Jump to content

Hardware & Windows OS & razno


Recommended Posts

On 5/31/2019 at 5:47 AM, SamoFlacko said:

Aj da probam ođe,

 

Kupio novi lap top, stari riknuo. Hard disk sa starog stavio u onaj adapter da napravim eksterni od njega i prebacim podatke.

Povezem usb ali mi ga ne pokazuje u file explorer, imam ga u devices and printers u unspecified kao usb 3.0 external hdd, a u device manager u storage controllers kao usb attached scsi (uas) mass storage device sa žutim znakom uzvika. Nema ga ni u disk management.

Kaže da imam najnoviji drajver, pokušam da ga instaliram manuelno, izbaca code 10 error. Radio i uninstall.

Probao i na druge racunare, ne moze. Ja koristim windows 10, probao i na 8 isto sranje.

Probam drugi eksterni disk, šljaka lagano.

 


Mozda nemas 3.0 (SuperSpeed) USB port, vec guras u klasicni (2.0) pa zato nece? :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:


Mozda nemas 3.0 (SuperSpeed) USB port, vec guras u klasicni (2.0) pa zato nece? 🙂

Radice i u USB 2.0 samo sporije.

Moguce da je na starom HD bio aktiviran BitLocker u Windowsu.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kronostime said:

Radice i u USB 2.0 samo sporije.

Moguce da je na starom HD bio aktiviran BitLocker u Windowsu.

...zuti triangle -> nedostaje SES WD driver...to windows auto update nece naci...ima na WD web strani...mada je vjerovatnije da WD HD nema dovoljno energije iz jednog USB porta (to je sa WD diskovima poznat problem)...rjesava se sa Y-cable (samo dodatni energetski link), napajanje iz dva USB porta je obicno dovoljno... 

Edited by bljax
Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎1‎/‎2019 at 8:39 AM, Kronostime said:

Ja tako selim legalni Win10 i programe iz laptopa u laptop vec 2 godine.

...to tako nece ici sa instaliranim licensed Office (bilo koje verzije)...ako je single (perpetual) license morace se uraditi re-aktivacija (do 5 puta za single user, al' i to zavisi od zone)...ako je neka od verzija e-open license (perpetual) morace "radit telefon"...za re-aktivaciju verzija 2010 i nizih, Microsoft se odnedavno pravi blesav... za ovakve situacije (clone) je bolje investirat u single user verziju (enterprise/corporate je preskupa i nepotrebna iako je nenadjebiva) u neke novije verzije ACRONIS-a (ispod 100 EUR tipicno)...hiden signature na HD track 0 ACRONIS prepise bez problema (i na SSD naravno) pa netreba re-aktivacija, kod prvog startanja Microsoft samo potvrdi...to sve isto tako i na bilo kojoj verziji Mac/Apple...

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎10‎/‎2019 at 4:30 PM, realno *w said:

Mi radimo samo enterprise, office nam je podeljen na 365 i "obične trajne" licence. Znam da su te trajne bile nešto povoljnije, ali ugovor na 5 godina.

 

