Jump to content

Feminizam & renesansa: Žene će roditi revoluciju


Geronimo

Recommended Posts

40 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Lično nemam ništa protiv dok mi ne para uši. 

 

Pričam ja tako onomad sa jednom rođakom, pa kažem šurnjajo brate, hoću ja za tebe da kažem da si psihološkinja, ali samo što mi ne otpadnu uši kad to čujem, naročito kad čujem sebe da to izgovaram (dakle, u mojoj glavi, meni su neke rodno senzitivne reči "parale uši", slično kao kad neki komentator izgovori prezime igrača na potpuno drugi način od onoga kako ga svi zovu godinama pa me to nervira, još u mom kraju se uglavnom izgovara psihoLoškinja, pa mi zvuči još grđe). Kaže ona meni - vidi zaovin mužu, psihološkinja ti para uši, ali zato ti je na primer sluškinja verovatno onako baš milozvučna.

 

Zgoditak, 1:0 za šurnjaju. I više ne razmišljam o tome da li mi para uši. Treba se samo navići, ne dramiti oko toga jer tako treba da bude, rodno senzitivni jezik treba da postoji i brzo će da prestane paranje ušiju.

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

znači, sviraš kurcu u suštini @Kooineeperk

Opet ucitavas. Ruzno je. 

 

U firmi koju ja vodim, kao i u prethodnim gde sam bio iskljucivo ja zaduzen za formiranje tima, a gde sam zaposlio zene (a pozicija je ravnopravna za oba pola), zene su imale veci prosek plate za istu poziciju, ili cak i vecu platu od vise-rangiranog kolege. Da ne pominjem druge stvari i razumevanja za specificnosti zenskog pola. Cak se pre moze reci da sam diskriminisao muski pol. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Ne učitavam ti ništa, doslovno si to sam napisao, ali to želiš da prikažeš kao neku ne znam kakvu brigu za nas žene, dok ti zapravo služi kao lepa racionalizacija tvojih stavova i toga što ti "para uši". Ali pošto je na ovom forumu najpopularnija reč učitavanje, opet je DameTime zla veštica Grdana. 

 

Za to vreme dok mu zla veštica DameTime učitava sve i svašta, Dropkick koristi sledeće konstrukcije...

Manja nego što ti misliš... e(on zna koliko žena vrednuje značaj rodno senzitivnog jezika a koliki ne)

i opet potpuno ignoriše činjenicu da kao muškarac nije pozvan da daje evaluativne tvrdnje o elementima ženske borbe za ravnopravnost, a i ako ih već daje, treba da prilikom toga bude vrlo, vrlo pažljiv. Isto kao što ni Kojneperk nema pravo da rodno senzitivni jezik nazove sviranjem kurcu. 

Isto na ovo mogu da odgovorim: Ona zna koliko žena vrednuje značaj rodno senzitivnog jezika, a koliki ne. 

Link to comment
Share on other sites

Jezik je živa stvar. Upravo tako, menjao se vekovima, evoluirao tokom dugog vremena, nisu se ovakve jezičke stvari regulisale nekim zakonima, uredbama i šta ti ja znam kojim sve legalnim aktima. Ne mislim da bih uvredio nekog, ako bi rekao da me ne zanima previše da sad odjednom drugačije zovem tolika zanimanja, nego onako kako sam ih zvao ceo život i kako su mi jedino poznata. To each his own: Entuzijazma nemam ni najmanje da svoj vokabular proširujem rodno senzitivnim rečima. Ostavljam to onima koje to ispunjava. Meni je to nebitno, i mada se čovek uči dok je živ, vreme i energiju svesno i nesvesno biram da koristim za druge, meni bolje/lepše/korisnije/svrsishodnije stvari za (na)učiti. Globalno i lokalno, bezbroj stvari me neuporedivo više brine od ovoga... Rodno senzitivni jezik 😁

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Isto na ovo mogu da odgovorim: Ona zna koliko žena vrednuje značaj rodno senzitivnog jezika, a koliki ne. 

 

Kad budem imala vremena sešću i potkrepiti svoje tvrdnje, da ne bude zla veštica ti učitava napamet.

