Jump to content

Hardware & Windows OS & razno


Recommended Posts

On 7/22/2019 at 4:57 PM, realno *w said:

 

Eventualno onaj fabrički reset, ako ga ima taj modem. Obično je u pitanju neka mala rupica sa zadnje strane, to možeš izguglati po modelu.

 

Sa zakasnjenjem odgovor. Odradio je posao 30-30-30 reset. I to je trajalo kolko 10 dana, sad je riknuo skroz. 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 3:43 PM, realno *w said:

Ako imaš, probaj neki drugi fleš, ako njega prepozna, onda nije do Windows-a. 

 

Ako ne, pogledaj drajvere za USB u device manager-u

Ne prepoznaje ni na jednom. A kada odradim updated drivera kaze da je vec na najboljim. Bem li ga sta moze biti...

 

btw pogresno sam napisao, ne prepoznaje android usb, fles nisam probao. Probacu jedan cim ga se docepam. 🙂

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislim da sam ovde pitala za problem sa nestajanjem neta...Net i dalje bar jednom dnevno nestaje i to samo na ovom laptopu.

 

Konačno sam ukapirala šta je problem...lako je rešiv- zameniću ruter, on pravi probleme. 

 

E, sada me zanima da li ruter za laptop ima "rok trajanja"? Ovom mom je odavno prošla garancija..

Link to comment
Share on other sites

Jedno možda glupo pitanje: Da li je moguće da se u isto vreme pokvare ruter i mrežni kabl za net-za desktop računar?

 

Ako je moguće, znam da nijedan od tih kablova+ruter nisu skupi...da li ih sama povezujem ili mi treba pomoć prijatelja 🙂

Edited by Devojka Luke Razića
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, jedno me interesuje, ovo je nesto sa cim nisam u toku, pa mi palo na pamet da mozda ovde neko zna. 

 

Kad sam nabavio telefon, secam se da je u pocetku prepoznavao wi-fi u blizini pc modema, sad vise ne. Ovo sam prvi put skontao kad mi je dosao drugar u goste, i pitao koja mi je wi-fi sifra, a ja mu kazem da nije podesena nikakva sifra, vec da ga automatski nalazi odmah kod mog ulaza u zgradu a ne u stanu, i naravno ispostavi se da nema vise signala (ja sam na ugovoru sa solidnim netom te mi wi-fi i nije preko potreban, jer mi net na fonu radi brze nego kad se zakacim na wi-fi, zato i nisam primetio da nije vise tu ko zna koliko vec). Nisam imao pojma zasto i kako, ali izadjem ja sa fonom da se prosetam po kvartu da vidim bas, i nalazim na sve strane wi-fi, dakle najverovatnije je nesto do mog sto ne znam. Tacno da se setim kada je poslednji put bio signal kod mene ne mogu, ali mislim da je tokom cele prosle godine sigurno bio, a za ovu nisam siguran. Jedino ako je nesto u novijem ugovoru za internet na kompu, sto mi pada na pamet, inace nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2019 at 2:10 AM, Devojka Luke Razića said:

Jedno možda glupo pitanje: Da li je moguće da se u isto vreme pokvare ruter i mrežni kabl za net-za desktop računar?

 

Ako je moguće, znam da nijedan od tih kablova+ruter nisu skupi...da li ih sama povezujem ili mi treba pomoć prijatelja 🙂

 

Mrežni kablovi se jako retko kvare, tj prestaju da rade samo kada se fizički oštete, tj iskidaju.

 

 

7 hours ago, Marko said:

Ok, da li mogu ja da vidim da li je riknuo ruter za wifi ili mi treba neko strucniji?

 

Probaj fabrički reset rutera, ako ti se ni onda ne pojavi, definitivno je u kvaru. Takođe ne bi bilo loše da probaš da uključiš laptop u taj ruter preko mrežnog kabla, da vidiš da li on uopšte dobija signal.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@realno *w Pre neko veče nestao je net i na laptopu i na desktopu. Isključila sam pa kroz 20 sekundi uključila mrežni kabl i ruter  i onda se net pojavio.

 

Ne znam da odradim fabrički reset rutera..ipak bih kupila novi- savremeniji, ovaj koristim godinama...E, sada..dok sam imala drugi laptop i dok nisam prošle godine u maju kupila ovaj marke Lenovo, sve je savršeno radilo, bez problema.

 

Drugog dana net je nestao..preko TeamV problem su mi rešavali drugovi...i ništa nisu našli..jedino sam Proxy podešavanja isključila. 

 

Da li samo da kupim novi ruter? 

Edited by Devojka Luke Razića
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"IT napreduje nezadrživom brzinom", kažu panične vesti. A napreduje ništa. Bar ne ono što kupujemo i donosimo u svoje kuće.

 

Dva moja kućna računara, NEC i DELL, jedan iz 2009. a drugi (bliži u slici) iz 2019. (Imam još 2 za ćerku i ženu, laptops plus firmin laptop za posao)

 

2019NEC01.jpg

 

Šta se desilo za 10 godina. NEC je dobio upgrade (automatski) sa Win 7 na Win 10. I dok je NEC pre 10 godina bio vrhunac rezolucije ekrana, to se nije promenilo ni za milimetar. 

Rezolucija ekrana ista, najviša moguća, nepromenjena za 10 godina, 1920 x 1080

 

2019NEC02.jpg

 

DELL danas isto. Posle 10 godina. Trunku se nije promenilo.

 

2019NEC03.jpg

 

Još grđe, NEC je 2009. imao DVD drive, danas za DELL treba da ga dokupim, kao eksterni.

 

Još, NEC je imao daljinac, kao "home entertainment centre". Na prvoj slici se vidi da me TV ne zanima, TV prekriven posterom sa festivala hortenzija.

 

2019NEC04.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nisam dobila odgovor u vezi rutera, ali sam u međuvremenu ukapirala da mi stari ruter pravi problem, tako da ću uskoro kupiti nov.

 

E, sad, jedno pitanje: Moja mama koristi desktop računar i Windows 7. Komp je stariji, više od 5 godina. 2020. se gasi podrška za Windows 7, a mamin komp nema dovoljno memorije za Windows 10.

 

Da li da radimo reinstalaciju Win7 i da umesto sedmice majstor instalira Windows 8 ili da ipak još ostane na sedmici?

 

Hvala unapred svima🙂  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poceo danas da koristim Brave web browser.

 

https://brave.com/

 

Ucitava sajtove brze od Chrome-a ovako odokativno, blokira reklame, cross-site trekere, skripte - napravljen od onoga sto je izumeo JavaScript, sve na bazi Chromium engine-a.

 

Sve 5 nakon jednog punog dana sljake.

Edited by lord_slawe_
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, lord_slawe_ said:

Poceo danas da koristim Brave web browser.

 

https://brave.com/

 

Ucitava sajtove brze od Chrome-a ovako odokativno, blokira reklame, cross-site trekere, skripte - napravljen od onoga sto je izumeo JavaScript, sve na bazi Chromium engine-a.

 

Sve 5 nakon jednog punog dana sljake.

 

Upravo instalirao i postirem sa njega.. Izgleda da radi brze :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ja ga koristim par nedelja, stvarno je super

 

jedina zamerka što se magnet torrenti automatski otvaraju u njegovom ugrađenom torrent downloaderu, i to ne može da se promeni, bar ne na ubuntu

 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...