Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

15 minutes ago, Yoyogi said:

Eh, bas jaca stvar. Kao sto vidis, od toga nema nista, niti bi trebalo da bude. Da danasnji anonimni Mod ili Admin proglasi nekoga zivim ili mrtvim, mislim da polazes velike nade u nista i sto nije uloga nikoga angazovanog na ovom Forumu.

Cudi me da niko od Uprave nije to vec rekao.

Pa i nisam ja ocekivala da ce ovde da objave :classic_biggrin: nego da ce neko da baci PM od forumasa. Ne bi bilo prvi put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pa i nisam ja ocekivala da ce ovde da objave :classic_biggrin: nego da ce neko da baci PM od forumasa. Ne bi bilo prvi put.

 

Pa, moguce, nije nemoguce. Samo od toga nesto ocekivati nije realno. Ja to ne bih nikada nikoga pitao.

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 6:19 AM, ObiW said:

Vesna je umrla pre par godina.

 

On 7/8/2019 at 9:06 AM, A sad said:

 

Nije, ovo je vec bog zna koji put da se to pise. 

 

On 7/9/2019 at 4:38 AM, Angelia said:

Jel moze neko da potvdri? Ovo je vec par puta da sam cula spekulaciju da Vesna nije medju nama. Stoji da su neki forumasi od pre 10 godina, jednostavno umrli, ali nemojte da sahranjujemo zive ljude.

 

Proverite i javite.

 

!!??

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, comandante said:

 

 

 

!!??

Verujem A sadu. Ja sam na to pitanje vec zaboravila dok Yoyogi nije potegao zasto sam pitala.

Bilo bi mi zao za bilo koga sa foruma da cujem takvu vest, ukljucujuci ljude sa kojima se veselo raspravljamo sa razlicitih pozicija (da ne kazem svadjamo)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2019 at 9:27 AM, Kinik said:

...

 

Gde je DWS / Denis?

Zar mu ban nije odavno istekao?

 

...

 

9 hours ago, Mama_mia said:

 

 

zaista.

 

samo ne bih volela da negde uziva dok mi brinemo 😠

 

 

 

Denis je naravno neunistiv :classic_biggrin:, ali je odustao od foruma da ne bi stvarao neprijatnosti Barakudi koji mora da ispuni ocekivanja novih gazda foruma pa ne zna gde udara kada pise obrazlozenje bana. 

 

Naravno ... ne zalim se, ne trazim nista - paznju ponajmanje, niti imam nameru da bilo sta menjam, kao oni nesrecnici sto izgibose da osvoje i naprave novi srBski forum, jos jedan medj' hiljade :lol_2:. Forum je takav kakav je, kome se svidja - taj pise, a kome ne - zivot je lep.

 

Jednostavno se ne uklapam u ovakvu forumsku koncepciju i jedino resenje je da se povucem dok se jos  čobana nije iskenjalo po meni osetivsi da mi je onemoguceno da se branim.

 

Vidimo se mozda na nekom drugom mestu. Ovo je malo previse bosansko za moj ukus.

Edited by Denis Jasharevic
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

... Denis je naravno neunistiv :classic_biggrin:, ali je odustao od foruma da ne bi stvarao neprijatnosti Barakudi koji mora da ispuni ocekivanja novih gazda foruma pa ne zna gde udara kada pise obrazlozenje bana. 

... Naravno ... ne zalim se, ne trazim nista - paznju ponajmanje, niti imam nameru da bilo sta menjam, kao oni nesrecnici sto izgibose da osvoje i naprave novi srBski forum, jos jedan medj' hiljade :lol_2:. Forum je takav kakav je, kome se svidja - taj pise, a kome ne - zivot je lep.

... Jednostavno se ne uklapam u ovakvu forumsku koncepciju i jedino resenje je da se povucem dok se jos  čobana nije iskenjalo po meni osetivsi da mi je onemoguceno da se branim.

... Vidimo se mozda na nekom drugom mestu. Ovo je malo previse bosansko za moj ukus.

 

 

Nema potrebe potezati Moderaciju.

Njen princip rada je vrlo jednstavan: sto veca efikasnost uz sto manji rad.

:wink2:

Ko ce da sedi na 4umu dan i noc i cita svakog 4umasa, raspreda tanka crevca licnih animoziteta / zanovetanja u stilu: nastavice, nastavice ... onaj me pljunuo!

 

Sa druge strane, a to moras da prihvatis, postoji odredjena kategorija smorova koji su neuki i nemusti pa dolaze samo da troluju / izivljavaju neki svoj kompleks, olajavaju 4umase koji su ih davno izgazili / isutirali. Ali, to ne rade pisanijem, vec nebuloznim trolovanjem / stalkovanjem i naganjanjem neke svoje zaosinute istine.

 

Nepotrebno je sa njima ulaziti u raspravu (to je ono mark-twenovsko oko budala) vec ih jednostavni licno banovati i ne citati nebuloze. Ja sam na 4umchetu banovao nekoliko ljakse likova - vidim ih samo ako ih neko citira, a i to je krajnje retko - jer samo ljakse moze citirati ljaksea.