Link to comment
Share on other sites

Neke reči jednostavno zvuče rogobatno i sa tim i osobe koje forsiraju rodno senzitivni jezik moraju da se slože. Meni nije teško da za nekog kažem da je psihološkinja ili pedagoškinja, priznajem da mi je bilo smešno u početku ali protokom vremena i usvajanjem svesti da je to nekome bitno, prihvatio sam i ja, šta mi teško. 

 

Međutim, imamo npr žene pisce, nekako još uvek nisu našli pravu reč ženskog pola za to, pa govore "spisateljica" što mi je nekako ružna reč i kao da manje vredi u strogo profesionalnom smislu nego reč "pisac", spisateljica me asocira na nešto gde kao nešto pišeš ali to i nije baš prava književnost nego otkud znam kolumne ili tako nešto. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To da li zvuče rogobatno je potpuno irelevantno za značaj rodno senzitivnog jezika; sigurna sam da kad bi svi uložili vremena koliko ulažu u poricanje istog bi se mogli setiti bar 10 reči koje i dan danas zvuče rogobatno kad se prevale preko jezika, a gle čuda nemaju veze sa rodno senzitivnim jezikom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

npr krastavac. najružnija reč u univerzumu, krastavica nije ništa bolja.

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Sada eskiviras a-la-Kronos kad mu se nesto dokaze i/ili uputi konkretno pitanje... 

 

alo bre liku, napisao si 

"Ovo sa rodnom senzitivnocu jezika je do tada, s oprostenjem, sviranje... "

 

...a ja ti učitavam kurcu? sviranje mandoljini si hteo da napišeš ali ti je ponestalo karaktera, jelda

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kooineeperk said:

Opet ucitavas. Ruzno je. 

 

U firmi koju ja vodim, kao i u prethodnim gde sam bio iskljucivo ja zaduzen za formiranje tima, a gde sam zaposlio zene (a pozicija je ravnopravna za oba pola), zene su imale veci prosek plate za istu poziciju, ili cak i vecu platu od vise-rangiranog kolege. Da ne pominjem druge stvari i razumevanja za specificnosti zenskog pola. Cak se pre moze reci da sam diskriminisao muski pol. 

 

Sve navedeno nije učinilo da ti diskriminišeš muškarce na bilo koji način. Time što žene tretiraš kao ljudska bića (zaaamisli!) ne diskriminišeš muškarce.

 

Ali bitno je da si se uhvatio u kolo da objasniš kako je rodno senzitivni jezik sviranje kurcu i da juriš uini-ja da ti ne učitava ono što si sam napisao ovde. Isti MO kao drug Dropkick.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U udzbeniku pise za analni otvor-čmar.

Iako zvuci rogobatno, ljudima ne smeta da koriste taj pojam u raznoraznim situacijama.

Ima cak i stih "razvaljeni rčma ko seoska krčma"

Ne mogu da verujem da sam na kosarkaskoj temi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Sve navedeno nije učinilo da ti diskriminišeš muškarce na bilo koji način. Time što žene tretiraš kao ljudska bića (zaaamisli!) ne diskriminišeš muškarce.

Jbt "zene tretiram kao ljudska bica" 😄 pa gde je ovo otislo. 😄 😄 😄 Ovo je kao da si rekla da onaj ko kaze Psiholog za neku zenu, a ne Psiholoskinja, je isti nivo kao da je nazvao Slino, Panju, Stoko, Curko... 

 

Time sto sam za isti nivo znanja, iskustva i ucinka, omogucio vecu platu zeni, jeste diskriminacija muskaraca. Kao i obrnuto. Kao sto rekoh primanja nisu jedina stavka, tu je i mogucnost napredovanja, kao i mnogi drugi benefiti koji mogu biti rodno-neravnopravni - npr. zasto samo termini za fudbal koje placa firma a ne i nesto gde ce se zene pronaci i imati kao benefit rekreacije?

 

5 minutes ago, DameTime said:

Ali bitno je da si se uhvatio u kolo da objasniš kako je rodno senzitivni jezik sviranje kurcu i da juriš uini-ja da ti ne učitava ono što si sam napisao ovde. Isti MO kao drug Dropkick.

