Jump to content

Plejof


Recommended Posts

5 hours ago, Dropkick Murphys said:

Pa kako bi pokušao da stigneš prednost ako ima 15 sekundi do kraja, protivnik vodi i ima loptu? 

 

Nikako, u tome i jeste poenta, protvnik posteno zasluzio prednost i pobedu a ti mu to otimas namernim fauliranjem, sto je definicija nesportskog ponasanja. Ruzno sve ovo izgleda jer smo mi navikli na takticke faulove, srecom to je pre par godina prekinuto u kontri a mozda je ovo pocetak kraja i penal zavrsnice i daljeg ciscenja sporta.

 

Takoedje, mali faulovi su nastali kako se ne bi penalima kaznjavala svaka neopreznost igraca, a treneri su to kao i sve drugo zloupotrebeli i teraju igrace da prave namerne faulove kad nisu u bonusu, sto je naravno nesportski, isto kao i laktanje ispod kosa "kad niko" ne vidi, guranje prsta u oko i slicni izumi kojima su narocito mladji igraci izlozeni kad dodju u seniorsku kosarku od strane takozvanih "namazanih" igraca, a to nisu nista drugo nego nesportske njuske koje su umsto kao izbacivaci u nekom klubu zavrsili na kosarkaskom terenu pa se nadam da ce na red doci i mali faulovi i da se i oni sankcionisu kao nesportski od sledeceg prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, leki bg said:

 

Strasno je da te Zo i Rudy od 37 leta sami pobede. 

 

ujedno i za @goldberg, da ne citiram sve sa tel;

 

jasno je da ovo nisu spanci nivoa proteklih 15ak godina ali ovo nilako nije pobeda dva igraca, vec kompletnog timskog efforta, gde su pored pomenute dvojice, imali jos solidan broj igraca koji su shodno svojim ulogama pruzili vrlo vrlo dobre partije, to say at least.

 

guru je pomenuo diaza, nekolicina na celu sa markossom je na liveu pisala o znacaju usmana garube, uprkos njegovom drvenom sutu od 0-5 sa distance ili koliko. zajedno sa willy hernangomezom, on je dobio duo protiv jonasa i domantasovog sina, domantasa sabonisa. pri cemu je garubina odbrana samo jedan deo a drugi su blokovi u napadu iz kojih je cinio livade lorenzu, napravio kucanje u ot i asistirao rudiju u prostor za polaganje kao bernd suster. willy je odvalio ovu dvojicu realno nba zvezda napadacki a willy je fringe nba igrac. 

buraz bo cruz ih je drzao u prvom poluvremenu a ostatak spoljne linije je igrao odlicnu defanzivu, dok je su u napadu terali litvance da koriguju odbrambene kretnje. full team effort.

 

na kraju ali ne i najmanje vazno, sergio "zna samo da vodi najdominantniju ekipu na svetu izvan amera koja moze i sama da igra" scariolo, je dobio svog kolegu, koji takodje nije los trener.

 

daklem, ekipa limitirana talentom ali vrlom kompetentna za duele sa najboljima. i to sve sa bednim sutem za 3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma Spanci su ultra zajebani, meni nije jasno zasto se tako lako prelazi preko njih. Ocigledno je da im nedostaje suvog individualnog kvaliteta, ali to nadomescuju na fizickom i taktickom planu. Iskusna i namazana ekipa, pocev od Skariola na klupi koji radi strasan posao. Koliko reprezentacija moze da igra onakvu kombinovanu odbranu a da to lici na nesto? Potrebno je vreme za to. 

Juce se videlo da je Litvanija kvalitetnija, ali se i vidlelo koliko su Spanci zilavi i taj njihov pobednicki mentalitet.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jasno je da ovo nisu spanci nivoa proteklih 15ak godina ali ovo nilako nije pobeda dva igraca, vec kompletnog timskog efforta, gde su pored pomenute dvojice, imali jos solidan broj igraca koji su shodno svojim ulogama pruzili vrlo vrlo dobre partije, to say at least.

 To se vidi letimičnim pogledom na statistiku: Španci 21 asistenciju, Litvanci 14, ali nadasve Španci 8 izgubljenih i 9 osvojenih, a Litvanci 20 izgubljenih i 3 osvojene.

To je to o čemu sam pričao, odlična domaća liga jednako veliki broj individualno i timski pismenih igrača, i onda tu ne može da bude velikih gluposti, nediscipline, soliranja i velikih oscilacija u igri, i zbog 12 upotrebljivih igrača postoji neko samopouzdanje u smislu da će, čak i kad neki igrači nemaju dan, oni na kraju naći petorku koja funkcioniše.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spanci da nisu uzeli Lorenca bili bi prosečna ekipa, smena generacije u kojoj ima vrlo malo talenta.

