Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

12 hours ago, Skyglider said:

 

Ne razumem potrebu da se stalno nipodaštava košarka koja se igrala u prošlosti kao i igrači koji su igrali tad. Ono jeste da je današnja košarka znatno drugačija nego košarka iz 70ih, to niko ne negira, ali nazivati tadašnju košarku amaterskom i rekreativnom i obezvređivati tadašnje igrače jednostavno je bezobrazluk. Ne znam kako drugačije to da nazovem. 

 

Nije to nikakvo nipodastavanje niti obezvredjivanje nego fakti. Izraz 'rekreativna kosarka' jeste u odredjenoj meri hiperbolisanje zarad poente, ali gledajuci komparativno svaki segment kosarkaske igre, to sto se igralo tih prvih decenija NBA lige se ukazuje kao potpuno drugi rang takmicenja. Vec sam napisao da ne smatram da su tadasnji top igraci bili nuzno manje talentovani od npr. danasnjih, cak mogu da zamislim da jedan Big O zari&pali danasnjom ligom sa skillsetom koji je imao, ali jednostavno pri oceni dostignuca i sirovih brojki ne mogu se primenjivati isti arsini zbog sasvim drugacijeg konteksta. Hoces da kazes da se danas ne igra bolja/kvalitetnija kosarka nego 1970. recimo i da je to potrebno posebno dokazivati?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3

 

okej. međutim, u tom slučaju moramo gledati isključivo savremenu košarku u goat poretku, pošto je i ona iz 80ih vrlo limitirana za onu iz 90ih, dok je ona iz 90ih, sve zajedno sa košarkom do cca 2014, užasno neučinkovita za sve ono što se događa u aktuelnih 5-6 godina.

 

onda je lebron drugi a goats su curry i durant a leonard, ako mi dozvolite neka bude na 7. mestu. iza garnettovog podcasta

Link to comment
Share on other sites

Meni je Džordan siguran no.1 za sada,a od nekog drugog do sedmog mesta bukvalno nije šteta i naopako poređati,ali neka bude:

 

2.LBJ

3.Karim

4.Medžik

5.Vilt

6.Šek

7.Bird

8.Hakim

9.Dankan

10.Kobi

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MilošVB said:

Taman može od prvog do desetog mesta da bude od deset do jednog poena,pa da vidimo za par dana konačnu vox92 listu.Ja bih računao.

 

na osnovu čega se neko stavlja na prvo ili deseto mesto?

 

mogu ja da stavim leonarda prvog a garnettovu area 21 emisiju na treće mesto

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MilošVB said:

 

 

Mislim da je vrlo jasno šta sam predložio,ako neko hoće naravno.

 

nije jasno, zato što nema parametara*, već se proizvoljno igrači stavljaju na određeni redni broj

 

*parametri bi po meni bili

- stats, ako mora i advanced

- broj titula

- broj clutchnessa

- ako mora i taj longevity

- pojma nemam šta još

 

ne po ovom redu obavezno, ja to pišem iz glave

 

ako svako napravi svoju listu bez da postoji ikakvo uporište, zašto je ta lista merodavnija od nekog glasanja na blic.rs?

 

 

.................

ja inače i zato propovedam tiers, jer je nemoguće odrediti od #2 do #5, od #5 do #10 sa nekom sigurnošću

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

@SteveFrancis#3

 

okej. međutim, u tom slučaju moramo gledati isključivo savremenu košarku u goat poretku, pošto je i ona iz 80ih vrlo limitirana za onu iz 90ih, dok je ona iz 90ih, sve zajedno sa košarkom do cca 2014, užasno neučinkovita za sve ono što se događa u aktuelnih 5-6 godina.

 

onda je lebron drugi a goats su curry i durant a leonard, ako mi dozvolite neka bude na 7. mestu. iza garnettovog podcasta

Pa, nazovite me svi ovde deluded idiotom, za mene je Kawhi GOAT ako osvoji titulu sa Klipersima. Moze i Jordan da mu se sagne (da prostite). Lik u streaku donese titulu jebenim Raptorsima pa Klipersima. Da mi je neko pre nudio da ocenjujem za sta postoji veća verovatnoća, da ce Arsenal da osvoji LŠ+ Rusija osvaja Svetsko u fudbalu na pobednicki mentalitet ili da ce Toronto i Klipersi ikada da uzmu titulu u lifespanu od tipa 50.. Birao bih da Xhaka kao kapiten Arsenala dize pehar LS-a a pijani trezni Dzagoev rešava Francuze i Belgijance...

