Jump to content

Plejof


Recommended Posts

3 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Poljska ocekivano a sad Finci,ako se ne poplase pasce i Hrvati ili ce barem sigurno primiti 90+,sad da li ce dati vise ko zna sa njima.

Ne znam cemu toliko nepostovanje nase grupe cak i  od strane kladionica,ajde Hrvate mozda i cekaju da prorade ali kod Ukr ni nema sta da proradi,bas mediokritet ekipa dok Poljska iako malo nestabilna ima upside.

 

edit:

Pa zasto bi,sutiraju mnogo a sutirali su cini mi se u svakom mecu osim protiv nas preko 40%.Kako se na to poklpa Hrv odbrana svi znamo,samo eto da se ne uplase velike utakmcie.Videcemo kako krene mec,koliko paljbom mogu da odgovore Hrv...

 

 

Takodje vidim pisete o Spancima i Litv.Jesu dobro vodjeni ali opet pricao sam da ta Litv ne igra nista,dobro se tuku(daju dosta poena iz napada posle ofanzivnog) i to je to.Nemaju bekove  a igraju tu kosarku na centre koja je prevazidjena.Doduse negde sam napisao da ocekujem dobru adaptaciju sto se tice centara,jer problemi su svima bili jasni,a ovaj selektor pusti da mu Sabonis onako kopa rupu.Ni to nisu uspeli da koriguju,bas nista od ekipe ne znam zasto bi se neko uzdao u njih.

Verovatno slican razlog kao i za potcenjivanje nasih rivala iz grupe,grupa B je jelte GRuPA sMRTi...

Kao sto sam rekao dobise Hrvati 90+p i izgubise.Cak uz njihov dobar sut za tri a slabiji Finski.Oni zapravo nisu imali sanse da pobede cim su izgubili u relativno povoljnim uslovima.

Za sad sam svaku ekipu na prvenstvu dobro procenio nadam se samo da sam malo Italijane precenio ili da smo mi prosto prava sila.

Link to comment
Share on other sites

Dobar uspeh za Poljsku, jos jedno 1/4 finale. Nema tu nekog kvaliteta, ali odradjuju meceve u kojima su egal ili favoriti.

 

Bas mi je drago sto je Finska Markkanen ovako zatrpala o Hrvatsku, em su Finci ostvarili istorijski uspeh (docekase da im se sve kockice sloze), em su Bogdanovic, Mulaomerovic i drustvo poslati nazad u kloaku gde pripadaju sa onim ogavnim biranjem protivnika. Nisu oni meni bili antipaticni, ali prvo angazovanje Smitha kao da je klub u pitanju, pa onda i sprdnja protiv Ukrajine, moralo je ovako da se zavrsi.

Veliki respekt za Finsku i Markkanena kako god da prodju u 1/4 finalu, a igraju protiv jos jedne antipaticne grupe igraca. Imaju samo jednog pleja (koji nije nikakva klasa), nemaju centra i nisu se odlucili da vrbuju nekog Wilbekina ili da im Tobey popunjava rupe pod kosem. Zaista redak primer postovanja drzavnog tima kao skupa igraca koji su na neki nacin vezani za njega, uz njih su tu jos nasa repka, Letonija, Litvanija, donedavno i Spanija, mislim i Francuska.

Na kraju se poklopilo da se sva tri meca zavrse istim rezultatom - veoma cudno, ali i potvrda da se igra na veliki broj poena, da je EP dosta kvalitetan i da 2 sata potrosena na gledanje meca nisu baceno vreme ni na sta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zorana ce oni da nadoknade, Goran im je bitan.

25 minutes ago, MilošVB said:

Jedan za @uini:

 

"Meli je najbolji igrač na svetu. Nikolo ima senzacionalni košarkaški koeficijent inteligencije. Nikada nisam video nekoga kao što je on za mojih 40 godina u košarci. On uvek zna šta mora da uradi u svakoj situaciji na terenu", rekao je Poceko.

 

Gudra.