Litvanci nisu imali kvalitetnog lidera koji bi mogao da reši utakmicu(tipa Lorenco) i uglavnom su ziveli od suta i gde su pogadjali iz teških situacija,a otvorene su sve promašivali. 

Litvanija je pogrešila sto nije usporila napade kada su bili 7,8 razlike ispred i pokušala sa Valancijunasom da drzi tu prednost. Njegov bedan ucinak i mala minutaža su glavni uzrok poraza Litvanije.

 

Lorenco je i sinoc imao uspone i padove u igri,ali kad je trebalo u OT je odigrao perfektno.

 

Čudi me da Joel Parra nema minute jer mi deluje da je najtalentovaniji od nadolazeće generacije.

 

Pohvala za Rudija sinoć i neverovatnu energiju sa kojom i dalje igra,a bas je bilo impresivno kako se niotkud pojavio i spasio onu loptu pred kraj utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Gruba B i nije nako moćna kao što se činilo, iako se igrala najbolja košarka.

 

Francuzi pukom srećom prošli

Litvanci ispali

Slovenci pogurani od sudija, mada bi svakako dobili ali nisu briljirali

 

Što se tiče Španaca, pisao sam još ranije da se previše podcijenjuju i da nisu takav krš, ali da FIBA nije omogućila kupovinu Amera, sa tandemom Diaz-Colom na PG bila bi to druga priča.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, propolis said:

Spanci da nisu uzeli Lorenca bili bi prosečna ekipa, smena generacije u kojoj ima vrlo malo talenta.

Litvanci nisu imali kvalitetnog lidera koji bi mogao da reši utakmicu(tipa Lorenco) i uglavnom su ziveli od suta i gde su pogadjali iz teških situacija,a otvorene su sve promašivali. 

Litvanija je pogrešila sto nije usporila napade kada su bili 7,8 razlike ispred i pokušala sa Valancijunasom da drzi tu prednost. Njegov bedan ucinak i mala minutaža su glavni uzrok poraza Litvanije.

 

Lorenco je i sinoc imao uspone i padove u igri,ali kad je trebalo u OT je odigrao perfektno.

 

Čudi me da Joel Parra nema minute jer mi deluje da je najtalentovaniji od nadolazeće generacije.

 

Pohvala za Rudija sinoć i neverovatnu energiju sa kojom i dalje igra,a bas je bilo impresivno kako se niotkud pojavio i spasio onu loptu pred kraj utakmice.

 

Imaš jedno interesantno viđenje košarke, koje ne prebacuje individualni učinak igrača.

 

Valančijunas je sinoć totalno odbio borbu i jeste se osramotio, ali nije on izgubio 20 lopti.

 

Isto kao što Brown nije dobio duel sa centarskom linijom Litvanije, niti uhvatio 15 lopti u napadu zbog kojih su Španci poživjeli da dočekaju priliku za preokret.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

 

Imaš jedno interesantno viđenje košarke, koje ne prebacuje individualni učinak igrača.

 

Valančijunas je sinoć totalno odbio borbu i jeste se osramotio, ali nije on izgubio 20 lopti.

 

Isto kao što Brown nije dobio duel sa centarskom linijom Litvanije, niti uhvatio 15 lopti u napadu zbog kojih su Španci poživjeli da dočekaju priliku za preokret.

 

Košarka je timska igra i to se valjda podrazumeva,ali kada se udje u neizvesnu završnicu tada individualni kvalitet dolazi do izražaja.

Naravno da neko mora da napravi blok igraču sa loptom,naravno da ceo tim mora da odigra dobru odbranu,ali na kraju veština ubacivanja lopte u koš ipak zavisi od individualnih kvaliteta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad malo gledam neke detalje sa Cg -Nem, to je tekma koju sam najslabije ispratio juče. 

 

Na 3 min do kraja, kakva namerna nad Dubljevićem, jbt. Lo ga opali po leđima, lopta napred u rukama, veze sa njom nema faul.

I Crnogorci traže gledanje snimka, sudije većaju i odluče da ne gledaju snimak jer znaju da ako pogledaju, moraju da sviraju namernu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

Košarka je timska igra i to se valjda podrazumeva,ali kada se udje u neizvesnu završnicu tada individualni kvalitet dolazi do izražaja.

Naravno da neko mora da napravi blok igraču sa loptom,naravno da ceo tim mora da odigra dobru odbranu,ali na kraju veština ubacivanja lopte u koš ipak zavisi od individualnih kvaliteta.

Hoćeš da kažeš da ekipe koje daju više poena od protivnika pobjeđuju u 100% slučajeva?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, realno *w said:

Sad malo gledam neke detalje sa Cg -Nem, to je tekma koju sam najslabije ispratio juče. 

 

Na 3 min do kraja, kakva namerna nad Dubljevićem, jbt. Lo ga opali po leđima, lopta napred u rukama, veze sa njom nema faul.

