Jump to content

Vreme sporta i razonode (svašta & ništa)


Drug Crni

Recommended Posts

5 hours ago, NMX said:

 

umreh :79:

Vidi se da nisi mnogo posecivao beton lige, ovoo je bezalkoholno pivo za ono sta moze da se dozivi na ovakvim terenima. Doduse sada su sudije zasticene kao beli medvedi i uglavnom prodju sa verbalnim nasiljem(sve redje i ovo), pre 15+ godina su na svakoj utakmici strahovali za svoj zivot. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 2:26 PM, MrTripleDouble said:

Vidi se da nisi mnogo posecivao beton lige, ovoo je bezalkoholno pivo za ono sta moze da se dozivi na ovakvim terenima. Doduse sada su sudije zasticene kao beli medvedi i uglavnom prodju sa verbalnim nasiljem(sve redje i ovo), pre 15+ godina su na svakoj utakmici strahovali za svoj zivot. :classic_smile:

Ali jedva čekaju da ih neko takne, da to lepo naplate posle 😁

Link to comment
Share on other sites

nisam bio obavesten po pitanju robinha..

nachi optuzen da je 2013e ucestvoao u gang rape-u, koliko sam skapirao jos uvek nije pravosnazno ili kako se to kae, presuda je 9 godina jelte..

lm, ne kapiram da 7  godina treba da se donese takva odluka?

pri tom, kao se ne zna koja su bila preostala petorica..

i na kraju, ako i bude pravosnazno, ako ne bude mrdao iz brazila, niko mu nista ne moze, posto se to desilo u italija, a brazil nije u obavezi da isporucuje..

 

sta ocu da kaem, pa ako je uradio to za sta je optuzen, zasto je trebalo 7 godina za presudu umesto 7 dana, a da ne govorim da cak i ako jeste to uradio, nece provesti ni dana u zatvoru ako ostane u brazilu..

 

missim, kapiram da ima milion ovakvih i gorih primera, zali ti bobe pravosudja i pravde..

stobse reklo, izgleda nema nista do uzimanje pravde(tm) u svoje ruke..

 

Link to comment
Share on other sites

Džajić nominovan za najbolji tim svih vremena

 

Biće zanimljivo ko će se naći u ovom timu. Mislim da su samo Mesi i Ronaldo sigurni na krilnim pozicijama, dok je sve ostalo diskutabilno.

 

 

Po mom mišljenju, tim bi izgledao ovako:

 

Formacija: 4-2-3-1 (po meni bolja od ove njihove 3-4-3)

 

Golman: Oliver Kahn (boljeg nisam gledao, najbliži su mu Neuer i Buffon, dok za Yashina stvarno ne znam)

 

Desni Bek: Philipp Lahm (nekako konstantniji od Cafua i defanzivno bolji od Alvesa)

Štoper: Franz Beckenbauer (nisam ga gledao, ali mislim da maltene "unanimously" važi za najboljeg defanzivca svih vremena)

Štoper: Paolo Maldini (veći deo karijere igrao levog beka, ali i na štoperu je bio fenomenalan. Dvoumio sam se između njega i Baresija)

Levi Bek: Roberto Carlos (najjači šut ikad, strašni slobodnjaci, odličan u oba pravca... Samo mi je još Marselo pao na pamet)

 

Defanzivni Vezni: Edgar Davids (Pravi pitbul, kakav mu je i nadimak bio. Defanzivni igrač koji je znao najviše sa loptom. Posle kidao i u uličnom fudbalu)

Centralni Vezni: Steven Gerrard (Ovde je definitivno najteži izbor. Komotno su mogli i Scholes, Pirlo, Xavi, Lampard...)

 

Desno Krilo: Lionel Messi (Možda i najveći ikad. Za mene bolji i od Maradone)

Ofanzivni Vezni: Zinedine Zidane (Možda i najbolji tehničar ikada. Maradona je više desno krilo, tako da ne mogu da mu nađem pravu konkurenciju)

Levo Krilo: Cristiano Ronaldo (Koliko god hteo da stavim Ronaldinja ovde, 15 godina na najvišem mogućem nivou stavljaju Ronalda u prednost)

 

Centarfor: Ronaldo de Lima (Mislim da ne postoji igrač koji je igrao bolje od prime Zube. Šteta što je relativno kratko trajao...)

 

Edited by extremesportist
Link to comment
Share on other sites

Gde nadje Davidsa buraz u all time team? :classic_biggrin:

 

Doduse ti si malo promenio formaciju, ali ja bi hna njegovoj poziciji pre stavio Rajkarda, Sedorfa, Makelelea(najveca nepravda je sto on nije nominovan)...na toj poziciji su jos nominovani i Alonso, Pirlo, Cavi koji je bez premca sigurno ako ga svrstamo u defanzivne vezne gde su ga oni nominovalo.

