Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

57 minutes ago, MilošVB said:

Ako gledamo sve evropske koji sada nisu aktivni,onda meni:

 

1.Dirk

2.Pau

3.Parker

4.Kukoč

5.Dražen

 

 

ne bi bilo loše da uspostavime neke opipljive i neopipljive parametre

 

evo npr

- dražen je bio surovi dominator u evropi (i osvojio sve živo)

- kukoč je bio surovi dominator u evropi (i osvojio sve živo)

- bodiroga je bio surovi dominator u evropi (i osvojio sve živo)

- arvidas sabonis je bio surovi dominator u evropi (i osvojio sve živo)

- danilović je bio surovi dominator u evropi (i osvojio sve živo)

- peja stojaković je bio surovi dominator u evropi (i nije ništa posebno osvojio)

 

- peja je bio mvp kandidat i xy godina igrao na vrhunskom nivou (ispao u semis kao jedan od glavnih i uzeo titulu kao sidekick)

- kukoč je bio jako dobar nba igrač xy godina (i uzeo tri titule kao prva postava sidekick)

- sabonis je xy godina iako kljakav bio jako dobar igrač

- dražen je imao dve vrhunske godine a tri nije igrao i onda jbga, poginuo

- danilović je probao u nba

- bodiroga nije ni probao

 

za divca i marc gasola sam pisao, da se ne ponavljam

..pa na sve to imaš nekakav longevity, clutch / choke faktor i šta još, pojma nemam

 

ja kada ovako poređam, zaista teško mogu da jasno stavim redni broj ispred xy igrača a da to nisu 1. dirk i 2. pau

 

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sprivel said:

Zasto Last Dance govnari nisu nigde pomenuli 21 poen Kukoca u game 7 protiv Indy (low scoring game) i 30 poena protiv Jazzera u game 5?

 

zato što je the last dance pre svega o jordanu. inače, nisu pomenuli ni gomile jordanovih poena u finalnim serijama i okolo. 

posvetili su po 10 minuta pippenovoj povredi 1998 i kerrovom šutu 1997 - a jedva su stidljivo pustili taj epski momenat kada pippen kao puma krade loptu jazzu, zatim se baca da lopta ne ode u aut i dodaje kukoču za kucanje

 

ali jebiga, nije deo neke osnovne teme

 

ne treba tražiti neku surovu objektivnost, današnji dokumentarci, bilo sportski ili neki drugi, to uglavnom nemaju kao prvu stavku na agendi. prva stavka je uvek neki PoV.

što je verovatno i okej, koga zanima precizna istorija xy događaja, ne treba puno da se potrudi da nađe sve fakte i uradke, pa ih ukrsti i dobije nešto objektivno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posvetili su i vise o toj prici na Olimpjadi inace to ne bi ni spominjali toliko. Ova dva suta su bila clutch za titulu, posebno sto je Keru umro otac, sto je povezano sa samim Dzordanom i njegovim ocem. Svi su dobili prostor.

 

Meni je Kukoc bolji od Parkera. Ipak je igrao u timu sa GOAT, treba to respektovati.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, uini said:

ja kada ovako poređam, zaista teško mogu da jasno stavim redni broj ispred xy igrača a da to nisu 1. dirk i 2. pau

 

Mislim da je i Parker kao 3. no brainer, baš impresivna karijera - 4 titule sa San Antonijom, Finals MVP,  6 puta All-Star, 3 puta All-NBA second team, jednom All-NBA third team... Definitivno Hall of Fame materijal. A ima i medalje sa reprezentacijom, uključujući i zlato sa evropskog 2013. gde je bio MVP. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

 

Mislim da je i Parker kao 3. no brainer, baš impresivna karijera - 4 titule sa San Antonijom, Finals MVP,  6 puta All-Star, 3 puta All-NBA second team, jednom All-NBA third team... Definitivno Hall of Fame materijal. A ima i medalje sa reprezentacijom, uključujući i zlato sa evropskog 2013. gde je bio MVP. 

