Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

17 minutes ago, freethrow said:

Opa, kradeš mi ricefo

 

brate, citiram te

also sprach fritrou

..

u sustini, hteo sam da proverim da li takav igrac ulazi u konkurenciju za najboljeg evropljanina svih vremena ili ipak ne moze, posto nema nba mvp, fmvp i nba titulu, iako ima sve drugo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://streamable.com/7nd3vb

 

61 godina. Jeste on visok 6.8 i sve, ali opet...

 

Za ove mladiće i devojke under 40, jedna solidna kompilacija na kojoj se vidi sa koliko je Nique mržnje kucao preko čuvara, pomoći, celuh petorki ili gradova 80tih i početkom 90tih. Call me old man, ali meni je ovo dan danas malo jače od kucanja ovog dečka iz Minesote...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Živina je bio, ali je Carter bolji. 

Izvini, ali ovo jednostavno nema veze sa istinom, ma koliko ja voleo Vinsa. 

 

Na stranu što je imao mnogo bolju statistiku, bio je neuporedivo veće "prisustvo" na terenu, i tu ne računam ovih poslednjih 7,8 Vinsovih oproštajnih sezona. U prajmu je bio najveća skorerska mašina u NBA, nabacio je i fin šut za to doba (što kaže Uini danas bi cepao i sa 8 metara), peglao je i odbranu i, osim jednog dobrog tima sa Dokom Riversom, Kevinom Vilisom i Majkom Fratelom, nije baš imao neke saigrače... Pritom je kucao iz kontakta, sa zadrškom, preko celih petorki. Baš se ne slažem, izvini.

 

edit: Lik se u 32goj vratio iz kidanja ahila i nabacio skoro 30 poena po meču, jednom je vezao 23 bacanja bez promašaja na utakmici, imao je to alien regenerišuće telo koje ima sada samo Janis, a recimo Dejvis nema. Za mlađe fanove, najlakše je opisati Niquea kao Janisa sa sasvim dobrim skok šutem.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

Kad spomenu Dominika Vilkinsa mora se spomenuti njegov odlazak u Panatanaikos kod Maljkovica za koga je posle rekao da ga je tretirao kao psa 😄 

 

Maljkovic bas nije bio prijateljski nastrojen prema najvecoj zvezdi ne tima nego evropske kosarke te godine... bio sam klinac pa se ne secam toga detaljno ali verujem da je bukvalno bio sudar dva sveta koji

sticajem okolnosti imaju jednu jedinu zajednicku stvar, kosarku. Na kraju mu Vilkins donese titulu protiv Barse.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sreća pa je Božina era basketa relativno kratko trajala. Još 2 godine limožiranja i basket u Evropi bi bio u rangu rukometa i igrali bi ga Šveđani i Nemci i Danci na DSFu...

 

Evo, baš sam slao Uiniju jedan relativno svež tekst o Maljkoviću i Niqueu: https://vault.si.com/vault/1997/05/19/no-longer-la-dolce-vita-us-players-are-finding-europe-a-much-tougher-place-to-earn-a-living

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masiv rispek za sve klipove o GOATu, uvek je lepo podsetiti se čoveka koji je uz Naismitha izmislio košarku.

 

On the other hand, moram da ubacim mali podsetnik za ekipu Jute sa kraja 90tih. Strašna mašinerija koju je valjda samo Mikel uspeo da zaustavi. Malone sa svojim prejakim i robusnim navežbanim šutem iz okreta se tih godina sprdao sa Barklijem i Sansima (za koje sam navijao), Stoktonu su ulazile ove naramenice i tada se još nije bavio imunologijom već samo basket geometrijom, Brijon Rasel je peglao opasnu odbranu i ubacivao skok šut sa trice (uz viiisok skok), a Hornacek je cedio suvu drenovinu sa uspehom.

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Masiv rispek za sve klipove o GOATu, uvek je lepo podsetiti se čoveka koji je uz Naismitha izmislio košarku.

 

On the other hand, moram da ubacim mali podsetnik za ekipu Jute sa kraja 90tih. Strašna mašinerija koju je valjda samo Mikel uspeo da zaustavi. Malone sa svojim prejakim i robusnim navežbanim šutem iz okreta se tih godina sprdao sa Barklijem i Sansima (za koje sam navijao), Stoktonu su ulazile ove naramenice i tada se još nije bavio imunologijom već samo basket geometrijom, Brijon Rasel je peglao opasnu odbranu i ubacivao skok šut sa trice (uz viiisok skok), a Hornacek je cedio suvu drenovinu sa uspehom.

 

 

 

Kosti najomiljenija ekipa evar, uz Jugoplastiku.

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2021 at 3:57 PM, oubrevo. said:

 

vidim neku vezu ali bih voleo da je elaboriras.. 

Jugoplastiku valjda ne moram da objasnjavam, a Juta....jedan od najboljih trenera ikad,koji trenira drugog najboljeg pleja ikad i mozda najbolju cetvorku ikad...nuff said.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Jugoplastiku valjda ne moram da objasnjavam, a Juta....jedan od najboljih trenera ikad,koji trenira drugog najboljeg pleja ikad i mozda najbolju cetvorku ikad...nuff said.

 

sve okej, skapirao sam post na drugo citanje, na prvom sam mislio da su te dve ekipe povezane nekako 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...