@realno *w...da li je ovo neko pitanje ili je samo informacija?...nisam bas razumio...svaka kompanija u skladu sa svojim strateskim opredeljenjima vezanim za pohranu, cuvanje i najvaznije pristup (osobito pristup osjetljivim podacima) poslovnoj dokumentaciji a u tu kategoriju spada svakako i mail, donosi odluku kakav informacioni system zeli...oni koji "nemaju sta da kriju" najcesce koriste kompletan IT outsourcing...famozni Cloud naprimjer (hahaha...) ili MS Exchange 365 (formerly Outlook Web App)  za mail  ili pak razvikani Office 365 (obicno vise single annual license)..takvim kompanijama je preskupa vlastita IT infrastruktura koja osim ozbiljnog finansiranja podrazunjeva opremu & adekvatan personal...one kompanije koje ozbiljnije shvataju svoje poslovanje a osobito ozbilnije shvataju sta im sve moze "pasti na glavu" sa internet-a imaju radikalno drugaciji pristup ali ovaj forum a osobito ovaj topic nije mjesto na kome se moze razglabat o tome...ili mozda moze?...ukoliko imas neko pitanje molio bih te da ga preciznije artikulises...nakon 30+ godina u ozbiljnom IT business-u pretpostaviti je da poprilcno znam o toj temi...osim toga pitanje perpetual (trajne) ili annual (godisnje) licence nije samo pitanje money & confidentiality...kad treba brinuti/opsluzivati systeme od nekoliko stotina pa i nekoliko hiljada radnih mjesta i imati u vidu kvarove, inficiranja, hakovanja, migraciju na nove OS ili cak drugacije platforme (da i ne spominjem kompletna generacijaska zamjena SW+HW) i to sve u RT, odluka o tipu licenci se sama namece...novac u toj prici nema bitnog uticaja...samo zato sto su jebeni govnari iz Microsoft-a beskonacno gladni tudjih para i vazda u potjeri da te "uzmu" jos koji put postoje problemi...rjesivi naravno kao i sve drugo...zato sam i dobronamjerno sugeisao Acronis (i za privatnu upotrebu naravno)...nije Acronis jedini naravno...ima toga koliko hoces...jedino sto bih savjetovao svakog  (dobronamjerno podrazumjeva se), treba izbjegavati besplatan software...besplatni rucak ne postoji reko' je maocetung...perpetual office license su daleko skuplje od annual ali bih savjetovao svakog da se ipak (i privatno) opredjeli za perpetual...niko nije vise tako siromasan da nemoze platiti par stotina USD i biti miran godinama...ali samo dok Microsoft-u opet ne padnu napamet nove kerifeke...

...svako dobro...       

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kasnim malo sa odgovorom, ali nema veze

 

Nisam naravno učestvovao u tim pregovorima, ali ako se dobro sećam, presudna im je bila cena, odnosno skupo im je bilo da celu grupu prebace na Office365 i cloud varijantu, nego su najveći deo uradili sa "on prem" varijantom. Kadar - klasika, ima tu baš ozbiljnih ljudi, samo su dosta preoptereći, ali opet, dobro to funkcioniše već par godina.

 

 

Spomenuo si migraciju na nove OS - plan je da do kraja 2019. postoji sam Win 10 enterprise, ali to će biti teško izvodljivo, realnije do polovine sledeće godine. Ako sam dobro razumeo, MS planira da se dugo zadrži na win10, da sve promene rešava apdejtima, pa bi to moglo da donekle donese mir, ali ko zna. Što kažeš, ko zna kakve im kerefeke mogu pasti na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je ovo pravo mesto za pitanje, ali da probam:

 

U jednom obimnom Word dokumentu moram da koristim justifield poravnjanje. Tekst kopiram pa prebacujem u taj  Word docx i dešava mi se da su reči razvučene. Ne mogu da se poslužim "trikom" i da  u taj deo ubacim Align Left..sve mora da bude justifield.

 

Gledala sam dosta tutorijala, čitala, ali i dalje ne znam da odradim to kako treba.

 

Moje pitanje glasi: Da li da otvorim novi Word dokument i da tu sve podesim i da onda lagano sve prebacujem u taj dokument ili postoji neka mogućnost sređivanja teksta bez kopiranja u novi dokument?

 

Link to comment
Share on other sites

Ti su formati prava napast. Treba da ucinis vidljivim specijalne karaktere (ima gore na "format text" obrnuto veliko slovo "P"), to kliknes i vidis sta se u tekstu u stvari nalazi. Pa se njih resis.

Kada je moguce (nije neka profesionalna stampa), jednostavno otvorim Notepad i iskopiram tekst unutra. On kaze da ce svi formati biti izgubljeni, neka, to i hocu. Onda takav "vanila" tekst bez formata prebacim tamo gde treba u Word i mogu da ga formatiram tako svezeg kako hocu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎/‎10‎/‎2019 at 4:30 PM, realno *w said:

Mi radimo samo enterprise, office nam je podeljen na 365 i "obične trajne" licence. Znam da su te trajne bile nešto povoljnije, ali ugovor na 5 godina.

