Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

U suštini Nedović je baš pametan potez Čovića. I Jović ako dođe. Jer kad ostanemo bez trofeja, moći će ciganija da fura priču - "ne bi tako bilo da su nam igrali Jovke i Neda..". Maestralno. Sezona u potencijalu.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/2023-Све што смо желели, све што смо хтели..
  • Don Dusko changed the title to KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..
3 hours ago, Predragdjape said:

A inace Filip je od prve Laziceve sezone pa sve do sada u Zvezdi pa mu je on bodyguard 24/7.  Sta se sve nece procitati... Broj utakmica, trofeja I odnosa prema klubu mu omogucuju da zavrsi karijeru u Zvezdi I potom dobije funkciju u istoj. Nije bas igrac manje ali nije ni u prajmu, te mu treba dozirati minute I ulogu... 

 

Postoji ignore list za sve što ne želiš da čitaš, tako da me zaobidji sa svojim komentarima. Branko Lazić već nekoliko godina ne pruža igre iz prajma i ne zaslužuje da bude deo EL tima. Na stranu to što je svakako postao omražen kao bodigard Felipeu. Evo, npr. ni u ovoj divljoj ekipi se ne nazire njegova uloga. Bek-krilo, koje ne ume da spusti loptu na parket, a o polaganju da ne govorim. Pa nije ovo rukomet, pa da može samo u odbrani da igra. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Postoji ignore list za sve što ne želiš da čitaš, tako da me zaobidji sa svojim komentarima. Branko Lazić već nekoliko godina ne pruža igre iz prajma i ne zaslužuje da bude deo EL tima. Na stranu to što je svakako postao omražen kao bodigard Felipeu. Evo, npr. ni u ovoj divljoj ekipi se ne nazire njegova uloga. Bek-krilo, koje ne ume da spusti loptu na parket, a o polaganju da ne govorim. Pa nije ovo rukomet, pa da može samo u odbrani da igra. 

Nisi razumeo. Branko Lazic ne igra kod nas jer je bodyguard Filipa. Ali ti mozes da verujes da je to razlog. Naravno da ne pruza partije kakve treba. Prvo, da bi pruzao takve partije treba sistem, trener, igra odgovarajuca njemu, saigraci. Ali I godine. Sada samo da sto manje komplijuje, ceka pas u korner I bice on ok. Imace neke dobre neke lose partije Ali nista sto nismo videli kod niega...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Predragdjape said:

Nisi razumeo. Branko Lazic ne igra kod nas jer je bodyguard Filipa. Ali ti mozes da verujes da je to razlog. Naravno da ne pruza partije kakve treba. Prvo, da bi pruzao takve partije treba sistem, trener, igra odgovarajuca njemu, saigraci. Ali I godine. Sada samo da sto manje komplijuje, ceka pas u korner I bice on ok. Imace neke dobre neke lose partije Ali nista sto nismo videli kod niega...


Hoćeš da kažeš da bi Lazić u svoje 33 godine, kod dobrog trenera, u timu gde postoji sistem, naučio da vodi loptu i položi je na koš, što je osnova nama nam omiljene igre? Druže, čovek je operisan od košarke. Da nije dobar sa gazdom, ne bi video ni prvi tim Primorke. Znači, nama će u 12 da zauzima mesto čovek, čiji je posao da pravi što manje sranja i da ćoškari? U EL ekipi? 

Edited by ǝɔɐɟ ǝdɐʇ
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sam B said:

Ne znam da li se šališ ili ne.

Ja gledao, prva četvrtina amaterska sa obe strane.

Druga dosta bolja ali daleko od dobre.

Treća odlična do pola pa opuštanje.

Četvrta rutinsko odrađivanje.

 

Zaključak - ne postoji, MZT nije tim koji ti može dati pravu sliku.

Naravno da se sali 😄

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sam B said:

Takodje, Lazic je kroz godine borbe i pozrtvovanje pokazao jedan sportski takmicarski duh koji malo ko ima, i kao igrac sa velikim kosarkaskim ogranicenjima dogurao do toga da ga u par sezona mnogi smatraju najboljim defanzivcem Evrolige.

 

Ne znam samo ko su ti mnogi koji su smatrali Lazića za najboljeg defanzivca Evrolige i u kojim to sezonama, on u prajmu verovatno nije bio najbolji defanzivac ni u Zvezdi, a kamoli u EL.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Ne znam da li se šališ ili ne.

Ja gledao, prva četvrtina amaterska sa obe strane.

Druga dosta bolja ali daleko od dobre.

Treća odlična do pola pa opuštanje.

Četvrta rutinsko odrađivanje.

 

Zaključak - ne postoji, MZT nije tim koji ti može dati pravu sliku.

