Jump to content

KK FMP


Markoss

Recommended Posts

Radanov nagradjen klupom u Zvezdi kad je krenuo da igra, posle skroz sklonjen, pa cak i Keselj upadao u 12 pre njega i sad kao da nista od toga nije bilo. Bas lepo igra. 

 

Steta sto ovaj Uskokovic nije domaci, mladi plejmejker i potencijal za reprezentaciju. Bas takvog trazimo u prvom timu, jbg. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Radanov je premlad da bi igrao u jednom EL timu, nije svako Dončić. To je jedna stvar, druga je da nije isti pritisak igrati u Zvezdi i u FMP-u, čak i na EC nivou. Po tom kriterijumu bi i Jeremić mogao da igra u Zvezdi, što nema veze s mozgom.

Link to comment
Share on other sites

Radanov je premlad da bi igrao u jednom EL timu, nije svako Dončić. To je jedna stvar, druga je da nije isti pritisak igrati u Zvezdi i u FMP-u, čak i na EC nivou. Po tom kriterijumu bi i Jeremić mogao da igra u Zvezdi, što nema veze s mozgom.

Pa nije isto, Uskoković je kao i Radanov zalog za budućnost dok to Jeremić nije. Isto kao što to nije i Filip.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uskokovic baš može da zategne odbranu, moze i da probija u napadu, proigra saigrače... Treba na ofanzivi da radi, pogotovo na šutu ali je, kapiram, već "zver" u nekim segmentima za mnogo mu starijeg kolegu koji pika po EL.

Biće od njega igrač, samo neka radi

 

Tužno je da za Radanova nema mesta u KKCZ, ali će, nadam se, konačno biti iduće sezone. Ruku na srce, malo je i gužva na njegovoj poziciji (2/3) ove sezone

 

Rit mi deluje kao neko koga ćemo prodavati za neki ok novac

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Radanov je premlad da bi igrao u jednom EL timu, nije svako Dončić. To je jedna stvar, druga je da nije isti pritisak igrati u Zvezdi i u FMP-u, čak i na EC nivou. Po tom kriterijumu bi i Jeremić mogao da igra u Zvezdi, što nema veze s mozgom.

 

To je sbbkbb.

 

Radanov je prosle godine u novembru i decembru dobijao sansu na kasicicu i uspevao da se istakne i to u nekim EC utakmicama. Na dve tekme je i imao najveci index, iako je igrao standardno manje od 20 minuta. Nakon toga je nagradjen time sto do kraja sezone nije dobio 30 minuta kosarke. Sve to pravdano time da hoce da ide, da ide u Partizan i slicno, sto sad vidimo da nema veze sa mozgom. 

 

Ali Teja brat, ne moze ni u FMP-u vise da igra. Sledeci angazman- KK Sloboda Uzice. A bio je poenterski dobar u pripremnom periodu, cak sam cuo i da je u Poljskoj ili gde je vec bio, nesto i igrao. 

 

Bravo i za Djordjevica, mnogo vredan decko i pravi primer svima u klubu. Otpisan, okarakterisan kao kratak i dezmekast. Za godinu dana se stesao, dobio koji kg misica, prosirio napadacki repertoar i sad je legit centar za ABA ligu. 

 

Sto se Lazarevica tice, to se toliko oduzilo, da niko vise sa sigurnoscu ne moze da tvrdi kad i dal ce on biti spreman za ista ozbiljnije. Veliki je borac, uvek najspremniji u  ekipi, ali bas je nezgodna povreda, decko vise od 15 meseci ne igra i nisam siguran koliko su otpimsiticni u klubu. Pogotovo jer su procene bile da ce biti spreman za prosli KLS, a od toga nista. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Markoss said:

Bravo i za Djordjevica, mnogo vredan decko i pravi primer svima u klubu. Otpisan, okarakterisan kao kratak i dezmekast. Za godinu dana se stesao, dobio koji kg misica, prosirio napadacki repertoar i sad je legit centar za ABA ligu. 

jel mozemo i filketa veprica da provucemo kroz isti program i dobijemo centra sa savrsenom zadnjom promenom? vidim da su im startne pozicije identicne.

Link to comment
Share on other sites

Radanov je previse mekan za neku ozbiljnu kosarku, a isto tako bira losa rešenja. 

Mišljenja sam da bi on morao da guli bar još dve sezone u FMP kako bi sazreo dovoljno. 

Inace Jovanovic radi odlican posao poslednje dve sezone i bilo bi dobro da ostane na duže staze, nesto tipa Miloje u Megi. 

Lepo je postavio sistem i odlično rotira sve igrače i maltene svi imaju šansu da se pokažu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se sluzio uopste. Radanov igra odlicnu kosarku ove sezone i najbolji je igrac FMP-a. Nije mekan uopste, a ne moze se reci da bira losa resenja, vec igra vrlo racionalno. 

 

Statistika Radanova na 4 odigrana meca: 14.3 ppg, fg2: 84%, fg3: 50%, ft:87%, 5 skokova, 3,3 asistencije,1,3 to, 1stl.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ovo je prva tekma koju sam pogledao i tako mi izgleda, a po statistici vidim da je bio bolji na prethodnim tekmama. 

Kazem mekan jer ima odličan odraz i poprilično je brz i smatram da bi morao da bude agresivniji i da ide agresivnije na prodor, obruč, jer verujem da bi mogao lagano da poentira. 

Prodore kao što su recimo večeras imali Von i Evans. 

 

To je utisak sa jedne tekme, planiram da odem i na Mornar. 

 

Inace gratis ulaz na utakmicu. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

@propolis

Ne znam, ali meni bukvalno sve suprotno od ovoga sto si napisao. Gledao sam protiv igokee i mege uzivo i ucinilo mi se da bira odlicna resenja sem u odbrani kad cesto ispada a opet u zelji da presece loptu. Imao je i par ispadanja u rotaciji ali indicidualnu odbranu igra odlicno. Fizikalije mu dozvoljavaju da to podigne na zaista vrhunski nivo. Sto se ulaza tice takodje cini mi se da gresis. Bukvalno je najboli slasher od svih domacih mladih igraca, igra iznad obruca i cesto zavrsava uz kos faul.

Ovo je bukvalno njegova sezona i cini mi se da je vrlo fukusiran i ne bi se slozio da mu treba jos dve sezone u fmp jer nisam siguran da bi aleksa imao toliko strpljenja. Sto kaze @Markoss on je i prosle godine inao par dobrih partija na pocetku i posle je potpuno zaboravljen

Neko je pitao za pecarskog, posle ovoga sto sam gledao cini mi se da je ipak problem u njemu a ne u milojevicu, trinkijeriju ili kome vec. Prvi put sam video da neko igra odbranu spustenih ruku. 

 

https://youtu.be/_B4QVXvEn24

Edited by Nate
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...