 

Ako bi gledali stiktno defanzivne karakteristike cime si se ti cini mi se vodio, meni je i Makelele  ispred Davidsa. Njegovo prodavanje je najveca greska Reala u ovom veku i jedan od glavnih razloga zasto su oni galaktikosi ostali bez trofeja CL. U Celziju je nakon toga mozda i igrao fudbal zivota, a tu je bio do 35. godine. Davids se raspao nakon Juvea, a tad je bio u ranim tridesetim. Mnogo duze je trajao Makelele.

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@MrTripleDouble

 

Da, oni su ceo vezni red podelili na ofanzivne i defanzivne igrače, što je malo bez veze (kako porediti Džerarda i Busketsa?), zato mi je pozicija 4-2-3-1 ili 4-3-3, sa jednim pravim defanzivnim, jednim centralnim i jednom desetkom, prirodnija za ovaj izbor.

 

Što se Davidsa tiče, i meni nekako štrči među ostalim imenima 😀 Tu sam gledao veznjake kojima je defanziva t.j. rušenje protivničke igre bila primarni zadatak. Makelele mi je isto pao na pamet i sigurno je defanzivno bolji (praktično je izmislio tu poziciju zadnjeg veznog), ali Davids je mogao mnogo više da doprinese i na drugoj strani i deluje mi da je bio bolji na lopti od većine današnjih krila... doduše, jeste malo kraće trajao. Možda su Lotar Mateus ili Rajkard trebali ispred obojice ovde...

 

Ćavi je imao verovatno najbolji "kratak" pas svih vremena, fenomenalno čuvao loptu i čitao igru, ali i pored svega toga mi je uvek bio malo precenjen iz prostog razloga što mi je delovalo da samo u tom sistemu (Reprezentacija Španije i Pepova Barsa) može da igra na takvom nivou. Primera radi, kada bi pre 10ak godina poslali Ćavija u, recimo, Čelsi, a Lamparda u Barselonu, mislim da bi Frenki igrao na manje više istom nivou, jer je mnogo svestraniji igrač, dok bi se ovaj raspao. Možda grešim...

 

I od kad je Pele ofanzivni vezni? Vidim da je tu nominovan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, extremesportist said:

I od kad je Pele ofanzivni vezni? Vidim da je tu nominovan...

 

Kroz celu karijeru 🙂 Uvek je ispred njega igrao neki centarfor (Vava, Tostao), kao i ofanzivna krila (Garinča ili Žairzinjo desno, Zagalo ili Rivelinjo levo). Jedino na SP 1970. kad je Brazil igrao u formaciji 4-2-4 da kažeš da je bio špic.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

Kroz celu karijeru 🙂 Uvek je ispred njega igrao neki centarfor (Vava, Tostao), kao i ofanzivna krila (Garinča ili Žairzinjo desno, Zagalo ili Rivelinjo levo). Jedino na SP 1970. kad je Brazil igrao u formaciji 4-2-4 da kažeš da je bio špic.

 

Koliko je golova postigao, neko bi pomislio da je kampovao pred golom...

 

Znam da je tada većina timova igrala sa 2 napadača, pa sam uvek mislio da je Pele bio neki polu-špic (poput Kantone ili Bergkampa), sa jednim pravim centarforom ispred. Na osnovu onoga što sam video, njegova igra mi ne liči baš na Zidanovu ili na igru neke moderne desetke. Doduše, igrao je dosta pre mog rođenja, pa ne mogu ništa da tvrdim 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, extremesportist said:

 

Koliko je golova postigao, neko bi pomislio da je kampovao pred golom...

 

Znam da je tada većina timova igrala sa 2 napadača, pa sam uvek mislio da je Pele bio neki polu-špic (poput Kantone ili Bergkampa), sa jednim pravim centarforom ispred. Na osnovu onoga što sam video, njegova igra mi ne liči baš na Zidanovu ili na igru neke moderne desetke. Doduše, igrao je dosta pre mog rođenja, pa ne mogu ništa da tvrdim 😄

 

Ima na jednom ruskom torrent sajtu (naveo bih ime ali će da me banuju zbog reklamiranja) sve utakmice sa svih Svetskih prvenstava od 1966. naovamo (komplet utakmice, svih 90 minuta). Skineš utakmice Brazila sa SP 1970. pa vidiš.

 

Ja sam pre neki dan završio SP 1970. pre njega SP 1966. Sad se skida SP 1974. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...