Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2022/2023


Dracarys

Glasanje  

18 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta

  2. 2. Broj nedelja regularne sezone i plej ofa.



Recommended Posts

Vreme je za otvaranje nove teme, za tačno 23 dana kreće novi draft, nova sezona, odluka kakvu ćemo ekipu graditi itd.

 

 

Na veliku žalost, uvek neko mora da ispadne, jer ne sme da se dopušta spavanje, radi reda odraditi draft i izmene, već mora vrlo aktivno da se igra. Tako da nas napuštaju bivši šampion @zorex@gggggggg@Gaga@Sombor Shuffle.

 

Nove pridošlice su nam @vladaboss90@Squabbit@threepwood i duo u vidu @Nicklord@Ta'veren, mogu da im poželim samo sreću u eliti gde se igra u kost.

 

 

1. Kuribajašijeva četa - Dracarys

2. Mađijini Svedoci - @Magia

3. B (like) residents - @uini

4. Sons of Anarchy - @Itachi Uchiha@Lukaku94

5. Misery Signals - @Chaos Is Me

6. BezMagicni Debeli - @Tri Korne Penal

7. Swiss Knives - @Davai Davai

8. Beograd Konkvistadori - @BarryWhite@Contador54

9. Mr. Moo - @Dovla

10. Lamelice Herro - @LayupFromTheMidget

11. BatChester United - @Noćna mora B92 fantazera

12. Ranjeni Vuk - @stefan81888

13. Perfektni Zmajevi - @nlavrnja

14. disco inferno - @djole

15. Reggie Miller - @Miskooo

16. Belgrade Big Ballers - @Manu

 

 

17. @vladaboss90

18. @Squabbit

19. @threepwood

20. @Nicklord@Ta'veren

 

Postavio sam i glasanje, pitanja koja su ključna za ovu sezonu. Nadam se da ćete svi glasati.

 

Prvo pitanje je broj IR, a drugo broj nedelja u regularnoj sezoni. Ja ću da glasam za 4 IR, jer mislim da ne bi bilo fer da neko dropuje povređene igrače, sasvim dovoljna kazna mu je što mu se isti povredio, a broj nedelja za 18, jer u fantazi plej ofu, pogotovo u poslednje dve nedelje se pitaju kurta i murta, dođe RoCo i saspe milion trica, odigra utakmicu karijere, jer je sedam igrača dobilo slobodno.

 

Link lige je: https://fantasy.espn.com/basketball/league?leagueId=50835

Edited by Dracarys
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji i trece pitanje o kojem smo drvili prosle godine najvise uinija i ja pa bi bilo lepo da se i drugi ukljuce i jasno definisu pravila.

 

Naime, ako krecemo od pretpostavke da trziste odredjuje cenu igraca i da igrac vredi onoliko koliko je najbolja ponuda za njega - ukoliko neki tim odluci da trejduje nekog igraca (nevezano za to da li je povredjen ili ga samo ne zeli u timu zbog drugog razloga) smatram da je fer da se to napise na topicu i onda da se dobiju ponude i da se prihvati najbolja.

 

U tom slucaju, ne smatram da je ok da se vetuje trejd (cak iako moze delovati nerealno), jer je to trzisna vrednost tog igraca - ukoliko niko drugi ne nudi vise (ili ne nudi nista).

 

U suprotnom, ljudi koji vetuju taj trejd svesno pokopavaju tim koji bi da se resi tog igraca i dao je svima do znanja to (nema asimetrije u informacijama).

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Magia,  a i @Manu, ako dobro razumem, predlog se u praksi svodi na tri stavke:

-xy owner objavi da zeli da trejduje xy igraca

-yz owneri javno pejstuju ponude na ovoj temi

-nakon propisanog vremena, ukoliko prvopomenuti owner to zeli, neki trejd se obavlja od ponudjenih.

 

---

drugim recima, veto ni ne postoji, vec je trejd validan jer je ponuda takva kakva jeste?

 

[ne slazem se sa principom ali imam jos jedno vazno pitanje]

 

-jel onda cela liga kaze owneru sa pocetka koja mu je najbolja ponuda, iako on misli da je od tri bedne neka druga najbolja ili i dalje jednostavno izabere onu koju zeli?

 

u prvom slucaju liga bira za njega, sto je vrlo perverzno praktikovanje veta, dok je u drugom slucaju misljenje ostalih ucesnika protokolarno, pa se izbegava bizarnost ali zapravo mozes da radis sta ti je volja.

 

izvinjavam se ako nesto propustam od ranog jutra ali meni ovo izgleda kao zahtev da veto ne postoji [ili postaje tarme uvrnut].

