Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

7 hours ago, Plavi Golub said:

Izvestaj sa “Nikole Tesle”  Prosla nedelja, tj vikend, policija na svim punktovima 👍. Izgleda da je bila neka konferencija.


Opet su zakazali na aerodromu sto one redove za kontrolu pri dolasku ne odvoje metalnim stubicima i onim trakama da odvoje put do svake kucice, slicno onom kontrolnom punktu na odlasku iz zemlje.  

 

Jeste bila neka internacionalna konferencija, interprlamentarne unije.

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Baby said:

 

Jeste bila neka internacionalna konferencija, interprlamentarne unije.

 

Nemoj tako baš, možda se nešto i intrergalatičko dešavalo u Beogradu.

 

Sećam se, Surčin, utrče tipovi, potera,  u air-side, nekoga jure, jedan se slomi bežući, padne, oni ga preskoče, jure nekog drugog i nastaviše poteru.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Nemoj tako baš, možda se nešto i intrergalatičko dešavalo u Beogradu.

 

Sećam se, Surčin, utrče tipovi, potera,  u air-side, nekoga jure, jedan se slomi bežući, padne, oni ga preskoče, jure nekog drugog i nastaviše poteru.

 

Kako?

 

Kazala sam samo sta se desavalo... ne kapiram kakve neka leva potera ima veze sa ovim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U svetog Trifuna mi ne dirati, a za Luku kako hocete. Vinogradarska slava i slava moje porodice moje bake. Za Valentina cula mnogo kasnije. Ali da kontam sta hoces da kazes. 😀

 

Nije ta pobuna samo ti, bunili su se i drugde zato sto su iskomercijalizovani sveci. Mada steta deci kvariti zabavu sa maskenbalom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Plavi Golub said:

U svetog Trifuna mi ne dirati, a za Luku kako hocete. Vinogradarska slava i slava moje porodice moje bake. Za Valentina cula mnogo kasnije. Ali da kontam sta hoces da kazes. 😀

 

Nije ta pobuna samo ti, bunili su se i drugde zato sto su iskomercijalizovani sveci. Mada steta deci kvariti zabavu sa maskenbalom.

 

I gle nepravde od strane pravoslavne bratije - favorizuju samo Luku danas! Sta je s Petrom Cetinjskim? On je, nesretnik, crven u kalendaru, a Luka cak i nije?

Ali, graknuli svi:"Sveti Luka , a NE Noc vestica!"...Petra niko i ne spominje

 

Za Sv. Trifuna sam i ja znala odavno - stric imao vinograd, pa im Trifun bio izgovor da se slavi nesto i u februaru - tad Sretenje nije bilo drzavni praznik

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ti ja nesto verzirana u te crkvene stvari, nego smo znali kao deca te (sire) porodicne slave i one svece kad su gde u okolini bili vasari, ringispilI i dziza-bidze, i po koji slatkis. Ali to bilo uglavnom leti.

 

Moguce da ta stvar sa slavama ima veze sa brojem porodica koje nesto slave. Ima tih svetaca sto nisu crveno slovo, ali su relativno ceste slave u nekom kraju. Mislim da je sveti Luka relativno cesta slava, ako izuzmemo one najcesce.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Zato sto su verzirani u crkveni kalendar taman ko i ja, a sampouzdani da ni Google ne koriste. 

Nego znaju po slavama oko sebe. A i te pisanije koje kao pisu "gradjani" su novinarski spinovi u nivou loseg pismenog zadatka iz naseg vremena, tek da se zaradi klik i jos malo zapale preostali slameni mozgovi u regionu. Mora narod o necemu da mlati dok se na strani klepaju pare u lopovluku na veliko. Sto se kaze business as usual.

Mislim da ma hrvatski parnjak tog teksta, a oni su katolici. Koliko kontam Noc Vestica je "kompromis" crkve sa nekom keltskom tradicijom. Pa dobar deo nasih crkvenih obicaja su preuzeti iz paganske tradicije naroda pre. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam da li bih ja mogao da se vratim u Srbiju i da tamo radim. Bilo je 3 poziva, stara firma tadašnji zastupnik moje sadašnje, onda kada je firma otvorila direktni ofis još dva poziva.

