Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Šalim se malo, imao je loših momenata, ali bio je strašan igrač jedno vreme, pre nego što su ga droga i žene i valjda deca progutali... Imao je, za to doba, neobično dobru koordinaciju i solidnu tehniku koja mu je omogućavala da dribla i preko celog terena, imao je navežban strašan roling koji je pokrivao površinu jedne garsonjere, a šut spolja je postepeno nabacivao i bio je solidan.

 

Ne pamtim ga kao nekog strašnog blokera, više je bio ofanzivni skakač i prikucavač. Naravno, nije mu osećaj za igru i mozak pratio fizičke predispozicije - da jeste bio bi danas ispred brojnih četvorki (možda i Karla Malone-a, nije da je Kemp bio bez dobrog pleja)... Ne pamtim ga ni kao strašnog defanzivca - ali kontre, energija, pretnja na skoku (uvek dvojica su ga zagrađivala), i dosta dobra pikenrol igra... Ne znam. Jako, jako dobar igrač u svoje vreme. 

 

edit, evo solidnih hajlajtsa:

 

 

Pade mi na pamet da da te ekipe Sonicsa nikada nisu imale dobrog centra, što bi verovatno maksimiziralo Kempove kvalitete...

Fun fact: još stoji na Karaburmi grafit iz 90tih: ШОНКЕМП РЕПУБЛИКА СРПСКА

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, freethrow said:

...

Fun fact: još stoji na Karaburmi grafit iz 90tih: ШОНКЕМП РЕПУБЛИКА СРПСКА

 

 

lolololol 

retko sam u zivotu isao na karaburmu, samo neko vreme dok mi je ortacj ziveo tamo pa nisam video ovo

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se na Kempa zbog atraktivnosti gleda malo kroz roze binokulare. Njegov prime je trajao dosta kratko. Meni je on istorijski mnogo bliže nekom Kenyon Martinu ili Amareu nego all time četvorkama. Da je bilo dosta fanova Sonicsa 90ih na Balkanu, bilo je, rekao bih čak više zahvaljujući Kempu nego Paytonu.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Eno ti bkref pa izlistaj. Amare nema to finale doduse, sto se ostalog tice ne vidim argument za Kempa.

 

jebes finale, samo kazem da je amareov prajm jos kraci nego kod kempa. 6 do 7 sezona u sunsima i prva u knicksima. nakon te prve sezone je bio potpuno neupotrebljiv, cak i kada je igrao i kada je imao okej statse. nije on kriv covek, povrede su ga osakatile

Link to comment
Share on other sites

Nisu imali ni Kemp ni Amare veštine za tešku elitu, čak je Amare i poradio na mnogo toga al taman su ga povrede sasekle kad je trebalo da igra možda i košarku života. Meni je Amare ta neka Blake Griffin priča, al do Garnetta fali još bar dva koraka. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ali to odlazenje da igra bejzzbool, ej. Kakav uber narcisoidno-dramosersko-pretenciozni potez. Ako si bolesno dobar kosarkas, moras li biti i ljaxe²

 

pričalo se tada da je udaljen iz lige zbog kockanja. čaleta su mu roknuli pod vrlo čudnim okolnostima i tako

 

a okej, sad ja vidim otkud ona tvoja priča od juče

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ali to odlazenje da igra bejzzbool, ej. Kakav uber narcisoidno-dramosersko-pretenciozni potez. Ako si bolesno dobar kosarkas, moras li biti i ljaxe²

Pa ja ne znam ima li većeg ega na planeti, to je opšte poznata stvar. 

Link to comment
Share on other sites

KNICKS CLOSE OUT BOSTON IN BOSTON 1990 

 

The Knick renaissance that began in 1985 with the addition of Patrick Ewing and accelerated with the hiring of Rick Pitino peaked in 1989, when they swept Philadelphia before losing a tough series against some lugs from Chicago. Pitino left to return to the college ranks and Stu Jackson took over, leading the Knicks to a 26-10 start. The rest of the year they stumbled around like Julius Randle spinning into a triple-team, finishing 19-27 and fifth in the conference. The first round featured the first Knicks/Celtics playoffs since 1984, when Bernard King nearly single-handedly overcame the Celts at the height of their powers. 1990 was a different animal.

 

For one thing, the best player in the series was a Knick. Ewing finished fifth in MVP voting after averaging nearly 29 points, 11 rebounds and four blocks. The Celtics’ Big Three of Larry Bird, Kevin McHale and Robert Parish were 33, 32 and 36. The only Knicks on the wrong side of 30 were Maurice Cheeks and Kiki Vandeweghe. Still, this was the Celtics. They made the Eastern conference finals or NBA Finals eight of the prior nine years. Then they went out and won the first two of the best-of-five at home, including putting up 157 points in a Game 2 rout.

 

But Ewing scored 33 and 44 the next two games, forcing a decisive Game 5 at Boston Garden, where the Knicks had lost 26 in a row. The game was a microcosm of the series: the Celtics got off to a hot start, but the Knicks stormed back and dropped a 71-point second half. With just over two minutes left New York led by nine. It was all but over when Charles Oakley busted out one of his typical “WTF was that, Oak?” passes. Here, as was so often the case, it fell to Ewing to pick up the slack for his delusional teammate.

 

https://streamable.com/or68jz

 

Just look at that murderers’ row of miserable mugs behind Coach Stu.

 

Screen_Shot_2020_04_07_at_6.54.48_PM.png

 

Screen_Shot_2020_04_07_at_6.55.49_PM.png

 

Screen_Shot_2020_04_07_at_6.56.19_PM.png

 

Screen_Shot_2020_04_07_at_6.55.38_PM.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

#onokad uini odluči da pokupi sve skokove na basketu

 

Zanimljivo kako on nije uopšte peakovao u Detroitu, već kasnije. Ovo je bila ekipa u declineu, sa pokojnim Orlandom Vulridćem koji je imao posebno zanimljivu karijeru i igrao sa valjda svim najboljim igračima na svetu tog doba osim Birda...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, freethrow said:

 

 

Zanimljivo kako on nije uopšte peakovao u Detroitu, već kasnije. ...

 

 

secam se da je nesto ekstremno kasno poceo da se bavi kosarkom

edit evo sada sam konsultovao internet - nije igrao "organizovanu" košarku do 21 godine, ruki sezona mu je bila u 25oj.

tako da je zapravo vrlo logično što je peakovao iza tridesetih, ionako je bio život'nja, bole ga paja vamos a la playa

 

osim agresivnosti i versatilityja u odbrani, u pistonsima je malo drugacije igrao. secam se da je sutirao mnogo cesce i da mu je sut bio ipak malo bolji. posle je batalio svo to probacivanje lopte kroz basket

 

inace @Zvezdinho je juče posadio jordan rules video, gde jordana posle dumarsa preuzima rodman a @Drakaris mi j pre par dana objašnjavao kako draymond green ima brzinu beka i da bi sve u bullsima pretrčavao

 

mladi. qrcu ne vrede  : i

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...