 

Uopšte se nije vešto izglorifikovalo kako je Kawhi kao klinac, dark horse, srusio Lebrona sa Majamijem, pa je onda posle dugog perioda neigranja i svakakvog haosa, gde su svi poceli da ga gledaju kao autisticnog sebicnjaka(i sam sam pao na to) došao u skupinu naviknutu na luzeraj i doneo im fakin prsten.

Link to comment
Share on other sites

Inače postoji zilion uglova, argumenata koje legit govore u prilog tome da je ova sociopatčina iz Wilmingtona GOAT.

Ali ajde, svaki od svih tih ima neki deo koji je klizav, relativan itd...

Ali brate Lebron ne moze da bude goat ispred Jordana ako ni zbog cega onda zbog toga sto je lik u više navrata kao leveridz za svoj tim koristio svoj free agent status. To je samo po sebi, apsolutno dovoljno da reši dilemu

Jordan nikom nije došao i na brojne visoke pikove orethodnih godina doneo i svoj capacity bez da išta taj tim da u trade-u.

Lebron je igračina, dobar čovek, uspeo je da izgura normalan i skladan privatan zivot uprkos vanserijskom pritisku od pocetka karijere.

Ali zajebite više sa pričom da je bolji od Jordana. 

Link to comment
Share on other sites

Bas su losa Klipersi ekipa: George, Lu, Harrell, pa onda Morris, Beverley, Green, Zubac kao neko pomocno osoblje.

 

Zaboravlja se da su ti isti Reptorsi dolazili do finala prije Lenarda. Iskusna je to ekipa, 7-8 jako dobrih igraca. Lenard jeste ozbiljno vukao, ali nije bas sam igrao kako se zeli cesto predstaviti. Pa Dirk je u Dalasu imao slabije saigrace od Lenarda.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 21Barkley said:

Mislim da ti se provuklo par imena koja nisu igrala za Lejkerse, proveri još jednom. :classic_biggrin:

Pa razmisljao sam dal Westa i Baylora da ubacim ali da ne budem da hejtujem Boston😂😂😂

 

Salu na stranu, sta da radim kad su takve klase igrali za Lejkerse. Mozes da se ne slozis sa rasporedom ali ne znam stvarno koga bi izbacio od ovih iz top 10?

Lebron prvo da udje u PO pa cemo vidjeti njegov napredak na listi u naredne 2-3 godine.

 

Da ne ispadne da hejtujem Lebrona ali stvarno mi nije jasno da ga uopste ljudi i uporedjuju sa Jordanom. Sve se zavrsilo 2011 godine. To je nevjerovatan minus, nedopustiv

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Miki28 said:

Da ne ispadne da hejtujem Lebrona ali stvarno mi nije jasno da ga uopste ljudi i uporedjuju sa Jordanom. Sve se zavrsilo 2011 godine. To je nevjerovatan minus, nedopustiv

Jel bi mogao da udje u diskusiju sa Jordanom da je dobio svih 7 finala posle 2011. ?

Link to comment
Share on other sites

mogao bi, zašto da ne. ali što kaže brogdon, neću da razmišljam o shbbkbb, samo ono što je uradio (:

 

@Malkolm Brogdon

ostao si mi dužan (nisi mi ništa dužan, to se samo tako kaže) ko je bio najbolji igrač prošle sezone - leonard, giannis, harden, curry ili neko peti 

 

odnosno, da li je bio najbolji onaj koji je izdominirao u clutchu sezone ili onaj ko je cele sezone isporucivao na najvišem nivou? 

 

pitam zato što će neko za 10ak godina da pogleda brojke i da kaže xy igrač je razvaljivao sezonu ali u plej ofu je naišao na jaču ekipu. leonard je propustio puno tekmi, na puno tekmi se stekao itd. 

 

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Nije to nikakvo nipodastavanje niti obezvredjivanje nego fakti. Izraz 'rekreativna kosarka' jeste u odredjenoj meri hiperbolisanje zarad poente, ali gledajuci komparativno svaki segment kosarkaske igre, to sto se igralo tih prvih decenija NBA lige se ukazuje kao potpuno drugi rang takmicenja. Vec sam napisao da ne smatram da su tadasnji top igraci bili nuzno manje talentovani od npr. danasnjih, cak mogu da zamislim da jedan Big O zari&pali danasnjom ligom sa skillsetom koji je imao, ali jednostavno pri oceni dostignuca i sirovih brojki ne mogu se primenjivati isti arsini zbog sasvim drugacijeg konteksta. Hoces da kazes da se danas ne igra bolja/kvalitetnija kosarka nego 1970. recimo i da je to potrebno posebno dokazivati?

 

Glupo je uspoređivati razne decenije /igrače iz tih decenija u NBA.

