Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

20 hours ago, Yoyogi said:

 

Da ste hteli novi forum nova priča, mogli ste jednostavno da stavite nekoga od Kinikovih žrtava za moderatora. Amiga, Vilhelminu, Hill Billa, Diva, Yoyogija, ima ih siguirno još. Tada bi i njemu i njegovim šoderašima i šešeljašima bilo jasno da se radi o raskidu sa starim i ne bi ni došli.

Ovako, ni trt ni mrt ni život ni smrt.

 

Lepo je od tebe što si voljan da trošiš sve svoje slobodno vreme isključivo na forum i ispravljaš trte - mrte. Jesi li istinski spreman na to? :classic_biggrin:

 

U realnosti, ipak, u podizanju foruma, niko čak nije ni mislio na "žrtve" već kako da što više forumaša (i onih bivših) budu obavešteni da se priča nastavlja, ali u malo izmenjenom obliku. Spasavanje.

 

Nisi ni ti forumaško savršenstvo, to be honest. Sećam se svojih početaka na b92 i topika koji sam pokrenuo, na kome si bio vrlo aktivan i dao fenomenalan doprinos. A onda, kad sam izrazio zadovoljstvo zbog toga, napisao si mi da te trolujem & da ti se maknem s očiju, a sve zato što si prisvojio topik. :classic_tongue:

 

Nisam se ljutio ni tada, niti ću, ali bi bilo lepo da malo olabaviš i pustiš druge forumaše u svoj svet. Čak i kad se zezaju. :wink2:

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2019 at 10:27 PM, Amigo said:

Ne razumem cemu kuknjava, niko nije banovan, nego samo opomenut, koliko se secam, da se ponasa civilizovano. Celi problem vuce korene iz starog forumu, gde su moderatori dopustali verbalno izivljavanje jednog broja forumasa i svaki pokusaj da se neko suprostavi toj grupaciji je strogo kaznjavan trajnim banovima.

Posle su kopali po IP adresama, onako udbaski i sadisticki, ako bi se neko ponovo prijavio, kao da je neki drzavni neprijatelj i uradio ko zna sta, da ga otkriju i ponovo banuju. Onako ljudski, to je bilo katastrofalno od strane tog moderatorskog tima. To se odnosi naravno samo na gornji deo foruma.

Kada se izgubi ta privilegija da mozes da kazes sta god hoces bilo kome, a da taj ne moze da uzvrati istom merom, onda su se osetili iznenadjenim i uvredjenim.:classic_ninja:

 

Nego @Yoyogi gde si:smiley33:

 

Ja sam retko kad sa njim imao neke prepirke ali on i još par takvih su glavni razlog zašto sam napustio b92 forum. Jednostavno kada gledate kako čovek vređa sagovornike a svaki odgovor istom merom se kažnjava to vam se smuči. Na kraju sam došao do zaključka da je to forum malog broja ljudi koji su toliko dugo na forumu zajedno da su postali prijatelji pa jedni drugima tolerišu ma šta ovi radili. Da ne bude zabune ovo se odnosi samo na deo o politici, na ostalim delovima foruma je atmosfera bila vrlo dobra i retko kad je bilo problema te prirode.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
6 minutes ago, Div said:

Pravi komunisti su uvek u ilegali.

 

Da možda ne prevodi "Kapital" unatraške? Moša Pijade je to, kako su nas učili u školi, radio u zatvoru.
Nema Johhnyja a ne videh neki potez Moderacije. Ako gleda Forum, samo da mu kažem da ga se neki ovde sećaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa u pravu si, nije objavljeno. a i cudna mi je ta prica o Johnnyju, nekako mi djeluje, hmmm... konspirativno. 

 

 

nakon bana od 30 dana i posljednjeg upozorenja moderacije on hladno dobiva warn, pa 24h, pa navodno 2 tjedna. mora da ima neku vezu u CK.

Link to comment
Share on other sites

to mu onda dodje ko neki drugi forum? cek malo, koliko takvih paralelnih pravosudnih sistema uopce ima pod ovim krovom? ja ne sumnjam da ce ih nas Johnny, kao pravi ilegalac, sve proci :classic_biggrin:, ali, moram primjetiti da takva neujednacena sudska praksa nije garant sigurnosti forumskog pucanstva.

Edited by Vjekoslav
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

to mu onda dodje ko neki drugi forum? cek malo, koliko takvih paralelnih pravosudnih sistema uopce ima pod ovim krovom? ja ne sumnjam da ce ih nas Johnny, kao pravi ilegalac, sve proci :classic_biggrin:, ali, moram primjetiti da takva neujednacena sudska praksa nije garant sigurnosti forumskog pucanstva.

