Jump to content

Hardware & Windows OS & razno


Recommended Posts

Ček da ovo kažem. Koliko se ništa nije promenilo za 10 godina.

U kadru su dva All-in-One računara sa velikim ekranima. Onaj udaljeniji je NEC, ovaj je DELL OptiPlex 7760.

 

NEC je kupljen u decembru 2009. a DELL u februaru ove godine. 10 godina razlike među njima. 

NEC je bio došao sa Win 7, tada tek izdat, pre dve godine sam apgrejdovao na Win 10. 

 

2019NEC00.jpg

 

Šta se promenilo za 10 godina? Ništa primetno. Jedino što sam za DELL kupio duplo memorije, ako i on bude trajao 10 godina ko zna za šta može da mi zatreba.

 

2019NEC01.jpg

 

2019NEC02.jpg

 

Vidi miša: drajver iz 2006:

 

2019mouse01.jpg

 

Rezolucija ekrana je ista: 1920 x 1080. To je pre 10 godina kada sam kupio NEC bilo čudo. Sa mesta se nije pomaklo, DELL je isti.

 

Ne samo da se nije pomerilo nego i korak nazad: novi DELL nema DVD.

 

Toliko o PC revoluciji.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2019 at 2:12 AM, DJORDJE said:

To sam i ja primetio. Razvoj PC-a je gotovo stao. Jedino sve manje vidjam AMD konfiguracije, mada to moze da bude samo slucajnost.

 

AMD ide u robote, radne mašine, lepo oni žive na tome. PC su 5% tržišta za chip makere.

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 2:58 PM, srbija do tokija said:

 

Ako je već "Off" onda je nešto drugo. Ovo samo da eliminiše Win kao problem.

 

Beskrajno mnogo hvala...Ovo je ipak bio problem. Juče sam ponovo gledala ovu temu, pa proveravala podešavanja i da..sada je, tek sada sve off i ok je. Lap radi normalno.

 

UPDATE:

 

I ja mislim da je samo SDD novina- napredak kada su računari u pitanju..sve ostalo je isto kao pre.

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

Baš mi je drago. Nije mi samo jasno ko je to mogao da postavi drugačije, taj je setting za okruženja is 1990-ih kada je internet bio skup ili ako je neko negde gde mu se naplaćuje po protoku. Danas je to retkost.

Link to comment
Share on other sites

Da nema neko iskustva sa industrijskim računarima i printerima?

 

Baš sad radim neki projekat, računare sam još i našao, sa printerima se borim. Nemogući uslovi, prskajuća vlaga, vlažnost vazduha, visoke/niske temperature...

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Aj da probam ođe,

 

Kupio novi lap top, stari riknuo. Hard disk sa starog stavio u onaj adapter da napravim eksterni od njega i prebacim podatke.

Povezem usb ali mi ga ne pokazuje u file explorer, imam ga u devices and printers u unspecified kao usb 3.0 external hdd, a u device manager u storage controllers kao usb attached scsi (uas) mass storage device sa žutim znakom uzvika. Nema ga ni u disk management.

Kaže da imam najnoviji drajver, pokušam da ga instaliram manuelno, izbaca code 10 error. Radio i uninstall.

Probao i na druge racunare, ne moze. Ja koristim windows 10, probao i na 8 isto sranje.

Probam drugi eksterni disk, šljaka lagano.

 

Edited by SamoFlacko
Link to comment
Share on other sites

Da dodam da dio na hdd, sa 4 pina pod nazivom aph, ne ulaze nidje u ovaj adapter tj nema za njih ulaz. A ne znam cemu sluze.

Mada vidim na slikama po netu, da ta 4 pina ostaju slobodna kod svih adaptera.

 

edit: ubacih hdd sa drugog lap topa u adapter i on radi, znaci nije do adaptera, nesto je do hdd jebem li mu gigabajte.

Edited by SamoFlacko
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, SamoFlacko said:

Ali na novom mi je ssd, ovaj stari bih bas da sacuvam iskljucivo kao eksterni.

  • Ubacis stari hard u laptop i pustis win da sredi drajvere
  • skines sa neta Minitool Partition Wizzard - besplatan je.
  • prikljucis ssd kao externi
  • u Minitool-u izaberes opciju Clone drive
  • kad se kopiranje zavrsi - ubacis SSD u laptop
  • Radi, majke mu ga

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Ja tako selim legalni Win10 i programe iz laptopa u laptop vec 2 godine.

 

Baš imam jedan Samsung laptop (kupljen u Thai 2012) kome je crkla matična ploča 2017, u radnji za popravku PC, probaše sve testove, zamenu memorije, rekoše spasa nema. Mother board riknuo. Disk, kao malo deblja kreditna kartica je još u njemu. Sad, posle ovih postova, mogu možda da probam da ga izvadim i na nešto priključim pa da vidim da li ženine zahteve da se njene slike sa iPhone vrate u život.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...