Rodno senzitivni jezik je sviranje... u odnosu na bitnije stvari. Dakle, ne sam po sebi, vec iskuljucivo u odnosu na druge stvari kojima dajem prioritet. I koje, realno, treba i zenama da budu bitnije. Verujem da mnoge dele to misljenje.

 

<Vucic mode ON>

Zabole samohranu majku troje dece sta ce joj pisati u radnoj knjzici, na kojoj poziciji je radila, ako joj je plata manja od kolege a radi i doprinosi mozda i vise od njega. I on na kraju bude unapredjen. 

<Vucic mode OFF>

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Time sto sam za isti nivo znanja, iskustva i ucinka, omogucio vecu platu zeni, jeste diskriminacija muskaraca. Kao i obrnuto. Kao sto rekoh primanja nisu jedina stavka, tu je i mogucnost napredovanja, kao i mnogi drugi benefiti koji mogu biti rodno-neravnopravni - npr. zasto samo termini za fudbal koje placa firma a ne i nesto gde ce se zene pronaci i imati kao benefit rekreacije?

 

Okej, zašto si to uradio? I ne, i dalje nisi time diskriminisao muškarce, jer žene u radnom okruženju i dalje imaju neke "otežavajuće" faktore. Pr. materinsko odsustvo (da li firma ograničava dužinu trajanja istog?), o kakvoj se poziciji u firmi radi (da li je na neki način zahtevnija za osobu ženskog pola i roda pa se to "ravna" preko plate i sl). Ima tu 1000 stvari o kojima se može diskutovati. 

 

Just now, Kooineeperk said:

Rodno senzitivni jezik je sviranje... u odnosu na bitnije stvari. Dakle, ne sam po sebi, vec iskuljucivo u odnosu na druge stvari kojima dajem prioritet. I koje, realno, treba i zenama da budu bitnije. Verujem da mnoge dele to misljenje.

 

Koje su to stvari koje su bitnije? I kao što uini reče, ako je tako, zašto nam ne učiniš tu malu i mizernu stvar (po tvom mišljenju) dok ne stigne vreme za velike promene?

 

Što se tiče onoga u šta ti veruješ - izvoli potkrepi nekim istraživanjem javnog mnjenja npr.

 

Just now, Kooineeperk said:

 

<Vucic mode ON>

Zabole samohranu majku troje dece sta ce joj pisati u radnoj knjzici, na kojoj poziciji je radila, ako joj je plata manja od kolege a radi i doprinosi mozda i vise od njega. I on na kraju bude unapredjen. 

<Vucic mode OFF>

 

Ako ćeš za ovu temu da se "kriješ" iza AV... pls da stanemo ovde. Opet racionalizuješ svoja uverenja a tome ovde nije mesto. Zašto se ti kao muškarac brineš o tome, evo to je moje pitanje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, uini said:

npr krastavac. najružnija reč u univerzumu, krastavica nije ništa bolja.

 

alo bre liku, napisao si 

"Ovo sa rodnom senzitivnocu jezika je do tada, s oprostenjem, sviranje... "

 

...a ja ti učitavam kurcu? sviranje mandoljini si hteo da napišeš ali ti je ponestalo karaktera, jelda

 

B1: To se tako svojoj mami obracaj. Vazi? 😉 

 

 

B2: Ja sam izricito rekao sta ucitavas (evo ispod citat - ucitavas mi da sam rekao da je beznacajno), a "kurac" sam pomenuo ne kao ucitavanje vec kao vulgarnost koju ja nisam rekao.

54 minutes ago, Kooineeperk said:

B1: nisam rekao da je beznacajno, ne moras da ucitava, vec da je "sviranje... " (opet nisam ni rekao "kurac"), a to znaci da je manje vazno, konkretno rekao sam "daleko bitnije" (a ne sitno i beznacajno) jer prosto ima mnogo bitnijih stvari od toga (koje sam i naveo).

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Okej, zašto si to uradio?

Zato sto sam smatrao da u tim konkretnim slucajevima, treba da imaju nesto bolji tretman, delom zasto sto sam hteo da imaju bolji polozaj kao zene, a delom i zbog perspektive koju sam video u njima. 