Ti na Pampas i Gradski Trg nisi zalazio?

:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

to mu onda dodje ko neki drugi forum? cek malo, koliko takvih paralelnih pravosudnih sistema uopce ima pod ovim krovom? ja ne sumnjam da ce ih nas Johnny, kao pravi ilegalac, sve proci :classic_biggrin:, ali, moram primjetiti da takva neujednacena sudska praksa nije garant sigurnosti forumskog pucanstva.

 

Резултат слика за jim carrey facepalm

 

Hajde da ti pojasnim tvojom terminologijom: Nisu to paralelni pravosudni sistemi vec jedinstven (u smislu: nerazdvojiv) sistem sudskih organa (kao sto ih recimo svaka veca opstina ima) kojih ima vise ali svi rade po istom forumskom (drzavnom) "zakonu"... a oglasnu tablu mogu da biraju sami. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2019 at 9:51 AM, Darth Bane said:

Ali sto jes-jes: otkako nema Kinika i Denisa Jasharevica ovaj forum mi nesto nije zanimljiv. 

 

A da nisu možda otvorili svoj forum sa Kinikom i klikom ? Gde svako može da dođe i da bude vređan?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Osim ako ne znam za neke koji su se sakrili, ona ekipa iz prastare inkarnacije nije tu, mislim da neče ni biti. Dosta njih mi je na fb, i što se mene tiče, super, tamo smo svakodnevno u komunikaciji (npr Dunadan). Zvala sam - neko spomenu Kro boja - ne namerava da se vraća. Vesna je, srećom, živa i zdrava 🙂 i evo, nikako da joj vratim knjigu 😛

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JFW said:

Osim ako ne znam za neke koji su se sakrili, ona ekipa iz prastare inkarnacije nije tu, mislim da neče ni biti. Dosta njih mi je na fb, i što se mene tiče, super, tamo smo svakodnevno u komunikaciji (npr Dunadan). Zvala sam - neko spomenu Kro boja - ne namerava da se vraća. Vesna je, srećom, živa i zdrava 🙂 i evo, nikako da joj vratim knjigu 😛

 

JFW, hvala za lepe vesti!

 

Ako ste u kontaktu, reci Vesni da je pozdravljam.

I Cro-boyu da mi se javi ako hoce. Imao sam njegov tel. # i ostalo, a sve je nestalo kad mi se stari komp raspao.

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2019 at 5:26 PM, Yoyogi said:

 

A da nisu možda otvorili svoj forum sa Kinikom i klikom ? Gde svako može da dođe i da bude vređan?

Problem je kad nemaš svoje mišljenje, nego čekaš da ti kažu koje je..:smiley33:..to ti je kao u braku...pitaš lepo ženu, kakav ti je stav oko nečega i nemaš problema :reading:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam na odsutnosti. Bio sam u gužvi oko posla, valjan vikend nisam imao 2 meseca.
Obećao sam logo i još neke stvarčice.

Evo za vikend ću odraditi.

McLeod-u i mom burazeru sam rekao da izbrainstorm-ujete šta motive, simbole, ideje itd šta želite da bude u logu ili sl.
Ja već imam nekih ideja.

Hvala puno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBorn said:

Ja se izvinjavam na odsutnosti. Bio sam u gužvi oko posla, valjan vikend nisam imao 2 meseca.
Obećao sam logo i još neke stvarčice.

Evo za vikend ću odraditi.

McLeod-u i mom burazeru sam rekao da izbrainstorm-ujete šta motive, simbole, ideje itd šta želite da bude u logu ili sl.
Ja već imam nekih ideja.

Hvala puno.

 

Izbrejnstormovali smo (ok, uglavnom ja) pa cu ti poslati na PP. 😉 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

 

Izbrejnstormovali smo (ok, uglavnom ja) pa cu ti poslati na PP. 😉 

 

A šta bi bilo to što neko može da promeni na sajtu? Plug-ins, menjanje koda?

 

Šta posle, da onaj koji to uradi posle negde nestane? Nova verzija ovoga što vozi sajt neće prepoznati te hakeraje a oni koji budu u sedlu tada neće znati šta je bilo menjano.

 

Moj savet, ako ste ovde dobrovoljci, samo "vanilla" i nikakve izmene koje prave probleme kada dođe do sajt softver upgrejd.

 

Ako nije menjanje koda a samo konfiguracija (tunable parameters) , to je OK.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...