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

....

posto nemam nameru da ulazim n-tu sezonu u iste goleme diskusije, samo da podsetim jos jednom koja je jedina svrha i funkcija veta:

 

veto ne sluzi da spreci ownera kojeg je izdala sreca da opstane u ligi.

 

veto sluzi da spreci bogacenje rostera ownera koji zeli besramno da profitira na tudjoj nesreci i ucini svoju ekipu snaznim contenderom dajuci ponesto zamenljivih igraca za nekog koji pravi razliku, a kao argument daje faktor rizika, da li ce taj igrac da se oporavi na vreme.

 

time se fokus igre stavlja na to da

a) imas dobar start u prvoj trecini sezone

b) napravis dil ili dva (zasto ne i 4?) sa pomenutim ekipama koje je izdala sreca -> i eto te u najuzem krugu favorita.

 

 

Edited by uini
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

edit

pri cemu u 90% slucajeva imamo problem kada trejd zeli da se obavi u trenutku dok jos uvek nema pouzdanih vesti o vremenu povratka na teren, dok je bednih 10% situacija gde je igrac zdrav, pa onaj argument rizika ne postoji, vec je situacija prilicno cista oko ransoma koji se nudi i argument se svodi na "sta se vi bunite kada njemu to odgovara a gori mu pod nogama"

 

 

ali stavite slobodno sve sto mislite da treba na diskusiju i glasanje, sad je vreme.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

@Magia,  a i @Manu, ako dobro razumem, predlog se u praksi svodi na tri stavke:

-xy owner objavi da zeli da trejduje xy igraca

-yz owneri javno pejstuju ponude na ovoj temi

-nakon propisanog vremena, ukoliko prvopomenuti owner to zeli, neki trejd se obavlja od ponudjenih.

 

---

drugim recima, veto ni ne postoji, vec je trejd validan jer je ponuda takva kakva jeste?

 

[ne slazem se sa principom ali imam jos jedno vazno pitanje]

 

-jel onda cela liga kaze owneru sa pocetka koja mu je najbolja ponuda, iako on misli da je od tri bedne neka druga najbolja ili i dalje jednostavno izabere onu koju zeli?

 

u prvom slucaju liga bira za njega, sto je vrlo perverzno praktikovanje veta, dok je u drugom slucaju misljenje ostalih ucesnika protokolarno, pa se izbegava bizarnost ali zapravo mozes da radis sta ti je volja.

 

izvinjavam se ako nesto propustam od ranog jutra ali meni ovo izgleda kao zahtev da veto ne postoji [ili postaje tarme uvrnut].

 

Dok god svi imaju sansu za plejof, ali i da ispadnu, i dok su ekipe zdrave, veto treba da postoji kao i do sad kako bi se sprecile mahinacije. Pretpostavljam da Magia pre svega misli na situacije kada ekipama gori pod nogama i po meni je njegov izneti predlog potpuno fer, i fer je da iz te situacije vlasnik izabere šta njemu odgovara. Ali potrebna je neka razlika u odnosu na prethodne sezone, a meni je skroz ok da ta promena bude ovo što je Magija izneo.

Slažem se i sa tobom da u tom slučaju ostali lešinare oko njega, ali ti ne gledaš stvari iz perspektive tog nesrećnika kom bi u suprotnom bilo potpisano ispadanje iz lige. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^svako gleda iz svoje licne perspektive:

- nesrecnik hoce da opstane u ligi i yebe mu se sto ce magija na konto toga da nakrca ekipu

- magija hoce da bude zajeban contender i yebe se njemu da li ce ovaj lik da opstane

- ja hocu da sprecim instant dominaciju magije na konto nesrece a yebe mi se za opstanak nesrecnika

---

daklem, sve tri strane imaju iskljucivo licne motive, samo sto jedino magijin bericjet utice na vise od pola lige, tj timove koji imaju aspiraciju ka plejofu tj tituli

 

@Manu ali nisi uspeo da mi konkretno odgovoris, da li je to predlog da nema veta ili predlog za bizarni veto? posto mi obe opcije nesto logicki ne leze.