I Crnogorci traže gledanje snimka, sudije većaju i odluče da ne gledaju snimak jer znaju da ako pogledaju, moraju da sviraju namernu.


U hali sam video da se Dubljevic, inace dosta miran meda, tokom gledanja snimaka prilicno zalio. A kao sto kazes, nevezano za to, nesportska za udzbenik.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Romantik said:

 

Nikako, u tome i jeste poenta, protvnik posteno zasluzio prednost i pobedu a ti mu to otimas namernim fauliranjem, sto je definicija nesportskog ponasanja. Ruzno sve ovo izgleda jer smo mi navikli na takticke faulove, srecom to je pre par godina prekinuto u kontri a mozda je ovo pocetak kraja i penal zavrsnice i daljeg ciscenja sporta.

 

Takoedje, mali faulovi su nastali kako se ne bi penalima kaznjavala svaka neopreznost igraca, a treneri su to kao i sve drugo zloupotrebeli i teraju igrace da prave namerne faulove kad nisu u bonusu, sto je naravno nesportski, isto kao i laktanje ispod kosa "kad niko" ne vidi, guranje prsta u oko i slicni izumi kojima su narocito mladji igraci izlozeni kad dodju u seniorsku kosarku od strane takozvanih "namazanih" igraca, a to nisu nista drugo nego nesportske njuske koje su umsto kao izbacivaci u nekom klubu zavrsili na kosarkaskom terenu pa se nadam da ce na red doci i mali faulovi i da se i oni sankcionisu kao nesportski od sledeceg prvenstva.

 

Bukvalno ne verujem šta sam pročitao. Sledeće je i zahtev da se gađanje protivnika loptom kada ista beži u aut sankcioniše isključenjem i sa dva meča suspenzije.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Romantik said:

 

Nikako, u tome i jeste poenta, protvnik posteno zasluzio prednost i pobedu a ti mu to otimas namernim fauliranjem, sto je definicija nesportskog ponasanja. Ruzno sve ovo izgleda jer smo mi navikli na takticke faulove, srecom to je pre par godina prekinuto u kontri a mozda je ovo pocetak kraja i penal zavrsnice i daljeg ciscenja sporta.

 

Takoedje, mali faulovi su nastali kako se ne bi penalima kaznjavala svaka neopreznost igraca, a treneri su to kao i sve drugo zloupotrebeli i teraju igrace da prave namerne faulove kad nisu u bonusu, sto je naravno nesportski, isto kao i laktanje ispod kosa "kad niko" ne vidi, guranje prsta u oko i slicni izumi kojima su narocito mladji igraci izlozeni kad dodju u seniorsku kosarku od strane takozvanih "namazanih" igraca, a to nisu nista drugo nego nesportske njuske koje su umsto kao izbacivaci u nekom klubu zavrsili na kosarkaskom terenu pa se nadam da ce na red doci i mali faulovi i da se i oni sankcionisu kao nesportski od sledeceg prvenstva.

Da se ispostuje ovo sto ti zelis, utakmice bi izgledale kao NBA All-star. Egzibicija, bez odbrane. Mozda je nekome to zabavno, al ne verujem mnogima.

Link to comment
Share on other sites

Poljska ocekivano a sad Finci,ako se ne poplase pasce i Hrvati ili ce barem sigurno primiti 90+,sad da li ce dati vise ko zna sa njima.

Ne znam cemu toliko nepostovanje nase grupe cak i  od strane kladionica,ajde Hrvate mozda i cekaju da prorade ali kod Ukr ni nema sta da proradi,bas mediokritet ekipa dok Poljska iako malo nestabilna ima upside.

 

edit:

6 minutes ago, Don Radonja said:

Ne bi me cudilo da Finci pobede Hrvate. 😄

Pa zasto bi,sutiraju mnogo a sutirali su cini mi se u svakom mecu osim protiv nas preko 40%.Kako se na to poklpa Hrv odbrana svi znamo,samo eto da se ne uplase velike utakmcie.Videcemo kako krene mec,koliko paljbom mogu da odgovore Hrv...

 

 

Takodje vidim pisete o Spancima i Litv.Jesu dobro vodjeni ali opet pricao sam da ta Litv ne igra nista,dobro se tuku(daju dosta poena iz napada posle ofanzivnog) i to je to.Nemaju bekove  a igraju tu kosarku na centre koja je prevazidjena.Doduse negde sam napisao da ocekujem dobru adaptaciju sto se tice centara,jer problemi su svima bili jasni,a ovaj selektor pusti da mu Sabonis onako kopa rupu.Ni to nisu uspeli da koriguju,bas nista od ekipe ne znam zasto bi se neko uzdao u njih.

Verovatno slican razlog kao i za potcenjivanje nasih rivala iz grupe,grupa B je jelte GRuPA sMRTi...

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...