Privatnim vezama oni koji me znaju, kada im je nešto trebalo, pomogao sam im bar 10-ak puta, svojim bivšim kolegama.

 

Ako je to expat pozicija, to može da bude i dobro. U svakom slučaju je dobra vest da se porodici predoči.

 

Link to comment
Share on other sites

I ja cekam da vidim kako ce biti, zato se i ne selim (za pocetak). 20 godina rada u drug(acij)im sistemima, corporate setinzima i ostalo, pa sad nazad za Srbiju - ali, ne mora, nuzno, biti lose.

Jedna stvar na koju se "zali" je vokabular! Fale reci koje se koriste u odredjenoj profesiji, i gde si samo engleski govorio, neke procese, proizvode, sastojke, itd. naucio i koristio samo na engleskom. Pa cak i najobicnija poslovna korespodencija zvuci vrlo cudno kad se pise na srpskom.

Zivo me zanima da li/koliko ce potrajati 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

I ja cekam da vidim kako ce biti, zato se i ne selim (za pocetak). 20 godina rada u drug(acij)im sistemima, corporate setinzima i ostalo, pa sad nazad za Srbiju - ali, ne mora, nuzno, biti lose.

Jedna stvar na koju se "zali" je vokabular! Fale reci koje se koriste u odredjenoj profesiji, i gde si samo engleski govorio, neke procese, proizvode, sastojke, itd. naucio i koristio samo na engleskom. Pa cak i najobicnija poslovna korespodencija zvuci vrlo cudno kad se pise na srpskom.

Zivo me zanima da li/koliko ce potrajati 🙂

Gore od prestolonaslednika ne mozes da govoris i  da hoces.:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
1 hour ago, alberto.ascari said:

Wtf is otadžbina??emoji23.pngemoji23.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Paaaa ... ovaj .... nisi cuo??? Kapetan Dragan ulazi u politiku :roflmao:

 

Jebote, posle 30 godina kada pomislim da nema gore ......... IMA !!!

 

Stipao sam se da poverujem kada sam procitao. A necu da pisem na "domacim temama", iako je sve zasluzeno, ipak su ovo eksperimenti na zivim ljudima :s_d: Necu da zajebavam nesrecnike.

 

Ko je sledeci? Jezda i Dafina? Jesu zivi? Mozda mali marko dodje iz moskve? Unfu**ing believable!!!

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

Just now, Down With The Sickness said:

 

Paaaa ... ovaj .... nisi cuo??? Kapetan Dragan ulazi u politiku :roflmao:

 

Jebote, posle 30 godina kada pomislim da nema gore ......... IMA !!!

 

Stipao sam se da poverujem kada sam procitao. A necu da pisem na "domacim temama", iako je sve zasluzeno, ipak su ovo eksperimenti na zivim ljudima :s_d:

 

Ko je sledeci? Jezda i Dafina? Jesu zivi? Mozda mali marko dodje iz moskve?

Ja sam ovde zadovoljan, lako je tebi, Razmisljam kako je japancima u stanovima od 16m2 to mora da smeta. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Paaaa ... ovaj .... nisi cuo??? Kapetan Dragan ulazi u politiku :roflmao:

 

Jebote, posle 30 godina kada pomislim da nema gore ......... IMA !!!

 

Stipao sam se da poverujem kada sam procitao. A necu da pisem na "domacim temama", iako je sve zasluzeno, ipak su ovo eksperimenti na zivim ljudima :s_d: Necu da zajebavam nesrecnike.

 

Ko je sledeci? Jezda i Dafina? Jesu zivi? Mozda mali marko dodje iz moskve? Unfu**ing believable!!!

Sledeci je sv.Djole. sam je rekao dau razmislja da pocne da se bavi politikom ali on puca na predsednicku poziciju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poslednji shok groznog zivota vani. Ostavio sam cashu Coca-Cola-e s'ledom napolju i posle sat vremena sam napolju nasao Chajolu.

Zvezda upekla, ko da mi kaze bezi bre budalo na jezero, a ja se ne dam. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...