Jump to content

Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine


...

Recommended Posts

11 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Da naravno, bolje su pripremljeni ........ pa samo pre 10 godina u velikom pozaru je stradalo 180 ljudi, za sada 20 i nekoliko, nadamo se da ih vise nece biti.

 

U istim ovakvim i vecim pozarima je pre 100 godina stradalo mnogo vise ljudi, a Australija imala 6 miliona stanovnika, danas ima 4,5 puta vise.

 

U pravu si .......  treba uzeti u obzir i da su nekada svi gasili pozare, danas uglavnom sede kuci i twituju o globalnom lozenju.

Na zalost, dosta je neduznih zivotinja stradalo! iskreno, vise mi je njih zao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Dobro, nemojmo sad i mi, kao Trump the Climatologist, da mešamo lokalne vremenske prilike sa klimom. 

 

Istine radi, nije termin global warming izmislio Trump, Doorn ili ja, vec drugovi naucnici. Pa kad su uvideli da su se opasno izjebali prilikom kumovanja pojavi korigovali su to na nesto sto ce biti manje sumnjivo i generalno .... climate change, a ja sam siguran i smeo bih u lepu paru da tu nije kraj, posto ovo ne zvuci dovoljno apokalipticno, podseca na bolove u zglobovima prilikom "promene vremena", slabo panici sirotinju raju.

 

Tako da nije fer tudji zajeb prebacivati na racun ljudi koji sa tim nemaju nista, osim sto sumnjaju u politicko-finansijsko-akademsku spregu gramzivosti und alavosti koja ne preza ni od koriscenja dece u svrhu ubedjivanja javnosti u naucne cinjenice ili "naucne cinjenice".

 

 

Nego kad smo vec kod globalnog lozenja ....  da podsetim na Guardianov proslogodisnji revolucionarni tekst koji je "klimatske promene" vec resio ..... NAUCNO, JEFTINO I TRUMP BI TO PRIHVATIO .....

 

https://www.theguardian.com/environment/2019/jul/04/planting-billions-trees-best-tackle-climate-crisis-scientists-canopy-emissions

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ja hocu da uplatim 210 dolara za moju porodicu da se to lozenje vec jednom zavrsi. To je precizno izracunato na ETH univerzitetu u Cirihu od profesora Tom Crowther-a.

 

42 dolara po glavi stanovnika. On kaze da ne treba niko da placa nista, ni drzave ne treba centa da daju, to sve mogu filantropi da pokriju, ali eto ....... ja bih uplatio samo bede da se ratosiljam. Gde se uplacuje?

 

Eeeeeeee ........ 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Expert za svecku geopolitiku, pije ispred prodavnice, suje amerikance i laminate sto nas zaprašuju iz avijona... kaže: potrovaše narod, svi se razboljevaju... od bombardovanja sve zagadili... narod oboljeva zbog njih, mamicu im... "

81886789_3626748917365404_16436916292209

https://noizz.rs/noizz-news/prava-slika-srpske-nesvesti-o-ocuvanju-prirode/p8ge8nr

Gružansko jezero, koje se nalazi u neposrednoj blizini Kragujevca, služi i kao akumulaciono jezero vode za piće. U prevodu, sem ribe, zbog ovakvog ponašanja neodgovornih lica, mogu da stradaju i ljudi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ministаrstvо zdrаvljа i Institut zа јаvnо zdrаvljе Srbiје аpеluјu dа nеmа pоtrеbе zа pаniкоm, vеć uкаzuјu nа znаčај primеnе nаvеdеnih mеrа zаštitе u uslоvimа аеrоzаgаđеnjа.

a mere zastite za osetljive osobe su

Quote

Iz Instituta za Javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" preporučuju dа оsеtljivе оsоbе оgrаničе svој bоrаvак nаpоlju u јutаrnjim i vеčеrnjim sаtimа. Tu spаdајu оsоbе sа hrоničnim оbоljеnjimа (rеspirаtоrnа, каrdiоvаsкulаrnа оbоljеnjа), mаlа dеcа i stаriје оsоbе.

a za ostalu populaciju

Quote

Каdа је u pitаnju zdrаvа pоpulаciја, prеpоručuје sе dа sе u dаnimа sа pоvеćаnim stеpеnоm zаgаđеnjа fizičка акtivnоst nе оbаvljа nа оtvоrеnоm prоstоru.