@realno *w...nekako imam utisak da mi opet o dvije razlicite stvari...zadar-skadar...isto nisam siguran sta vi u srbiji tacno podrazumjevate pod terminom enterprise...a i prica je pocela od minornih HW problema, MS Office generalno (bar sam ja tako shvatio) pa se onda to nekako "sire" prenjelo...uz to ako je sudit po tvom oskudnom opisu "vi" ste grupa racunara povezana na neki Cloud tamo negdje...tako nekako mi se tvoji opisi uklapaju...ako zelis nesto da me pitas, nema problema odgovoricu...al' da bih ti odgovorio treba mi pitanje...naravno, nije problem i ako samo caskamo...zasto da ne, ovo je samo jedan benigni forum i jedan mali topic o IT a ja sam drustveno bice...

...inace ono sto sam prethodno napisao odnosilo se je na specificne uslove & problematiku rada u mrezi (local & metropolitan) o cemu poprilicno znam...problemi migracije kou sam ovlas spomenuo se odnosi prevashodno na servere a clients (widows svih boja & dezena) i problemi migracija OS na clients su manje-vise minorni u odnosu na serverske migracije (horizontalne & vertikalne)...problemi sa opsluzivanjem (Central IT Support) pa naravno i sa migracijama clients-a (mnozina)  znaju biti problematicni samo ako se radi o geografskoj disperziranosti i/ili bitnijem uticaju na aplikacije, database & management software instalirane na serverima...ukoliko bude nekog konkretnog  pitanja mozemo i o jednom i o drugom nivou...

 

PS

...ja sam na ovaj specificni topic dosao slucajno mada mi je IT (networking & security) bio profesija 30 godina...kako ono kazu: radoznalost je ubila macku...a dosao sam na ovaj forum zapravo da pisem o muzici...i vidi sad...ima me svuda po ovom forumu...

 

...svako dobro...     

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je ovo pravo mesto za pitanje, ali da probam:
 
U jednom obimnom Word dokumentu moram da koristim justifield poravnjanje. Tekst kopiram pa prebacujem u taj  Word docx i dešava mi se da su reči razvučene. Ne mogu da se poslužim "trikom" i da  u taj deo ubacim Align Left..sve mora da bude justifield.
 
Gledala sam dosta tutorijala, čitala, ali i dalje ne znam da odradim to kako treba.
 
Moje pitanje glasi: Da li da otvorim novi Word dokument i da tu sve podesim i da onda lagano sve prebacujem u taj dokument ili postoji neka mogućnost sređivanja teksta bez kopiranja u novi dokument?

 

Probaj da kucas ne da lepis.
do docx alatka se zvala tool style probaj nesto slicno da nadjes.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

@quad Hvala..problem je što onda imam mnogo da prekucavam, ali nekako ću se snaći. Hvala još jednom 🙂

 

Gore ti je Yoyogi dao jednu mogućnost, imaš i druge, bez otvaranja novog dokumenta, u Wordu ili Notepadu, na desni klik ti se otvara meni gde je jedna stavka Paste options, izaberi neku od mogućnosti, verovatno ti je najbolje da nalepiš samo tekst, pa ga kasnije sama formatiraš. 

Ne znam koju verziju Worda koristiš, ja zadnjih meseci radim u 4-5 verzija, od 2003 do 365, nije u svakoj isto sa desnim klikom, ali svaka verzija ti daje mogućnost da biraš kako pejstuješ, kao tekst bez formata, kao formatiran tekst, kao sliku...

Rešenje se nađe, medod bezbroj pokušaja uvek daje rezultat.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ajd da postavim ovde. 

Ispao mi je osigurač na kom mi je bio TV i Thompson modem za internet. 

Zamenio sam osigurač i sve radi sem modema kome sve lampice konstantno velikom brzinom trepere. Palio sam i gasio, i nista, evo vec par sati konstantno treperi.

Zna li neko sta bi mu moglo biti i kako resiti?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, AgroUrban said:

Ajd da postavim ovde. 

Ispao mi je osigurač na kom mi je bio TV i Thompson modem za internet. 

Zamenio sam osigurač i sve radi sem modema kome sve lampice konstantno velikom brzinom trepere. Palio sam i gasio, i nista, evo vec par sati konstantno treperi.

Zna li neko sta bi mu moglo biti i kako resiti?

 

Eventualno onaj fabrički reset, ako ga ima taj modem. Obično je u pitanju neka mala rupica sa zadnje strane, to možeš izguglati po modelu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...