 

Opet, ne postoji nacin da Moderator izadje na kraj sa nekim visprenim likom, pisanije je dar, a koriscenje stilskih figura i svega ostalog - sasvim legitiman metod.

Zato pusti tu metlu, treba biti fleksibilan - pa nije ti ta drska ugradjena u kicmu?

:classic_cool:

Podji od toga da nema nikakve tajne oko pisanija, sve se vidi / cita, pa ne postoji mogucnost da neko nemust i neuk 'uzme banku' na 4umu.

 

Zato kad vidis neko baljezganje / proseravanje, jednstavno preskocis gomilicu i ides dalje.

A ovako ispada da su uspeli da te ucutkaju.

:wicked:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam gledao "Lion King". Tamo, prevratnik (lav, brat pravog kralja isto lava) , pridobije hijene ulagujuci im se a hijene, kada ih lav hvali, misle da nesto vrede.

Tako i ovde. Traze se saveznici lajkujuci njihove google priloge, pa one misle "Kada me lav hvali, mora da sam dobar". Taj lav je bio zao.

 

Pa to i animirani film ima, nista tesko shvatiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Džudi said:

A gde je Domazet? Da li je on bio klon JD-a ili...

Ne znam, mislim da je bo klon DJ. Isao je on i kao "Braja".

Bio je banovan na F92,  verovatno je bio fizicar, mozda i PhD i vrlo inteligentan. Na jednom poll na B92  godine 2004. "Koga najvise mrzite na Forumu" on je bio najgori. To su bili rani dani svih foruma.

Gde je Domazet? Neko , pre 15 godina rece "Vidi ga kako divlja na RTS sajtu".

 

Rekla-kazala, ne znam. Rekose da je "otisao".

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da, imao je više nikova, ne samo na b92...nije po profesiji bio fizičar. Na SVIM forumima je bio maltene persona non grata. Zašto se tako ponašao na forumima nikada nisam saznala, niti smo o tome razgovarali. 

 

U privatnom životu, družili smo se...bio je, najozbiljnije, dobar čovek.  Meni, i ne samo meni, mnogima je pomagao u onome šta je u njegovoj moći i u domenu profesije.

 

Razboleo se negde..početkom 2017....kada je "otišao"..ne znam..i nije imao ko da mi javi, jer nije imao porodicu...Ovde sam to saznala od drugara sa kojim sam uživo prijatelj...pa skoro 30 godina..i nisam znala da su bili u kontaktu.

 

Na Fejsu je bio veoma omiljen.

 

I da zanemarimo net, forume i moje svađe sa njim oko jednog foruma...pamtiću ga kao pravog prijatelja, što jeste bio...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

... a gde je Domazet? ...

 

'Nebesnjaci' su bii zesci naZiJonski smorovi.

Hteli su da dokazu 4B92 da im mogu biti 'patriJotski' pandan - no su pukli.

Bilo je tamo par likova koji su hteli da prave 'Crossroads' izmedju ondasnjeg B92 i naZiJona - pa se i to ugasilo.

(likinja / lik Maxivida?)

 

Nisam se preterano ljubio sa Domazetom, no vise puta sam ga iznenadio poznavanjem japanske knjizevnosti / poezije.

Normalno to je bio prevod najbolje sovjetske prevodilice japanska poezije V. N. Markove

 

>>  Вера Николаевна Маркова (1907—1995)

русский поэт и переводчик (в основном с японского, меньше с китайского, английского), филолог, исследователь японской классической литературы. Родилась в 1907 году в Минске в семье железнодорожного инженера. В Петроградском университете (японское отделениеВосточного факультета Ленинградского университета) училась у востоковеда Николая Конрада, который сказал ей, что её удел — переводить изящные повести старой Японии: «Отикубо-моногатари», «Такэтори-моногатари», «Записки у изголовья» Сэй Сёнагон, драмы Тикамацу, хокку и танка знаменитых японских поэтов Мацуо Басё, Сайгё, Исикавы Такубоку. Учителем её был также востоковед профессор Н. А. Невский. ... <<

 

(Shinjū Ten no Amijima or Shinjūten no Amijima 心中天網島)

'Самоубийство любовников на острове Небесных Сетей'

'Samoubistvo ljubavnika na ostrvu Nebeskih Mreza'

 

>> ... Chikamatsu Monzaemon (近松 門左衛門, real name Sugimori Nobumori, 杉森 信盛, 1653 – 6 January 1725) was a Japanese dramatist of jōruri, the form of puppet theater that later came to be known as bunraku, and the live-actor drama, kabuki. The Encyclopædia Britannica has written that he is "widely regarded as the greatest Japanese dramatist".[1] His most famous plays deal with double-suicides of honor bound lovers. Of his puppet plays, around 70 are jidaimono (historical romances) and 24 are sewamono (domestic tragedies). The domestic plays are today considered the core of his artistic achievement, particularly works such as The Courier for Hell (1711) and The Love Suicides at Amijima (1721). His histories are viewed less positively, though The Battles of Coxinga (1715) remains praised. ... <<

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

 

Denis je naravno neunistiv :classic_biggrin:, ali je odustao od foruma da ne bi stvarao neprijatnosti Barakudi koji mora da ispuni ocekivanja novih gazda foruma pa ne zna gde udara kada pise obrazlozenje bana. 