 

5 minutes ago, DameTime said:

I ne, i dalje nisi time diskriminisao muškarce, jer žene u radnom okruženju i dalje imaju neke "otežavajuće" faktore. Pr. materinsko odsustvo (da li firma ograničava dužinu trajanja istog?), o kakvoj se poziciji u firmi radi (da li je na neki način zahtevnija za osobu ženskog pola i roda pa se to "ravna" preko plate i sl). Ima tu 1000 stvari o kojima se može diskutovati. 

Pozicije su agnostic sto se tice pola, mogu je jednako raditi i muskarci i zene. Pomenuo sam, ako si pazljivo citala, da su postoje i druge stvari (rekao sam "Da ne pominjem druge stvari i razumevanja za specificnosti zenskog pola"). To podrazumeva i recimo razumevanje za drugo stanje kao i povratak nakon porodjaja. 

 

10 minutes ago, DameTime said:

Koje su to stvari koje su bitnije? I kao što uini reče, ako je tako, zašto nam ne učiniš tu malu i mizernu stvar (po tvom mišljenju) dok ne stigne vreme za velike promene?

A sto ti je tesko da procitas sta sam napisao - objasnio sam koje stvari smatram bitnijim? Ne bi trosila vreme da pitas stvari koje sam vec napisao. 

 

Uz to, jos jedno a-la-uini ucitavanje je ovaj bold. I na to sam vec odgovorio. 

 

 

10 minutes ago, DameTime said:

Što se tiče onoga u šta ti veruješ - izvoli potkrepi nekim istraživanjem javnog mnjenja npr.

Ne vredi, nemam pecat. 🙂 Kao ni ti. 

 

12 minutes ago, DameTime said:

Ako ćeš za ovu temu da se "kriješ" iza AV... pls da stanemo ovde. Opet racionalizuješ svoja uverenja a tome ovde nije mesto. Zašto se ti kao muškarac brineš o tome, evo to je moje pitanje?

Sestro draga, sprdnja za Vucic mode... 

 

Zasto se brinem o rodnoj ravnopravnosti? To je slicno kao da me pitas zasto se brinem za ekologiju, vladavinu prava i slicno. To sve treba da budu aksiomi a ne teoreme, ako me razumes. 

5 minutes ago, DameTime said:

 

Zašto ne tati?

 

Tate, obicno, imaju tezu ruku 😄 sta ja znam kakva je situacija kod njega u porodici, ovako je nekako sigurnije da ce bolje proci. 😄  

12 minutes ago, uini said:

kada sam ti napisao, alo bre liku, imao sam postovanja u odnosu na napisano. jel smo sada okej?

..daj ti ono sviranje tri tačke, da čujem šta je.

 

OK smo mi odavno. 😄 

 

Sviranje cvecu. Zadovoljan? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Zato sto sam smatrao da u tim konkretnim slucajevima, treba da imaju nesto bolji tretman, delom zasto sto sam hteo da imaju bolji polozaj kao zene, a delom i zbog perspektive koju sam video u njima. 

 

Hajde da budemo iskreni ovde - bold je sigurno dominantan razlog, pogotovo ako je privatna firma u pitanju. A to nema veze s tim da li je potencijalni zaposleni muškarac ili žena. 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Pozicije su agnostic sto se tice pola, mogu je jednako raditi i muskarci i zene. Pomenuo sam, ako si pazljivo citala, da su postoje i druge stvari (rekao sam "Da ne pominjem druge stvari i razumevanja za specificnosti zenskog pola"). To podrazumeva i recimo razumevanje za drugo stanje kao i povratak nakon porodjaja. 

 

Primetila sam i pitala sam te dva puta, ali nisi odgovorio, pa sam morala sama da nagađam. 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

A sto ti je tesko da procitas sta sam napisao - objasnio sam koje stvari smatram bitnijim? Ne bi trosila vreme da pitas stvari koje sam vec napisao. 

 

Uz to, jos jedno a-la-uini ucitavanje je ovaj bold. I na to sam vec odgovorio. 

 

Nije to učitavanje, sam si pisao pa si posle počeo da se vadiš. Tako to obično ide. 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Ne vredi, nemam pecat. 🙂 Kao ni ti. 

 

Misliš da ne postoje istraživanja na ovu temu? Pošto postoje. 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Sestro draga, sprdnja za Vucic mode... 

