Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Parting Shot

 

Wall ‘em off, Walt! Clyde Frazier guards Pistol Pete Maravich in a game at Madison Square Garden in 1974. Two icons of the game battle it out. Today it might be something like Steph Curry and Chris Paul.

 

Shorter shorts are back in a lot of ways, but I don’t know that they’ll ever get to this nearly Daisy Duke height again. Regardless, I think we can do a little something more with our socks. What’s up socks? I’m a fan.

 

472428892.jpg

Link to comment
Share on other sites

šteta za kratki prajm grent hila. po meni i veći what if od rosea na konto dominacije u ligi. rose bi u svakom slučaju u jednom trenutku postao ne-baš-idealan igrač za današnji basket, hill je mogao biti među najvećima koji su igrali basket.

---

u to ime,

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Hill je bio čudo svojevremeno. Makar je uspeo kao polu-invalid da bude korektan role player u kasnijoj fazi karijere. 

 

Ko su inače ti najbolji primeri za "what if" igrače, al da su ipak u ligi napravili već nešto pre povreda?

 

Pored ove dvojice gore, meni svakako i Penny spada u tu grupu. Jedini igrač koga gledaš svojevremeno naspram prime MJ-a i ne izgleda inferiorno čak ni tada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je iz nekog drugog ugla najveći "what if" Kevin Garnet. Poklonio je najnesposobnijoj franšizi u Nba 12 godina karijere, meni nikada ni u jednom trenutku nije bio inferiorniji od Dankana, ali dok je jedan igrao u sastavu sa hof-ejmerima, ovom su partneri u reketu bili Gugliota, Olovokandi, Raša Nesterović i slični, a najbolji bek s kojim je igrao je bio 35-godišnji Sem Kasel. Baš tuga, neverovatno moćan igrač, redovno je mediokritetne timove dovlačio do plejofa, imaju i ono čuveno izbacivanje Kingsa i finale Zapada... Baš redak primer lojalnosti, koja ipak na kraju nije nagrađena. Ta jedna titula s goblinima je zaslužena, ali nekako mi je uvek bezveze kad se Dankan diže na neku lestvicu iznad, a čisto košarkaški, ja ne bih mogao da se zakunem da je uopšte bio bolji igrač.

Link to comment
Share on other sites

In the third episode of Season 3, Bill Simmons and Jackie MacMullan explain why Kevin Garnett’s career should have been even greater than it was, compare and contrast him to Tim Duncan, break down what it was like to cover him every day, reveal why he may have been the most secretly impactful player of the past 25 years, and decide where KG ranks in Bill’s Hall of Fame Pyramid.

 

https://podcasts.apple.com/us/podcast/kevin-garnett-the-stealth-superstar-with-jackie-macmullan/id1483525141?i=1000500267743

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zorex said:

Meni je iz nekog drugog ugla najveći "what if" Kevin Garnet. Poklonio je najnesposobnijoj franšizi u Nba 12 godina karijere, meni nikada ni u jednom trenutku nije bio inferiorniji od Dankana, ali dok je jedan igrao u sastavu sa hof-ejmerima, ovom su partneri u reketu bili Gugliota, Olovokandi, Raša Nesterović i slični, a najbolji bek s kojim je igrao je bio 35-godišnji Sem Kasel. Baš tuga, neverovatno moćan igrač, redovno je mediokritetne timove dovlačio do plejofa, imaju i ono čuveno izbacivanje Kingsa i finale Zapada... Baš redak primer lojalnosti, koja ipak na kraju nije nagrađena. Ta jedna titula s goblinima je zaslužena, ali nekako mi je uvek bezveze kad se Dankan diže na neku lestvicu iznad, a čisto košarkaški, ja ne bih mogao da se zakunem da je uopšte bio bolji igrač.

 

+1

 

ovo i ja rekoh prosli put. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da započinjem ovu Duncan vs Garnett priču opet, niti da osporavam KG veličinu, slažem se da je taki talenat mogao da bude i trofejniji uprkos i ovako impresivnoj karijeri. Ipak, mislim da ne bi smelo da bude spora ko je na kraju od njih dvojice veći igrač, na kraju krajeva to pokazuje i način na koji su starili, gde je KG nakon Kelta već bio gotov, a Timmy je bio izrazito koristan igrač i sa 37 godina u šampionskoj ekipi. Da li bi ovi Spurs HOFeri bili to što jesu da su uz sebe imali fake tough guy njušku poput Garnetta umesto najnesebičnijeg superstara u istoriji lige, pa i to je veliko pitanje. Uostalom, kao što je i Pop isticao kao i R.C. Bufford a i sami igrači, Duncan je bio noseći stub te franšize i onoga što su postali, gotovo svojeručno je kreirao koncept u kome su Spursi najstabilnija kultura i franšiza u ligi, a svi ostali činioci su uz njega rasli i razvijali se. Kad god nekome Timijev nenametljivi stil zamuti stvarno pogled na stvari, treba pogledati utakmice iz njegove ere, iz prajma a i kasnije kad je ostario. KG je nesumnjivo bio atraktivniji igrač i to takođe muti rasuđivanje. Bolji nije bio a značajniji nije bio ni u ludilu. Tako da jbga - Duncan ide lestvicu više u odnosu na njega i tako treba da bude.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

slažem se sa kaosom generalno ali nije sve crno ili crveno ili belo. treba poslušati onaj book of bball pod, ima dosta dobrih momenata i za nas koji smo pratili njihove karijere. 

 

meni je timi klasu iznad mnogih drugih ali garnett zaista jeste ta what if priča u esenciji, jer nije samo bio atraktivan generational playa nego i lik koji je mogao još više u pravom kontekstu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, đubrivo. said:

dada penny definitivno

 

baš sam bio hyped kada se pojavio. falilo mu je šuta sa distance ali verujem da bi i to doterao vremenom. magičan igrač, neka blesava spojka delova jordana i magika

Light LeBron, mini verzija 😁

Garnett i Duncan su mi bukvalno jednaki.

Dok, recimo, za Granta Hilla se moglo vec nakon nekoliko sezona vidjeti da ce ga povrede onemoguciti totalno.

 

Di ste drugari veterani?

Ajmo malo o zaboravljenim asovima....Danny Manning, Jeff Hornacek, Larry Johnson, Corliss Williamson, Greg Anthony...

Link to comment
Share on other sites

Kako su devedesete bila dobra vremena za NBA na teveu. Jedna ili dve tekme nedeljno na HRT-u, tri tekme na DSF-u (zajebani termini pa se snimalo na vhs) i jos dve na nekim italijanskim kanalima. 😃

A samo jedna od tih je uzivo, noc petak na subotu,na HRT-u. 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...