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 11:56 PM, Magia said:

Ma Meku je i Pesic stao na zulj, nema nikakvog drugog objasnjenja za ovakvo pisanje :ajme:

 

On 9/8/2022 at 12:34 AM, Magia said:

To je to, samo je jos Draky falio, spasa nam nema :frusty:

 

On 9/11/2022 at 1:29 AM, Magia said:

 

Nadam se da se dovoljno ispromasivao sa prognozama oko Spanije i Francuske pa da ce makar za nas biti u pravu, u suprotnom na lomacu :smiley59:

 

Mozemo praviti svakakve analize, ali smo svi ovde koji znamo za Mekove i Drakijeve moci, mogli da pretpostavimo sta se desiti- bukvalno sam svaki dan upozoravao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da je okej da se za sekund radujemo poceku, kontam ionako da ce ih francuzi srediti, iako su neubedljivi

 

 

"Bio sam košarkaš i tad sam stalno pričao da ako postanem trener, hoću da budem trener kojeg bih ja voleo da imam. Treneri ne veruju igračima 100 odsto, misle da je njihova strategija bitnija od svega, a ja sam drugačiji. Moram samo da ih podržim, hoću da im to pokažem, nije to taktika. Znao sam kakav hoću trener da budem, trener koji voli svoje igrače. Nekada mi kažu da bi moji igrači išli i u rat za mene. Ne, skroz je drugačije, ja ću da ratujem za njih, to je ono što po čemu sam ja drugačiji".

 

https://nova.rs/sport/kosarka/italija-poceko-grlio-srpske-kosarkase-evrobasket/

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ova pocekova izjava me je potakla da iznova razmisljam o vaspitanju deteta, u smislu omogucavanja detetovih talenata da procvetaju kada se zaista racuna: ne postoji samo jedan nacin, to je sigurica, kao i ono da niti jedan nije garantovano ispravan ( :

 

Punoljetan si, ne moraš da se izgovaraš na dijete ukoliko želiš da praviš budalu od sebe pred širim auditorijumom 😛 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

 

Punoljetan si, ne moraš da se izgovaraš na dijete ukoliko želiš da praviš budalu od sebe pred širim auditorijumom 😛 

 

sto je najveca fora, jedino bih zbog detetovog bericeta pravio budalu od sebe, kazem to relativno odgovorno.

 

 

 

ali nije to bila esencija, vec upravljanje talentom, koje se moze porediti u odrastanju deteta i repke ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Loše ti je poređenje, ne treba trener da vodi obdanište nego punoletne ljude koji dobro zarađuju. Ali ima mnogo istine u ovoj Pocekovoj lajni, igrači su najvažniji, oni igraju i sprovode zamisli na terenu. Dobro je biti potkovan gomilom akcija i imati neke šablone u igri ali košarka je dosta igra talenta, improvizacije i konstantnog kretanja. Disciplina je danas mnogo važnija u odbrani nego u napadu, posebno u ovim reprezentativnim kratkoročnim takmičenjima.

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2022 at 5:31 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Kao sto sam rekao dobise Hrvati 90+p i izgubise.Cak uz njihov dobar sut za tri a slabiji Finski.Oni zapravo nisu imali sanse da pobede cim su izgubili u relativno povoljnim uslovima.

Za sad sam svaku ekipu na prvenstvu dobro procenio nadam se samo da sam malo Italijane precenio ili da smo mi prosto prava sila.

Par minuta pred katastrofu,zapala nam je nevidjena koska.Prosto neverovatno kako su se stvari odigrale.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

Jel se plazi Laranzakis jos il ga proslo? 

Dok su stizali u 2/4 divljaju skacu provociraju a Nemci ko Nemci igraju svoju igru. Doduse istini za volju jedino je Janis bio smiren...znao sta ga ceka 😄

 

Nije da nisam upozorio... 

 

  

1 hour ago, Kooineeperk said:

Nemci se ne daju, cak mi deluje da su Grci prerano poceli da se busaju u grudi kad su pre par minuta izjednacili. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...