Jump to content

Hardware & Windows OS & razno


Recommended Posts

  • 1 month later...

9j0h6aV.png

 

Zna li neko kako da se resim ovoga.U pitanju je windows 10.Malo jace od godinu dana ga imam i sad je prvi put pocelo da se pojavljuje. Gledao nekoliko tutoriala na yt, na 3 razlicita nacina disablovao ali opet se vraca, jer verovatno kako kazu to radi samo kod original windowsa. Pretpostavljam da je moj pirat, ni to ne znam kako da ustanovim jer sam duduk. :classic_smile:  Neki put se na minut, neki put na 30 minuta pojavljuje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Win 10 i nije legalan. Ako si mislio na onu opciju nadogradnje onomad - ne radi vise.

 

Trebalo bi da i danas radi, godinama posle onog roka. Microsoft ju je sklonio na "Disabled access" i ostavio ljudima na savest da odatle urade upgrade Win 7 - Win 10 isto besplatno.

Meni je na jednom laptop crkao disk a imao sam originalni Win 7 DVD. Tako sam uradio upgrade na Win 10.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

Trebalo bi da i danas radi, godinama posle onog roka. Microsoft ju je sklonio na "Disabled access" i ostavio ljudima na savest da odatle urade upgrade Win 7 - Win 10 isto besplatno.

Meni je na jednom laptop crkao disk a imao sam originalni Win 7 DVD. Tako sam uradio upgrade na Win 10.

Mozda sa Home verzijama - sa Pro verzijama (za corp network) ne radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam jedan problem, naime juce sam kupio monitor, a kuciste sam ostavio staro. 

 

Jutros kad sam pokusao da ukljucim, kuciste se upali, monitor na kratko, ni ne stigne da podigne windows i pocrni ekran pise kao power saving is on i zacrni se ekran, a kuciste nastavi da radi... Ima li neko ideju? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baron23 said:

Imam jedan problem, naime juce sam kupio monitor, a kuciste sam ostavio staro. 

 

Jutros kad sam pokusao da ukljucim, kuciste se upali, monitor na kratko, ni ne stigne da podigne windows i pocrni ekran pise kao power saving is on i zacrni se ekran, a kuciste nastavi da radi... Ima li neko ideju? 

Jel su sa hdmi kablom povezani? Ako jesu probaj sa vga kablom da ih povežeš, ako postoji mogućnost.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Baron23 said:

Imam jedan problem, naime juce sam kupio monitor, a kuciste sam ostavio staro. 

 

Jutros kad sam pokusao da ukljucim, kuciste se upali, monitor na kratko, ni ne stigne da podigne windows i pocrni ekran pise kao power saving is on i zacrni se ekran, a kuciste nastavi da radi... Ima li neko ideju? 

 

Koji je OS u pitanju? Od Win 7 pa do Win10 oni prepoznaju (imaju drajvere) za skoro sve ekrane. Jedino ako je nešto nepoznato Win, treba da je sa ekranom došao CD sa drajverom za njega.

Video sam, davno, Win XP, da je jedan drugar kupio neki tada malo poznat ekran, BenQ, isto mu se dešavalo. PC (sa tadašnjim Win XP) nije ni znao da je na njega priključen taj monitor.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Baron23 said:

Ma Windows 10,juce sve radilo normalno, monitor je Lenovo... 

 

Ili je do kabla ili monitora, otvorio sam kuciste sve normalno radi... 

 

Ako je Win 10, za njega ne bi trebalo da bude iznenađenja, što se drajvera za monitor tiče.

Koji ti je priključak za kabl monitora, kao ovaj?

 

2020monitorsocket01.jpg

 

Ako je monitor kupljen u radnji, ja bih ga odneo kod njih, rekao problem i pitao da ga priključe na svoj PC i da pokažu da radi. To bi trebalo da bude u garantnom roku, nemoj sam nešto da budžiš i da se snalaziš, da ti ne propadne garancija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...