 

 

On 5/15/2020 at 1:57 PM, uini said:

ja znam zašto gledam  : i

 

ali pošto ti nećeš da nam kažeš zašto nećeš, ostaću i ja misteriozan kao

 

tumblr_njiqm5qgGA1rfqubgo7_250.gifv

Toni Kukoć

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Po meni ne. Ocigledno da se zaboravilo kako je odigrao te 2011. To je ozbiljan udarac na legacy.

Jeste udarac na legacy, ali ako bi pored toga uzeo 10 titula i 10 puta bio MVP bilo bi tesko napraviti bilo kakav argument protiv njega kao GOAT-a, sa sve tom 2011.

4 hours ago, uini said:

mogao bi, zašto da ne. ali što kaže brogdon, neću da razmišljam o shbbkbb, samo ono što je uradio 🙂

 

@Malkolm Brogdon

ostao si mi dužan (nisi mi ništa dužan, to se samo tako kaže) ko je bio najbolji igrač prošle sezone - leonard, giannis, harden, curry ili neko peti 

 

odnosno, da li je bio najbolji onaj koji je izdominirao u clutchu sezone ili onaj ko je cele sezone isporucivao na najvišem nivou? 

 

pitam zato što će neko za 10ak godina da pogleda brojke i da kaže xy igrač je razvaljivao sezonu ali u plej ofu je naišao na jaču ekipu. leonard je propustio puno tekmi, na puno tekmi se stekao itd. 

 

 

Kawhi je po meni imao najbolju sezonu, odigrao je vrhunski plejof, sto mi je dovoljno da ga smestim na #1 iako je propustio nekih 20 tekmi.

 

Janisu je falio malo bolji g3 u finalu konferencije i lagano bi poneo tu titulu kuci, posto Raptorsi ne bi usli ni u finale.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kad smo već kod kawhija i giannisa

 

iXuC2d9.png

 

Some notes:

  • Among the players on this chart, only Draymond and Kawhi see an increase in their TS% from the regular season to the playoffs (Kyrie and CP3 don't change).
  • Kawhi's regular season TS% is 59.6% and his playoffs TS% is 62.6%, a touch higher than Steph regular season TS% (62.4%)
  • Joel Embiid sees the biggest drop off in his TS% (58.4 in the regular season to 53.4 in the playoffs). Next closest is DeRozan (3.3 percentage point difference), followed by Harden (3.2 percentage point difference).
  • No real rhyme or reason to the players that I included on this chart. Just a bunch of notable guys that are/were in the playoffs this year with LeBron added for posterity. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Bas su losa Klipersi ekipa: George, Lu, Harrell, pa onda Morris, Beverley, Green, Zubac kao neko pomocno osoblje.

 

Zaboravlja se da su ti isti Reptorsi dolazili do finala prije Lenarda. Iskusna je to ekipa, 7-8 jako dobrih igraca. Lenard jeste ozbiljno vukao, ali nije bas sam igrao kako se zeli cesto predstaviti. Pa Dirk je u Dalasu imao slabije saigrace od Lenarda.

Nebitno, kad dodju kljucni momenti PO-a Kawhi izgleda kao druga vrsta bića u odnosu na sve.
Poprilično legalan i kulturan bully manifestuje nad ostatkom lige. On nije silovao(as demonstracija superironostisamo kad nije igrao, dok su mu podmetali noge, imao te neke čudne povrede ili pak neke stvari koje se tiču odnosa van terena...

A i ne znam kakve veze ima sad priča kakav je tim Klipersa i Raptorsa. I Jordan je imao mnogo mocan tim, sto ne znaci da nije najbolji.
Pritom Jordanu je trebalo vise godina da sa Bullsima probiju tu auru da su luzerski tim, franšiza, koja se miri sa neosvajanjem titula.

Klipersi i Raptorsi su vazda apsolutni powerhouse NBA lige po nerelevantnosti. Od kad znam za sebe su ili statisti u ligi, ili, još gore, ekipa koja se uguši u PO-u.

Bez ikakve zajebancije, za mene je Kawhi GOAT ako osvoji titulu sa Klipersima. Posle toga sve što treba da uradi je da nema baš totalni decline, čisto da čekira "dugotrajnost" od kriterijuma.
To što ideja da je on GOAT deluje čudno, i na neki svoj način beznačajno, je druga priča, i to je više stvarh psihologije ljudi i percepcije...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

 

Pa ti pricas kao da su Klipersi neki autsajderi, a ne jedan od prva dva favorita za osvajanje titule. 

 

Kakve veze ima sto neka fransiza nema veliku istoriju ako uspije da sklopi respektabilan tim. Da recimo neki Sarlot (uz duzno postovanje) dovede sjutra Lilarda, Taunsa i jos par solidnih igraca, ne vidim sto ne bi mogao da napadne titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...