Link to comment
Share on other sites

Kakva je ovo zajebancija sa 18 kola?! Zasto bi neko igrao protiv ubedljivo najjaceg tima i izgubio 11:2, a da ne dobije sansu da taj poraz ponisti ubedljivom pobedom nad ubedljivo najslabijom ekipom u ligi? Kakve veze ima sto ce u finalu neki bezveznjakovic da donese pobedu kad se u finale svakako plasiraju aktivni igraci i neka menjaju do volje pa kom obojci kom opanci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

^svako gleda iz svoje licne perspektive:

- nesrecnik hoce da opstane u ligi i yebe mu se sto ce magija na konto toga da nakrca ekipu

- magija hoce da bude zajeban contender i yebe se njemu da li ce ovaj lik da opstane

- ja hocu da sprecim instant dominaciju magije na konto nesrece a yebe mi se za opstanak nesrecnika

---

daklem, sve tri strane imaju iskljucivo licne motive, samo sto jedino magijin bericjet utice na vise od pola lige, tj timove koji imaju aspiraciju ka plejofu tj tituli

 

@Manu ali nisi uspeo da mi konkretno odgovoris, da li je to predlog da nema veta ili predlog za bizarni veto? posto mi obe opcije nesto logicki ne leze.

 

Ok uini, lepo što imaš tu sigurnost da se nikad nećeš naći u poziciji nesrećnika.

 

Veto treba da postoji i dalje, morao bih još da razmislim pre predloga u kom obliku.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Manu said:

 

Ok uini, lepo što imaš tu sigurnost da se nikad nećeš naći u poziciji nesrećnika.

 

Veto treba da postoji i dalje, morao bih još da razmislim pre predloga u kom obliku.

 

ja sam ispao u b ligu tako sto su se steph curry i jusuf nurkic, pikovi jedan i dva (ili tri), povredili na duze.

 

podrzavam da se pretresu sva moguca pitanja, jer je sad vreme a ne 7 dana pred draft ali zelim da eksplicitno cujem, da bi mogli svi ucesnici da procitaju, da li je predlog:

 

a/ da nema veta

b/ bizarni "veto" u kojem vecinski liga bira najbolji trejd

c/ nista od navedenog, uini (evo sta je)

 

 

daklem, dajte makar zaokruzite a, b, c -sta se predlaze, da ne bih morao ja ili iko drugi, da sam pretpostavlja.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

liga/glasanje bi trebalo da se jedino mesa/koristi kada je neka ocigledna pljacka. ako su se obe ekipe dogovorile onda ne vidim razloga zasto bi se liga uopste mesala. ne znam zasto ovo toliko tesko shvatiti.

 

a kada se obe ekipe ne sloze, vec, samo jedna, onda je to ocigledna pljacka, hahhah

 

uvek se dve ekipe dogovore, pa vrlo cesto bude vrlo neravnopravan trejd, tako da ne razumem sta zelis da kazes - neko je nekada obavio trejd protivno volji trejd partnera ili je svaki trejd = dobar trejd kada se ljudi dogovore?

 

1 prvo se nikada nije desilo, 2 drugo nije tacno, zato sto ligu igra jos 18 timova, zbog toga postoji veto i irl u nba ali to je ocigledno tesko da se shvati huhu

Link to comment
Share on other sites

 

ja ne vidim nikakav problem ako je neravnopravan trejd. time se upucao u nogu onaj koji je i napravo trejd na svoju stetu. ili je isao na sve ili nista i znao rizik. to sto si ti zabrinut sto ce se x ekipa (tvoj rival) pojacati i zbog toga vetovati mi je velika jadnost. kao i da se tu javljas i napises 15 postova kako je trejd sranje i ako nisi upucen u vesti ili u zdravlje igraca.

 

hiljaditi put ista prica ali ajde jos jednom da se ponovi: meni je glupo da kao glasacu da odlucujem da li ce trejd proci izmedju dva druga tima, ako se vec dogovorili oko trejda. nisam upucen u viziju™ nijednih od ekipa koje prave trejd. mozda imaju vec dogovoren drugi trejd unapred ili slicno. svako ima svoje motive i sa time ja nemam nikakve veze, svako vodi svoj tim kako zeli dogod nije neko krsenje pravila.

 

posto mi je tesko shvatiti, ajde podseti me kada je poslednji put bio veto na neki trejd u nba.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih razmotrio kompromisni predlog:

 

- u prvih recimo 15 kola nema nikakvih zajebavanja, ostaje kako jeste, sa veto opcijom kao i do sada (ponavljam očiglednu činjenicu na koju i Uini ukazuje ali izgleda mora da se crta: veto prolazi samo onda kada većina lige udari veto, dakle većina smatra da trejd nije fer)

- u poslednjih par kola regularne sezone možda može ovaj princip sa javnom licitacijom gde neko oglasi igrača pa se javno iznose ponude u određenom roku od najviše 3 do 5 dana, mada ja ne bih iskreno ništa menjao već da idemo kao i do sada

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2022 at 9:33 AM, uini said:

^svako gleda iz svoje licne perspektive:

- nesrecnik hoce da opstane u ligi i yebe mu se sto ce magija na konto toga da nakrca ekipu

- magija hoce da bude zajeban contender i yebe se njemu da li ce ovaj lik da opstane

- ja hocu da sprecim instant dominaciju magije na konto nesrece a yebe mi se za opstanak nesrecnika

---

daklem, sve tri strane imaju iskljucivo licne motive, samo sto jedino magijin bericjet utice na vise od pola lige, tj timove koji imaju aspiraciju ka plejofu tj tituli

 

@Manu ali nisi uspeo da mi konkretno odgovoris, da li je to predlog da nema veta ili predlog za bizarni veto? posto mi obe opcije nesto logicki ne leze.

