Jump to content

Hardware & Windows OS & razno


Recommended Posts

8 GB rama je minumum minimuma danas. Proveri drajvere, možda si na default varijantama pa ga to zeza. Inače taj procesor je dosta slab a koliko vidim CS GO je igra koja traži dobar procesor tako da smanji detalje na 1080p. Možda ti se settings promenio sad na win 10.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

8 GB rama je minumum minimuma danas. Proveri drajvere, možda si na default varijantama pa ga to zeza. Inače taj procesor je dosta slab a koliko vidim CS GO je igra koja traži dobar procesor tako da smanji detalje na 1080p. Možda ti se settings promenio sad na win 10.

Ma svakao se sama po sebi igra na Low video detaljima (lakse je za igru). Tako da nije do toga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Hm, čudno baš. Reko da se ne pregreva grafika pa da u toku igranja prebacuje na integrisanu, mada koliko vidim ti integrisanu ni nemaš... jesi proverio sve drajvere?

Proverio sam na Device Manageru drajvere, ima neki program koji moze da mi skenira drajvere? 

Link to comment
Share on other sites

Hakeri moze jedno pitanje ?

Neki online kongres nam nudi neke besplatne knjige. Da nije korona dobili bi knjige na ruke, ali posto je online postavili su poseban odeljak na sajtu gde mogu da se citaju ali ne mogu nikako da se preuzmu. To ovako izgleda

 

1.thumb.png.2bc2036652a779b482698962d0bf42c8.png

 

Dakle moze da se prelista ali ne moze nikako da se skine. Opcija koja mi pada na pamet je screenshot svake strane, crop, pa posle spajanje u pdf, ali posto je to 5 knjiga od 100 strana trebalo bi mi dosta vremena. Da li postoji neki drugi nacin, ili npr program koji bi mi radio automatski skrinsot i crop a ja samo menjao strane na ovim strelicama ?

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

@estranged da li imas opciju stampanja? Pa da stampas sa opcijom "print to PDF"?

Alternativno, morao bih da pogledam kod, pa da vidim sta je u pozadini, mozda i ucitava neki PDF pa mu se moze pristupiti.

 

Tipke CTRL+P

  i onda print to PDF odabereš.

 

Na Operi (Android) dođe več dugmad Save page to pdf.

 

Posle, ako to odradi poso, imaš program (đabe) za sređivanje pdfja. Zove se Pdfsam:

 

 

home.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je neko ,  ili poznaje nekog, ili poznaje nekog 'tko poznaje nekog, da je koristio uredjaje, tj lap-topove marke Teclast... ono, zanima me kvalitet zavrsne obrade (mslim I ja se pitam kakav je kod kineza 🤔 ) ...sve zbog juniora divljaka 😄

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Dies at the End said:

Da li je neko ,  ili poznaje nekog, ili poznaje nekog 'tko poznaje nekog, da je koristio uredjaje, tj lap-topove marke Teclast... ono, zanima me kvalitet zavrsne obrade (mslim I ja se pitam kakav je kod kineza 🤔 ) ...sve zbog juniora divljaka 😄

 

Procesor, cipset, memorija, grafika, HDD, portovi, ekran.....?

Daj vise podataka - verovatno je neki rebrendiran laptenk, a ti bi da platis sto manje i dobijes Space Shuttle.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kronostime said:

Procesor, cipset, memorija, grafika, HDD, portovi, ekran.....?

Daj vise podataka - verovatno je neki rebrendiran laptenk, a ti bi da platis sto manje i dobijes Space Shuttle.:default_coffee:

 

Jbt debeli, mislim da sam bio dovoljno jasan... zanima me kvalitet zavrsne obrade, u cipsete memorije i ostatak hardvera se dovoljno razumem... U pitanju je neki 14', 8 RAM, 256 SSD, neki Athlon X4 ... Imam neki "poklon bon" , pa bih da iskoristim isti 😄

 

bold: jbg, takvi smo mi caraapni 😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Jbt debeli, mislim da sam bio dovoljno jasan... zanima me kvalitet zavrsne obrade, u cipsete memorije i ostatak hardvera se dovoljno razumem... U pitanju je neki 14', 8 RAM, 256 SSD, neki Athlon X4 ... Imam neki "poklon bon" , pa bih da iskoristim isti 😄

 

bold: jbg, takvi smo mi caraapni 😁

Ako ti je do kvaliteta zavrsne obrade - kupi Apple!