 

verovatno sam ja biased kada igrači imaju relativno jednostrane uspehe, kao tony parker u spursima.

sa repkom se nije baš proslavio, mada ne pomaže ni to da je igrao u vreme španske inkvizicije koja je pohađala svako takmičenje

 

dok je dirk nekako sam vukao bednike do srebra ili bronze, kod parkera sam reprezentativno nezadovoljan :lol_2:

 

al' zato i kažem, lakše i poštenije je poređati igrače u tiers nego po rednom broju

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne ide da prodje serija o Dzordanu bez recenzije Trampovog lobiste u Srbiji.  '' Majkl Dzordan za razliku od Lebrona koji je podrzao Hilari nije pravio razliku izmedju replublikanaca i demokrata ". Ili tako nesto:capone_2:

 

Spoiler

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Last Dance' director Jason Hehir explains why only Michael Jordan ate the pizza

 

 

The legend of Michael Jordan’s iconic “flu game” took a hit in episode 9 of “The Last Dance.” And people are having a tough time taking the news.

Jordan divulged that it was actually bad pizza that made him sick before Game 5 of the 1997 NBA Finals against the Utah Jazz. But the tale has only brought more questions and “The Last Dance” director Jason Hehir tried to clear it up.

 

Flu story changes to food poisoning

 

In case you missed the episode, Jordan and his crew insisted he was sick due to food poisoning from a bad pizza. He ordered it around 10:30 p.m. while in Utah after struggling to find a place that was open.

Five guys delivered it. And then Jordan ate all of it himself. Questionable story, right?

 

‘Last Dance’ director says Jordan spit on pizza

 

David Jacoby sure thought so. With Hehir on the Jalen & Jacoby Aftershow, Jacoby interrogated the director about if it was “exactly 100 percent the truth.”

For most people, it’s odd that in a room full of people only one partakes in eating a pizza late at night. What didn’t make the cut was that Jordan spit on it to prevent anyone else from eating it, Hehir said.

 

The background of the night is that Jordan’s crew went out for dinner, but didn’t wait for the superstar before ordering and eating. So Jordan hadn’t had dinner.

Come 10 p.m. he’s starving and since they’re on the outskirts of Salt Lake City it’s difficult to find anything open. Jordan settles on pizza.

 

“When the pizza shows up,” Hehir said, “Michael says ‘Everybody, do not touch this pizza. This is mine. You didn’t wait for me, don’t touch this.’ So he spits on the pizza.”

 

Jacoby, still in shock at how this story is evolving, notes that his 7-year-old son pulls that stunt. Hehir goes on to explain that it wasn’t the first time Jordan had been known to do that and he believes no one else ate the pizza that night based on the events.

 

The other conspiracy is that Jazz fans spiked the pizza to get Jordan sick, especially considering it was delivered to the hotel by five pizza spot employees. Hehir is likely right in saying it was nothing more than five fans wanting to get a glimpse of Jordan

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Parker retko antipatican igrac bio. To sto je bio MVP finala je smesno, posto su unistili nikad goru ekipu u finalima, Klivlend. Uvek okruzen po meni boljim igracima kao sto su Kawhi, Robinson, Djinobili i Dankan. Mada sam ovde pristrasan, bas mi je skroz bio antipatican za razliku od Dirka. Ipak postujem to sto je proveo skoro sve godine u SA. Dzejms ne moze bas zbog toga da se poredi sa Brajantom.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zvezdinho said:

Ovo sa picom je smesna prica, sve je pojeo MJ dok ovi iz obezbedjenja izgladovase, nisu ni parce uzeli.

 

još tada je bila priča da je flue game eufemizam za uroljale se braćale pa je jedva živ izašao na teren.

mislim, to je bila priča bukvalno pre i posle tekme. 

 

a nije bilo tvitera i špekulacija običnog plebsa, pa ni tog sharea infoa po sekundi

 

treba uvek imati na umu jednu od bitnih niti narativa cele serije - jordan je često konstruisao svoju istinu i svet, narativ u kojem je on nalazio svoje mesto i snagu da podelje sve one koji su na rasporedu.

 

tako traba posmatrati i "pizzagate", ranije poznat kao flu-game

Link to comment
Share on other sites

Odlican tekst Hrvoja Franceskog o dokumentarcu:

https://telesport.telegram.hr/kolumne/covjek-koji-je-buljio-u-ekran/ples-za-jednoga/

Takodje, gledao sam sinoc poslednju cetvrtinu Juta- Cikago game 6 1998.

Ja stvarno ne mogu da pojmim Jutine napade- svaki napad je apsolutno identican bio- nije ni cudo to sto je Jordan ukrao onu loptu na 25 sek do kraja.