 

Prvo, nije lepo da u postu pre koristis izraz lesinar, a onda u sledecem taj lesinar postanem ja.

 

Drugo, ne postoji lesinarenje ako je to trenutna cena na trzistu (evo trenutno imas stocks vrhunskih kompanija koje su jeftine pa niko ljude koje ih kupuju ne naziva lesinarima)  - niko ne brani nijednoj ekipi da pokusa da da bolju ponudu (upravo zbog toga sam rekao da je bitan momenat transparentnosti gde owner koji zeli da se resi nekog igraca to javno i napise). Problem je sto svaka ekipa gleda svoj interes pa im je vrh status quo- u tom slucaju i da neko ko nije imao srece sa povredama ispadne, kao i da se druga ekipa ne pojaca. 

 

Trece, ne mislim da nema veta- moje vidjenje je da ukoliko se primeni transparentnost, jasno stavi do znanja zbog cega se neki igrac trejduje, kao i da se od ponuda (koje mogu biti javne ili ne) izabere ona ko je najlogicnija za ownera (ukoliko bude neke sumnje da zeli da pomogne nekoj ekipi, moze da javno objasni zbog cega je prihvatio ponudu X a ne Y)

 

Cetvrto, i najbitnije, moj predlog je pre svega vezan za to da ne bih voleo da se nekom desi (to sto se desilo tebi kad si ispao u b ili gggg prosle sezone) da zbog nesrece zbog povreda mu liga dodatno oteza da ostane u ligi tako sto mu niko ne nudi nista posebno za povredjenog igraca X, a sa druge strane mu zabranjuju da ga trejduje za nekog ok igraca jer taj trejd nije fer.

 

On 9/24/2022 at 11:38 AM, Miskooo said:

Kakva je ovo zajebancija sa 18 kola?! Zasto bi neko igrao protiv ubedljivo najjaceg tima i izgubio 11:2, a da ne dobije sansu da taj poraz ponisti ubedljivom pobedom nad ubedljivo najslabijom ekipom u ligi? Kakve veze ima sto ce u finalu neki bezveznjakovic da donese pobedu kad se u finale svakako plasiraju aktivni igraci i neka menjaju do volje pa kom obojci kom opanci.

 

Ima smisla, ali sa druge strane jeste sranje da titulu donesu bezveznjaci a da ekipa koja ima najbolju ekipu izgubi jer mu je pola ekipe ugaseno zbog tenka/odmaranja kojeg je nazalost sve vise u NBA. Zbog toga, meni je logicno i da se skrati sezona i za 2-3 nedelje, kako bi osigurali da najbolja ekipa zaista bude nagradjena za to.

 

On 9/24/2022 at 2:51 PM, gggggggg said:

 

ja ne vidim nikakav problem ako je neravnopravan trejd. time se upucao u nogu onaj koji je i napravo trejd na svoju stetu. ili je isao na sve ili nista i znao rizik. to sto si ti zabrinut sto ce se x ekipa (tvoj rival) pojacati i zbog toga vetovati mi je velika jadnost. kao i da se tu javljas i napises 15 postova kako je trejd sranje i ako nisi upucen u vesti ili u zdravlje igraca.

 

hiljaditi put ista prica ali ajde jos jednom da se ponovi: meni je glupo da kao glasacu da odlucujem da li ce trejd proci izmedju dva druga tima, ako se vec dogovorili oko trejda. nisam upucen u viziju™ nijednih od ekipa koje prave trejd. mozda imaju vec dogovoren drugi trejd unapred ili slicno. svako ima svoje motive i sa time ja nemam nikakve veze, svako vodi svoj tim kako zeli dogod nije neko krsenje pravila.

 

Upravo. Zato mi je na pocetku stvarno glupo vetovati ista, jer svi zele svojoj ekipi najbolje, nema smisla pomagati drugoj ekipi. Pred kraj sezone ipak moze biti mahinacija izmedju ekipa ukoliko se owneri poznaju/gotive/sta god. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu unpinned this topic
  • Manu locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...