 

Zasto se brinem o rodnoj ravnopravnosti? To je slicno kao da me pitas zasto se brinem za ekologiju, vladavinu prava i slicno. To sve treba da budu aksiomi a ne teoreme, ako me razumes. 

 

Ne, zašto se ti brineš o tome šta je bitnije samohranoj majci bez posla i sa niskom platom i otkud ti znaš da nju nije briga za rodno senzitivni jezik? Ili misliš da je to rezervisano samo za "buržujke"? 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Tate, obicno, imaju tezu ruku 😄 sta ja znam kakva je situacija kod njega u porodici, ovako je nekako sigurnije da ce bolje proci. 😄  

 

Nope, nego je duboko ukorenjena sleng-izjava "tako se obrati svojoj mami" 😉 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Hajde da budemo iskreni ovde - bold je sigurno dominantan razlog, pogotovo ako je privatna firma u pitanju. A to nema veze s tim da li je potencijalni zaposleni muškarac ili žena. 

 

Nije. 

 

5 minutes ago, DameTime said:

Primetila sam i pitala sam te dva puta, ali nisi odgovorio, pa sam morala sama da nagađam. 

Eto, odgovorio sam ti konkretno, ako ti nije bio dovoljan taj opsirniji pojam. 

 

6 minutes ago, DameTime said:

Nije to učitavanje, sam si pisao pa si posle počeo da se vadiš. Tako to obično ide. 

😄  Nigde nisam napisao da je mizerno samo po sebi vec da je manje bitno u odnosu na druge stvari. 

 

10 minutes ago, DameTime said:

Misliš da ne postoje istraživanja na ovu temu? Pošto postoje. 

I istrazivanje je pokazalo da je prosecnoj zeni koja je popunjavala anketu bitnije kako je profesionalno oslovljavaju (ne nebitno, nego bitnije) od toga kakve uslove za rad, platu i napredovanje ima? Daj pokazi mi molim te. 

 

12 minutes ago, DameTime said:

Ne, zašto se ti brineš o tome šta je bitnije samohranoj majci bez posla i sa niskom platom i otkud ti znaš da nju nije briga za rodno senzitivni jezik? Ili misliš da je to rezervisano samo za "buržujke"? 

 

Covece. Ti stvarno ne citas sta drugi pisu? Kad sam napisao da nju nije briga za rodno senzitivni jezik? Kad mi to budes pokazala mozda mozemo dalje na ovu temu, jer sta god ja da napisem, ti i tvoj drugar to tumacite kako zelite iako je jasno barem 3 puta istaknuto do sada. Istini za volju, napisao sam ovo:

  

40 minutes ago, Kooineeperk said:

Zabole samohranu majku troje dece sta ce joj pisati u radnoj knjzici, na kojoj poziciji je radila, ako joj je plata manja od kolege a radi i doprinosi mozda i vise od njega. I on na kraju bude unapredjen. 

 

 

Da sam napisao samo "Zabole samohranu majku troje dece sta ce joj pisati u radnoj knjzici, na kojoj poziciji je radila" i tacka, onda bi vazilo svo ovo tvoje izvrtanje 😉 ali, jbg, nisam samo to napisao. A ti slobodno izvlaci iz konteksta i dalje, ali bez mene. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije. 

 

Ovo će se svesti na ubeđivanje pa je svakako besmisleno nastaviti. Ono što mogu da ti kažem jeste da se žene ne bore za to da im se daje veća plata samo na osnovu toga što su žene, i pre će to doživeti kao ponižavajuće nego ako ih osloviš kao advokatice, psihološkinje, sociološkinje itd. Ne dolazim u tvoju firmu da imam 20 000 rsd "prednosti" u odnosu na muškarce, već da imam jednaku platu na istoj poziciji, jednaku mogućnost za napredovanje, zauzimanje seniorskih (viših) pozicija i sl. 

 

41 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Eto, odgovorio sam ti konkretno, ako ti nije bio dovoljan taj opsirniji pojam. 

 

😄  Nigde nisam napisao da je mizerno samo po sebi vec da je manje bitno u odnosu na druge stvari.

