Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

11 hours ago, Amigo said:

 

Srbiju naviklu na Farmu, Zadrugu, zadriglu u reality (ne)kulturu, opkoljenu tabloidima gdje se popularise vrsnjacko nasilje, starlete, zestoki momci i kontroverzni biznismeni, u sustini najgori sljam koji dobiva toliku paznju da postaju idoli klincima, odusevljavaju ljudi koji nemaju skrupula, dosadno im je slusati ili citati neku normalnu raspravu, zele uzbudjenje mentalnog nasilja, provokacije, podmetanje, ucitavanje, generalizaciju cijelih naroda, oblasti, podrugljivo etiketiranje i slicne stvari sto "obogacuju" sadrzaj jednog foruma.

 

NIje to u pitanju. Pojedini em imaju znanje,zivotno iskustvo, em znaju da pisu. I realno sagledavaju svet oko sebe. Malo je takvih. Nista ne doprinos kvalitetu foruma oterati par  najboljih clanova. To je uradjeno samo da bi se zadovoljila sujeta nekolicine forumasa. 

P.S. Nekolicine ocigledno uticajnih forumasa.

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vjekoslav said:

 

ne gledam ga. kad me zanima politika u USofA, i neka diskusija na tu temu, odem na jedan od brojnih americkih diskusionih foruma. zasto bi itko danas, u 21. stoljecu, dakle u doba globalizacije, satelita i interneta, o dogadjajima u Americi saznavao, ili diskutirao na nekom, primjera radi, bugarskom forumu? ili slovenskom? ili madjarskom? ili litvanskom? ili bjeloruskom? ili mongolskom? ili kambodzanskom? ili, sta znam, namibijskom?

 

po kojoj logici? pa eventualno u slucaju da me zanima bugarsko, ili slovensko, ili madjarsko, ili litvansko, ili bjelorusko, ili mongolsko, ili kambodzansko, ili namibijsko misljenje o USofA. ali ne zanima me.

 

Pa i ne saznajes o dogadjajima vec diskutujes sa drugim forumasima o dogadjajima. Nadje se tu i poneki forumas iz USA. Ja se sa njima uglavnom politicki ne slazem ali ipak imam empatiju i razumevanje za uslove u kojima formiraju svoje politicke stavove. Treba da postoje topici o svemu. Ja bih otvorio i topik o Bugarskoj, Namibiji, Severnoj Koreji, Severnoj Makedoniji. Sto da ne. Sto vise raznih tema veci je kvalitet diskusije. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

NIje to u pitanju. Pojedini em imaju znanje,zivotno iskustvo, em znaju da pisu. I realno sagledavaju svet oko sebe. Malo je takvih. Nista ne doprinos kvalitetu foruma oterati par  najboljih clanova. To je uradjeno samo da bi se zadovoljila sujeta nekolicine forumasa. 

P.S. Nekolicine ocigledno uticajnih forumasa.

O tome se i radi, o kreiranju sveta za koje smo svi nadlezni svakim slovom koje upotrebimo. Svet u kojem  mrznja, brutalnost, prostakluk, uskogrudost bez obzira na iskustvo i znanje daje  osnovni ton zajednickoj stvarnosti meni ne treba, ne pristajem na to. Kinik je rasterao sve sto je zensko na bivsem forumu, vredjao je necije majke, sestre, cerke, supruge osporavajuci nam pravo da i mi bojimo forumsku stvarnst svojim vidjenjem sveta, svojim znanjima i iskustvom. Po cemu su Vilhelminine analize pojava manje vredne od Kinikovih? Donela nam je sever Evrope na tacni, iscrpno, dobro potkrepljeno, elokventno a najmanje je pisala o - kuvanju? Odlazile smo jer nemamo vremena da se pravdamo, da objasnjavamo ocigledno, mi nismo zaludne ni kad imamo 100 godina, mi ne rusimo, mi gradimo ovaj svet zajedno sa svojim ocevima, muzevima, sinovima i taj rad treba da bude postovan. Pristojnost, gospodo, to je ono sto novom svetu treba, bar za pocetak.

Edited by Pletilja
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, A sad said:

Prekinucete sa ovom raspravom. 

 

Istina. Premda nemam običaj komentirati na ovim topicima, Kinik ostaje legenda, lik koji je donekle stvorio Forum, netko čije odsustvo sa gastronomije, literature, filma... zapravo, svega, čini ovaj forum prilično očajnim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 10:58 AM, Vjekoslav said:

 

ne gledam ga. kad me zanima politika u USofA, i neka diskusija na tu temu, odem na jedan od brojnih americkih diskusionih foruma. zasto bi itko danas, u 21. stoljecu, dakle u doba globalizacije, satelita i interneta, o dogadjajima u Americi saznavao, ili diskutirao na nekom, primjera radi, bugarskom forumu? ili slovenskom? ili madjarskom? ili litvanskom? ili bjeloruskom? ili mongolskom? ili kambodzanskom? ili, sta znam, namibijskom?

