Jump to content

KK FMP


Markoss

Recommended Posts

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

Bane Djekic. 

 

Iako si se verovatno sprdao, poređenje sa Đekićem uopšte nije loše. Mnogo je talentovaniji Pecarski, ali imaju za te godine, slične vrline i mane. Đekić je isto bio za četvorku izuzetno visok, sa jako mnogo opcija u napadu, odličnim šutem, velikim brojem blokada po meču, koje nisu oslikavale pravu situaciju sa odbranom. Onda telo jednostavno ostalo na tom juniorskom nivou i to je bio kraj nekih većih ambicija. 

 

Pecarski ima čitavu lepezu napadačkih poteza i to je već sada na vrlo visokom nivou. Koliko daleko će moći da dogira zavisi najviše od njega i njegove želje da unapredi telo, a samim tim i odbranu, pa i neke dodatne napadačke opcije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam stekao utisak da Djekicu fizika nije bila glavni problem. Bio nekako mlakog karaktera koji nije mogao da podnese sok prelaska iz juniorske konkurencije u tako kompetitivno i strogo seniorsko okruzenje. Da je tu prosto izduvao.

 

Edit. Na slicnom putu mi je bio i Milutinov, ali njemu je vjerovatno godilo to sto je bio skrajnut ali ne i otpisan u Oliju. 

 

Ali u svakom slucaju Pecarski/Djekic djeluje kao najpribliznije poredjenje.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Pecarski - u16 i u18 najbolji poenter, najbolji skakac, MVP i prva petorka turnira. Koliko mu je blizu Djekic, toliko mu je blizu i Jokic, zavisi da li se gleda iz ugla hoce li propasti ili ce napraviti nesto od karijere.

 

Odbrana, fizikalije, sve se to moze unaprijediti. Njegov problem za prelaz u seniorsku kosarku je sto je on igrac za strong side. Da bi bio produktivan mora da ima loptu, i da bude tamo gdje je lopta. Jos ne moze da bude opasan na weak side, da otvara saigrace, pravi blokove, da ima izrazito dobar sut da siri odbranu cisto coskarenjem. Tako reci, mora da bude jedan od glavnih igraca u ekipi, da bi bio koristan.

 

Ono glavno je da ima dobre fundamente, prirodan talenat, ne zaostaje mu ni jedan segment u napadackom repertoaru. Odbrana, brzina eksplozivnost, jacina.. sve se to da istrenirati, i steci iskustvom. Samo treba dobar mindset, zelja za uspjehom, i balans izmedju vjere u sebe i arogancije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, odupri se ludilu said:

Kada bi se poklopile sve kockice i zvijezde  on bi mogao stilom da igra nešto izmedju Savana , (Smodisa?) i Rejesa..ne govorim o kvalitetu, nego stilu igre.E sad dal će se poklopiti ne znam. Skila ima i to se ne gubi niti uci lako. Ja bih volio da eksplodira prevashodno zbog repke, o drugim razlozima ne bih

 

Kazi da se zajebavas sa Rejesom molim te? :lol_2: Bukvalno zadnji kosarkas u Evropi sa kojim bi ga uporedio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2019 at 11:38 AM, pavijan2 said:

Pecarski .

Aj' da vidimo hoće ga Vlada opraviti.

 

Aoo se po jutru dan poz aje, Ala ga je opravio..

On 9/21/2019 at 6:07 AM, Princeton said:

 

19 god. druze, za te godine ne moze nista da bude potpuno jasno. Ima on fore jos par godina da se igra kosarke, i da opet izraste u vrhunskog igraca. Prirodan talenat je neosporan, dok se radne navike sticu vremenom. Jak karakter, volja, glad za uspjehom.. to se jos trazi, ali vrijeme je na njegovoj strani.

Ne cudi od princetona, kapa dole

On 9/21/2019 at 2:01 AM, pepe sancez said:

Sada je vec potpuno jasno da Pecarski nece biti igrac visokog dometa iako je tehnicki jedan od najobucenijih mladih igraca koje sam ja vidio. On mene prije svega podsjeca na neku tanju verziju Macvana. Pretpostavljam da se neki fizicki hendikepi mogu ispraviti radom, ali to je proces koji trazi 3-4 godine transformacije. Inace, mislim da ce Petrusev, Trifunovic, Ilic pa moguce i Paunovic napraviti bolje karijere od njega.

Eno gore odgovora, rano je za ocene, za sad naginje na promaseni fuzbal

5 hours ago, mieine189 said:

Evo igrao je Pecarski i gde su sad ovi sto su ga naruzili? ,javice se kad bude odigrao ocajnu utakmicu.Naravno da je pametno sto je pobegao iz Partizana jer bi tamo sedeo i gledao Tomasa i Bircevica ,ovako moze da igra,a ko je gledao sinocnu utakmicu imao je  sta da vidi.

Potpis

 

 

 

Uh kakav mangom zacinjeni "general posle bitke" postic... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolko se Pecarski potcenjuje, bas neverovatno. Uostalom kao i svaki talenat koji odluci da ne ode preko bare ili u neko inostranstvo. Tako je i Jokic dok je ovde bio vazio za nabijaca statistike, al su zato neki iz NCAA koji sad rade u kaficu vazili za top talente i ne znam sta sve vec ne. 

 

Simanic pre godinu dana vazio za propalog talenta, ovog leta bio u projekcijama za reprezentaciju. Ima 21 godinu.

 

Doncic je ucinio medvedju uslugu svim mladim igracima ikad jer ce bar narednih 10 godina svaki klinac da se gleda kroz prizmu njega. Pa sta ako se Pecarski nije izborio za minute u KKP? Ne bi se izborio ni u Zvezdi i bas zato je poslat u FMP prvo. To sto neko sa 19 godina nije igrac za ekipe koje jure trofeje, ne znaci da vec sa 20 nece biti (vidi pod Simanic).

 

Slazem se sa vecinom vrlina/mana koje Pecarski ima, ali se bas bezobrazno naglasava ono sto ne zna i jos bezoraznije ignorise ono sto zna. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...