Jump to content

Vreme sporta i razonode (svašta & ništa)


Drug Crni

Recommended Posts

33 minutes ago, Del Piero said:

Villa je 2010. dominirao.

 

Da, da. I izdominirao na kraju, iako je Mueller proglašen za Zlatnu kopačku zbog više asistencija. Njegov golgeterski učinak na tom SP-u je ujedno bio i okidač da se priključim forumskoj zajednici prije 10 i kusur godina...

Link to comment
Share on other sites

Pratim svetska prvenstva od 1986, ali sam najbolje od svih do sada zapamtio 1994 u USA. Bilo je stvarno odličnog fudbala i događaja koji ostaju u sećanju. Nigerija, jedna od najgotivnijih reprezentacija na tom prvenstvu predvođena Džej Džej Okočom. Prelep gol Hadžija Rumuniji. 5 golova Salenka u zadnjem kolu grupa. Campos i njegovi ludački dresovi. Koliko se samo očekivalo od Kolumbije predvođene Valderamom sa Tina Tarner frizurom, Aspriljom uz Rinkona i nesrećni autogol Eskobara koji ga je koštao života. Promašeni penal Roberta Bađa u finalu protiv Brazila, uz ostale promašene ali ovaj mi je još pred očima. Švedska igrala vrhunski fudbal, možda i najlepši na prvenstvu.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Knipex said:

Pratim svetska prvenstva od 1986, ali sam najbolje od svih do sada zapamtio 1994 u USA. Bilo je stvarno odličnog fudbala i događaja koji ostaju u sećanju. Nigerija, jedna od najgotivnijih reprezentacija na tom prvenstvu predvođena Džej Džej Okočom. Prelep gol Hadžija Rumuniji. 5 golova Salenka u zadnjem kolu grupa. Campos i njegovi ludački dresovi. Koliko se samo očekivalo od Kolumbije predvođene Valderamom sa Tina Tarner frizurom, Aspriljom uz Rinkona i nesrećni autogol Eskobara koji ga je koštao života. Promašeni penal Roberta Bađa u finalu protiv Brazila, uz ostale promašene ali ovaj mi je još pred očima. Švedska igrala vrhunski fudbal, možda i najlepši na prvenstvu.

 

Samo si Bugare zaboravio :classic_smile:

 

Trifon, Yordan i ekipa :classic_biggrin:

 

Edit: a Hagi je zabio Kolumbiji :classic_biggrin:

Edited by bistru vodu mutim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Pratim svetska prvenstva od 1986, ali sam najbolje od svih do sada zapamtio 1994 u USA. Bilo je stvarno odličnog fudbala i događaja koji ostaju u sećanju. Nigerija, jedna od najgotivnijih reprezentacija na tom prvenstvu predvođena Džej Džej Okočom. Prelep gol Hadžija Rumuniji. 5 golova Salenka u zadnjem kolu grupa. Campos i njegovi ludački dresovi. Koliko se samo očekivalo od Kolumbije predvođene Valderamom sa Tina Tarner frizurom, Aspriljom uz Rinkona i nesrećni autogol Eskobara koji ga je koštao života. Promašeni penal Roberta Bađa u finalu protiv Brazila, uz ostale promašene ali ovaj mi je još pred očima. Švedska igrala vrhunski fudbal, možda i najlepši na prvenstvu.

Baggio je finale igrao ozlijeđen. Gledao sam dokumentarac o sportskim fotografima i jedan lik je pratio Baggia na SP 1994. i postali su veliki prijatelji. I kaže da mu je finale bio jako tužan događaj jer je gledao prijatelja kako ne može odigrati najvažniju utakmicu u karijeri kako spada jer je ozlijeđen. Rekao je da mora igrati jer je to finale SPa, ali po težini ozljede nije trebao biti na,terenu. 

Od golova su odlični Hagijev Kolumbiji, Stoitchkovljevi protiv Meksika i Njemačke, Brancov protiv Nizozemske, Romariov protiv Nizozemske, Siasiain protiv Argentine, Amokachiev protiv Grčke, Brolinov protiv Rumnjske i naravno Al Owairanov Belgiji koji je digurno jedan od najboljih golova u povijesti SP. 

Nigerija je napravila boom na prvenstvu, bili su brzi, fizički moćni, tehnički jak,i atraktivni. A sve imena koja će postati zvijezde europskog nogometa: Finidi, Okocha, Amokachi, Ikpeba, Amunike, Oliseh...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Oliseh...

Sandej Oliseh :classic_smile: Kad se završi utakmica izađemo svi iz kuća i opičimo fudbalicu na putu. Tada nije bilo puno kola i nije bio problem. Uvek smo uzimali jedno ime iz ekipa koje su igrale za sebe. Meni je Amunike bio odabrani. Ali jedan komšija je uvek govorio ja ću biti Nedeljko zbog Oliseha :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bugl Khan said:

Na koji misliš, protiv Jamajke ili Nizozemske? 

 

 

Protiv Jamajke. Taj gol je bas bio vic. 

Pomesah domete Nigerije sa 94 i 98. Na 98 su bas trebali da doguraju daleko svi igraci su im bili u piku i bili ekstra poznati i odlicni fudbaleri al sto bi Bard Ziva rekao malo divlji. 

Znam samo da su Francuzi namestali za sebe nesto opasno tada ali da su bili dobri jesu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Bas simpaticno 🙂 to je neko drugo vreme bilo, a i Tomic je ocigledno drugaciji tip coveka od onih koji danas dominiraju. 

 

"Divim ti se, a pojeo bih te u tom trenutku", a danas nema tog divljenja, postovanja, priznavanja sportskih velicina samo zato sto su druge boje dresova... ostao samo taj zverski instinkt. Homo homini lupus.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Barkley#34 said:

Ma kakvi, i danas su oni ok i poštuju se međusobno, kao i veličine samo nije popularno, a često ni ne smeju tako da pričaju.

verujem da ima takvih, nazalost ovi drugi su zastupljeniji, glasniji... a vise im se i paznje pridaje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Ne znam u koju bih temu, pa hajde ovde.

TV Nova S se poslednjih par dana povremeno reklamira u ćošku ekrana kao "zvanična televizija EURO 2020". Da li to znači da će RTS da izvisi za prenose sa EP?

Da, Junajted grupa je kupila prava za Ligu nacija, kvalifikacije za Euro i Svetsko, i sam Euro. Za Svetsko 2022 prava ima RTS. Plakali su sa RTS-a još pre dve godine, sa pitanjem kako je moguće da se ne ponudi njima da prenose :lol_2:

Edited by Green23
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...