Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

3 hours ago, Eddard said:

Jbg, @Babyi ti si sad naknadno pametna 😁

 

Sve ja to znam, čak ga i jesam vratio užasno prljavog, a do sada mi se nikad nije ništa dešavalo, pa nisam hteo da uzmem to dodatno osiguranje koje pokriva to učešće u šteti. Nekad ga imam uključenog, nekad nemam, jbg, namestilo se. A plus sam bio glup pa sam prijavio. 

 

Ja sam naucio da bar u Kanadi ne treba nista priznati, jer kad priznas onda je to gotova stvar. Samo to kazu kad si priznao sta ja tu vise mogu.

Mislim na saobracajne prekrsaje.

Link to comment
Share on other sites

Ti i [mention=93]mrd[/mention] ako vec odlucite da uzmete Ferari onda sto pre. U poznim godinama to ne izgleda bas lepo.
 
 
 
Idi bre ja ni u ove moje ne ulazim čisto. Samo se umotam. Haha

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ko je u Francuskoj, a ima vremena da mi pomogne oko nekoliko informacija nek šibne pp.
Još ako je u Parizu ma idi...
E ja putujem u Pariz na nedelju dana. Sledeće nedelje.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cetiri dana nespavanja. Kud patim od nesanice, kud Beograd na periferiji zivi nocu kao da je Las Vegas Strip. Covece, celu noc neko dolazi i odlazi, treskaju ulazna vrata, kada otvaraju/zatvaraju vrata od stana kao da zatvaraju trezor Narodne banke. Na parkingu konstantno neko dolazi i odlazi, tinejdzeri do 2-3 ujutru , realno vece su ti sanse da spavas danju nego nocu. Majka se valjda navikla , ja sam isao da spavam u 8 ujutro , Ranije sam odsedao u hotelu, ali od kada je otac umro, ne mogu vise da se vadim na smeta mi vrucina u stanu. Odrastao sam u zgradi , ali mislim da bi danas isao postal da moram da zivim u tom okruzenju. Nije cudo sto je cale bio konstantno mrzovoljan, cim resi da prilegne uz beogradsku hroniku, krene komsinica sa violinom ili neko sa Sloboda usisivacem.:roflmao:

Ta violina ga je dovodila do ludila, mada nikada to ljudima nije rekao, cak i kada su ga pitali, komsija ako smeta slobodno recite. Devojka je najcesce vezbala u mesnoj zajednici, gde su joj dali prostoriju za vezbanje, ali kada naidju ispiti, vezbala je i nedeljom u stanu, posto je mesna zajednica bila zatvorena. Secam se jednom se vracmo iz neke kupovine i komsija pridje caletu sa objasnjenjem da se spremaju ispiti, treba da dobije neku stipendiju za Bec, itd. Matori uz smesak, samo neka vezba dete, talenat, da ima i neko nas kod Karajana, nekoliko sati kasnije izliv besnila po kuci, ima da salje patrolu, ukratko srBska posla.:classic_smile:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kad sam leteo u Srbiju u Februaru, posto sam drzavljanin, samo sam pokazao potvrdu o vakcinaciji. Ne treba test. Na povratku u US mi je trebao. U Francusku sam isao pocetkom Aprila, morao sam da imam testove i na tamo i nazad u US.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ControlFreak said:

Može neko da mi kaže nešto više o vozu Bgd-Novi Sad? 

 

Pretpostavljam da pitaš za ovaj "brzi" voz. Imaš Inter-Siti koji ide iz NS u BG direkt (centralne stanice) i stiže za 35 minuta i imaš Regio koji staje na usputne stanice i vozi oko sat vremena. Ko ide u Novi Beograd bolje mu je da ide ovim regio jer će više vremena izgubiti dok se vrati sa stanice na NBG.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad projektuju završetak radova na aerodromu. Ono je bio haos kad smo stigli, a u iduće dve-tri nedelje moram da dočekam i decu koja takodje dolaze u posetu, pa sad sam pod stresom 😬, kako da se snadjem. Naginjem opciji da im platim taxi.

Utisci prve nedelje ovde: pošto je kratak razmak bio izmedju dve posete, nekako sam relaksiranija, ne nerviram se u vožnji, npr. Od aerodroma se vidi da su vozači i dalje agresivni, ali ok, za par dana I ja ću tako, pa će vidimo ko će koga da propusti prvi, ha! Šalim se, ostaću ja da propuštam, uz osmeh.

Ponajviše se radujem promeni klime, mada mi vlaga dosta smeta, ne zaustavlja me da hodam puno. Volim večeri pored Dunava, čak i pored komaraca. Lepo je bilo i videti ponovo lica lokalnih prodavaca, kelnera, konobara i konobarica, a i oni nas s osmehom dočekali i prepoznali.

Kad će kiša? Da se poradujem!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...