Ironija druze, ironija

Link to comment
Share on other sites

Duda Ivkovic

 

"Daj malo ispratite ovog igrača (Lazića). jer je Evropa izgubila takve koji daju sve za tim, koji daju sve u odbrani". Mislim da je ključ Zvezdine odbrane i svega ostalog, da je to pre svega Lazić. "Vidite, pogledajte, ako bude prilike, jer taj igrač će u krajnjem slučaju podići trening na jedan mnogo viši nivo". Bilo bi neopravdano da ne dobije poziv, jer takvi igrači u Evropi više ne postoje. Postoji staro trenersko pravilo koje kaže: Igraj sa igračima koji daju, Lazić stalno daje, on ne može da odigra slabo - zaključio proslavljeni trener.

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djura.net said:

Duda Ivkovic

 

"Daj malo ispratite ovog igrača (Lazića). jer je Evropa izgubila takve koji daju sve za tim, koji daju sve u odbrani". Mislim da je ključ Zvezdine odbrane i svega ostalog, da je to pre svega Lazić. "Vidite, pogledajte, ako bude prilike, jer taj igrač će u krajnjem slučaju podići trening na jedan mnogo viši nivo". Bilo bi neopravdano da ne dobije poziv, jer takvi igrači u Evropi više ne postoje. Postoji staro trenersko pravilo koje kaže: Igraj sa igračima koji daju, Lazić stalno daje, on ne može da odigra slabo - zaključio proslavljeni trener.

 

Ma sta je znao Duda, vidis ove strucnjake kako zapazaju da je jedini Brankov kvalitet odbrana, ali odbrana Covica onomad.

Na to je kazu i karijeru napravio, nije sigurno sto je prolio litre znoja, doveo zdravlje i sve ostalo sto podrazumeva profi sport u pitanju.

Bitno da se pljuje, narocito u ovom periodu sezone i najbolje po kapitenu jer je tako najlakse.

Link to comment
Share on other sites

Problem nastaje kad su u istom trenutku na parketu Dobric i Lazic.

Lazarevic me razocarao najvise, da on protiv MZT-a nema odlucnost da sutne za 3.

Pri tom to prilicno izvodi sporo.

Ako ce on I lazic da glume Gatuza, u eri kad i petice pripaljuju trojke, pisaj ga onda.

Link to comment
Share on other sites

Duda Ivković

 

"Od Čakarevića sam mnogo očekivao i žao mi je što uz svu medicinsku pomoć nismo uspeli da ga osposobimo da uđe u ravnopravnu borbu za tim. Pokušavao je, ali nije uspeo da uđe u kontinuitet treninga. U njemu sam video osveženje za ekipu. Kroz ove pripreme, međutim, upoznao se s načinom rada u reprezentaciji", kazao je Ivković.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Ne znam samo ko su ti mnogi koji su smatrali Lazića za najboljeg defanzivca Evrolige i u kojim to sezonama, on u prajmu verovatno nije bio najbolji defanzivac ni u Zvezdi, a kamoli u EL.

 

 

Holins i Jenkins su daleko bolji defanzivci od Lazica, Holins je najbolji defanzivac kojeg sam ikad gledao u nasem dresu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa sta god da je Duda rekao, to je rekao pre pet godina. Lazic u prajmu jeste bio elitni defanzivac, ali je njegov prajm bio doslovno pre pet godina, ono kad su se i on i Djenka utrkivali ko ce da bude najbolji defanzivac EL, pa na kraju obojica izduvali zbog Hajnsa. Od tada je svake naredne sezone sve sporiji, plus dosta slabije ubacuje spot up trojke nego sto je to tada cinio. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Lazić je čist višak. U ulozi prilepka imamo Lazarevića, koji je trenutno pokretniji, čvršći i duži od Laze. Pritom, kompozicija tima je takva da nam krvava kolena neće biti osnova, već će ekipa morati da uči da igra odgovornu odbranu i balansiranu košarku. Odnosno, da kada ne ide u napadu kako treba, budemo u stanju da nešto i odbranimo. Ukratko, Lazić nije dobar koliko je bio pre x godina, niti je fit na ovu ekipu. Produžena ruka trenera mogu biti i Marković i Mitrović, valjda su između ostalog zato i tu. Na sve to, Laza je višak već sezonama, a ne samo ovu - sa tim što je njegovo igranje kod Radonjića i imalo koliko toliko smisla.

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I Dangubić je u prajmu igrao čistiju i raznovrsniju odbranu od Lazića, preko Lazića su viša krila tipa Điđi Datome i Dešon Tomas šutirali kao da ga nema, a i brzi i čigrasti bekovi su mu pravili probleme. Dangubić je sa 204 cm bio u stanju da recimo zaključa Ertela, izuzetne lateralne kretnje za igrača tih dimenzija. Lazić je pre svega bio odličan za maltretiranje ovih sporijih evropskih plejmejkera, al' prajm Jenkins je u tome bio još bolji zahvaljujući ekstremno brzim rukama. Kinsey je isto bio underrated defanzivac, izuzetno agilan i mačkast, top instinkti...

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...