 

Jos jednom da se napomene, nema potrebe za panikom, samo ne izlazite napolje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 10:29 AM, Eddard said:

Flight shaming, wtf 🤪
 

https://www.bbc.com/news/amp/world-europe-51067440

 

 

To se vrlo primilo i, po mom misljenju, poprima tragikomicne dimenzije. Primecujem sve vise kako se ljudi pravdaju kad lete. 

Koliko juce se jedna osoba u drustvu snebivala da procedi kroz zube da ce da leti sledece nedelje; to tek nakon sto ju je neko bocnuo i postavio pitanje. 

Ne samo sto se mnogi zaista stide da kazu da lete nego se i etiketiranjem onih koji lete uteruje griza savest. 

Mnoge javne licnosti maltene kriju kad lete ali se uvek nadje neko da ih prozove. Mainstream je  brutalna pc-snaga

Citam jutros, prema nekom poslednjem ispitivanju, oko 80% upitanih koji su letos godisnji odmor proveli na drugom kontinentu, kaze da su spremni da promene navike.

Spremni su da izaberu blize destinacije u zemlji i/li Evropi i da avion zamene vozom i/li autom kad idu na godisnji. Taj efekat se pripisuje onoj maloj.

 

 

19 hours ago, Dropkick Murphys said:

a mere zastite za osetljive osobe su

a za ostalu populaciju

 

Jos jednom da se napomene, nema potrebe za panikom, samo ne izlazite napolje.

 

Svedski javni medijski servis javlja da se Sarajevo i Beograd ovih dana nalaze na listi najzagadjenijih gradova u svetu.

Takozvanih PM2,5-cestica, koje se nalaze u zagadjenom vazduhu i koje se mere u mikrogramima, ne bi smelo biti vise od 10 po kubicnom metru po preporuci WHO.

 

Ovih dana je, kazu, u Sarajevu izmereno preko 400 a u Beogradu preko 300 PM-2,5-cestica/m3.

 

24-Hour PM2.5 Levels (μg/m3)

 

polucija.JPG

Edited by Cyber
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa to nije nista novo, na dejting sajtovima je povecana drasticno koncentracija gospodja koje ne zele da im se javis ako putujes avionom.

 

Jok putujem biciklom do Meksika i Kostarike. Koje dijabole yebote.

 

Sto uopste nije tako lose jer se same na taj nacin izjasne da im fali daska u glavi, pa zaobilazim u sirokom luku. Mozda nadju nekog vegana, nikad se ne zna, mada ja ne poznajem nijednog, to su retki specimeni.

 

Gretenizam je opasan.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Doorn said:

Plan je da na ljeto autom idem na Seychelles. Jbg stid me zbog "climate hysterics". 

 

Greta VelikoMucenica je veslala do Amerike, dobila zapaljenje m.... misica , a ti bi se svrck'o autom do indijskog okeana preko Sirije, Ruande i Somalije turisticki  ...... nikad od tebe dobar histericar!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Denis Jasharevic said:

 

Greta VelikoMucenica je veslala do Amerike, dobila zapaljenje m.... misica , a ti bi se svrck'o autom do indijskog okeana preko Sirije, Ruande i Somalije turisticki  ...... nikad od tebe dobar histericar!

 

Nemoj preko Sirije, yeahbenno. 

Ja cu ipak alternativnim Trans - Sahara hajvejom. 

 

I naravno bez upaljenog airco i u eco mode rezimu voznje. 

 

Iz Mombase vesla. 

 

 

Untitled.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Doorn said:

 

Nemoj preko Sirije, yeahbenno. 

Ja cu ipak alternativnim Trans - Sahara hajvejom. 

 

I naravno bez upaljenog airco i u eco mode rezimu voznje. 

 

Iz Mombase vesla. 

 

 

Untitled.jpg

 

Gledam ovu trasu i trasa je uspela da obuhvati sve afričke zemlje u kojima je trnutno sranje, možda bolje na Siriju ipak.

 

Jedino nisam siguran da li je haos u Malom (ne doktoru) ili Nigeru (zemlji)

 

🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

Gledam ovu trasu i trasa je uspela da obuhvati sve afričke zemlje u kojima je trnutno sranje, možda bolje na Siriju ipak.

 

Jedino nisam siguran da li je haos u Malom (ne doktoru) ili Nigeru (zemlji)

 

🙂

 

Jeste. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...