi nije bio omiljen. oscar smidt ftw (:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...