 

Naravno ... ne zalim se, ne trazim nista - paznju ponajmanje, niti imam nameru da bilo sta menjam, kao oni nesrecnici sto izgibose da osvoje i naprave novi srBski forum, jos jedan medj' hiljade :lol_2:. Forum je takav kakav je, kome se svidja - taj pise, a kome ne - zivot je lep.

 

Jednostavno se ne uklapam u ovakvu forumsku koncepciju i jedino resenje je da se povucem dok se jos  čobana nije iskenjalo po meni osetivsi da mi je onemoguceno da se branim.

 

Vidimo se mozda na nekom drugom mestu. Ovo je malo previse bosansko za moj ukus.

 

:smiley7:

Za ovakve koji samovoljno zele da napuste forum, uvela bih specijalne uzasne drakonske kazne...

Neka moderacija razmotri ovaj predlog ....pa da se ovo kazni

za primer tako da nikome vise ne padne na pamet da ode nekaznjeno.

 

inace ozbiljno govorec

ni sama nisam sigurna da li bih mogla da pisem na tako cenzurisan nacin...ali jeste izazov,

kao i sto je izazov dopisivati se tamo gde ti se masa stvari ne dopada niti ima veze sa osobnim stavovima

 

Hocu da kazem, ukratko - vrati se ...vidis neki placu za tobom.

Ja ne, samo se smeskam postovima ...

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Denis Jasharevic said:

Denis je naravno neunistiv :classic_biggrin:, ali je odustao od foruma da ne bi stvarao neprijatnosti Barakudi koji mora da ispuni ocekivanja novih gazda foruma pa ne zna gde udara kada pise obrazlozenje bana. 

 

Barakuda nema gazdu i počastvovan je da je bio deo ekipe koja je podigla novi forum. :classic_dry:

 

Ti ovde ne bi ni pisao da nije bilo mene.

 

Napisao sam ti na PM a sad ću i javno - dajem neopozivu ostavku na mesto moderatora.

 

 

 

 

 

Edited by Barracuda
"s"
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barracuda said:

Napisao am ti na PM a sad ću i javno - dajem neopozivu ostavku na mesto moderatora.

 

 

Molim te- nemoj...molim te!

 

Zaista te najozbiljnije i najotvorenije ovde to molim..

 

Traži promenu pdf-a ali nemoj da odlaziš sa mesta moderatora. 

 

I morala sam ovako da reagujem, jer zaista imam o tebi najlepše mišljenje. Najpozitivnije bez obzira na eventualne političke nesuglasice...politika nije život, bar ne treba to da postane.

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barracuda said:

... Barakuda nema gazdu i počastvovan je da je bio deo ekipe koja je podigla novi forum. :classic_dry:

... Ti ovde ne bi ni pisao da nije bilo mene.

... Napisao am ti na PM a sad ću i javno - dajem neopozivu ostavku na mesto moderatora. ...

 

Daj, covece - kakva vas je to spopala fora da 'dajete ostavke!?'

Za 'gazdu' jasno mi je. I za pisanije da nije bilo tebe.

No, otkud tolika osetljivost?

Pusti to sdto je neko preterano osteljiv - godine  hormoni / bad mood i sl.

Pa ima dole 'sajko kauc' - svako moze da se izjada.

:classic_blink:

Ili se tu radi o necemu, sto 4umski plebs ne zna?

 

... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barracuda said:

 

Barakuda nema gazdu i počastvovan je da je bio deo ekipe koja je podigla novi forum. :classic_dry:

 

Ti ovde ne bi ni pisao da nije bilo mene.

 

Napisao sam ti na PM a sad ću i javno - dajem neopozivu ostavku na mesto moderatora.

 

 

 

 

 

@Barracuda, nemoj da odustajes zbog ovoga. Niko ne moze da te spreci da prekines da budes moderator, niti da te natera da pises ovde. Ekipa koja je napravila ovaj 4um, je uradila veliki posao. Svi oni pregovori sa starim 4umasima, ukljucujuci i moju malenkost i umirivanje starih svadja, ne smeju da ostanu nezapamcene. Izrazito ste razvili ovaj 4um sa svim problemima, koji su delimicno preneti sa FB92. 

Nemoj da odustajes, nema smisla, ako je ovo jedini razlog. 

Imas svu moju podrsku, sta god da treba po pitanju 4uma. :thumbup:

 

 

 

Edited by mrd
zaboravio da stavim video
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...