Znaci Malone se gura dole, oni mu spuste loptu i onda on vraca povratni pas ili resava sam- bas izuzetno jednolicno.

Dalje- Pipen je hramljao i jedva hodao, pa jel moguce da igrac koga je Pipen cuvao nije mogao da ga napadne? Ili da igraju neke napade gde koriste to? Bas sam ostao zaprepascen.

Nisam upoznat previse sa kvalitetom Jutinih igraca van glavnog dvojca, ali i dalje ne mogu da verujem da nije iskorisceno Pipenovo hramljanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:

Odlican tekst Hrvoja Franceskog o dokumentarcu:

https://telesport.telegram.hr/kolumne/covjek-koji-je-buljio-u-ekran/ples-za-jednoga/

Takodje, gledao sam sinoc poslednju cetvrtinu Juta- Cikago game 6 1998.

Ja stvarno ne mogu da pojmim Jutine napade- svaki napad je apsolutno identican bio- nije ni cudo to sto je Jordan ukrao onu loptu na 25 sek do kraja.

Znaci Malone se gura dole, oni mu spuste loptu i onda on vraca povratni pas ili resava sam- bas izuzetno jednolicno.

Dalje- Pipen je hramljao i jedva hodao, pa jel moguce da igrac koga je Pipen cuvao nije mogao da ga napadne? Ili da igraju neke napade gde koriste to? Bas sam ostao zaprepascen.

Nisam upoznat previse sa kvalitetom Jutinih igraca van glavnog dvojca, ali i dalje ne mogu da verujem da nije iskorisceno Pipenovo hramljanje.

 

To sam bas hteo da kazem, kako su glupo izgubili game 6. Kao da niko nije mogao da pretpostavi da ce Meloun biti udvojen. Imali su 3p prednosti na 40 i nesto sekundi. Ko zna sta bi bilo u game 7 da je bila. Plus 97 u G1 na 2 razluke za Chikago loptu nisu znali da izvedu nakon TO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Uporedo sam negdje citao Krausovo obrazlozenje zasto nisu nastavili dalje sa ekipom. Ima tu velike istine. Glavne zvijezde su bile u padu, a Pipen narocito trazio velike pare, za Longlija su znali da je gotov, neki sporedni igraci su htjeli da iskoriste priliki da se naplate, sa Rodmanom vise nije smjelo da se rizikuje.  Ta ekipa je jednostavno bila u padu, a vjerovatno niko nije bio spreman da igra za manje od titule. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Magia said:


Ja stvarno ne mogu da pojmim Jutine napade- svaki napad je apsolutno identican bio- nije ni cudo to sto je Jordan ukrao onu loptu na 25 sek do kraja.
 

 

 

tako su igrali celu karijeru, svaku utakmicu. obično im je uspevalo

 

mi smo se tada na basketu, gde je postojao "live bball forum", delili na one kojima je jutin princip odvratan i dosadan & one koji vide u toj igri pobedu običnog čoveka (stoktona i donekle malonea) nad uber-ljudima (jordanom, pippenom, rodmanom)

 

ja sam bio za uber-mensch. ali sam neizmerno poštovao a i danas tako mislim, ono što su stockton i hornacek radili sa svojim skromnim fizikalijama, tj uprkos njima. umetnost za sebe.

Link to comment
Share on other sites

Znam da su igrali tako uvek. Ali 6a utakmica finala je- igrac protivnika jedva trci, jel moguce da ne mogu da nadju bilo koga ko moze da ga pretrci i doda pas ili da kos? Bukvalno nisam mogao da verujem sta gledam :krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Magia said:

Znam da su igrali tako uvek. Ali 6a utakmica finala je- igrac protivnika jedva trci, jel moguce da ne mogu da nadju bilo koga ko moze da ga pretrci i doda pas ili da kos? Bukvalno nisam mogao da verujem sta gledam :krstipd4:

 

tu se po meni vraćamo na najveći mindfuck nba lige. iako je jerry sloan jedan od onih koji slove za najbolje trenere, i dalje to ne matchuje talenat na terenu.

 

meni je najtužnije to da u nba imaš toliko talenata a da na prste jedne ruke možeš da nabrojiš trenere koji su dorasli tom grejtnesu na terenu. 

svestan sam ja da je tu puno stavki stvar odnosa snaga na relaciji FO-trener-igrači ali opet.

 

nba zaslužuje bolje trenere kvantitativno a u kvalitetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...