 

Funfact, ako ovo ponoviš 15 puta - neće postati istina. Upitan si koje su to stvari i zašto ne možeš barem to da učiniš do nekih većih promena (kad se već ponavljamo). 

 

41 minutes ago, Kooineeperk said:

I istrazivanje je pokazalo da je prosecnoj zeni koja je popunjavala anketu bitnije kako je profesionalno oslovljavaju (ne nebitno, nego bitnije) od toga kakve uslove za rad, platu i napredovanje ima? Daj pokazi mi molim te. 

 

Ne može da pokaže to kad to uopšte nije tema (mada verovatno da postoje istraživanja i na tu temu) (ti si taj koji uvodi kao faktor ove stvari jer ti to pomaže u racionalizaciji onog što si prvobitno napisao), nego stavovi žena na temu rodno senzitivnog jezika. Što sam svakako rekla da ću okačiti (na prikladnijoj temi) čim budem bila u prilici za to. 

 

41 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Covece. Ti stvarno ne citas sta drugi pisu? Kad sam napisao da nju nije briga za rodno senzitivni jezik? Kad mi to budes pokazala mozda mozemo dalje na ovu temu, jer sta god ja da napisem, ti i tvoj drugar to tumacite kako zelite iako je jasno barem 3 puta istaknuto do sada. Istini za volju, napisao sam ovo:

  

 

Da sam napisao samo "Zabole samohranu majku troje dece sta ce joj pisati u radnoj knjzici, na kojoj poziciji je radila" i tacka, onda bi vazilo svo ovo tvoje izvrtanje 😉 ali, jbg, nisam samo to napisao. A ti slobodno izvlaci iz konteksta i dalje, ali bez mene. 

 

Opet, racionalizuješ svoje stavove time što uvodiš peti faktor u jednačinu - a to je socioekonomski status. Dok je cela rasprava krenula od toga što si se drznuo da rodno senzitivni jezik nazoveš sviranjem kurcu, a da ti pravo kažem, ne postoji kontekst u kome imaš pravo na to. Mada se čupaš već tri strane.

Link to comment
Share on other sites

Evo mili moji, pravo iz košarkaške furune jedna rasprava koja je aktuelnija nego ikada, iznedrila je ideju za pokretanje ove teme. 🙃

 

Ovde ćemo pričati o ženskoj borbi za ravnopravnost i jednakost, feminizmu, nasilju nad ženama,... i svemu vezanom za to.

 

Ja ću započeti thread rezultatima istraživanja koja se odnose na stavove žena o rodno senzitivnom jeziku - čim za to uhvatim vremena, a ko ima nešto da podeli može naravno pre toga. ❤️

Link to comment
Share on other sites

Jbt kakva borba i mentalno upinjanje da se devojci objasni zašto zanimanje treba da joj bude u muškom rodu i kako nezgrapno zvuči kao je u ženskom

 

Ne znam ni šta tu više ima da se piše i pojašnjava nekome, osim kratkog "Aj odjebi".

 

I tako na svakom koraku, počev od ubeđivanja da su mizogine bajke kad smo mi bili mali bile baš top, a ono odron i đubre u odnosu na ono što klinci i klinke danas gledaju. Pa igračke za dečake i devojčice, pa devojčice da budu vaspitane, lepe, čekaju da im neko nešto učini, da se ne bore previše.. pa do toga da treba da se poštuju nazivi poslova koje su definisali ljudi pre xyz godina kada je uloga žene bila da skuva ručak i opere noge.

 

I naravno da je uini imao poentu. Tetkica, čistačica, sluškinja, kuvarica.. To je sve u laganom ženskom rodu. Ali ne daj bože da se i druga zanimanja konvertuju, pa to zagolica i ljude na ovom forumu, a šta onda očekivati od prosečnih Srbenda.

 

S obzirom kako se u ovom društvu žene mlate, fizički, psihički i finansijski, treba još više karikirati i davati na značaju. Završavam sa ovim postom i nije mi jasno onih koji sve to dovode u pitanje, bukvalno bi me bilo sramota dok stiskam post.

 

I naravno da nije to jedino bitno, to je samo delić paketa. Ali onaj koji ima problem sa tim.. pa recimo da je teško da istinski nema probleme i sa drugim delovima tog paketa.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...