 

po kojoj logici? pa eventualno u slucaju da me zanima bugarsko, ili slovensko, ili madjarsko, ili litvansko, ili bjelorusko, ili mongolsko, ili kambodzansko, ili namibijsko misljenje o USofA. ali ne zanima me.

 

Daj im predlozi da prestanu da pisu o Kanadi na regionalnom forumu, ako hoce da pisu o Kanadi, neka idu na kanadski forum. Budi konzistentan, ne onako od prilike.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ironside said:

 

Istina. Premda nemam običaj komentirati na ovim topicima, Kinik ostaje legenda, lik koji je donekle stvorio Forum, netko čije odsustvo sa gastronomije, literature, filma... zapravo, svega, čini ovaj forum prilično očajnim.

 

auuu jbt koja kuknjava, jbt napravite viber grupu pa se dopisujte do mile volje. 
Kako mozes sebi da cinis takvu stvar?
Obitavas, i trosis vreme, na ocajnom mestu. cak ne ni ocajno nego poprilicno ocajno..
 

Bez namere da ulazim u dalju polemiku, kontradiktoran si. Nemas obicaj al' sve1 cinis.  Poprilicno ocajno al' jos ti dovoljno zanimljivo da budes ovde.
Nemoj molim te, shvatiti ovo kao neko teranje, jer em nije namera, em nisam u mogucnosti. 
Nek' cveta 1000 cvetova, nek' pishe ko sta hoce u okviru (razno tumachenih) pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem cemu kuknjava, niko nije banovan, nego samo opomenut, koliko se secam, da se ponasa civilizovano. Celi problem vuce korene iz starog forumu, gde su moderatori dopustali verbalno izivljavanje jednog broja forumasa i svaki pokusaj da se neko suprostavi toj grupaciji je strogo kaznjavan trajnim banovima.

Posle su kopali po IP adresama, onako udbaski i sadisticki, ako bi se neko ponovo prijavio, kao da je neki drzavni neprijatelj i uradio ko zna sta, da ga otkriju i ponovo banuju. Onako ljudski, to je bilo katastrofalno od strane tog moderatorskog tima. To se odnosi naravno samo na gornji deo foruma.

Kada se izgubi ta privilegija da mozes da kazes sta god hoces bilo kome, a da taj ne moze da uzvrati istom merom, onda su se osetili iznenadjenim i uvredjenim.:classic_ninja:

 

Nego @Yoyogi gde si:smiley33:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Amigo said:

Posle su kopali po IP adresama, onako udbaski i sadisticki, ako bi se neko ponovo prijavio, kao da je neki drzavni neprijatelj i uradio ko zna sta, da ga otkriju i ponovo banuju. Onako ljudski, to je bilo katastrofalno od strane tog moderatorskog tima. To se odnosi naravno samo na gornji deo foruma.

 

Ni na ovom forumu to nije moguće, osim ako nije u pitanju tehnički problem, a ti bi mogao da obratiš pažnju na izražavanje. Ovde, pre svega, ne postoje "gornji" i "donji" delovi. Topik nije namenjen kritikama Moderacije već forumašima koji nisu prisutni, ok?

 

Zamisli molim te, na jednom privatnom forumu, forumaš je banovan trajno i ponovo se registrovao a zla moderacija ga opet banuje trajno jer piše isto zbog čega je već više puta trajno udaljen sa foruma. 

 

Nov forum, nove relacije, nova priča. 

 

 

 

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Pletilja said:

Kinik je rasterao sve sto je zensko na bivsem forumu, vredjao je necije majke, sestre, cerke, supruge osporavajuci nam pravo da i mi bojimo forumsku stvarnst svojim vidjenjem sveta, svojim znanjima i iskustvom.

Bez da ulazim u dalju raspravu o tome, to uopste nije tacno. Njegova odluka je da pauzira, ili napusti forum, ali nema smisla optuzivati ga za neku mizogeniju, ili proterivanje "zenskog" foruma

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barracuda said:

Nov forum, nove relacije, nova priča. 

 

Da ste hteli novi forum nova priča, mogli ste jednostavno da stavite nekoga od Kinikovih žrtava za moderatora. Amiga, Vilhelminu, Hill Billa, Diva, Yoyogija, ima ih siguirno još. Tada bi i njemu i njegovim šoderašima i šešeljašima bilo jasno da se radi o raskidu sa starim i ne bi ni došli.

Ovako, ni trt ni mrt ni život ni smrt.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Bez da ulazim u dalju raspravu o tome, to uopste nije tacno. Njegova odluka je da pauzira, ili napusti forum, ali nema smisla optuzivati ga za neku mizogeniju

 

https://forum.b92.net/topic/74031-kritike/page-565#entry5770195

 

...