Kvalitet je ono sto je ispod haube, nesmajnice carapanski. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

A nije jbg samo unutra, meni baš puno znači završna obrada spolja...

 

Recimo imam Lenovo x1 koji je neuništiv spolja, a baš ga ne štedim. Sa druge strane, neki plastikaneri koji mi prođu kroz ruke, to posle 2 meseca po 5 "ožiljaka" na njemu, preosetljivi...

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/16/2020 at 4:24 PM, mrd said:

 

ASUS - ZenBook Pro Duo 15.6" 4K Ultra HD Touch-Screen Laptop - Intel Core i7 - 16GB Memory - NVIDIA GeForce RTX 2060 - 1TB SSD

 

U pravu si debelo je za te pare, ali ce meni sigurno raditi sredecih 7-10 godina. Pre toga sam koristio Fujitsu LIFEBOOK T902, ali su mi po upitu za novi rekli da vise ne prodaju laptopove. Ne bi ga jos menjao, ali mi je baterija ostarila i punila je samo do 65%. Klinci su ga dok su bili mladji uz pomoc dzukele, polomili po svim coskovima. Stari je, takodje, bio lep jer prevrnes ekran i imas notepad.

Ovo izgleda odlicno. Mozes, ako te vid sluzi 4 prozora da otvoris i sve je jasno. Ako koristis acad(stara skola) conzola ti je iznad tastature, a slika na velikom ekranu. Povezao sam ga ne LED-TV, covece 3 ekrana. Jednom recju jako sam zadovoljan. CPU je I7- 9, mnogo brzo. Zao mi je sto nema vise  RAM, ali je i 16gb ok.

Lagao sam 4 ekrana. Danas sam ih povezao.

123952468_644574126219760_69199406728800

Ko dete sam se odusevio. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ako je ono što je Apple predstavio večeras i upola tačno, zadali su šah-mat konkurenciji, a pojavili su se benchmark rezultati gde je M1 lagano oduvao 9900k. Jedino je pitanje kolika će biti dugotrajnost ovakve baterije i da li nisu slučajno opet zeznuli sa tastaturom. 

 

Jako će biti interesantno šta će biti sa Intelom u godinama koje dolaze, već je izvesno da je izgubio trku sa AMD-om, sada je izgubio i sigurno uporište u Mac serijama. Moraće mnogo da rade, da bi se u neko dogledno vreme vratili na stare staze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako me ubije korona, ubiće me žena.

Već neko vreme me je zezao laptop, sporo radio. Na kraju mi upadne u onaj infinite loop. I ja odradim neke stvarčice kao što su rekli na klipu, ništa se ne desi, tako da sam opet instalirao Windows. E, sad, ništa ne mogu da otvorim, ni tekstove ni slike. Sve fajlove vidim, ali uvek izbaci da ne može da otvori. 

 

Pomagajte, šta mi je činiti?

Link to comment
Share on other sites

Prvo instaliraj office ili onaj open office (besplatan je) pa ćeš moći te word i exel da otvaraš. A za slike idi na "open with" pa izaberi šta već ima windows, ili instaliraj program koji si pre koristio za gledanje slika pa će te on pitati da li da sve slike poveže da se automatski otvaraju u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Referent said:

Ako me ubije korona, ubiće me žena.

Već neko vreme me je zezao laptop, sporo radio. Na kraju mi upadne u onaj infinite loop. I ja odradim neke stvarčice kao što su rekli na klipu, ništa se ne desi, tako da sam opet instalirao Windows. E, sad, ništa ne mogu da otvorim, ni tekstove ni slike. Sve fajlove vidim, ali uvek izbaci da ne može da otvori. 

 

Pomagajte, šta mi je činiti?

Puce puska iz potaje,

Referenta vise nema.

Sto je gore, majko mila,

Krizni stab vanrednu opet sprema,

Krizni stab vanrednu opet sprema.

Joj, joj,

Joj, jooooj.

 

Ovaj, okupicemo se i popiti jednu za pokoj ti dusi, nesrecni Referente.

Gde nadje hanumi da cackas laptop?

:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...