 

10 hours ago, zoran59 said:

Vjekoslave, sto je sa Slavenom? Imas li njegov direktni kontakt, je li zainteresiran da se pojavi ovdje?

 

davno sam imao njegov e-mail, nazalost izgubio se negdje u prebacivanjima adresara s kompa na komp. pitao sam i bivseg administratora B92, ovo je njegov odgovor:

 

Quote

probao sam da pošaljem mail na adresu koju je Slaven ostavio ali taj internet domen više ne postoji, i poruka se odmah vratila sa greškom

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yoyogi said:

 

Da ste hteli novi forum nova priča, mogli ste jednostavno da stavite nekoga od Kinikovih žrtava za moderatora. Amiga, Vilhelminu, Hill Billa, Diva, Yoyogija, ima ih siguirno još. Tada bi i njemu i njegovim šoderašima i šešeljašima bilo jasno da se radi o raskidu sa starim i ne bi ni došli.

Ovako, ni trt ni mrt ni život ni smrt.

 

Moderatori se ne biraju prema potencijalu za revansizam. 

 

BTW, hvala na ponudi.

 

Kinik je sam rekao da nece doci ovde, pa je pogazio to i dosao. Potom je uspeo neko vreme da igra na tananoj liniji banovanja, visestruko bio upozoravan a onda kada je shvatio da ne moze kao na starom forumu i da ce biti banovan ako tako nastavi (sto je po mom misljenju i trebalo da usledi - javno sam to rekao i obrazlozio zbog cega), sam se pokupio i otisao... Sto bi grupa TNT rekla "Bolji je necastan beg nego castan poraz". 


Dakle niko ga nije oterao kao sto ga nismo ni zvali da dodje. Niti cemo ga zvati da se vrati. Toliko o tome, mislim da nema vise potrebe o ovome da se raspravlja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2019 at 7:21 AM, Pletilja said:

 Kinik je rasterao sve sto je zensko na bivsem forumu, vredjao je necije majke, sestre, cerke, supruge osporavajuci nam pravo da i mi bojimo forumsku stvarnst svojim vidjenjem sveta, svojim znanjima i iskustvom. Po cemu su Vilhelminine analize pojava manje vredne od Kinikovih? Donela nam je sever Evrope na tacni, iscrpno, dobro potkrepljeno, elokventno a najmanje je pisala o - kuvanju? Odlazile smo jer nemamo vremena da se pravdamo, da objasnjavamo ocigledno, mi nismo zaludne ni kad imamo 100 godina, mi ne rusimo, mi gradimo ovaj svet zajedno sa svojim ocevima, muzevima, sinovima i taj rad treba da bude postovan. Pristojnost, gospodo, to je ono sto novom svetu treba, bar za pocetak.

 

vidim da je andja reagovala

 

ali ja reagujem jer sam uvredjena sto se zene sa prethodnog foruma smatraju ne-zenama, jer kazes da je rasterano sve sto je zensko a to nije tacno

 

takodje primecujem da tzv. proterane zene koje su pisale na onom forumu ni na ovom sada ne pisu nekim vecim intenzitetom

hocu da kazem da i bez kinikove `metle` slabo pisu

 

U cemu je onda problem...mislim da je u pitanju tehnika postovanja.

 

ps. jos da napomenem da moju majku, baku, sestre i tetke, pa ni moju zensku malenkost `onaj s metlom`, nije vredjao

osim sto je ponekad pokusao da umanji kulinarske sposobnosti moje rodbine i prijatelja i istakne svoje ili tamo neke...

 

Ovo je bila obaveza da se kaze a tema je taman takva da iza ledja mozemo da nostalgisemo za onima koji nisu tu ali i da kazemo sta imamo ako vidimo da ih neko optuzuje za nesto sto ne stoji ili sto nije sasvim tacno.

 

Ako kazes da je proterao sve sto je zensko, time ucitavas da sam musko a

ja kazem da nisam. Dokaz da sam zena je to sto sam emotivna jer mi uvek nedostaju svi i uvek se pitam gde su i sta li rade sada kad ne pisu....

 

 

ne dirajte me dok placem!

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vjekoslav said:

Rekoh da ne ulazim u raspravu. Prelako se danas lepe etikete da bi se diskreditovao sagovornik. I koliko ljudi uopste moze tvrditi da u dijalogu nije nekad upotrebilo metaforu ili izraz koji se moze protumaciti kao diskriminatorski? Svo to PC jezicko cistunstvo je cisto licemerje.... pitaj Trudoa o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, zoran59 said:

Vjekoslave, sto je sa Slavenom?

 

 

10 hours ago, Vjekoslav said:

davno sam imao njegov e-mail, nazalost izgubio se negdje u prebacivanjima adresara s kompa na komp. pitao sam i bivseg administratora B92, ovo je njegov odgovor:

 

 

Prije par mjeseci sam primijetio da se na ovaj forum registrovao korisnik pod tim nickom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...